Prawdziwe raty 0% na wszystkie produkty

Letnia promocja na sprzęt FOTO-WIDEO!

W dziale tym oferujemy urządzenia optyczne służące do obserwacji różnorodnych obiektów, zarówno tych bardzo oddalonych na niebie czy w kosmosie, jak i nieco mniej odległych obiektów przyrodniczych i ludzi, aż po mikrokosmos niedostrzegalny gołym okiem. Znajdzie tu coś dla siebie zarówno hobbysta i pasjonat ciekawy świata i lubiących go obserwować, jak i naukowiec czy profesjonalista, który będzie wykorzystywał je jako narzędzia pracy.

Lornetki

Posiadamy bardzo duży wybór lornetek, pośród których każdy odnajdzie coś dla siebie. Wśród oferowanych przez nas najwyższej jakości lornetek renomowanych firm, znajdziecie zarówno lornetki uniwersalne charakteryzujące się stosunkowo niewielkimi gabarytami i odpowiednią jasnością do większości sytuacji, jak i lornetki kompaktowe wykorzystywane jako lornetki turystyczne czy lornetki teatralne.

Spośród lornetek specjalistycznych największym zainteresowaniem cieszą się lornetki myśliwskie ze względu na niezawodność w każdych warunkach, lornetki do obserwacji nieba ze względu na dużą jasność, lornetki żeglarskie ze względu na przybliżenie i wodoodporność, oraz lornetki ze stabilizacją obrazu umożliwiające komfortową obserwację z ręki nawet przy bardzo dużym przybliżeniu.

Współczesne lornetki to zaawansowane konstrukcje wykorzystujące najnowsze technologie. Oprócz klasycznych konstrukcji porropryzmatycznych, znajdziemy wśród nich lornetki w układzie dachowym czy monokolary. Poszczególne firmy w swoich modelach oferują często innowacyjne i praktyczne rozwiązania jak na przykład: stabilizację obrazu, wypełnianie gazem przeciwdziałające zaparowaniu, uszczelnienie zabezpieczające nawet po wpadnięciu do wody.

W naszej ofercie znajdziecie lornetki takich renomowanych producentów jak: Canon, Fujinon, Nikon, Olympus czy Pentax.

Lunety obserwacyjne

W naszej ofercie optyki obserwacyjnej znajdziecie również wysokiej klasy lunety zapewniające wyjątkowo duże przybliżenie i ostry obraz w całym polu widzenia. Posiadamy także wymienne okulary do lunet pozwalające dostosować je do specyficznych zastosowań. Lunety obserwacyjne cenione są zwłaszcza przez osoby zafascynowane obserwowaniem ptaków i miłośników piękna natury. Są wśród nich amatorzy digiscopingu czyli techniki fotograficznej polegającej na połączeniu aparatu fotograficznego z lunetą za pomocą specjalnego adaptera.

Teleskopy

W naszej ofercie z optyką obserwacyjną nie może zabraknąć teleskopów do podziwiania kosmosu i zjawisk tam występujących. Znajdziecie wśród nich teleskopy dla początkujących idealne do wprowadzenia w świat astronomii, które umożliwiają obserwowanie wszystkich planet Układu Słonecznego czy obiektów na powierzchni Księżyca.

Dla bardziej zaawansowanych pasjonatów obserwacji przestworzy, posiadamy teleskopy o większych możliwościach optycznych i wyposażone w odpowiednie montaże pozwalające na ręczne bądź automatyczne śledzenie ciał niebieskich. Można dzięki nim oglądać miliony gwiazd, setki gromad i dziesiątki galaktyk.

Dostępne są u nas teleskopy o różnych ogniskowych i średnicach oraz układach optycznych typu Newton, Refraktor czy Cassegrain.

Mikroskopy

Posiadamy w naszej ofercie zarówno mikroskopy edukacyjne polecane dla uczniów szkół różnych poziomów do wyposażenia szkolnych pracowni biologicznych, jak i mikroskopy laboratoryjne przeznaczone do rutynowych prac w laboratoriach przy badaniach biologicznych jak i przemysłowych.

Najpopularniejsze mikroskopy biologiczne najczęściej służą do obserwacji w świetle przechodzącym obiektów przezroczystych wypreparowanych na szkiełku. Oferują duże powiększenia oraz umożliwiają stosowanie wielu różnorodnych technik obserwacyjnych.

Oprócz tradycyjnych urządzeń posiadamy w naszej ofercie mikroskopy cyfrowe, które pozwalają na zapis cyfrowy, zarówno plików statycznych jak i wideo, nadających się do tworzenia dokumentacji na dysku komputera, publikacji w sieci, jak i do wydruku.

Dalmierze

Specjalistycznymi urządzeniami optycznymi oferowanymi przez nas są dalmierze laserowe, które umożliwiają szybkie i wygodne mierzenie odległości między punktami o utrudnionym dostępie. Dalmierze są stosowane miedzy innymi w leśnictwie do pomiaru wysokości drzew czy do pomiaru wysokości budynków.