Wietrzenie magazynu!

Wyprzedajemy dziesiątki produktów w niższych cenach!

Obiektyw Fujinon XF 33mm f/1,4 R LM WR + Marumi 58mm UV Fit+Slim MC (CL) GRATIS!

ID: 22534

fujifilm
cena 3599 zł
eRaty 12 x 322 zł

 • Promocja FUJIFILM BLACK FRIDAY ważna do wyczerpania zapasów.

Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Obiektyw Fujifilm XF 33/1.4 WR

Fujinon XF 33/1.4 do nowej generacji obiektywów stałoogniskowych o dużej światłosile, zapewniających niespotykaną ostrość obrazu nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie F1.4. Możliwości wysokiej rozdzielczości są uzupełnione wyjątkowymi osiągami autofokusa, który zapewnia szybkie i bardzo precyzyjne ostrzenie automatyczne, zarówno w przypadku zdjęć, jak i rejestracji wideo. Obiektyw ten, podobnie jak inne jasne obiektywy stałoogniskowe z przysłoną F1.4 charakteryzuje się także solidną i wytrzymałą konstrukcją, która doskonale sprawdzi się w różnych warunkach zdjęciowych.

Wyjątkowa ostrość obrazu nawet przy maksymalnym otwarciu przysłony

Konstrukcja optyczna obiektywu obejmuje 15 soczewek, w tym dwie soczewki asferyczne i trzy soczewki ED w 10 grupach, co skutecznie ogranicza aberracje chromatyczną i sferyczną, zapewniając ostrość na całej powierzchni kadru nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie. Środkowa grupa soczewek ogniskujących składająca się 
z dwóch soczewek ED i jednej soczewki asferycznej, jest odpowiedzialna za redukcję wahań aberracji wywoływanych przez ruchy soczewek ogniskujących i zapewnia najwyższą jakość obrazu w całym zakresie ostrości obiektywu, od zbliżenia do nieskończoności. Dzięki maksymalnemu otworowi przysłony F1.4 obiektyw umożliwia użytkownikowi uzyskiwanie zdjęć wysokiej jakości przy minimalnych drganiach aparatu i z niskim poziomem szumu cyfrowego, nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, na przykład w słabo oświetlonych wnętrzach czy przy wykonywaniu zdjęć nocnych. Przy przysłonie F1.4 obiektyw zapewnia płytką głębię ostrości, dzięki czemu uzyskuje się rozmycie tła i kremowy bokeh, przy zachowaniu wysokiej kontrastowości, wyrazistości i ostrości głównego obiektu w płaszczyźnie ogniskowej. Zjawisko aberracji komatycznej jest również dobrze kontrolowane, co pozwala na uchwycenie niewielkich źródeł światła jako okrągłych punktów i unikanie refleksów barwnych w rozmytym tle. Konstrukcja przysłony składająca się z dziewięciu listków zapewnia osiągnięcie efektu bokeh o niemal okrągłych konturach, nawet przy maksymalnym otwarciu przysłony.

XF33mmF1.4 oferuje najpopularniejszą standardową długość ogniskowej 33 mm (odpowiednik 50 mm dla pełnoklatkowego formatu 35 mm). Taka ogniskowa odpowiada sposobowi widzenia najbardziej zbliżonemu do sposobu widzenia ludzkiego oka, co pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądającej perspektywy. Obiektyw ten, przy założeniu, że stosowane będą właściwe techniki fotograficzne, nadaje się do wykorzystania w szerokim zakresie sytuacji zdjęciowych i stylów fotografowania: od portretów poprzez zwyczajne, codzienne zdjęcia, po fotografię krajobrazową. Szeroki zakres możliwości obiektywu uzupełnia również jego zdolność do tworzenia zaawansowanych ujęć z bliska, dzięki minimalnej odległości ostrzenia zaledwie 30 cm i maksymalnemu powiększeniu 0,15x. 

Bezgłośny, szybki i precyzyjny autofokus

Układ autofokusa w obiektywie XF33mmF1.4 napędzany jest silnikiem liniowym, zastosowanie którego było możliwe dzięki lekkiej konstrukcji i użyciu soczewek mniejszych rozmiarów, co przełożyło się na cichą, szybką  i precyzyjną pracę autofokusa. Ostrość jest ustawiana automatycznie za pomocą systemu Inner Focus (ogniskowanie wewnętrzne), który przesuwa grupę soczewek ogniskujących na niewielkich odcinkach, zwiększając jednocześnie poziom precyzji kontroli ostrzenia. Ostrość jest ustawiana w czasie zaledwie 0,04 s., co gwarantuje, że użytkownik nie utraci okazji na wykonanie udanego zdjęcia.*1
Wykorzystanie silnika liniowego do sterowania szybkim i precyzyjnym układem autofokusa oznacza, że ostrość może być utrzymywana na obiekcie z dużą dokładnością nawet w trybie AF-C (ciągłe ustawianie ostrości), powszechnie stosowanym w realizacjach wideo. Dodatkowo, konstrukcja optyczna obiektywu została opracowana tak, by zminimalizować zmiany kąta widzenia powodowane zjawiskiem tzw. oddychania obiektywu, co sprawia, że nadaje się on idealnie do wykorzystania w profesjonalnej produkcji wideo.

 Zaawansowana mobilność oparta na kompaktowej, lekkiej i wytrzymałej konstrukcji

XF33mmF1.4 to obiektyw kompaktowy i lekki, o wadze ok. 360 g, długości 73,5 mm i średnicy gwintu filtru 58 mm. W celu zapewnienia smukłej i stylowej konstrukcji obiektywu zewnętrzna średnica grupy soczewek ogniskujących jest niewielka, by pomieścić silnik liniowy w utworzonej w ten sposób przestrzeni. Tubus został uszczelniony w 11 miejscach, dzięki czemu obiektyw jest odporny na pył i warunki atmosferyczne, a obiektywu można używać w temperaturach do -10℃, co pozwala na fotografowanie we wszystkich warunkach zdjęciowych. Wzmocniona konstrukcja sprawdzi się zarówno przy robieniu zdjęć w deszczu, jak i przy fotografowaniu gwiazd, konstelacji i galaktyk na nieboskłonie w mroźne zimowe noce.
Pierścień ustawiania ostrości działa ze zwiększoną precyzją, zapewniając lepsza kontrolę, szczególnie przy ręcznym ostrzeniu i płytkiej głębi ostrości. Odległość między poszczególnymi ząbkami na pierścieniu została zaprojektowana pod kątem możliwości precyzyjnego wykrywania ruchu, umożliwiając dokładne i płynne ostrzenie z precyzją reagujące na najmniejsze ruchy palców. Blokada pierścienia w pozycji A (auto) zapewnia niezawodne działanie i blokuje pierścień ostrości w miejscu dla uniknięcia niezamierzonego przesunięcia płaszczyzny ostrości spowodowanego przypadkowym poruszeniem pierścienia podczas fotografowania. Kształt ząbkowania na pierścieniu ustawiania ostrości został starannie zaprojektowany w celu umożliwienia łatwego usuwania zanieczyszczeń, które utkwiły w rowkach.

Akcesoria opcjonalne 

Osłona obiektywu “LH-XF23 II” (przeznaczona do modeli XF33mmF1.4 R LM WR i XF23mmF1.4 R LM WR) 

Wraz z premierą obiektywu XF33mmF1.4 R LM WR, Fujifilm wprowadza również prostokątną osłonę obiektywu LH-XF23 II. Pomaga ona ograniczyć występowanie zjawiska flar i duszków i dzięki temu robić wyraźne zdjęcia. Konstrukcja z frezowanego aluminium nadaje jej klasyczny i stylowy wygląd. Pasuje również do obiektywu XF23mmF1.4 R LM WR.

Sugerowana cena detaliczna: 299 PLN brutto.

Obiektyw Fujinon XF 33mm f/1,4 R LM WR + Marumi 58mm UV Fit+Slim MC (CL) GRATIS!

Obiektyw Fujinon XF 33mm f/1,4 R LM WR + Marumi 58mm UV Fit+Slim MC (CL) GRATIS!

Obiektyw Fujinon XF 33mm f/1,4 R LM WR + Marumi 58mm UV Fit+Slim MC (CL) GRATIS!

.

Obiektyw Fujinon XF 33mm f/1,4 R LM WR + Marumi 58mm UV Fit+Slim MC (CL) GRATIS! cena: 3599 zł

pytaj o dostępność
Filtry
Adaptery, konwertery, pierścienie
Zatyczki i osłony
Akcesoria czyszczące
Pokrowce
Ogniskowa
33MM
Maksymalna wartość przysłony
16
Minimalna wartość przysłony
1.4
Rodzaj mocowania
Fujifilm X
Kompatybilność z matrycą
Fujifilm APS-C 
Kąt widzenia
46,6° 
Minimalna odległość ostrzenia
30CM
Skala odwzorowania
0.15x (1:6)
Konstrukcja optyczna
15 elementów w 10 grupach (dwie soczewka sferyczna, trzy soczewki ze szkła ED)
Liczba listków przysłony
9 listkowa przesłona o okrągłym kształcie po maksymalnym otwarciu ze skokiem 1/3 EV
Ustawianie ostrości
Tak, ręczne oraz manualne.
Stabilizacja
brak, stabilizacja występuje w modelu aparatu Fujifilm X-T4, X-S10 oraz X-H1
Średnica filtra
58 
Inne funkcjonalności
Uszczelniona obudowa, elektromechaniczny pierścień przyszłoby
Osłona przeciwsłoneczna
Tak, dołączona do zestawu 
Wymiary
Ø67mm x 73.5mm
Waga
360g
 • Obiektyw Fujinon XF 33mm f/1.4 R LM WR
 • Dekiel FLCP-58 77mm (przedni)
 • Dekiel tylni
 • Osłona przeciwsłoneczna
 • Ściereczka do czyszczenia optyki
 • Jasny obiektyw standardowy z systemem autofokus do bezlusterkowców
 • Kąt widzenia jak dla obiektywu 50mm w formacie 36x24mm
 • Bardzo
 • Przepiękne rozmycie nieostrych planów tzw.bokeh
 • Okrągłą, 9-cio listkowa przesłona
 • Dwie soczewki asferyczne i trzy soczewki ED
 • Bezgłośny, szybki i precyzyjny autofokus

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?