Fotografia
Opcje filtrowania
Producent:
Rodzaje obiektywów:
Wielkość matrycy:
Rodzaj mocowania:
Filtr cenowy:
od:
do:
Tylko dostępne od ręki:

Prawdziwe raty 0%! Na wybrane produkty

Obiektywy do bezlusterkowców

Obiektywy do bezlusterkowców to zupełnie nowe konstrukcje optyczne i mechaniczne, które zostały zaprojektowane od podstaw do współpracy z nowym typem aparatu cyfrowego czyli bezlusterkowcem. Wyznaczają nowe standardy jakości optycznej, szybkości i komfortu pracy. Obiektywy do bezlusterkowców zostały zaprojektowane z myślą o optymalnej odległości od matrycy, co umożliwia między innymi  uzyskanie  doskonałej jakości optycznej nawet przy całkowicie otwartej przysłonie, szybszej pracy autofokusa czy lepszej komunikacji między aparatem a obiektywem. Dzięki temu  możliwe jest uzyskanie bardzo małej głębi ostrości, przy zachowaniu wysokiej jakości, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Sprzyja temu także coraz skuteczniejsza stabilizacja obrazu w obiektywach, która współdziała ze stabilizacją w aparacie, potęgując końcowy efekt. Lepsza komunikacja z korpusem pozwala również na sterowanie funkcjami aparatu z poziomu obiektywu.

Kompatybilność obiektywów do bezlusterkowców

Aby obiektyw do bezlusterkowca był w pełni kompatybilny z korpusem aparatu należy dopasować go do rodzaju mocowania w aparacie i wielkości matrycy. Producenci aparatów cyfrowych posiadają w poszczególnych modelach różne mocowania. Do najpopularniejszych należą: Canon RF, Fujifilm X, L-Mount, Mikro 4/3, Nikon Z i Sony E.

Należy Pamiętać, że poszczególne obiektywy mimo posiadania pasującego typu mocowania mogą być dedykowane do aparatów z matrycami różnej wielkości. W przypadku zamontowania obiektywu APS-C do pełnoklatkowego korpusu, aparat będzie pracował tylko na odpowiednim wycinku matrycy, natomiast w przypadku użycia obiektywu pełnoklatkowego do aparatu z matrycą APS-C zmieni się kąt widzenia obiektywu i będzie odpowiedni dla ogniskowej pomnożonej przez współczynnik 1,5 lub 1,6.  Aby w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnych bezlusterkowców najlepiej stosować oryginalną optykę zalecaną przez producentów aparatów. Jednak ze względu na to, że na rynku jest jeszcze bardzo wiele obiektywów do lustrzanek cyfrowych a nawet do aparatów analogowych, producenci bezlusterkowców oferują adaptery umożliwiające stosowanie z nimi starszej optyki. Oprócz oryginalnych obiektywów zalecanych przez producentów bezlusterkowców, jest dostępna na rynku optyka alternatywnych producentów, która jest wyposażona w odpowiednie bagnety i styki, zapewniające kompatybilność z aparatem.

Jaki obiektyw do bezlusterkowca wybrać?

Aby dobrać odpowiedni obiektyw do naszych potrzeb musimy wiedzieć jakie znaczenie w praktyce mają poszczególne cechy i parametry obiektywów, oraz które z nich będziemy chcieli wykorzystać w swojej pracy i twórczości.

Jaką ogniskową obiektywu wybrać?

Jednym z najważniejszych parametrów obiektywu do bezlusterkowca jest długość ogniskowej. Determinuje ona tak ważne cechy obiektywu jak wielkość przybliżenia, kąt widzenia, głębię ostrości czy nawet jasność obiektywu.

Obiektywy, których długość ogniskowej wynosi około 50mm (przy matrycach pełnoklatkowych) to obiektywy standardowe. Charakteryzują się one doskonałą jakością optyczną, są bardzo jasne, mają niewielkie gabaryt a przy tym są relatywnie niedrogie. Jest to najbardziej uniwersalny rodzaj obiektywu, pozwalający na wykonywanie profesjonalnej jakości zdjęć i filmów nawet w słabym oświetleniu. Sprawdzi się świetnie w portrecie, reportażu plenerowym, sporcie czy fotografii produktowej. Obiekt widziany przez ten obiektyw jest bardzo naturalny, nie jest oddalony ani przybliżony, a kąt widzenia obiektywu jest zbliżony do pola widzenia ludzkiego oka.

Obiektywy o ogniskowej 35mm (przy matrycach pełnoklatkowych) i krótszej to obiektywy szerokokątne. Charakteryzuje je, oprócz bardzo dobrych właściwości optycznych i dużej jasności, znacznie większy kąt widzenia, dający szerszą perspektywę. Stałoogniskowe obiektywy szerokokątne do bezlusterkowców  idealnie nadają się do fotografii wnętrz, architektury, krajobrazu czy reportażu. Pozwalają na tworzenie urzekających pejzaży, pełnych szczegółów w całym kadrze, nawet przy w pełni otwartej przysłonie. Obiektywy szerokokątne doskonale sprawdzają się zarówno w fotografii jak i podczas filmowania.

Obiektywy, których ogniskowe są znacznie dłuższe niż 50mm (przy matrycach pełnoklatkowych) nazywamy teleobiektywami. Cechują się one zawężonym kątem widzenia i przybliżaniem fotografowanych obiektów. Ponadto obiektywy długoogniskowe skracają perspektywę, posiadają mniejszą  głębię ostrości oraz powodują większe rozmycie drugiego planu. Stałoogniskowe teleobiektywy do bezlusterkowców sprawdzają się idealnie w fotografii portretowej (zwłaszcza 85mm, 100mm, 135mm) zapewniając znakomitą plastykę obrazu i piękne rozmycie tła. Podobnie niezastąpione są w fotografii przyrodniczej i sportowej czyli w sytuacjach gdy fotograf nie może zbliżyć się do fotografowanego obiektu i musi zachować duży dystans. 

Zmiennoogniskowe obiektywy do bezlusterkowców czyli zoomy są niezwykle uniwersalne i praktyczne, łącząc w sobie właściwości wielu ogniskowych. Uniwersalne zoomy do bezlusterkowców, czyli takie, które pełnią zarówno funkcję obiektywu szerokokątnego, jak i teleobiektywu, są wręcz nieoceniony podczas podróży i zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających amatorów. Mim to nie da się ukryć, że będą one ustępować stałoogniskowym obiektywom, jakością optyczną i jasnością. Pewnym wyjątkiem są trzy klasyczne profesjonalne zoomy, które łączą uniwersalność obiektywu zmiennoogniskowego z dużą jasnością i doskonałą jakością optyczną porównywalną z obiektywami staroogniskowymi. Należą do nich obiektywy 16-35mm f/2.8, 24-70mm f/2.8 i 70-200mm f/2.8.

Aby sklasyfikować obiektywy dedykowane do aparatów bezusterkowych z ma tracą APS-C, pod kątem funkcjonalności ich ogniskowej należy pomnożyć ją przez współczynnik 1,5 lub 1,6. Na przykład: obiektyw Sony E 35mm f/1,8 do APS-C będzie miał właściwości zbliżone do obiektywu standartowego 52,5mm, obiektyw Nikkor Z DX 16-50mm do APS-C będzie posiadał właściwości uniwersalnego zooma 24-75mm w aparacie pełnoklatkowym.

Jasność obiektywu do bezlusterkowca

Jasność to jedna z najważniejszych cech obiektywu, która decyduje o ilości światła wpadającego na matrycę aparatu w określonym czasie. Jaśniejszy obiektyw pozwala na fotografowanie i filmowanie w trudniejszych warunkach oświetleniowych a nawet w półmroku bez użycia dodatkowego oświetlenia. Ponadto większej jasności obiektywu towarzyszy mniejsza głębia ostrości i większe rozmycie tła. Jasne obiektywy oznaczane są minimalną wartością przysłony, która zwykle wynosi: f/2.8, f/1.8, f/1.4 czy nawet f/1.2. Im mniejsza liczba tym obiektyw jest jaśniejszy.

Jasne obiektywy do bezlusterkowców pozwalają fotografom i filmowcom pracować na pełnym otworze przysłony przy zachowaniu znakomitej jakości optycznej w całym obszarze kadru. Dzięki temu można tworzyć profesjonalnej jakości fotografie i filmy operując bardzo małą głębią ostrości, a to doskonały sposób na uwydatnienie obiektu na pięknie rozostrzonym tle.

Dzięki dużej jasności lepiej działa autofokus, pozwalając na szybkie i dokładne ustawianie ostrości oraz śledzenie poruszających się obiektów nawet w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych.

Duża jasność obiektywu pozwala fotografom na korzystanie z krótkich czasów naświetlania w warunkach słabego oświetlenia, co zmniejsza ryzyko wykonania poruszonych zdjęć. 

W zasadzie do wad jasnych obiektywów można zaliczyć jedynie to, że są większe, cięższe i droższe. Poza tym są sytuacje gdy wymagana jest nie mała, ale bardzo duża głębia ostrości, jak to ma miejsce w przypadku obiektywów do makrofotografii.

Jaki obiektyw wybrać do filmowania bezlusterkowcem?

Ponieważ aparaty bezusterkowe posiadają bardzo zaawansowane funkcje umożliwiające tworzenie profesjonalnej jakości filmów, producenci zadbali również aby oferowane przez nich obiektywy były przystosowane do filmowania. Dlatego bardzo wiele z obiektywów do bezlusterkowców posiada bezskokową regulację przysłony, cichy i płynny system automatycznego ustawiania ostrości, wewnętrzne ogniskowanie oraz wbudowaną stabilizację obrazu.

W filmowaniu bezlusterkowcem najlepiej sprawdzają się jasne obiektywy stałoogniskowe lub jasne zoomy o niedużej krotności. Nie bez znaczenia jest też niewielki rozmiar i waga ułatwiające pracę z gimbalem.

Do filmowania często stosuje się również obiektywy z ręcznym ustawianiem ostrości, przystosowanych do współpracy z follow focusem. Posiadają one bardzo solidną konstrukcję mechaniczną i są dostępne w bardziej przystępnej cenie.

Oprócz uniwersalnych obiektywów fotograficzno - filmowych dostępne są na rynku obiektywy dedykowane specjalnie do filmowania aparatami bezusterkowymi lub kamerami. Zarówno pod względem optycznym, mechanicznym jak i użytkowym są ściśle przystosowane do specyfiki produkcji filmowej, zapewniając doskonałą jakość oraz komfort pracy. Są wśród nich stałoogniskowe obiektywy filmowe, profesjonalne zoomy do filmowania czy obiektywy anamorficzne.

Obiektywy specjalistyczne do bezlusterkowców

W coraz bardziej powiększającym się portfolio optyki do bezlusterkowców znajdziemy również obiektywy do specjalnych zastosowań. Wśród nich największą popularnością cieszą się obiektywy do makrofotografii, które pozwalają na fotografowanie z bardzo bliska (nawet z kilku centymetrów) dzięki czemu uzyskujemy na zdjęciu powiększenie pokazujące szczegóły nie widoczne gołym okiem. Są to zwykle stałoogniskowe obiektywy szerokokątne, standartowe lub niewielkie tele. Parametrem, który pozwala określić wielkość powiększenia w obiektywie jest skala odwzorowania. Najczęściej w prawdziwych obiektywach makro skala odwzorowania wynosi 1:1, ale bywają też obiektywy pozwalające na jeszcze większe zbliżenie i powiększenie  o skali odwzorowania 5:1. Jeśli obiektyw makro ma skalę odwzorowania 1:2 to umożliwia mniejsze powiększenie niż obiektyw ze skalą 1:1. Fotografowaniu z bardzo bliskiej odległości towarzyszy drastyczny spadek głębi ostrości, dlatego obiektywy makro dysponują możliwością dużego przymknięcia przysłony ( nawet do f/32) dzięki czemu możemy uzyskać znaczące zwiększenie głębi ostrości. Wiele z pośród obiektywów do makrofotografii można  wykorzystywać z powodzeniem również jako wysokiej klasy obiektywy szerokokątne lub teleobiektywy.

Innymi specjalistycznymi obiektywami są super szerokokątne obiektywy rybie oko (fisheye) charakteryzujące się wyjątkowo szerokimi kątami widzenia, sięgającymi nawet 210°. Wykorzystywane są międzyinnymi podczas tworzenia wirtualnych spacerów, filmowania przy użyciu dronów czy jako narzędzie w kreatywnej twórczości.

Obiektywy Tilt-shift pozwalają na niezależne przesunięcie osi optycznej i pochylenie płaszczyzny ostrości. Stosuje się je najczęściej podczas fotografowania architektury aby skorygować, zjawisko nienaturalnego pochylenia ścian budynków, co jest typowe w przypadku użycia tradycyjnej optyki. Korekcja perspektywy jest również możliwa za pomocą programów do obróbki graficznej, ale dzieje się to kosztem utraty jakości zdjęcia. Dzięki obiektywom Tilt-shift można też w znacznym stopniu kontrolować głębię ostrości, uzyskując bardzo duże rozmycie tła oraz skupienie ostrości na pojedynczych obiektach w wybranym fragmencie kadru. 

Obiektyw Laowa 4mm f/2,8 Fisheye - mocowanie Canon EF-M

Laowa 4 mm f/2,8 Fisheye to kolejny niezwykle oryginalny obiektyw od Venus Optics. Pozwala uzyskać ekstremalnie szerokie 210° pole widzenia w formie koła. Ta jedyna w swoim rodzaju konstrukcja przeznaczona jest dla aparatów z systemu Canon EF-M. „Rybie oko” Laowy to obiektyw stworzony do zadań specjalnych.

 • Ogniskowa: 4mm
 • Kąt widzenia: 210°
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: Canon EF-M/APS-C
1259 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw Laowa 4mm f/2,8 Fisheye - mocowanie Fujifilm X

Laowa 4 mm f/2,8 Fisheye to kolejny niezwykle oryginalny obiektyw od Venus Optics. Pozwala uzyskać ekstremalnie szerokie 210° pole widzenia w formie koła. Ta jedyna w swoim rodzaju konstrukcja przeznaczona jest dla aparatów z systemu Fujifilm X. „Rybie oko” Laowy to obiektyw stworzony do zadań specjalnych.

 • Ogniskowa: 4mm
 • Kąt widzenia: 210°
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: Fujifilm X/APS-C
1259 zł
dostępny od ręki

Obiektyw Laowa 4mm f/2,8 Fisheye - mocowanie Sony E

Laowa 4 mm f/2,8 Fisheye to kolejny niezwykle oryginalny obiektyw od Venus Optics. Pozwala uzyskać ekstremalnie szerokie 210° pole widzenia w formie koła. Ta jedyna w swoim rodzaju konstrukcja przeznaczona jest dla aparatów z systemu Sony E. „Rybie oko” Laowy to obiektyw stworzony do zadań specjalnych.

 • Ogniskowa: 4mm
 • Kąt widzenia: 210°
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: Sony E/APS-C
1259 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw Laowa 4mm f/2,8 Fisheye - mocowanie mikro 4/3

Laowa 4 mm f/2,8 Fisheye to kolejny niezwykle oryginalny obiektyw od Venus Optics. Pozwala uzyskać ekstremalnie szerokie 210° pole widzenia w formie koła. Ta jedyna w swoim rodzaju konstrukcja przeznaczona jest dla aparatów z systemu Micro 4/3. „Rybie oko” Laowy to obiektyw stworzony do zadań specjalnych.

 • Ogniskowa: 4mm
 • Kąt widzenia: 210°
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: mikro43/mikro43
1259 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw Canon RF 5.2mm f/2.8 L Dual Fisheye (obiektyw 3D/VR)

Obiektyw RF 5.2mm f/2.8L Dual Fisheye to niewielki, jasny, stereoskopowy obiektyw umożliwiający rejestrowanie obrazów, z których dzięki pozostałym elementom systemu Canon EOS VR, w tym aparatowi i oprogramowaniu – można tworzyć bardzo realistyczne produkcje wizualne 3D/VR. Obiektyw cechuje się jakością serii L i jest odporny na trudne warunki atmosferyczne. Elementy UD i powłoki SWC zapewniają najwyższą jakość obrazu, duży kontrast i zminimalizowane efekty zjawy i odbicia światła. Dodatkowo obiektyw posiada wbudowany uchwyt na filtry żelowe.

 • Ogniskowa: 5.2mm
 • Kąt widzenia: 190°
 • Jasność: f/2.8
 • Mocowanie/Matryca: Canon RF / Pełna klatka
 • Zadzwoń i zapytaj o ofertę dla firm: 690 144 822
11259 zł
najniższa cena: 9899 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw Laowa 6mm T/2,1 Cine - mikro 4/3

Obiektyw Venus Optics Laowa 6 mm T2,1 to jasne szkło z bagnetem Micro 4/3, które pozwoli Ci uchwycić ekstremalnie szerokie kadry podczas pracy z aparatami, kamerami i dronami. Niemal zerowa dystorsja świetnie sprawdzi się w czasie fotografowania architektury. Szkło pozwoli uzyskać przyjemne dla oka rozmycie tła. Ostrzenie z odległości zaledwie 9 cm sprawdzi się przy zbliżeniach i zapewni łatwiejszą kontrolę płytkiej głębi ostrości przy szerszej perspektywie. Jak przystało na serię Cine, nie zabrakło tu rozwiązań stworzonych specjalnie z myślą o filmowcach, takich jak bezstopniowa regulacja przysłony i zębatki kompatybilne z systemami follow focus. W zestawie otrzymasz również solidną walizkę transportową.

 • Ogniskowa: 6mm
 • Jasność: T2.1
 • Mocowanie: Micro 4/3
 • kąt widzenia: 121,9º
3699 zł
najniższa cena: 3799 zł
dostępny od ręki

Obiektyw Laowa 6mm f/2 Zero-D - mikro 4/3

Laowa 6mm f/2 Zero-D MFT to ultraszerokokątny obiektyw MFT, do aparatów i kamer z bagnetem M43. Obiektyw o wadze 188g ze standardowym gwintem 58mm do wkręcania filtrów sprawia, że będzie to ulubiony obiektyw dla podróżników, którzy nie chcą dźwigać zbyt dużo. Szeroki kąt widzenia 121,9° pozwala z łatwością uchwycić właściwie wszystko. Duży otwór przysłony f/2 świetnie się sprawdzi w słabych warunkach oświetleniowych. Skorygowana nieomalże do zera dystorsja (Zero-D) sprawia, że obiektyw ten może być wykorzystywany do fotografowania krajobrazów, budynków i projektów wnętrz. Fotografowie mogą zbliżyć się do swoich obiektów dzięki minimalnej odległości ogniskowania wynoszącej 9 cm.  Ponadto, automatyczna przysłona ułatwia pracę i sprawia, że nowy obiektyw wyróżnia się na tle swojej kinowej wersji. 5-cio listkowa przysłona sprawia, że fotografowane źródła światłą będą wyglądać jak 10-cio ramienne gwiazdy.

 • Ogniskowa: 6mm
 • Kąt widzenia: 121,9°
 • Jasność: f/2
 • Mocowanie/Matryca: Mikro 4/3/Mikro 4/3
2599 zł
dostępny od ręki

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye - sn:FA - Komis

PRODUKT UŻYWANY - NA PRODUKT WYSTAWIAMY MARŻA.

Jasny obiektyw typu Fisheye do bezlusterkowców z matrycą APS-C i mikro 4/3

 • Stan techniczny: - 6/6
 • Stan wizualny: - 5/6
459 zł
najniższa cena: 499 zł
dostępny od ręki

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye wersja II - mocowanie Canon EF-M

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye wersja II to odświeżona wersja bardzo popularnego obiektywu manualnego typu rybie oko do bezlusterkowców z matrycą niepełnoklatkową. Dzięki wspólpracy z firmą Hoya, nowy układ optyczny zapewnia nam lepszą jakość zdjęć oraz jeszcze większy kąt widzenia - aż 190°.

 • ogniskowa: 7,5mm
 • kąt widzenia: 190°
 • jasność: f/2,8
 • typ obiektywu: manualny
899 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye wersja II - mocowanie Canon RF - APS-C

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye wersja II to odświeżona wersja bardzo polularnego obiektywu manualnego typu rybie oko do bezlusterkowców z matrycą niepełnoklatkową. Dzięki wspólpracy z firmą Hoya, nowy układ optyczny zapewnia nam lepszą jakość zdjęć oraz jeszcze większy kąt widzenia - aż 190°.

 • ogniskowa: 7,5mm
 • kąt widzenia: 190°
 • jasność: f/2,8
 • typ obiektywu: manualny
899 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye wersja II - mocowanie Fujifilm X

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye wersja II to odświeżona wersja bardzo polularnego obiektywu manualnego typu rybie oko do bezlusterkowców z matrycą niepełnoklatkową. Dzięki wspólpracy z firmą Hoya, nowy układ optyczny zapewnia nam lepszą jakość zdjęć oraz jeszcze większy kąt widzenia - aż 190°.

 • ogniskowa: 7,5mm
 • kąt widzenia: 190°
 • jasność: f/2,8
 • typ obiektywu: manualny
899 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye wersja II - mocowanie Nikon Z - APS-C

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye wersja II to odświeżona wersja bardzo polularnego obiektywu manualnego typu rybie oko do bezlusterkowców z matrycą niepełnoklatkową. Dzięki wspólpracy z firmą Hoya, nowy układ optyczny zapewnia nam lepszą jakość zdjęć oraz jeszcze większy kąt widzenia - aż 190°.

 • ogniskowa: 7,5mm
 • kąt widzenia: 190°
 • jasność: f/2,8
 • typ obiektywu: manualny
849 zł
dostępny od ręki

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye wersja II - mocowanie Sony E

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye wersja II to odświeżona wersja bardzo polularnego obiektywu manualnego typu rybie oko do bezlusterkowców z matrycą niepełnoklatkową. Dzięki wspólpracy z firmą Hoya, nowy układ optyczny zapewnia nam lepszą jakość zdjęć oraz jeszcze większy kąt widzenia - aż 190°.

 • ogniskowa: 7,5mm
 • kąt widzenia: 190°
 • jasność: f/2,8
 • typ obiektywu: manualny
849 zł
najniższa cena: 899 zł
dostępny od ręki

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye wersja II - mocowanie mikro 4/3

Obiektyw 7Artisans 7,5mm f/2,8 FishEye wersja II to odświeżona wersja bardzo polularnego obiektywu manualnego typu rybie oko do bezlusterkowców z matrycą niepełnoklatkową. Dzięki wspólpracy z firmą Hoya, nowy układ optyczny zapewnia nam lepszą jakość zdjęć oraz jeszcze większy kąt widzenia - aż 190°.

 • ogniskowa: 7,5mm
 • kąt widzenia: 158°
 • jasność: f/2,8
 • typ obiektywu: manualny
849 zł
najniższa cena: 899 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw Laowa 7,5mm T/2,1 Cine - mikro 4/3

Obiektyw Laowa 7,5mm T/2,1 Cine to obiektyw przeznaczony do bezlusterkowców i kamer z mocowaniem mikro 4/3. Jest to poprawiony pod względem ergonomii niezwykle popularny obiektyw Laowa 7,5mm f/2,0 Zero-D. Istotne zmiany to pierścienie przystosowane do systemu Follow Focus, średnica filtra 49mm - o wiele łatwiej zdobyć specjalistyczne filtry, oraz zmiana kierunku ustawiania ostrości.

 • Ogniskowa: 7,5mm
 • Jasność: T2.1
 • Mocowanie: Micro 4/3
 • kąt widzenia: 110°
2999 zł
najniższa cena: 2999 zł
dostępny od ręki

Obiektyw Laowa 7,5mm f/2.0 (Mikro 4/3)

Laowa 7,5 mm f/2,0 to najszerszy na świecie, rektalinearny obiektyw o jasności f/2,0 przeznaczony do aparatów z systemu Micro 4/3.

 • Ogniskowa: 7,5 mm
 • Jasność: f/2.0
 • Mocowanie: Micro 4/3
2199 zł
najniższa cena: 2599 zł
dostępny od ręki

Obiektyw Laowa 7,5mm f/2.0 (Mikro 4/3) - automatyczna przysłona

Venus Optics Laowa C-Dreamer Standard 7,5 mm
to jeden z najszerszych na świecie, rektalinearny obiektyw o jasności f/2,0 przeznaczony do aparatów z systemu Micro 4/3. Pomimo niezwykle krótkiej ogniskowej zapewnia on całkowicie prostoliniowe odwzorowanie, przy bardzo dobrej kontroli dystorsji.
Model zyskał przez lata wielką popularność, teraz doczekał się nowej odsłony. Ulepszenie polega na dodaniu wersji z przysłoną automatyczną, co oznacza, że ma szansę zyskać jeszcze większą grupę zwolenników.

 • Ogniskowa: 7,5 mm
 • Jasność: f/2.0
 • Mocowanie: Micro 4/3
 • kąt widzenia 110°
2299 zł
dostępny do 3 dni

Laowa obiektyw 7.5/2 Lightweight Micro 4/3 Czarny - sn:017923 - Używany - FV23%

PRODUKT UŻYWANY - NA PRODUKT WYSTAWIAMY FV 23%.

Obiektyw Venus Optics Laowa 7.5 mm f/2 C-Dreamer Lightweight micro 4/3, to najszerszy na świecie, rektalinearny obiektyw dedykowane do aparatów z mocowaniem micro 4/3. Lżejsza wersja obiektywu Venus Optics Laowa 7.5 mm f/2 C-Dreamer.

 • Stan techniczny: - 6/6
 • Stan wizualny: - 5/6
1750 zł
dostępny od ręki

Obiektyw Samyang 7,5mm f/3.8 T VDSLR (Mikro 4/3)

Samyang VDSLR 7.5mm T3.8 UMC Fish-eye to wysokiej klasy szerokokątny obiektyw filmowy typu rybie oko przeznaczony do aparatów i kamer z matrycą mikro cztery trzecie. Doskonale nadaje się do efektów specjalnych, zdjęć architektury, bardzo ciasnych pomieszczeń. Wymiary 48.3x60 mm. Waga 195 g.

 • Ogniskowa: 7,5 mm
 • Kąt widzenia: 180°
 • Jasność: f/3,8
 • Mocowanie/Matryca: M4/3 / 4/3
 • Możliwy wydłużony czas dostawy
promocja
1549 zł
dostępny u dostawcy

Samyang obiektyw 7.5mm/3.5 UMC Fisheye (MFT)

PRODUKT UŻYWANY - NA PRODUKT WYSTAWIAMY FV MARŻA.


Samyang VDSLR 7.5mm T3.8 UMC Fish-eye to wysokiej klasy szerokokątny obiektyw filmowy typu rybie oko przeznaczony do aparatów i kamer z matrycą mikro cztery trzecie. Doskonale nadaje się do efektów specjalnych, zdjęć architektury, bardzo ciasnych pomieszczeń. Wymiary 48.3x60 mm. Waga 195 g.

 • Stan techniczny: - 6/6
 • Stan wizualny: - 4/6
 • Możliwy wydłużony czas dostawy
promocja
850 zł
dostępny od ręki

Obiektyw TTArtisan 7,5mm f/2.0 Fisheye (Canon EF-M)

TTArtiasn 7,5mm f/2.0 to obiektyw typu rybie oko przeznaczony do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C lub Mikro 4/3. Na tle konkurencji wyróżnia go przysłona o wartości f/2.0, co pozwala go wykorzystać jeszcze bardziej kreatywnie, czy to w fotografii krajobrazu, czy zdjęciach astro.

 • Ogniskowa: 7,5mm
 • Kąt widzenia: 180°
 • Jasność: f/2.0
 • Mocowanie/Matryca: Canon EF-M/APS-C
750 zł
dostępny do 3 dni

Obiektyw TTArtisan 7,5mm f/2.0 Fisheye (Canon RF) - APS-C

TTArtiasn 7,5mm f/2.0 to obiektyw typu rybie oko przeznaczony do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C lub Mikro 4/3. Na tle konkurencji wyróżnia go przysłona o wartości f/2.0, co pozwala go wykorzystać jeszcze bardziej kreatywnie, czy to w fotografii krajobrazu, czy zdjęciach astro.

 • Ogniskowa: 7,5mm
 • Kąt widzenia: 180°
 • Jasność: f/2.0
 • Mocowanie/Matryca: Canon RF/APS-C
750 zł
dostępny do 3 dni

Obiektyw TTArtisan 7,5mm f/2.0 Fisheye (Nikon Z) - APS-C

TTArtiasn 7,5mm f/2.0 to obiektyw typu rybie oko przeznaczony do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C lub Mikro 4/3. Na tle konkurencji wyróżnia go przysłona o wartości f/2.0, co pozwala go wykorzystać jeszcze bardziej kreatywnie, czy to w fotografii krajobrazu, czy zdjęciach astro.

 • Ogniskowa: 7,5mm
 • Kąt widzenia: 180°
 • Jasność: f/2.0
 • Mocowanie/Matryca: Nikon Z/APS-C
750 zł
dostępny od ręki

Obiektyw TTArtisan 7,5mm f/2.0 Fisheye (Fujifilm X)

TTArtiasn 7,5mm f/2.0 to obiektyw typu rybie oko przeznaczony do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C lub Mikro 4/3. Na tle konkurencji wyróżnia go przysłona o wartości f/2.0, co pozwala go wykorzystać jeszcze bardziej kreatywnie, czy to w fotografii krajobrazu, czy zdjęciach astro.

 • Ogniskowa: 7,5mm
 • Kąt widzenia: 180°
 • Jasność: f/2.0
 • Mocowanie/Matryca: Fujifilm X/APS-C
750 zł
dostępny od ręki

Obiektyw TTArtisan 7,5mm f/2.0 Fisheye (Mikro 4/3)

TTArtiasn 7,5mm f/2.0 to obiektyw typu rybie oko przeznaczony do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C lub Mikro 4/3. Na tle konkurencji wyróżnia go przysłona o wartości f/2.0, co pozwala go wykorzystać jeszcze bardziej kreatywnie, czy to w fotografii krajobrazu, czy zdjęciach astro.

 • Ogniskowa: 7,5mm
 • Kąt widzenia: 150°
 • Jasność: f/2.0
 • Mocowanie/Matryca: mikro 4/3/mikro 4/3
750 zł
dostępny do 3 dni

Obiektyw TTArtisan 7,5mm f/2.0 Fisheye (Sony E) - APS-C

TTArtiasn 7,5mm f/2.0 to obiektyw typu rybie oko przeznaczony do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C lub Mikro 4/3. Na tle konkurencji wyróżnia go przysłona o wartości f/2.0, co pozwala go wykorzystać jeszcze bardziej kreatywnie, czy to w fotografii krajobrazu, czy zdjęciach astro.

 • Ogniskowa: 7,5mm
 • Kąt widzenia: 180°
 • Jasność: f/2.0
 • Mocowanie/Matryca: Sony E/APS-C
750 zł
dostępny od ręki

Zestaw obiektywów filmowych Mikro 4/3 Laowa Wide Cine Prime 7,5mm T2.1; 10mm T2.1; 17mm T1.

Zestaw Laowa Wide Cine Prime to 3 wszechstronne obiektywy szerokokątne, które stworzono z myślą o twórcach video. Połączysz je z dziesiątkami aparatów fotograficznych, kamer i dronów wyposażonych w bagnet Micro 4/3. W skład zestawu wchodzą obiektywy Venus Optics Laowa: 7,5 mm T2,1 Cine, 10 mm T2.1 Cine oraz 17 mm T1.9 Cine. Duża jasność względna każdego z modeli zapewni komfort pracy przy słabszym oświetleniu, a mała minimalna odległość ostrzenia pozwoli podejść bliżej do obiektów lub wykonać portrety z przyjemnym dla oka rozmytym tłem. Filmowcy na pewno docenią bezstopniową regulację przysłony i zębatki kompatybilne z systemami follow focus. W zestawie otrzymasz również solidną walizkę transportową. Wybór zestawu Laowa Wide Cine Prime to także duża oszczędność pieniędzy!

 • Ogniskowa: 7,5mm; 10mm; 17mm
 • Kąt widzenia: 110º; 96º; 65º
 • Jasność: T2.1; T2.1; T1.9
 • Mocowanie/Matryca: mikro 4/3 /mikro 4/3
6799 zł
najniższa cena: 7999 zł
dostępny od ręki

Obiektyw Fujinon XF 8mm f/3,5 R WR + filtr Marumi 62mm UV Fit+Slim MC (CL) gratis

XF8mmF3.5 R WR jest ultraszerokokątnym obiektywem stałoogniskowym o ogniskowej długości 8 mm (ekwiwalent 12 mm w formacie pełnej klatki 35 mm) i najszerszym polu widzenia spośród całej gamy obiektywów Fujifilm serii XF. Charakteryzuje się kątami widzenia 121º po przekątnej i 112 º w poziomie. Kompaktowa konstrukcja gwarantuje poręczność, pozwalając użytkownikom w każdej sytuacji swobodnie czerpać z bogactwa fotografii ultraszerokokątnej.

 • Ogniskowa: 8mm
 • Kąt widzenia: 121°
 • Jasność: f/3.5
 • Mocowanie/Matryca: Fujifilm X / APS-C
3949 zł
dostępny od ręki

Obiektyw Olympus M.Zuiko Digital ED 8mm f/1.8 Fisheye PRO - Opakowanie Zastępcze

Doskonały optycznie, bardzo jasny obiektyw typu "rybie oko" przeznaczony do aparatów bezlusterkowych z mocowaniem standardu Mikro 4/3. Ogniskowa 8 mm (odpowiednik ogniskowej 16 mm w formacie małoobrazkowym) zapewnia super szeroki kąt widzenia 180°. Dzięki odporności na kurz, mróz i zachlapanie możemy nim fotografować i filmować nawet w ekstremalnych warunkach.

 • Ogniskowa: 8 mm
 • Kąt widzenia: 180°
 • Jasność: f/1,8
 • Mocowanie/Matryca: M4/3 / 4/3
 • Produkt fabrycznie nowy, nieużywany. Pełna gwarancja i wyposażenie. Ze względu na uszkodzenie oryginalnego opakowania został przeniesiony do pudełka zastępczego.
promocja
3899 zł
dostępny od ręki

Obiektyw Panasonic LUMIX G 8mm f/3.5 FishEye

Obiektyw dla aparatów systemu Mikro Cztery Trzecie o ogniskowej 8 mm (ekwiwalent dla formatu małego obrazka: 16 mm). LUMIX G FISHEYE 8 mm f/3.5 to najmniejszy i najlżejszy na świecie obiektyw typu „rybie oko”.

 • Ogniskowa: 8 mm
 • Kąt widzenia: 180°
 • Jasność: f/3,5
 • Mocowanie/Matryca: M4/3 / 4/3
 • Produkt Selektywny
promocja
3299 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw Samyang 8mm f/2,8 (Sony E)

Najmniejszy i najjaśniejszy obiektyw typu rybie-oko, zaprojektowany specjalnie do współpracy z aparatami kompaktowymi z matrycą APS-C. Maks. kąt widzenia 180°. Jedna soczewka asferyczna i dwie ze szkła o niskiej dyspersji (ED). Soczewki pokryte wielowarstwowymi powłokami UMC.
Wymiary: 56 x 60 mm. Waga: 203 g.

 • Ogniskowa: 8 mm
 • Kąt widzenia: 180°
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: Sony E / APS-C
 • Możliwy wydłużony czas dostawy
promocja
1599 zł
najniższa cena: 790 zł
dostępny u dostawcy

Obiektyw Samyang 8mm f/2,8 - czarny / Fuji X

Najmniejszy i najjaśniejszy obiektyw typu rybie-oko, zaprojektowany specjalnie do współpracy z aparatami kompaktowymi z matrycą APS-C. Maks. kąt widzenia 180°. Jedna soczewka asferyczna i dwie ze szkła o niskiej dyspersji (ED). Soczewki pokryte wielowarstwowymi powłokami UMC.
Wymiary: 56 x 60 mm. Waga: 203 g.

 • Ogniskowa: 8 mm
 • Kąt widzenia: 180°
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: Fujifilm X / APS-C
1599 zł
dostępny u dostawcy

Obiektyw Laowa 9mm f/2.8 ZERO-D (Canon EF-M)

Zaprojektowany do matryc formatu APS-C model Laowa 9 mm f/2.8 ZERO-D dołącza do już obecnych w ofercie Venus Optics modeli 15 mm f/2 ZERO-D oraz 12 mm f/2.8 ZERO-D, czyli linii obiektywów o niemal zerowej dystorsji.

 • Ogniskowa: 9 mm
 • Kąt widzenia: 113°
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: Canon EF-M / APS-C
2299 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw Laowa 9mm f/2.8 ZERO-D (Fuji X)

Zaprojektowany do matryc formatu APS-C model Laowa 9 mm f/2.8 ZERO-D dołącza do już obecnych w ofercie Venus Optics modeli 15 mm f/2 ZERO-D oraz 12 mm f/2.8 ZERO-D, czyli linii obiektywów o niemal zerowej dystorsji.

 • Ogniskowa: 9 mm
 • Kąt widzenia: 113°
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: Fujifilm X / APS-C
2299 zł
najniższa cena: 2899 zł
dostępny od ręki

Obiektyw Laowa 9mm f/2.8 ZERO-D (Sony E) - APS-C

Zaprojektowany do matryc formatu APS-C model Laowa 9 mm f/2.8 ZERO-D dołącza do już obecnych w ofercie Venus Optics modeli 15 mm f/2 ZERO-D oraz 12 mm f/2.8 ZERO-D, czyli linii obiektywów o niemal zerowej dystorsji.

 • Ogniskowa: 9 mm
 • Kąt widzenia: 113°
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: Sony E / APS-C
2299 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw Laowa 9mm f/2.8 ZERO-D - DJI DL

Zaprojektowany do matryc formatu APS-C model Laowa 9 mm f/2.8 ZERO-D dołącza do już obecnych w ofercie Venus Optics modeli 15 mm f/2 ZERO-D oraz 12 mm f/2.8 ZERO-D, czyli linii obiektywów o niemal zerowej dystorsji.

 • Ogniskowa: 9 mm
 • Kąt widzenia: 113°
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: DJI/APS-C
2299 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw Laowa 9mm f/2.8 ZERO-D APS-C Nikon Z

Zaprojektowany do matryc formatu APS-C model Laowa 9 mm f/2.8 ZERO-D dołącza do już obecnych w ofercie Venus Optics modeli 15 mm f/2 ZERO-D oraz 12 mm f/2.8 ZERO-D, czyli linii obiektywów o niemal zerowej dystorsji.

 • Ogniskowa: 9 mm
 • Kąt widzenia: 113°
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: Nikon Z/ APS-C
2299 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw Laowa 9mm f/2.8 ZERO-D APS-C Canon RF

Zaprojektowany do matryc formatu APS-C model Laowa 9 mm f/2.8 ZERO-D dołącza do już obecnych w ofercie Venus Optics modeli 15 mm f/2 ZERO-D oraz 12 mm f/2.8 ZERO-D, czyli linii obiektywów o niemal zerowej dystorsji.

 • Ogniskowa: 9 mm
 • Kąt widzenia: 113°
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: Canon RF/APS-C
2299 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw Laowa 9mm f/5,6 FF RL do Leica L

Z obiektywem Venus Optics Laowa 9 mm f/5,6 FF RL Twoja fotografia wykroczy daleko poza granice wyobraźni. To pierwszy tak szeroki obiektyw reaktalinearny przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców z bagnetem Sony E. Czysta magia i perfekcyjna optyka zaklęta w kompaktowej 350 gramowej konstrukcji. Laowa ze swoim nowym obiektywem pozostawia konkurencję daleko w tyle, nie oglądając się za siebie.

 • Ogniskowa: 9mm
 • Kąt widzenia: 135°
 • Jasność: f/5,6
 • Mocowanie/Matryca: Leica L/pełna klatka
3399 zł
pytaj o dostępność

Obiektyw Laowa 9mm f/5,6 FF RL do Nikon Z

Z obiektywem Venus Optics Laowa 9 mm f/5,6 FF RL Twoja fotografia wykroczy daleko poza granice wyobraźni. To pierwszy tak szeroki obiektyw reaktalinearny przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców z bagnetem Nikon Z. Czysta magia i perfekcyjna optyka zaklęta w kompaktowej 350 gramowej konstrukcji. Laowa ze swoim nowym obiektywem pozostawia konkurencję daleko w tyle, nie oglądając się za siebie.

 • Ogniskowa: 9mm
 • Kąt widzenia: 135°
 • Jasność: f/5,6
 • Mocowanie/Matryca: Nikon Z/pełna klatka
3399 zł
pytaj o dostępność

Wszystkie ceny zawierają koszty gospodarowania odpadami. Informacje przedstawione na niniejszej witrynie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.