Prawdziwe raty 0% - Na cały asortyment!

Warsztaty Foto-Plus

Na co dzień doradzamy w doborze odpowiedniego sprzętu. Wiemy jednak, że najważniejszy jest nie sprzęt, a umiejętności osoby, która go obsługuje.

Zapraszamy na szereg warsztatów tematycznych, które pozwolą Państwu na zdobywanie nowych umiejętności, zarówno w aspekcie wykorzystania sprzętu jak i poznania specyfiki danej dziedziny fotografii i filmowania.


BILETY NA WYDARZENIE ZOSTAŁY WYPRZEDANE!

Podstawy pracy ze światłem błyskowym w studio

 

Zapraszamy na 2-częściowy, 6-godzinny kurs z podstawowej obsługi studyjnych lamp błyskowych w formie warsztatów. Jest on skierowany do osób pragnących poszerzyć swoje umiejętności fotograficzne z wykorzystaniem sztucznego oświetlenia zarówno w studio jak i poza nim. 

Na naszych zajęciach nabędziesz podstawową wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci w kreatywny sposób posługiwać się sztucznym światłem. Poznasz między innymi zasady kształtowania podstawowych schematów oświetleniowych z użyciem różnych modyfikatorów. W czasie trwania kursu będzie również okazja do przetestowania nabytej wiedzy w praktyce podczas sesji z  modelką. 

 

Część I – Teoria + Praktyka / 3h (20.04.2024)

1. Wprowadzenie do pracy z lampami błyskowymi

  • budowa i zasada działania lamp studyjnych
  • pojęcie czasu synchronizacji błysku
  • synchronizacja aparatu z lampą

2. Wykorzystanie Prawa Odwrotności Kwadratów w praktyce studyjnej

3. Charakterystyka światła – kierunek, miękkość i kontrast

4. Rodzaje modyfikatorów oraz ich rola w kształtowaniu oświetlenia studyjnego

5. Ekspozycja w studio – jak dobrać odpowiednią moc lampy?

6. Podstawowe schematy oświetleniowe w studio


Część II – Praktyka – Praca z modelką / 3h (27.04.2024)

1. Kompozycja w fotografii – szybka powtórka

2. Jedna lampa, trzy różne efekty oświetleniowe – ćwiczenia praktyczne z zarządzania światłem oraz współpracy z modelką 

3. Połączenie światła błyskowego ze światłem zastanym – błysk na drugą kurtynę

 

Wyposażenie studia

Będziemy uczyć się fotografować przy użycia profesjonalnych studyjnych lamp błyskowych Profoto D2 1000 AirTTL i B10X Plus oraz modyfikatorów światła tego producenta.
 

Informacje dodatkowe

Kurs dedykujemy osobom, które posiadają podstawową wiedzę z zakresu obsługi aparatu fotograficznego. Na zajęcia trzeba również przynieść własny aparat oraz kartę pamięci. 


Termin

Zajęcia odbędą się w dwie kolejne soboty (20.04.2024 i 27.04.2024) w godzinach od 10:00 do 13:00 w Studio Foto-Plus przy ul. Studencka 6 w Krakowie.

 

Koszt kursu

Cena obejmująca 2 dni zajęć (6 godzin) w formie warsztatów wynosi 300 zł. Spotkania będą się odbywać w profesjonalnym studio, w maksymalnie 10-osobowej grupie z udziałem modelki.

 

Prowadząca

Justyna Miodońska – absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego i Telewizyjnego (2018) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach (2020). 
Z wykształcenia operatorka filmowa oraz filmoznawczyni. Instruktorka i edukatorka w zakresie technik fotograficznych oraz copywriterka pisząca na tematy filmowo-fotograficzne. 

 

Wszystkie ceny zawierają koszty gospodarowania odpadami. Informacje przedstawione na niniejszej witrynie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.