Prawdziwe raty 0%! Na wybrane produkty

Obiektyw Fujinon XF 8mm f/3,5 R WR + filtr Marumi 62mm UV Fit+Slim MC (CL) gratis

ID: 28375

fujifilm
cena 3949 zł
eRaty 60 x 82 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Fujinon XF8mmF3.5 R WR jest ultraszerokokątnym obiektywem stałoogniskowym o ogniskowej długości 8 mm (ekwiwalent 12 mm w formacie pełnej klatki 35 mm) i najszerszym polu widzenia spośród całej gamy obiektywów Fujifilm serii XF. Charakteryzuje się kątami widzenia 121º po przekątnej i 112 º w poziomie. Choć uważa się, że ludzki wzrok cechuje szerokie pole widzenia, tak naprawdę efektywny obszar wyraźnie widziany przez człowieka jest ograniczony do około 60º(*aczkolwiek jest to kwestia tzw. akademickiej dyskusji). Ultraszerokokątna optyka o ogniskowej 8 mm (ekwiwalent 12 mm w pełnoklatkowym formacie 35 mm) rejestruje informacje wizualne z obszaru około dwukrotnie większego niż efektywne pole widzenia ludzkiego wzroku. Dzięki zastosowaniu przez Fujifilm unikalnej konstrukcji optycznej obiektyw XF8mmF3.5 R WR umożliwia uzyskiwanie obrazów wyraźnych i ostrych w całym obszarze kadru. Optyka ta potrafi zarejestrować i dostarczyć ogrom informacji oraz widocznych szczegółów, jak np. gałęzie i liście drzew pośród rozległych zielonych przestrzeni czy detale ornamentyki na fasadach majestatycznych katedr i świątyń. Kompaktowa konstrukcja gwarantuje poręczność, pozwalając użytkownikom w każdej sytuacji swobodnie czerpać z bogactwa fotografii ultraszerokokątnej.

 


FUJINON XF8mmF3.5 R WR cechuje się wyjątkową rozdzielczością optyczną, co zawdzięcza swej konstrukcji opartej na 12 soczewkach rozmieszczonych w 9 grupach. Spośród obecnych w układzie soczewek trzy są soczewkami asferycznymi, zaś dwie to soczewki ze szkła ED. Ogniskowa długości 8 mm (ekwiwalent 12 mm w formacie pełnej klatki 35 mm), przekładająca się na kąt widzenia po przekątnej wynoszący 121º, doskonale sprawdza się, gdy chcemy uchwycić duże ilości informacji wizualnych w fotografii krajobrazowej. Można również wykorzystać wyjątkową perspektywę obiektywu ultraszerokokątnego, gdy pragniemy dodać dramatyzmu swoim kadrom. Optyka ta, dzięki swej wyjątkowej wydajności optycznej, pozwala uchwycić rozległe przestrzenie widzianego świata na ostrych i wyrazistych od krawędzi do krawędzi kadrach.

Tubus modelu XF8mmF3.5 R WR ma 52,8 mm długości, waży 215 g i posiada gwint filtra o uniwersalnej średnicy 62 mm, mimo bycia optyką ultraszerokokątną. Kompaktowa i lekka forma sprawia, że jest do idealny obiektyw spacerowy przydatny w szerokim zakresie zastosowań, takich jak krajobraz, architektura, zdjęcia codzienne i fotografia podróżnicza. Ponadto, uniwersalna średnica gwintu filtra 62 mm pozwala na wzbogacenie fotografii krajobrazowej - popularnego stylu fotograficznego, w którym obiektywy ultraszerokokątne znajdują szczególne zastosowanie - ponieważ umożliwia stosowanie różnorodnych filtrów optycznych do zdjęć wykonywanych z wydłużonym czasem naświetlania czy w fotografii podróżniczej.

Przemyślane rozmieszczenie soczewek asferycznych i szkieł ED nie tylko umożliwiło odpowiednią korekcję aberracji, ale pozwoliło też na utrzymanie lekkiej i kompaktowej formy, będącej niejako zaprzeczeniem typowych, masywnych tubusów obiektywów ultraszerokokątnych.

Umieszczenie soczewek asferycznych odpowiedzialnych za korektę dystorsji w przedniej części układu optycznego pozwoliło skutecznie zmniejszyć ogólne rozmiary obiektywu, dzięki czemu udało się ograniczyć średnicę gwintu filtra do uniwersalnych 62 mm. Umożliwia to wykorzystywanie XF8mmF3.5 R WR w fotografii krajobrazowej, stylu fotograficznym popularnym w kontekście obiektywów ultraszerokokątnych i daje możliwość mocowania na obiektywie szerokiej gamy filtrów optycznych.

Tubus obiektywu został uszczelniony w 10 punktach, dzięki czemu uzyskano odporność na pył i warunki atmosferyczne oraz zapewniono możliwość jego pracy w niskich temperaturach sięgających -10ºC. Powierzchnia przedniej soczewki została pokryta powłoką fluorową „odpychającą” wodę i zapobiegającą powstawaniu plam. Oznacza to, że użytkownicy mogą korzystać z obiektywu ze spokojem ducha i fotografować we wszystkich warunkach, w tym wykonywać ujęcia krajobrazowe w lekkim deszczu lub miejscach zapylonych. Model XF8mmF3.5 R WR, dzięki swojej kompaktowej i lekkiej konstrukcji bezproblemowo sprawdzi się też w przypadku spontanicznych zdjęć codziennych czy fotografii podróżniczej.

Obiektyw Fujinon XF 8mm f/3,5 R WR + filtr Marumi 62mm UV Fit+Slim MC (CL) gratis

Obiektyw Fujinon XF 8mm f/3,5 R WR + filtr Marumi 62mm UV Fit+Slim MC (CL) gratis

.

 

Obiektyw Fujinon XF 8mm f/3,5 R WR + filtr Marumi 62mm UV Fit+Slim MC (CL) gratis cena: 3949 zł

dostępny od ręki
Filtry
Adaptery, konwertery, pierścienie
Zatyczki i osłony
Akcesoria czyszczące
Pokrowce
Ogniskowa
8mm
Maksymalna wartość przysłony
22
Minimalna wartość przysłony
3.5
Rodzaj mocowania
Fujifilm X
Kompatybilność z matrycą
Fujifilm APS-C 
Kąt widzenia
121° 
Minimalna odległość ostrzenia
18cm
Skala odwzorowania
0.07x
Konstrukcja optyczna
12 elementów w 9 grupach (3 x aspherical, 2 x ED elements)
Liczba listków przysłony
9 listkowa przesłona o okrągłym kształcie po maksymalnym otwarciu ze skokiem 1/3 EV
Ustawianie ostrości
Tak, ręczne oraz manualne.
Stabilizacja
brak, stabilizacja występuje w modelu aparatu Fujifilm X-T4,X-T5, X-S10, X-S20 oraz X-H1, X-H2, X-H2S
Średnica filtra
62
Inne funkcjonalności
Uszczelniona obudowa, elektromechaniczny pierścień przyszłoby
Osłona przeciwsłoneczna
Tak, dołączona do zestawu 
Wymiary
Ø68mm×52.8mm
Waga
215g
  • Obiektyw Fujinon XF 8mm f/3.5 R WR
  • Dekiel FLCP-62 II
  • Dekiel tylni RLCP-001
  • Osłona przeciwsłoneczna
  • Ściereczka do czyszczenia optyki
  • Ultraszeroki obiektyw z systemem autofokus do bezlusterkowców
  • Uszczelniona konstrukcja
  • Kompaktowe rozmiary
  • Bezgłośny, szybki i precyzyjny autofokus
  • Możliwość zamocowania standardowych, okrągłych filtrów 62mm

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?