Fotografia
Opcje filtrowania
Producent:
Filtr cenowy:
od:
do:
Tylko dostępne od ręki:

Prawdziwe raty 0% na wszystkie produkty

Letnia promocja na sprzęt FOTO-WIDEO!

Chemia fotograficzna

Wywoływacz Ilford Developer Multigrade 1L

Wywoływacz w płynie (koncentrat), odpowiedni do czarno-białych papierów fotograficznych powlekanych żywicą (RC) i na bazie włókien (FB). Zoptymalizowany dla papierów ILFORD MULTIGRADE. Cechują go doskonałe właściwości utrwalające i nadaje neutralny ton obrazu w przypadku większości papierów ciemniowych.

115 zł
dostępny od ręki

Wywoływacz Ilford Developer Multigrade 5L

Wywoływacz w płynie (koncentrat), odpowiedni do czarno-białych papierów fotograficznych powlekanych żywicą (RC) i na bazie włókien (FB). Zoptymalizowany dla papierów ILFORD MULTIGRADE. Cechują go doskonałe właściwości utrwalające i nadaje neutralny ton obrazu w przypadku większości papierów ciemniowych.

280 zł
dostępny od ręki

Wywoływacz Ilford Developer Bromophen 5L (proszek)

Bromophen Developer to to ekonomiczny wywoływacz proszkowy na bazie fenidonu/hydrochinonu o długim okresie trwałości. Wywoływacz ten nadaje się do wywoływania na talerzach/tackach i współpracuje ze wszystkimi czarno-białymi papierami RC i FB do ciemni, jednak jest szczególnie zalecany do papierów na bazie włókien. BROMOPHEN jest roztworem podstawowym, który przed użyciem rozcieńcza się w stosunku 1+3 i który zapewnia lekko ciepły odcień obrazu w przypadku większości papierów. Jest szczególnie zalecany do wywoływania papierów MULTIGRADE Warmtone RC i FB w celu uzyskania najcieplejszej tonacji obrazu.

100 zł
dostępny od ręki

Wywoływacz Ilford Developer Ilfosol 3 0,5L

Wywoływacz do filmów czarno-białych ILFORD ILFOSOL 3 to udoskonalona formuła jednorazowego, uniwersalnego, płynnego wywoływacza do filmów czarno-białych - ILFOSOL S. Nowy wywoływacz szczególnie nadaje się do stosowania z filmami średnio- i wolnoczułymi, takimi jak PAN F PLUS, FP4 PLUS i DELTA 100 PROFESSIONAL, gdzie zapewnia drobne ziarno i optymalną ostrość przy pełnej czułości filmu. Jest dostarczany jako koncentrat w ekonomicznych butelkach o pojemności 500 ml i jest rozcieńczany (zwykle w stosunku 1:9) do jednorazowego użycia. Jednakże, w celu uzyskania większej oszczędności, ILFOSOL 3 może być również używany z wieloma filmami w większym rozcieńczeniu 1:14, przy jedynie niewielkim kompromisie w jakości obrazu.

85 zł
dostępny od ręki

Wywoływacz Ilford Developer ILFOTEC DD 5L

ILFORD ILFOTEC DD to wywoływacz z możliwością uzupełniania, odpowiedni do większości filmów czarno-białych. Dzięki długiej żywotności zbiornika i dobrej odporności na zanieczyszczenia, ILFOTEC DD niezawodnie produkuje negatywy doskonałej jakości w szerokim zakresie warunków. Został specjalnie zaprojektowany do systemów przetwarzania dużych ilości folii, takich jak obróbka zanurzeniowa z uzupełnieniem i zanurzeniem (na wieszaku), chociaż może być również stosowany w głębokich zbiornikach i urządzeniach do ciągłego długiego lidera, z pewnymi dostosowaniami do czasów wywoływania i temperatur roboczych.
*) Do obróbki maszynowej zalecamy stosowanie go w połączeniu z ILFOTEC DD STARTER.
**) Zalecane czasy przetwarzania można znaleźć w karcie technicznej.

780 zł
dostępny od ręki

Wywoływacz Ilford Developer ILFOTEC DD-X 1L

Wywoływacz negatywowy w płynie (koncentrat 1:4) najnowszej generacji. Pozwala na obróbkę do 10 filmów. Przeznaczony do normalnej i forsownej obróbki wszystkich filmów czarno-białych. Szczególnie polecany do serii Delta Professional. Daje negatyw o małym ziarnie, dużej tonalności i wysokiej ostrości obrazu, wyciągając klarowne szczegóły z ciemnych partii obrazu. Uzyskane negatywy są łatwe do kopiowania i umożliwiają wysoki stopień powiększenia.

180 zł
dostępny od ręki

Wywoływacz Ilford PQU Developer Universal 1L

ILFORD PQ UNIVERSAL wywoływacz uniwersalny do papierów i filmów, w butelce o pojemności 1L. Koncentrat uniwersalnego wywoływacza do wszystkich papierów czarno białych na podłożu polietylenowym i barytowym oraz polecany do czarno-białych błon ciętych i filmów.

Rozcieńczenie 1+9

100 zł
dostępny od ręki

Wywoływacz Ilford PQU Developer Universal 500ml

ILFORD PQ UNIVERSAL wywoływacz uniwersalny do papierów i filmów, w butelce o pojemności 500ml. Koncentrat uniwersalnego wywoływacza do wszystkich papierów czarno białych na podłożu polietylenowym i barytowym oraz polecany do czarno-białych błon ciętych i filmów.

Rozcieńczenie 1+9

65 zł
dostępny od ręki

Utrwalacz Ilford SIMPLICITY Film Dealer Fix (12 saszetek)

Koncentrat w płynie, utrwalacz do filmów czarno-białych w wygodnej, jednorazowej saszetce SIMPLICITY. Naprawia wywoływanie kliszy 2 x 35 mm (135) lub 1 rolki folii 120 w zbiorniku wywołującym z 2 rolkami.

350 zł
dostępny od ręki

Przerywacz Ilford SIMPLICITY Film Stop Bath (12 saszetek)

Niskozapachowy, płynny koncentrat, kąpiel zatrzymująca kwas cytrynowy w wygodnej, jednorazowej saszetce SIMPLICITY. Zatrzymuje wywoływanie folii 2 x 35 mm (135) lub 1 rolki folii 120 w zbiorniku wywołującym z 2 rolkami.

280 zł
dostępny od ręki

Zwilżacz Ilford SIMPLICITY Film Dealer WET (12 saszetek)

Zwilżacz do negatywów w saszetkach 25 ml. Zwilżacz zapobiega powstawaniu śladów po kroplach wody na negatywie. Dla środka zwilżającego, stosuje się dwie nakrętki na 600 ml - dodawane bezpośrednio do wody w koreksie. Saszetka zawiera wystarczającą ilość płynu do otrzymania 8 x 600 ml odczynnika. Po każdym użyciu należy szczelnie zamknąć nakrętkę. Z jednej saszetki można wykonać kąpiele dla 16 negatywów 35 mm (135) lub 8 negatywów 120 w 2 szpulowym koreksie. Zaprojektowane do użytku w koreksach obsługujących dwie szpule, o pojemności 600 ml.

295 zł
dostępny od ręki

Wszystkie ceny zawierają koszty gospodarowania odpadami. Informacje przedstawione na niniejszej witrynie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.