Prawdziwe raty 0%! Na wybrane produkty

Ostatnio coraz więcej osób, doceniając walory zdjęć studyjnych sięga po ten typ fotografii. Wyposażenie studia fotograficznego stało się bardziej przystępne ze względu na spadek cen, zarówno lamp jak i modyfikatorów światła. Ponadto zestawy oświetleniowe posiadają dużo mniejsze gabaryty, są lżejsze i łatwe w demontażu, dzięki czemu w łatwy sposób można zaaranżować domowe atelier czy używać sprzętu studyjnego w terenie.

Studyjne lampy błyskowe

Podstawowym element wyposażenia studia fotograficznego jest studyjna lampa błyskowa, która dysponuje dużą siłą błysku z możliwością regulacji mocy oraz radiowym sterowaniem, pozwalającym w komfortowy sposób wpływać na oświetlenie planu zdjęciowego. W swojej ofercie posiadamy zarówno wielofunkcyjne, profesjonalne studyjne lampy błyskowe dużej mocy, jak i niewielkie, mobilne lampy do pracy w plenerze lub do stworzenia domowego studia.

Oferujemy też gotowe zestawy lamp studyjnych składające się z 2-3 lamp, statywów oświetleniowych oraz modyfikatorów światła w postaci softboxów czy parasolek. Wszystko to spakowane do poręcznej walizki pozwalającej na łatwy transport podczas pracy w terenie. Chętnie pomożemy Ci również skompletować własny zestaw dopasowany do specyfiki Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Studyjne lampy światła ciągłego

Oferowane przez nas studyjne lampy ze światłem ciągłym są bardzo praktyczne i uniwersalne. Można je wykorzystać w sesjach portretowych jak i w fotografii produktowej, w domowym studiu telewizyjnym czy jako doświetlenie planu filmowego.

Do zastosowań fotograficznych najtańszym oświetleniem ciągłym są lampy z żarówkami fluorescencyjnymi dużej mocy, o różnych temperaturach barwowych na gwint E27 z modyfikatorami światła w postaci softboxa lub parasolki. Dla bardziej wymagających są lampy studyjne światła ciągłego w obudowach jak tradycyjne studyjne lampy błyskowe ale wyposażone w palnik LED. Pozwalają one na stosowanie tych samych modyfikatorów światła co w lampach błyskowych. Innym rozwiązaniem są panele LED, z płynną regulacją siły światła i temperatury barwowej, które doskonale sprawdzają się również podczas filmowania.

Mamy także w naszej ofercie gotowe zestawy oświetlenia z lampami światła ciągłego, składające się z kilku lamp, statywów oświetleniowych oraz modyfikatorów światła, spakowanych w poręczną torbę, pozwalającą na pracę w terenie.

Modyfikatory światła

W naszej ofercie posiadamy duży wybór modyfikatorów światła, które służą do nadania światłu odpowiedniej miękkości, temperatury czy kierunku strumienia światła. Pozwalają kształtować i modelować zarówno światło lamp błyskowych jak i lamp światła ciągłego.

Znajdziecie tu między innymi: softboxy służące uzyskaniu miękkiego ukierunkowanego światła, parasolki fotograficzne nadające światłu różny charakter, beauty dishe dające odpowiednio rozproszone i ukierunkowane światło, czasze modelujące kierujące strumień światła na wybrany obiekt oraz blendy, które w zależności od rodzaju zmieniają charakterystykę odbitego światła.

Statywy oświetleniowe i systemy zawieszeń

W naszej ofercie mamy duży wybór profesjonalnych statywów oświetleniowych o różnym udźwigu i wysokości. Wykonane są ze stali lub z aluminium i charakteryzują się dużą trwałością i bardzo dobrą stabilnością. Dobre statywy oświetleniowe wyposażone są w amortyzatory powietrzne i niezawodne zaciski zabezpieczające przed nagłym obsunięciem się zamontowanego sprzętu oświetleniowego.

Zarówno tradycyjne statywy oświetleniowe jak i statywy oświetleniowe typu boom mogą być wyposażone w kółka znacznie poprawiające komfort pracy.

Ważnym elementem wyposażenia studia, dostępnym u nas są również systemy zwieszenia teł, zarówno stacjonarne, pozwalające na montaż wielu teł i sterowanie nimi z pilota, jak i mobilne do aranżacji studia w terenie. Profesjonalne studia fotograficzne i filmowe wyposażamy w sufitowe systemy zawieszeń, które poprawiają komfort pracy i oszczędzają miejsce.

Posiadamy też różnego rodzaju uchwyty, mocowania, adaptery i inne akcesoria bardzo przydatne podczas fotografowania jak i filmowania w studiu.

Tła fotograficzne

Niezbędnym elementem każdego studia są tła fotograficzne. W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór teł o różnej szerokości i długości, wykonanych z różnorodnych materiałów. Najpopularniejszym rodzajem są tła kartonowe charakteryzujące się gładką powierzchnią, oraz bardzo szeroką gamą kolorów. Najczęściej wybieranymi kolorami są: biały, czarny, szary i zielony. Tła tekstylne mogą nadać zdjęciu bardziej niepowtarzalny charakter, są trwalsze i o wiele łatwiejsze w transporcie. Wyjątkowo trwałe i opornego na działanie takich czynników jak woda, naprężenia mechaniczne, załamania i zarysowania są tła vinylowe. W naszej ofercie znajdują się również wytrzymałe tła z PVC, które można wielokrotnie wycierać, są trwałe i wystarczą do długotrwałego użytkowania.

Fotografia produktowa

Prężnie rozwijający się handel internetowy wywołał ogromne zapotrzebowanie na narzędzia i akcesoria do fotografii produktowej. Dotyczy to zarówno wielkich producentów przemysłowych np. branży odzieżowej, którzy sezonowo odświeżają swoją ofertę, jak i zwykłych ludzi, którzy chcą zaprezentować swoje rękodzieło lub sprzedać używane rzeczy.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi stoły bezcieniowe i namioty bezcieniowe, które pozwolą w łatwy i wygodny sposób odpowiednio oświetlić przedmiot aby się dobrze prezentował, oraz całe zestawy bezcieniowe dające pełną swobodę przy fotografowaniu różnego rodzaju przedmiotów.
Posiadamy też w swojej ofercie stoły obrotowe do zdjęć 360°, które umożliwiają nowoczesny sposób prezentacji produktów w e-sklepach i katalogach internetowych.

Studio Foto-Plus

Zapraszamy do wyjątkowego studia fotograficzno-filmowego zlokalizowanego w samym sercu Krakowa przy ul. Studenckiej 6 obok naszego salonu.

Oferujemy tu Państwu dobrze wyposażoną przestrzeń twórczą, w której zarówno zawodowiec jak i amator przy wsparciu asystenta może wykonywać profesjonalne zdjęcia oraz materiały filmowe. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania ze specjalistycznego sprzętu audiowizualnego znajdującego się w wypożyczalni sklepu.

Nasze studio fotograficzne oferuje również takie usługi jak: różne sesje fotograficzne, zdjęcia do dokumentów czy skanowanie i renowacja zdjęć.

Zapraszamy: pon. - pt. 10-18, sobota 9-14 oraz w pozostałe dni i godziny po wcześniejszym umówieniu.