Obiektywy do bezlusterkowców to zupełnie nowe konstrukcje optyczne i mechaniczne, które zostały zaprojektowane od podstaw do współpracy z nowym typem aparatu cyfrowego czyli bezlusterkowcem. Wyznaczają nowe standardy jakości optycznej, szybkości i komfortu pracy. Obiektywy do bezlusterkowców zostały zaprojektowane z myślą o optymalnej odległości od matrycy, co umożliwia między innymi uzyskanie doskonałej jakości optycznej nawet przy całkowicie otwartej przysłonie, szybszej pracy autofokusa czy lepszej komunikacji między aparatem a obiektywem. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo małej głębi ostrości, przy zachowaniu wysokiej jakości, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Sprzyja temu także coraz skuteczniejsza stabilizacja obrazu w obiektywach, która współdziała ze stabilizacją w aparacie, potęgując końcowy efekt. Lepsza komunikacja z korpusem pozwala również na sterowanie funkcjami aparatu z poziomu obiektywu.
Aby obiektyw do bezlusterkowca był w pełni kompatybilny z korpusem aparatu należy dopasować go do rodzaju mocowania w aparacie i wielkości matrycy. Producenci aparatów cyfrowych posiadają w poszczególnych modelach różne mocowania. Do najpopularniejszych należą: Canon RF, Fujifilm X, L-Mount, Mikro 4/3, Nikon Z i Sony E.
Należy Pamiętać, że poszczególne obiektywy mimo posiadania pasującego typu mocowania mogą być dedykowane do aparatów z matrycami różnej wielkości. W przypadku zamontowania obiektywu APS-C do pełnoklatkowego korpusu, aparat będzie pracował tylko na odpowiednim wycinku matrycy, natomiast w przypadku użycia obiektywu pełnoklatkowego do aparatu z matrycą APS-C zmieni się kąt widzenia obiektywu i będzie odpowiedni dla ogniskowej pomnożonej przez współczynnik 1,5 lub 1,6. Aby w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnych bezlusterkowców najlepiej stosować oryginalną optykę zalecaną przez producentów aparatów. Jednak ze względu na to, że na rynku jest jeszcze bardzo wiele obiektywów do lustrzanek cyfrowych a nawet do aparatów analogowych, producenci bezlusterkowców oferują adaptery umożliwiające stosowanie z nimi starszej optyki. Oprócz oryginalnych obiektywów zalecanych przez producentów bezlusterkowców, jest dostępna na rynku optyka alternatywnych producentów, która jest wyposażona w odpowiednie bagnety i styki, zapewniające kompatybilność z aparatem.
Aby dobrać odpowiedni obiektyw do naszych potrzeb musimy wiedzieć jakie znaczenie w praktyce mają poszczególne cechy i parametry obiektywów, oraz które z nich będziemy chcieli wykorzystać w swojej pracy i twórczości.
Jednym z najważniejszych parametrów obiektywu do bezlusterkowca jest długość ogniskowej. Determinuje ona tak ważne cechy obiektywu jak wielkość przybliżenia, kąt widzenia, głębię ostrości czy nawet jasność obiektywu.
Obiektywy, których długość ogniskowej wynosi około 50mm (przy matrycach pełnoklatkowych) to obiektywy standardowe. Charakteryzują się one doskonałą jakością optyczną, są bardzo jasne, mają niewielkie gabaryt a przy tym są relatywnie niedrogie. Jest to najbardziej uniwersalny rodzaj obiektywu, pozwalający na wykonywanie profesjonalnej jakości zdjęć i filmów nawet w słabym oświetleniu. Sprawdzi się świetnie w portrecie, reportażu plenerowym, sporcie czy fotografii produktowej. Obiekt widziany przez ten obiektyw jest bardzo naturalny, nie jest oddalony ani przybliżony, a kąt widzenia obiektywu jest zbliżony do pola widzenia ludzkiego oka.
Obiektywy o ogniskowej 35mm (przy matrycach pełnoklatkowych) i krótszej to obiektywy szerokokątne. Charakteryzuje je, oprócz bardzo dobrych właściwości optycznych i dużej jasności, znacznie większy kąt widzenia, dający szerszą perspektywę. Stałoogniskowe obiektywy szerokokątne do bezlusterkowców idealnie nadają się do fotografii wnętrz, architektury, krajobrazu czy reportażu. Pozwalają na tworzenie urzekających pejzaży, pełnych szczegółów w całym kadrze, nawet przy w pełni otwartej przysłonie. Obiektywy szerokokątne doskonale sprawdzają się zarówno w fotografii jak i podczas filmowania.
Obiektywy, których ogniskowe są znacznie dłuższe niż 50mm (przy matrycach pełnoklatkowych) nazywamy teleobiektywami. Cechują się one zawężonym kątem widzenia i przybliżaniem fotografowanych obiektów. Ponadto obiektywy długoogniskowe skracają perspektywę, posiadają mniejszą głębię ostrości oraz powodują większe rozmycie drugiego planu. Stałoogniskowe teleobiektywy do bezlusterkowców sprawdzają się idealnie w fotografii portretowej (zwłaszcza 85mm, 100mm, 135mm) zapewniając znakomitą plastykę obrazu i piękne rozmycie tła. Podobnie niezastąpione są w fotografii przyrodniczej i sportowej czyli w sytuacjach gdy fotograf nie może zbliżyć się do fotografowanego obiektu i musi zachować duży dystans.
Zmiennoogniskowe obiektywy do bezlusterkowców czyli zoomy są niezwykle uniwersalne i praktyczne, łącząc w sobie właściwości wielu ogniskowych. Uniwersalne zoomy do bezlusterkowców, czyli takie, które pełnią zarówno funkcję obiektywu szerokokątnego, jak i teleobiektywu, są wręcz nieoceniony podczas podróży i zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających amatorów. Mim to nie da się ukryć, że będą one ustępować stałoogniskowym obiektywom, jakością optyczną i jasnością. Pewnym wyjątkiem są trzy klasyczne profesjonalne zoomy, które łączą uniwersalność obiektywu zmiennoogniskowego z dużą jasnością i doskonałą jakością optyczną porównywalną z obiektywami staroogniskowymi. Należą do nich obiektywy 16-35mm f/2.8, 24-70mm f/2.8 i 70-200mm f/2.8.
Aby sklasyfikować obiektywy dedykowane do aparatów bezusterkowych z ma tracą APS-C, pod kątem funkcjonalności ich ogniskowej należy pomnożyć ją przez współczynnik 1,5 lub 1,6. Na przykład: obiektyw Sony E 35mm f/1,8 do APS-C będzie miał właściwości zbliżone do obiektywu standartowego 52,5mm, obiektyw Nikkor Z DX 16-50mm do APS-C będzie posiadał właściwości uniwersalnego zooma 24-75mm w aparacie pełnoklatkowym.
Jasność to jedna z najważniejszych cech obiektywu, która decyduje o ilości światła wpadającego na matrycę aparatu w określonym czasie. Jaśniejszy obiektyw pozwala na fotografowanie i filmowanie w trudniejszych warunkach oświetleniowych a nawet w półmroku bez użycia dodatkowego oświetlenia. Ponadto większej jasności obiektywu towarzyszy mniejsza głębia ostrości i większe rozmycie tła. Jasne obiektywy oznaczane są minimalną wartością przysłony, która zwykle wynosi: f/2.8, f/1.8, f/1.4 czy nawet f/1.2. Im mniejsza liczba tym obiektyw jest jaśniejszy.
Jasne obiektywy do bezlusterkowców pozwalają fotografom i filmowcom pracować na pełnym otworze przysłony przy zachowaniu znakomitej jakości optycznej w całym obszarze kadru. Dzięki temu można tworzyć profesjonalnej jakości fotografie i filmy operując bardzo małą głębią ostrości, a to doskonały sposób na uwydatnienie obiektu na pięknie rozostrzonym tle.
Dzięki dużej jasności lepiej działa autofokus, pozwalając na szybkie i dokładne ustawianie ostrości oraz śledzenie poruszających się obiektów nawet w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych.
Duża jasność obiektywu pozwala fotografom na korzystanie z krótkich czasów naświetlania w warunkach słabego oświetlenia, co zmniejsza ryzyko wykonania poruszonych zdjęć.
W zasadzie do wad jasnych obiektywów można zaliczyć jedynie to, że są większe, cięższe i droższe. Poza tym są sytuacje gdy wymagana jest nie mała, ale bardzo duża głębia ostrości, jak to ma miejsce w przypadku obiektywów do makrofotografii.
Ponieważ aparaty bezusterkowe posiadają bardzo zaawansowane funkcje umożliwiające tworzenie profesjonalnej jakości filmów, producenci zadbali również aby oferowane przez nich obiektywy były przystosowane do filmowania. Dlatego bardzo wiele z obiektywów do bezlusterkowców posiada bezskokową regulację przysłony, cichy i płynny system automatycznego ustawiania ostrości, wewnętrzne ogniskowanie oraz wbudowaną stabilizację obrazu.
W filmowaniu bezlusterkowcem najlepiej sprawdzają się jasne obiektywy stałoogniskowe lub jasne zoomy o niedużej krotności. Nie bez znaczenia jest też niewielki rozmiar i waga ułatwiające pracę z gimbalem.
Do filmowania często stosuje się również obiektywy z ręcznym ustawianiem ostrości, przystosowanych do współpracy z follow focusem. Posiadają one bardzo solidną konstrukcję mechaniczną i są dostępne w bardziej przystępnej cenie.
Oprócz uniwersalnych obiektywów fotograficzno - filmowych dostępne są na rynku obiektywy dedykowane specjalnie do filmowania aparatami bezusterkowymi lub kamerami. Zarówno pod względem optycznym, mechanicznym jak i użytkowym są ściśle przystosowane do specyfiki produkcji filmowej, zapewniając doskonałą jakość oraz komfort pracy. Są wśród nich stałoogniskowe obiektywy filmowe, profesjonalne zoomy do filmowania czy obiektywy anamorficzne.
W coraz bardziej powiększającym się portfolio optyki do bezlusterkowców znajdziemy również obiektywy do specjalnych zastosowań. Wśród nich największą popularnością cieszą się obiektywy do makrofotografii, które pozwalają na fotografowanie z bardzo bliska (nawet z kilku centymetrów) dzięki czemu uzyskujemy na zdjęciu powiększenie pokazujące szczegóły nie widoczne gołym okiem. Są to zwykle stałoogniskowe obiektywy szerokokątne, standartowe lub niewielkie tele. Parametrem, który pozwala określić wielkość powiększenia w obiektywie jest skala odwzorowania. Najczęściej w prawdziwych obiektywach makro skala odwzorowania wynosi 1:1, ale bywają też obiektywy pozwalające na jeszcze większe zbliżenie i powiększenie o skali odwzorowania 5:1. Jeśli obiektyw makro ma skalę odwzorowania 1:2 to umożliwia mniejsze powiększenie niż obiektyw ze skalą 1:1. Fotografowaniu z bardzo bliskiej odległości towarzyszy drastyczny spadek głębi ostrości, dlatego obiektywy makro dysponują możliwością dużego przymknięcia przysłony ( nawet do f/32) dzięki czemu możemy uzyskać znaczące zwiększenie głębi ostrości. Wiele z pośród obiektywów do makrofotografii można wykorzystywać z powodzeniem również jako wysokiej klasy obiektywy szerokokątne lub teleobiektywy.
Innymi specjalistycznymi obiektywami są super szerokokątne obiektywy rybie oko (fisheye) charakteryzujące się wyjątkowo szerokimi kątami widzenia, sięgającymi nawet 210°. Wykorzystywane są międzyinnymi podczas tworzenia wirtualnych spacerów, filmowania przy użyciu dronów czy jako narzędzie w kreatywnej twórczości.
Obiektywy Tilt-shift pozwalają na niezależne przesunięcie osi optycznej i pochylenie płaszczyzny ostrości. Stosuje się je najczęściej podczas fotografowania architektury aby skorygować, zjawisko nienaturalnego pochylenia ścian budynków, co jest typowe w przypadku użycia tradycyjnej optyki. Korekcja perspektywy jest również możliwa za pomocą programów do obróbki graficznej, ale dzieje się to kosztem utraty jakości zdjęcia. Dzięki obiektywom Tilt-shift można też w znacznym stopniu kontrolować głębię ostrości, uzyskując bardzo duże rozmycie tła oraz skupienie ostrości na pojedynczych obiektach w wybranym fragmencie kadru.
Panasonic Lumix G Macro 30mm f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S. to obiektyw makro systemu Micro 4/3. Skala odwzorowania 1:1 oraz minimalna odległość ostrzenia 10.5cm pozwala na zobrazowanie niewielkich detali otaczającego świata z niezwykłą wyrazistością. Ogniskowa 30mm (odpowiednik 60mm dla formatu małoobrazkowego) sprawdzi się także w tradycyjnej fotografii portretowej, a dzięki płynnej przysłonie i cichemu krokowemu silnikowi autofocusa sprawdzi się również w filmowaniu. Dodatkowo obiektyw posiada stabilizację MEGA O.I.S. która pozwala na uzyskanie nieporuszonego obrazu nawet w trudnych warunkach oświetlenia.
Wysokiej klasy, jasny, stałoogniskowy obiektyw o doskonałej jakości i rewelacyjnej jasności z serii Contemporary.
Dzięki zwartej i lekkiej konstrukcji sprawdzi się jako podstawowe narzędzie do codziennej pracy. Jest to obiektyw, który łączy w sobie doskonałe parametry optyczne oraz wyjątkową mobilność i użytecznością.
Wymiary: 64,8mm x 73,3mm
Waga: 265 g
Wysokiej klasy, jasny, stałoogniskowy obiektyw o doskonałej jakości i rewelacyjnej jasności z serii Contemporary.
Dzięki zwartej i lekkiej konstrukcji sprawdzi się jako podstawowe narzędzie do codziennej pracy. Jest to obiektyw, który łączy w sobie doskonałe parametry optyczne oraz wyjątkową mobilność i użytecznością.
Wymiary: 64,8mm x 73,3mm
Waga: 265 g
Wysokiej klasy, jasny, stałoogniskowy obiektyw o doskonałej jakości i rewelacyjnej jasności z serii Contemporary.
Dzięki zwartej i lekkiej konstrukcji sprawdzi się jako podstawowe narzędzie do codziennej pracy. Jest to obiektyw, który łączy w sobie doskonałe parametry optyczne oraz wyjątkową mobilność i użytecznością.
Wymiary: 64,8mm x 73,3mm
Waga: 265 g
Wysokiej klasy, jasny, stałoogniskowy obiektyw o doskonałej jakości i rewelacyjnej jasności z serii Contemporary.
Dzięki zwartej i lekkiej konstrukcji sprawdzi się jako podstawowe narzędzie do codziennej pracy. Jest to obiektyw, który łączy w sobie doskonałe parametry optyczne oraz wyjątkową mobilność i użytecznością.
Wymiary: 64,8mm x 73,3mm
Waga: 265 g
Wysokiej klasy, jasny, stałoogniskowy obiektyw o doskonałej jakości i rewelacyjnej jasności z serii Contemporary (do niepełnoklatkowych aparatów Canon RF)
Dzięki zwartej i lekkiej konstrukcji sprawdzi się jako podstawowe narzędzie do codziennej pracy. Jest to obiektyw, który łączy w sobie doskonałe parametry optyczne oraz wyjątkową mobilność i użytecznością.
Wymiary: 64,8mm x 73,3mm
Waga: 265 g
Wysokiej klasy, jasny, stałoogniskowy obiektyw o doskonałej jakości i rewelacyjnej jasności z serii Contemporary.
Dzięki zwartej i lekkiej konstrukcji sprawdzi się jako podstawowe narzędzie do codziennej pracy. Jest to obiektyw, który łączy w sobie doskonałe parametry optyczne oraz wyjątkową mobilność i użytecznością.
Wymiary: 64,8mm x 73,3mm
Waga: 265 g
Lekki i zwarty obiektyw makro przeznaczony do aparatów Sony NEX (z matrycą formatu APS-C). Ogniskowa 30 mm, maks. otwór przysłony f/3,5. Skala odwzorowania 1:1. Cichy silnik liniowy AF.
Wymiary: 62 x 55,5 mm. Waga: 138 g.
Model Fujinon XF 33mmF1.4 to wyjątkowo wszechstronny standardowy obiektyw o stałej długości ogniskowej odpowiadającej 50 mm dla pełnoklatkowego formatu 35 mm, co dla wszystkich użytkowników bezlusterkowców z mocowaniem X czyni go niezbędnym obiektywem nowej generacji. System z mocowaniem X, od czasu jego debiutu w 2012 roku, przeżywa nieustanny rozwój nowych produktów i urządzeń w dążeniu do uzyskania coraz bardziej zaawansowanej jakości obrazu.
Venus Optics Argus 33 mm f/0,95 APO CF to manualny obiektyw stałoogniskowy kompatybilny z aparatami bezlusterkowymi wyposażonymi w matrycę APS-C. Zastosowany w nim apochromatyczny układ soczewek zapewnia niemal całkowitą redukcję zniekształceń i aberracji chromatycznej, a także wyjątkową ostrość i profesjonalną jakość obrazu.
Venus Optics Argus 33 mm f/0,95 APO CF to manualny obiektyw stałoogniskowy kompatybilny z aparatami bezlusterkowymi wyposażonymi w matrycę APS-C. Zastosowany w nim apochromatyczny układ soczewek zapewnia niemal całkowitą redukcję zniekształceń i aberracji chromatycznej, a także wyjątkową ostrość i profesjonalną jakość obrazu.
Tokina ATX-M 33mm F1.4 X to jasny szerokokątny obiektyw przeznaczony do aparatów Fujifilm z bagnetem X. Obiektyw ten to idealne narzędzie dla amatorów, a także zaawansowanych fotografów, bardzo dobrze sprawdzi się w fotografii ulicznej, krajobrazowej oraz fotografii portretowej. Konstrukcja zaprojektowana z myślą o użytkownikach systemu Fujifilm X. Stała ogniskowa, kompaktowy, lekki design idealnie wpasowuje się w do kształtu współczesnych bezlusterkowców.
Kompaktowy i wygodny obiektyw AF 33 mm f / 1,4 Sony E firmy Viltrox to odpowiednik ogniskowej 50 mm przeznaczony do aparatów bezlusterkowych Sony z mocowaniem E.
Kompaktowy i wygodny obiektyw AF 33 mm f / 1,4 XF firmy Viltrox to odpowiednik ogniskowej 50 mm przeznaczony do aparatów bezlusterkowych FUJIFILM z mocowaniem X.
Lekki obiektyw z funkcją AF przeznaczony dla użytkowników Nikon Z, odpowiednik 50mm dla pełnej klatki.
PRODUKT UŻYWANY - NA PRODUKT WYSTAWIAMY FAKTURĘ VAT MARŻA.
Ultrajasny obiektyw o ogniskowej 35mm do bezlusterkowców z matrycą APS-C i mikro 4/3
PRODUKT UŻYWANY - NA PRODUKT WYSTAWIAMY FAKTURĘ VAT MARŻA.
Ultrajasny obiektyw o ogniskowej 35mm do bezlusterkowców z matrycą APS-C i mikro 4/3
Szerokokątny, jasny obiektyw makro przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Canon EOS R. Wyposażony jest w optyczną stabilizację obrazu oraz cichy i szybki silnik STM.
Szerokokątny, manualny obiektyw zaprojektowany specjalnie do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Sony α7. Ogniskowa 35 mm. Maks. otwór przysłony f/2. Min. odległość ostrzenia 0,3 m. Średnica filtra 52 mm.
Wymiary: 59,2 x 62,1 mm. Waga: 340 g.
Okres trwania promocji : 15.02 - 30.04.2021
Uniwersalny obiektyw w formacie Fujifilm X Mount o ogniskowej 35 mm (odpowiednik formatu małoobrazkowego 35 mm: 53 mm). Maks. otwór przysłony f/2. Przeznaczony do współpracy z aparatami cyfrowymi Fujifilm.
Wymiary: 58.4 x 46.5 mm. Waga: 370 g.
Uniwersalny obiektyw w formacie Fujifilm X Mount o ogniskowej 35 mm (odpowiednik formatu małoobrazkowego 35 mm: 53 mm). Przeznaczony do współpracy z aparatami cyfrowymi Fujifilm.
Wymiary: 65 x 54,9 mm. Waga: 187 g.
Uniwersalny obiektyw w formacie Fujifilm X Mount o ogniskowej 35 mm (odpowiednik formatu małoobrazkowego 35 mm: 53 mm). Maks. otwór przysłony f/2. Przeznaczony do współpracy z aparatami cyfrowymi Fujifilm. Uszczelniona konstrukcja odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Wymiary: 45,9 x 60 mm. Waga: 170 g.
Venus Optics Argus 35 mm f/0,95 APO FF to pierwszy na świecie obiektyw pełnoklatkowy o tak wyjątkowych parametrach. Dzięki niemu uzyskasz szeroką perspektywę z małą głębią ostrości, którą zapewni ultraszybka przysłona f/0,95. Duża jasność obiektywu idealnie sprawdzi się podczas pracy przy słabym oświetleniu. Pełnoklatkowe szkło o takich parametrach pozwoli również uzyskać spektakularne rozmycie tła i efektowny bokeh. Apochromatyczny układ obiektywu składa się z 14 elementów podzielonych na 9 grup. Obraz generowany przez szkło jest pełen szczegółów, kolorów i kontrastów. 2 tryby regulacji przysłony (bezstopniowy oraz skokowy) to idealne rozwiązanie dla fotografów, jak i dla filmowców
Venus Optics Argus 35 mm f/0,95 APO FF to pierwszy na świecie obiektyw pełnoklatkowy o tak wyjątkowych parametrach. Dzięki niemu uzyskasz szeroką perspektywę z małą głębią ostrości, którą zapewni ultraszybka przysłona f/0,95. Duża jasność obiektywu idealnie sprawdzi się podczas pracy przy słabym oświetleniu. Pełnoklatkowe szkło o takich parametrach pozwoli również uzyskać spektakularne rozmycie tła i efektowny bokeh. Apochromatyczny układ obiektywu składa się z 14 elementów podzielonych na 9 grup. Obraz generowany przez szkło jest pełen szczegółów, kolorów i kontrastów. 2 tryby regulacji przysłony (bezstopniowy oraz skokowy) to idealne rozwiązanie dla fotografów, jak i dla filmowców
Venus Optics Argus 35 mm f/0,95 APO FF to pierwszy na świecie obiektyw pełnoklatkowy o tak wyjątkowych parametrach. Dzięki niemu uzyskasz szeroką perspektywę z małą głębią ostrości, którą zapewni ultraszybka przysłona f/0,95. Duża jasność obiektywu idealnie sprawdzi się podczas pracy przy słabym oświetleniu. Pełnoklatkowe szkło o takich parametrach pozwoli również uzyskać spektakularne rozmycie tła i efektowny bokeh. Apochromatyczny układ obiektywu składa się z 14 elementów podzielonych na 9 grup. Obraz generowany przez szkło jest pełen szczegółów, kolorów i kontrastów. 2 tryby regulacji przysłony (bezstopniowy oraz skokowy) to idealne rozwiązanie dla fotografów, jak i dla filmowców
Wysokiej jakości obiektyw stało ogniskowy do nowego systemu Nikon Z. Połączenie dużego otworu przysłony wraz z uniwersalnym szerokim kątem widzenia pomaga tworzyć wysublimowane arcydzieła. Wyjątkowa korekcja optyki przekłada się na jakość wyższą od dotychczasowych obiektywów stałoogniskowych f/1.4. Dowolne światło w dowolnej sytuacji.
Nowy obiektyw NIKKOR Z 35mm f/1.4. Ten jasny, pełnoklatkowy obiektyw stałoogniskowy 35 mm wyróżnia się kompaktowymi wymiarami, zapewnia ostry obraz i jest zawsze gotowy, aby uchwycić chwilę z klasycznej perspektywy! Sprawdzi się w fotografii ulicznej, a także reportażach podróżniczych i fotografowaniu wydarzeń – ponadto jest znakomity do filmowania. Fotografowie i filmowcy docenią prawdziwą elastyczność, która pozwala kreatywnie pracować w świetle zastanym, a także swobodę poruszania się, jaką zapewnia lekka konstrukcja.
Portrety, krajobrazy, pejzaże miejskie, sceny uliczne, zbliżenia: wykorzystaj naturalną perspektywę, używając pełnoklatkowego obiektywu stałoogniskowego 50 mm, który jest zdecydowanie nieprzeciętny! Rozwijaj kreatywność dzięki dużemu otworowi przysłony f/1,4, naturalnemu efektowi bokeh, szybkiemu autofokusowi i doskonałym rezultatom przy słabym oświetleniu
Szerokokątny, stałoogniskowy obiektyw z mocowaniem L-Mount. Doskonale nadaje się zarówno do zdjęć jak i filmowania. Idealne narzędzie do obrazowania krajobrazu, reportażu czy architektury. Przysłona f/1.8 zapewnia piękne rozmycie tła i niewielką głębię ostrości przy zachowaniu kompaktowych gabarytów obiektywu. Panasonic Lumix S 35mm f/1.8 został dodatkowo uszczelniony przeciw kurzowi i wilgoci oraz jest wyposażony w mechanizm płynnej przysłony.
Samyang 35 mm f/1,4 zaprojektowany został z myślą o współpracy z lustrzankami najpopularniejszych marek, wyposażonych w matryce pełnoklatkowe lub APS-C. Jego ogniskowa wynosząca 35 milimetrów ma w praktyce bardzo uniwersalny charakter.
Wymiary: 111,5 x 83 mm. Waga: 700 g.
Samyang 35 mm f/1,4 zaprojektowany został z myślą o współpracy z lustrzankami najpopularniejszych marek, wyposażonych w matryce Mikro 4/3. Jego ogniskowa wynosząca 35 milimetrów ma w praktyce bardzo uniwersalny charakter.
Wymiary: 111,5 x 83 mm. Waga: 730 g.
Samyang 35 mm f/1,4 zaprojektowany został z myślą o współpracy z lustrzankami najpopularniejszych marek, wyposażonych w matryce pełnoklatkowe lub APS-C. Jego ogniskowa wynosząca 35 milimetrów ma w praktyce bardzo uniwersalny charakter.
Wymiary: 111,5 x 83 mm. Waga: 700 g.
Usprawniona wersja klasycznego obiektywu z poprawioną ergonomią, uszczelnieniem oraz nowym napędem AF. 2 elementy ASP (asferyczne) i 2 elementy HR (wysokorefrakcyjne) w tym nowym obiektywie AF 35mm F1.4 FE II zapewniają olśniewający kontrast i niesamowitą rozdzielczość
Nowy obiektyw pełnoklatkowy Sony wzmacnia popularną serię Tiny, ale potężną Samyang i zapewnia wyjątkową jakość obrazu od rogu do rogu przy maksymalnym otworze przysłony F1,8. Dzięki cichemu autofokusowi i wytrwałej wydajności śledzenia jest doskonałym wyborem zarówno do robienia zdjęć, jak i nagrywania filmów.
Pierwsze na świecie obiektywy Cine AF. Seria V-AF to pierwsze na świecie obiektywy dla twórców wideo zaprojektowane tak, aby tworzenie treści wideo było wygodniejsze.
Pierwszy szerokokątny obiektyw wyposażony w system AF z przysłoną F1.2 do pełnoklatkowych aparatów Sony z mocowaniem L-mount. Obiektyw umożliwia tworzenie kompozycji z bardzo wysoką rozdzielczością i silnym, przyjemnym dla oka efektem bokeh. Obiektyw doskonale sprawdzi się np. w fotografii portretowej, czy reportażowej gdzie oczekujemy dużej ostrości obrazu i plastycznego rozmycia tła.
Pierwszy szerokokątny obiektyw wyposażony w system AF z przysłoną F1.2 do pełnoklatkowych aparatów Sony z mocowaniem E-mount. Obiektyw umożliwia tworzenie kompozycji z bardzo wysoką rozdzielczością i silnym, przyjemnym dla oka efektem bokeh. Obiektyw doskonale sprawdzi się np. w fotografii portretowej, czy reportażowej gdzie oczekujemy dużej ostrości obrazu i plastycznego rozmycia tła.
Sigma 35 mm F1.4 DG DN Art to doskonały nowy obiektyw - następca flagowego 35mm z serii Art, zaprojektowanego od podstaw do aparatów bezlusterkowych L-Mount.
Pomimo tego, iż jest on zauważalnie mniejszy od obecnie istniejącego obiektywu SIGMA 35mm F1.4, zapewnia on znakomity poziom ostrości zarówno w centrum jak i na samej krawędzi obrazu, także na otwartej przysłonie, oferując przy tym wyjątkowo gładki i atrakcyjny efekt bokeh oraz wyjątkowo dobrze kontrolowane aberracje optyczne.
Sigma 35 mm F1.4 DG DN Art to doskonały nowy obiektyw - następca flagowego 35mm z serii Art, zaprojektowanego od podstaw do aparatów bezlusterkowych Sony E. Pomimo tego, iż jest on zauważalnie mniejszy od obecnie istniejącego obiektywu SIGMA 35mm F1.4, zapewnia on znakomity poziom ostrości zarówno w centrum jak i na samej krawędzi obrazu, także na otwartej przysłonie, oferując przy tym wyjątkowo gładki i atrakcyjny efekt bokeh oraz wyjątkowo dobrze kontrolowane aberracje optyczne.
PRODUKT UŻYWANY - NA PRODUKT WYSTAWIAMY FAKTURĘ VAT MARŻA Sigma 35mm f/1,4 DG DN Art (Sony E) - Używany - Obiektyw bardzo dobrej kondycji wizualnej i mechanicznej. Szkła i wnętrze obiektywu czyste. Gumy na pierścieniach bez widocznych śladów użytkowania. stan obiektywu - jak nowy.
Wszystkie ceny zawierają koszty gospodarowania odpadami. Informacje przedstawione na niniejszej witrynie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.