Filmowanie
Opcje filtrowania
Producent:
Wielkość matrycy:
Typ sensora:
Rozdzielczość zdjęć:
Rozdzielczość filmów:
Zoom optyczny:
Funkcjonalności:
Złącza:
Filtr cenowy:
od:
do:
Tylko dostępne od ręki:

Kamery profesjonalne

Obecnie rynek oferuje bardzo duży wybór różnorodnych  kamer o bardzo zaawansowanych możliwościach, pozwalających na tworzenie profesjonalnego materiału filmowego relatywnie niewielkim kosztem. Do dyspozycji mamy kamery z wymienną optyką - pozwalające na stosowanie obiektywów najwyższej klasy, optymalnych do specyficznych zastosowań, modele z wbudowanymi na stałe wysokiej klasy uniwersalnymi zoomami czy kamery modułowe, pozwalające na tworzenie bardzo rozbudowanej  specjalistycznej konfiguracji. Poszczególne modele będą się różnić miedzy sobą międzyinnymi: wielkością przetwornika, klatkażem, rozdzielczością matrycy, próbkowaniem, zakresem dynamiki czy stabilizacją obrazu.

Jaką kamerę profesjonalną wybrać?

W kamerach do zastosowań profesjonalnych duża ilość różnego typu rozwiązań dostosowana jest pod konkretne specjalizacje i wymagania operatora. Podczas wyboru profesjonalnej kamery najlepiej kierować się jej głównym przeznaczeniem, w zależności od tego czy będzie to sprzęt wykorzystywany np. do: reportażu, dokumentu, pracy w studiu telewizyjnym, tworzenia transmisji z wydarzeń sportowych i artystycznych czy profesjonalnego materiału filmowego dla dużej platformy.

Aby dokonać właściwego wyboru warto przeanalizować następujące właściwości kamer:

Wielkość matrycy - Im większa matryca tym lepsza jakość obrazu. Pamiętaj że wielkość matrycy nie musi iść w parze z liczbą pikseli - kamery z górnej półki nie posiadają ich tak dużo.

Klatkaż - Większy klatkaż, to większe możliwości w postprodukcji np. stosowania efektu slowmotion. Warto założyć minimum 50kl./s w przypadku standardu europejskiego PAL.

Rozdzielczość - Standardem jest Fullhd, natomiast coraz częściej stosujemy zapis 4K, który również daje przewagę w postprodukcji nawet jeżeli finalny materiał oddajemy w Fullhd, ponieważ mamy możliwość skalowania go z 4K, dzięki czemu nocne szumy są mniej widoczne a obraz posiada większą szczegółowość. Możemy również wykorzystać taki materiał by odpowiednio wykadrować postać lub rejestrowany obiekt, jeżeli podczas nagrania nie było na to czasu. 

Próbkowanie - Obecnie coraz częściej sięgamy po kamery z próbkowaniem 10 bit 4:2:2. 

W tego typu sprzęcie filmowany np. zachód słońca, gdzie dobrze widać jak stopniowo przechodzą barwy, obraz będzie bardziej zbliżony do naturalnego i podatny na późniejszą postprodukcję. Kamera rejestruje większą ilość informacji niż w przypadku mniejszego próbkowania np. 8 bit 4:2:0.

LOG i Zakres dynamiczny - Większość profesjonalnych kamer posiada płaski profil zapisu LOG. W przypadku poszczególnych producentów może on się nieco inaczej nazywać np S-LOG , C-LOG, N-LOG, F-LOG. Zapisany obraz w ten sposób sam w sobie sprawia wrażenie pozbawionego kontrastu, saturacji, gradacji. Dopiero w postprodukcji poprzez odpowiednią obróbkę materiału uzyskujemy pożądany efekt. Zapis LOG stosujemy by uzyskać większy zakres dynamiczny, większą ilość informacji ze świateł i cieni, pomijając „narzucone” przez kamerę profile kolorystyczne. 

Wbudowany system stabilizacji obrazu - Nie każda kamera posiada wbudowany system stabilizacji obrazu w korpusie, natomiast często stosowanym rozwiązaniem jest pięcioosiowa stabilizacja, która stabilizuje w 5 osiach o skuteczności około 5 stopni EV.

 

Czym kierować się przy wyborze kamery?

Sercem kamery jest jej matryca. Większa matryca daje większe możliwości podczas filmowania w nocy ale nie tylko. Kamery profesjonalne z dużymi matrycami (1 cal i większe) gwarantują, że jakość obrazu będzie znacznie bardziej szczegółowa, kamera posiadać będzie większy zakres dynamiczny, większe możliwości filmowania w trudnych warunkach oświetleniowych bez widocznych szumów przy wysokich wartościach podbicia. Tego typu kamery wyposażone są często w profesjonalne złącza typu: jack XLR, HDMI, SDI itp. Dodatkowym atutem mogą być wbudowane filtry ND, dzięki czemu nie będzie potrzeby stosowania zewnętrznych filtrów. Do tego trzeba pamiętać o ergonomii, pozwalającej na wygodną obsługę kamery bez potrzeby zagłębiania się w menu.

Jaka kamera do filmowania ślubu, chrzcin, komunii ?

Kamery typu handycam doskonale sprawdzają się w reportażu, ze względu na doskonałą ergonomię oraz dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji z zewnętrznej obudowy kamery. Daje to możliwość szybkiej zmiany wybranych parametrów, nie tracąc czasu na szukanie ich w menu. Kamery reportażowe stworzone są z myślą o maksymalizacji wydajności, ergonomii oraz wygodzie pracy nawet przez wiele godzin. Dobra kamera reporterska posiada złącza XLR, wysokiej jakości wbudowany mikrofon stereo, wygodny uchwyt z boku kamery, zintegrowany obiektyw zmiennoogniskowy lub mocowanie pozwalające na podpięcie kompatybilnej optyki, dodatkowe złącza typu HDMI, SDI, minijack 3,5mm, slot na karty SD lub CF Express, wbudowany duży i czytelny ekran LCD oraz rozbudowane funkcje takie jak zebra, focus peaking, funkcja kontroli obrazu takich jak waveform.

Dlaczego kamera a nie bezlusterkowiec do filmowania?

Technologia bezlusterkowców szybko postępuje i niejednokrotnie umożliwia nagrywanie materiału w dużych rozdzielczościach z bardzo dużym zakresem dynamicznym. Zastosowanie wymiennej optyki pozwala na uzyskanie wyjątkowej głębi ostrości znanej z profesjonalnych kamer. Dlaczego więc kamera typu handycam miała by być lepsza ? Producenci często wypuszczając specyfikację skupiają się na zaletach danego produktu, nie poświęcając tak dużo uwagi na wady różnego typu rozwiązań. Oto lista rzeczy o których mogłeś/aś nie wiedzieć biorąc pod uwagę filmowanie bezlusterkowcem:

Problemy z przegrzewaniem - Większość kamer konstrukcyjnie jest przystosowana do pracy przez wiele godzin, często posiadają wbudowane wentylatory, które dodatkowo chłodzą podzespoły kamery. Bezlusterkowce zwykle nie posiadają systemu chłodzącego, a zastosowanie dużych matryc w niewielkiej szczelnej obudowie skutkuje przegrzewaniem aparatu, dlatego często takie aparaty posiadają ograniczenia czasowe długości nagrywania, co może być problemem.

Brak wbudowanych filtrów ND - Większość kamer posiada wbudowane filtry ND, które pozwalają zmniejszyć ilość światła wpadającego przez obiektyw, a co za tym idzie wydłużyć czas naświetlania. bezlusterkowce nie posiadają wbudowanych filtrów ND, przez co zmuszeni jesteśmy na stosowanie zewnętrznych filtrów. Stosując wymienną optykę z różną średnicą obiektywu, takich filtrów będziemy potrzebowali więcej, co może stanowić dodatkowe koszty. 

Problematyczna ergonomia - Bezlusterkowce posiadają rozbudowane możliwości filmowe, natomiast konstrukcyjnie bliżej im do aparatów niż do kamer. Kamery zaprojektowane są w sposób najbardziej wygodny dla operatora jak np w przypadku kamer typu handycam, posiadają duży czytelny wyświetlacz LCD, większość przycisków jest dostępna dla użytkownika na zewnątrz korpusu co przyspiesza a na pewno ułatwia zmianę poszczególnych parametrów kamery. Oczywiście możemy rozbudować bezlusterkowca o zewnętrzną klatkę z uchwytem co sprawi, że będzie bardziej poręczna, czy dodać akcesoryjny zewnętrzny ekran LCD, natomiast są to dodatkowe koszty.

Kamera Panasonic HC-MDH3 + Dostawa Gratis!

Kamera naramienna dla profesjonalistów wyposażona w uniwersalny obiektyw o zakresie ogniskowej 4,08–81,6 odpowiednik w kamerze filmowej 35 mm: 29,5–612mm, który swietnie nadaje się do reportażu. Posiada wbudowaną lampę LED. Dzięki swojej konstrukcji jest wygodna i stabilna podczas długich nagrań. System HYBRID O.I.S.+ wykorzystuje 5-osiową korekcję, aby dokładnie niwelować rozmycia spowodowane przez niepożądane drgania.

 • Rozdzielczość: Full HD 60kl./s, 25kl./s
 • Matryca: MOS BSI, 1/3,1"
 • Zoom: 20x odp.29,5–612mm
 • Min. oświetlenie: 1,2 luks
 • Dostawa gratis - nie obejmuje wysyłki przy szybkiej płatności.
promocja
5999 zł
pytaj o dostępność

Kamera Panasonic AG-AC8

W pełni profesjonalna i wygodna w użytkowaniu kamera naramienna umożliwia komfortową pracę przez wiele godzin. Wyposażona w uniwersalny obiektyw z 24x zoomem optycznym. który umożliwia przybliżenie/powiększenie obiektu bez straty jakości. Sprzęt posiada 5-osiową, hybrydową stabilizację obrazu, dzięki czemu doskonale eliminuje drgania nawet przy dużym zoomie. Możliwość jednoczesnego zapisu na dwa sloty kart pamięci dzięki czemu mamy możliwość tworzenia kopi zapasowej. Kamera posiada łatwe ustawienia ręczne przy pomocy pierścienia manualnego na obiektywie. Dotykowy ekran LCD pozwala na szybki dostęp do najważniejszych funkcji kamery. Funkcja Level Shot automatycznie wykrywa i koryguje pochylanie robionych ujęć.

 • Rozdzielczość: Full HD/60kl./s
 • Matryca: 3MOS, 20.4 Mpix
 • Zoom: 24x odp.28,0-729,6mm f/1.8-3.5
 • Min. oświetlenie: 5 luks
5999 zł
pytaj o dostępność

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Wysokiej klasy kamera o osobliwym designie - stworzona do produkcji filmowej. Rewelacyjną jakość obrazu zapewnia 13-stopniowy zakres dynamiczny, a późniejsza postprodukcja jest niebywale efektywna dzięki bezstratnemu zapisowi w 12-bitach w formacie RAW.

 • Rozdzielczość: 4K 4096 x 2160 60p
 • Matryca: CMOS HDR 4/3"
 • Mocowanie: Aktywne mocowanie Mikro 4/3
5990 zł
dostępny do 3 dni

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K + Blackmagic Speed Editor

Wysokiej klasy kamera o osobliwym designie - stworzona do produkcji filmowej. Rewelacyjną jakość obrazu zapewnia 13-stopniowy zakres dynamiczny, a późniejsza postprodukcja jest niebywale efektywna dzięki bezstratnemu zapisowi w 12-bitach w formacie RAW.

 • Rozdzielczość: 4K 4096 x 2160 60p
 • Matryca: CMOS HDR 4/3"
 • Mocowanie: Aktywne mocowanie Mikro 4/3
6389 zł
dostępny do 3 dni

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2

Pocket Cinema Camera 6K G2 to najnowsza kompaktowa kamera Super35, która dołączyła do serii Blackmagic Design. Ta kamera kinowa posiada ten sam sensor 6K S35, funkcje nagrywania, zakres dynamiczny, porty interfejsu i elementy sterujące, co 6K Pro, ale zostałą okrojona o kilka funkcji aby stworzyć tańszą alternatywę dla osób, które nie potrzebują pełnej funkcjonalności 6k PRO. Cechy odziedziczone po 6K Pro to 5-calowy, odchylany ekran dotykowy LCD, Pro EVF i opcje uchwytu baterii, dwa wejścia audio mini-XLR, gniazdo baterii NP-F570 serii L oraz zaktualizowana kolorystyka Gen 5. Dzięki wyeliminowaniu wewnętrznych filtrów ND i zmniejszeniu jasności ekranu LCD w 6K Pro do 1500cd/m², Blackmagic umożliwia użytkownikom wybór pomiędzy dwoma niemal identycznymi modelami 6K, co najlepiej odpowiada ich priorytetom.

 • Rozdzielczość: 6K 6144 x 3456 50fps
 • Matryca: Super 35
 • Mocowanie: Canon EF
9399 zł
pytaj o dostępność

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2 - powystawowa | Letnia promocja!

Pocket Cinema Camera 6K G2 to najnowsza kompaktowa kamera Super35, która dołączyła do serii Blackmagic Design. Ta kamera kinowa posiada ten sam sensor 6K S35, funkcje nagrywania, zakres dynamiczny, porty interfejsu i elementy sterujące, co 6K Pro, ale zostałą okrojona o kilka funkcji aby stworzyć tańszą alternatywę dla osób, które nie potrzebują pełnej funkcjonalności 6k PRO. Cechy odziedziczone po 6K Pro to 5-calowy, odchylany ekran dotykowy LCD, Pro EVF i opcje uchwytu baterii, dwa wejścia audio mini-XLR, gniazdo baterii NP-F570 serii L oraz zaktualizowana kolorystyka Gen 5. Dzięki wyeliminowaniu wewnętrznych filtrów ND i zmniejszeniu jasności ekranu LCD w 6K Pro do 1500cd/m², Blackmagic umożliwia użytkownikom wybór pomiędzy dwoma niemal identycznymi modelami 6K, co najlepiej odpowiada ich priorytetom.

 • Rozdzielczość: 6K 6144 x 3456 50fps
 • Matryca: Super 35
 • Mocowanie: Canon EF
8888 zł
dostępny od ręki

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro + Akumulator Blackmagic NP-F570

Pocket 6K Pro jest wyposażony w regulowany 5'' ekran dotykowy HDR, posiada wbudowane filtry ND.
Mocowanie obiektywów Canon EF. Możliwość nagrywania w BRAW oraz Apple ProRes.

 • Rozdzielczość: 6K 6144 x 3456 50kl./s, 25kl./s
 • Matryca: CMOS Super35
 • Mocowanie: Canon EF
11999 zł
dostępny od ręki

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro + Blackmagic Speed Editor

Pocket 6K Pro jest wyposażony w regulowany 5'' ekran dotykowy HDR, posiada wbudowane filtry ND.
Mocowanie obiektywów Canon EF. Możliwość nagrywania w BRAW oraz Apple ProRes.

 • Rozdzielczość: 6K 6144 x 3456 50kl./s, 25kl./s
 • Matryca: CMOS Super35
 • Mocowanie: Canon EF
12345 zł
dostępny od ręki

Kamera Blackmagic Design Studio Camera 4K Pro - EOL - Koniec Produkcji

Kamera studyjna, zaprojektowana dla mikserów serii ATEM. Kamera oferuje profesjonalne połączenia 12G-SDI i 10G Ethernet. Jest to idealne rozwiązanie, gdy kamera znajduje się w dużej odległości od miksera.

9299 zł
dostępny od ręki

Kamera Blackmagic Design Studio Camera 4K Pro + Blackmagic Design Studio Converter

Kamera studyjna, zaprojektowana dla mikserów serii ATEM. Kamera oferuje profesjonalne połączenia 12G-SDI i 10G Ethernet. Jest to idealne rozwiązanie, gdy kamera znajduje się w dużej odległości od miksera.
Korzystaj z zalet światłowodu SMPTE w bardziej ekonomicznej cenie z kablem Ethernet 10G podczas pracy z kamerą Blackmagic Design Studio 4K Pro z tym konwerterem studyjnym. Skorzystaj z możliwości PoE kamery i zasilaj kamerę, a także przesyłaj wszystkie połączenia wideo, audio i talkback pojedynczym kablem Ethernet do konwertera Studio, rozwiązując problem z plątaniną przewodów

12999 zł
dostępny od ręki

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro + Blackmagic viewfinder PRO EVF

Pocket 6K Pro jest wyposażony w regulowany 5'' ekran dotykowy HDR, posiada wbudowane filtry ND.
Mocowanie obiektywów Canon EF. Możliwość nagrywania w BRAW oraz Apple ProRes.

 • Rozdzielczość: 6K 6144 x 3456 50kl./s, 25kl./s
 • Matryca: CMOS Super35
 • Mocowanie: Canon EF
14499 zł
dostępny od ręki

Kamera Blackmagic Design Studio Camera 4K Plus

Kamera studyjna, zaprojektowana dla mikserów serii ATEM.

6999 zł
dostępny do 3 dni

Kamera Canon XA75 + Leasing 0%

Wyposażona w jednocalową matrycę, niewielka kamera XA75 umożliwia nagrywanie wysokiej jakości filmów w rozdzielczości 4K UHD. Uzupełnieniem takich cech jak wyjątkowa jakość przetwarzania w standardzie HD z nadpróbkowaniem, technologia Dual Pixel CMOS AF, obiektyw Canon z 15-krotnym zoomem optycznym i transmisja na żywo HD w standardzie UVC1 po podłączeniu do złącza USB-C w komputerze jest możliwość rejestrowania materiału w wysokiej jakości w formacie XF-AVC lub MP4.

 • Rozdzielczość: 4K 25kl/s FullHD 50kl/s
 • Matryca: 1-calowa matryca CMOS 13,4 Mpix
 • Zoom: 15x 25,5 do 382,5mm f/2.8 - 4,5
 • Min. oświetlenie: 1,4 luks
promocja
11999 zł
dostępny od ręki

Kamera Canon LEGRIA HF G70

Filmuj jak profesjonalista, korzystając z kamery wideo 4K z matrycą CMOS o wielkości 1/2,3 cala. Zaawansowany autofokus, 20-krotny zoom optyczny i 5-osiowa stabilizacja obrazu sprawiają, że jest ona doskonała do nagrywania płynnych i wyraźnych filmów.

 • Rozdzielczość: 4K 25kl/s FullHD 50kl/s
 • Matryca: 1/2,3 cala matryca CMOS 21,14 Mpix
 • Zoom: 20x 29,3–601mm f/1.8 - 2,8
 • Min. oświetlenie: 4,2 luks
promocja
5299 zł
dostępny od ręki

Kamera Canon XA65 - Kamera 4K ze złączem SDI - Leasing 0%

Profesjonalna kamera wideo 4K z matrycą CMOS o wielkości 1/2,3 cala. Wszechstronne rozwiązanie z zaawansowanym autofokusem, 20-krotnym zoomem optycznym, 5-osiową stabilizacją, złączem 3G-SDI, wyjściem HDMI i obsługą transmisji UVC

 • Rozdzielczość: 4K 25kl/s FullHD 50kl/s
 • Matryca: 1/2,3 cala CMOS 21,14 Mpix
 • Zoom: 20x 29,3–601 mm f/1,8 - 2,8
 • Min. oświetlenie: 4,2 luksa
promocja
8999 zł
dostępny od ręki

Kamera Canon XA60 - Leasing 0%

Profesjonalna kamera wideo 4K z matrycą CMOS o wielkości 1/2,3 cala. Wszechstronne rozwiązanie z zaawansowanym autofokusem, 20-krotnym zoomem optycznym, 5-osiową stabilizacją, wyjściem HDMI i obsługą transmisji UVC

 • Rozdzielczość: 4K 25kl/s FullHD 50kl/s
 • Matryca: 1/2,3 cala CMOS 21,14 Mpix
 • Zoom: 20x 29,3–601 mm f/1,8 - 2,8
 • Min. oświetlenie: 4,2 luksa
promocja
5899 zł
dostępny od ręki

Kamera Canon XA70 + Leasing 0%

Niewielka kamera XA70 umożliwia nagrywanie wysokiej jakości filmów w rozdzielczości 4K UHD. Uzupełnieniem takich cech jak wyjątkowa jakość przetwarzania w standardzie HD z nadpróbkowaniem, technologia Dual Pixel CMOS AF, obiektyw Canon z 15-krotnym zoomem optycznym i transmisja na żywo HD w standardzie UVC1 po podłączeniu do złącza USB-C w komputerze jest możliwość rejestrowania materiału w wysokiej jakości w formacie XF-AVC lub MP4.

 • Rozdzielczość: 4K 25kl/s FullHD 50kl/s
 • Matryca: 1-calowa matryca CMOS 13,4 Mpix
 • Zoom: 15x 25,5 do 382,5mm f/2.8 - 4,5
 • Min. oświetlenie: 1,4 luks
promocja
9999 zł
dostępny od ręki

Kamera Canon XA50 + Leasing 0%

Profesjonalna kamera o solidnej konstrukcji i niewielkich rozmiarach z możliwościami zapisu obrazu w rozdzielczości 4K dzięki odpinanej rączce jest bardzo mobilna. Model XA50 w stosunku do modelu XA55 nie posiada wyjścia SDI. Matryca jedno calowa sprawia, że obraz jest bardziej szczegółowy a kolory intensywniejsze. 15x zoom optyczny pozwala zbliżyć się do rejestrowanych obiektów, nie powodując straty na jakości.

 • Rozdzielczość: 4K 25kl/s FullHD 50kl/s
 • Matryca: 1-calowa matryca CMOS 13,4 Mpix
 • Zoom: 15x 25,5mm do 382,5 mm f/2.8 - 11
 • Min. oświetlenie: 1,4 luks
promocja
8999 zł
dostępny od ręki

Kamera Panasonic AG-UX90

Profesjonalne kamera z możliwościami zapisu w rozdzielczości 4K. Wyposażona w uniwersalny obiektyw z 15-krotnym zoomem optycznym umożliwiającym przybliżanie/powiększanie odległych obiektów bez straty jakości. Sprzęt posiada szybki i precyzyjny system AF, wbudowany system Optical Image Stabilizer, O.I.S. zapewnia stabilne ujęcia nawet przy dużym zoomie. Kamera posiada wyjście HDMI oraz wejście XLR, Dotykowy panel LCD, wizjer elektroniczny, funkcje regulacji obrazów, dodawanie szczegółów oraz tryby gamma to tylko niektóre z możliwości tej kamery.

 • Rozdzielczość: 4K 3840 x 2160 25 kl./s, FullHD 50 kl./s
 • Matryca: MOS 1.0
 • Zoom: 15x odp.35,4-531 f/2.8-F4.5
 • Min. oświetlenie: 1,1 luks
9299 zł
pytaj o dostępność

Kamera JVC GY-HM200E 4K

Kompaktowy profesjonalny kamkorder umożliwiający zapis filmów w rozdzielczości 4K Ultra HD (3840 x 2160), Full HD z próbkowaniem 4:2:2 dla uchwycenia wyraźnych szczegółów zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach. Streaming wideo Full HD za pośrednictwem sieci 4G LTE lub Wi-Fi. Jasny obiektyw z 12-krotnym optycznym zoomem pozwala zbliżyć/powiększyć rejestrowany obiekt. Optyczna stabilizacja obrazu skutecznie niweluje drgania wywołane filmowaniem "z ręki". Demontowalny uchwyt wyposażony w 2 złącza mikrofonowe XLR. Wbudowane Filtry ND: 1/4, 1/16.

 • Rozdzielczość: 4K 3840 x 2160 30kl./s., FullHD 4:2:2 60kl./s.
 • Matryca: 1/2,3" BSI CMOS, 12,4 Mpix
 • Zoom: 12x odp.29.5-354mm f/1.2-3.5
10200 zł
pytaj o dostępność

Kamera Sony HXR-NX80 (HDR 4K live stream)

Profesjonalna ręczna kamera NXCAM wyposażona w obiektyw z 12-krotnym zoomem optycznym umożliwia zbliżenie/powiększenie odległych obiektów bez straty jakości. System stabilizacji obrazu zapewnia stabilne ujęcia nawet podczas filmowania "z ręki". Wbudowany wszechkierunkowy stereofoniczny elektretowy mikrofon pojemnościowy. Możliwość podpięcia opcjonalnego mikrofonu kierunkowego wyposażonego z złącze XLR (dwa złącza w rączce). Dzięki funkcji HDR obrazy o dużym kontraście oświetlenia są pełne szczegółów zarówno w głębokim cieniu jak i jasnych partach. Szybki AF z 273 punktami i 84% polem krycia obrazkowego. Zapis w formatach XAVC S HD, AVCHD, DV.

 • Rozdzielczość: 4K 30p/25p/24p ,FullHD 50p
 • Matryca: CMOS Exmor R 14,2Mpix
 • Zoom: 12x odp.29–348mm f/2.8-4.5
 • Min. oświetlenie: 1,7 luks
promocja
10899 zł
pytaj o dostępność

Kamera Panasonic HC-X1 4K

Kamera doskonale odpowiada potrzebom operatorów profesjonalnie zajmujących się wideofilmowaniem, którzy poszukują sprzętu oferującego możliwości produkcyjne i najwyższą jakość zarejestrowanych materiałów. Wysoka rozdzielczość 4K z prędkością 24 kl./s. oraz FullHD 60 kl./s. Wyposażona w obiektyw z 20-krotnym zoomem dzięki czemu mamy możliwość zbliżyć/powiększyć filmowany obiekt bez straty jakości. Szereg funkcji i rozwiązań konstrukcyjnych sprawiają, że jest to produkt dla najbardziej wymagających. Kamera posiada 3x złącza XLR, 1x wyjście HDMI typ A.

 • Rozdzielczość: 4K 4096 x 2160 24 kl./s, UHD i FullHD 60 kl./s
 • Matryca: MOS 9,46Mpix
 • Zoom: 20x odp.24-480mm f/2.8-4.5
 • min. oświetlenie: 0,2 luks
12999 zł
pytaj o dostępność

Kamera Sony HXR-NX200

Kamkorder kompaktowy z dużym przetwornikiem typu 1 cala i nowym systemem reprodukcji kolorów dzięki czemu zapewnia wysoką jakość obrazów w rozdzielczości 4K i Full HD. Urządzenie jest wyposażone we wszystkie funkcje potrzebne do profesjonalnej, ręcznej regulacji ustawień, w tym trzy niezależne pierścienie na obiektywie oraz inteligentne rozwiązania pełnej automatyki. Kamera posiada profesjonalne złącza XLR (mikrofon kierunkowy widoczny na zdjęciu nie jest częścią zestawu)

 • Rozdzielczość: 4K (3840 x 2160) 25 kl./s FullHD 50 kl./s
 • Matryca: CMOS Exmor R typu 1.0 , 14,2Mpix
 • Zoom: 12x odp.29–348mm f/2.8-11
 • Min. oświetlenie: 1,7 luks
11599 zł
pytaj o dostępność

Kamera Panasonic HC-X2000

Najmniejsza i najlżejsza w branży kamera 4K/60p. Profesjonalne nagrywanie w dowolnym miejscu dzięki kompaktowym wymiarom. Model HC-X2000 został udoskonalony zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i mobilności, udostępniając zaawansowane funkcje i precyzyjnie wyważony korpus. Dzięki nowemu, niezwykle cienkiemu wentylatorowi jest to najmniejsza i najlżejsza w branży kamera 4K/60p, a skuteczne odprowadzanie ciepła przekłada się na zaskakująco niskie zużycie energii. Kamera oferuje możliwości zapisu w rozdzielczości międzyinnymi: 4K 4096 x 2160 60 kl./s, FullHD 120 kl./s

 • Rozdzielczość: 4K 4096 x 2160 60 kl./s, FullHD 120 kl./s
 • Matryca: MOS 1/2,5 cala 8,29 Mpix
 • Zoom: 24x odp.25-600mm f/1,8-4.0
 • min. oświetlenie: 1,5 luxa
promocja
9249 zł
pytaj o dostępność

Kamera Panasonic HC-X2E 4K

Panasonic HC-X2E 4K posiada wszechstronne funkcje przesyłania strumieniowego idealne dla profesjonalnych planów filmowych. Profesjonalna kamera 4K X2 z wysoką mobilnością, nagrywaniem 10-bitowym 4K 60p/50p, funkcją HLG i 13-stopniową funkcją V-Log na potrzeby obsługi HDR i transmisji w jakości HD na żywo.

 • Rozdzielczość: 4K 60p 4:2:0 10 bitów, FullHD 120 kl./s
 • Matryca: MOS 1 cala 15 Mpix
 • Zoom: 20x odp.24,5–490 f/2.8-4.5
 • min. oświetlenie: 0,6 luxa
promocja
13199 zł
dostępny od ręki

Kamera Sony PXW-Z150

W pełni profesjonalna kamera stworzona dla wymagających operatorów. Posiada wbudowany uniwersalny obiektyw z 24-krotnym zoomem optycznym pozwalającym na zbliżanie/powiększanie odległych obiektów bez straty jakości. Funkcjonalne rozmieszczenie przycisków znacząco usprawnia pracę z kamerą. Sprzęt rejestruje obraz w wysokich rozdzielczościach z wykorzystaniem zaawansowanego kodeka XAVC Long GOP 100 Mb/s. Liczne złącza i interfejsy, w tym 3G-SDI, złącze HDMI, 2x XLR. Funkcje sieciowe zapewniające większą mobilność. Możliwość ciągłego nagrywania w 120 kl./s w trybie High Frame Rate w jakości Full HD, zapewniając piękny obraz w 5-krotnie zwolnionym tempie.

 • Rozdzielczość: 4K 3840 × 2160 24p, FullHD 60p
 • Matryca: CMOS Exmor RS typu 1.0
 • Zoom: 24x odp.29,0–348mm f/2.8-4.5
 • Min. oświetlenie: 1,7 luks
14599 zł
pytaj o dostępność

Kamera Sony PXW-Z90

Profesjonalna, naręczna kamera nagrywająca w rozdzielczości 4K 3840 x 2160, przy użyciu kodeka XAVC na karty pamięci XQD. Wbudowany uniwersalny obiektyw z 12-krotnym zoomem optycznym dzięki któremu mamy możliwość powiększenia/zbliżenia rejestrowanego obiektu bez straty jakości. Kamera pomimo kompaktowych rozmiarów posiada wiele zaawansowanych funkcji takich jak zapis nawet do 960 kl./s., system Fast Hybrid AF, 4K HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki) w opartych na plikach systemach pracy wykorzystujących krzywą Hybrid Log-Gamma (HLG). Obsługiwana jest także krzywa S-Log3, pozwalająca tworzyć piękne obrazy o szerokim zakresie barw. Dodatkowo posiadamy dostęp do złącz takich jak 3G-SDI, 2x XLR, stopkę Multi-Interface (MI), łącze HDMI oraz interfejs Remote umożliwiający podłączanie opcjonalnych urządzeń i zdalne sterowanie we współpracy z akcesoriami Sony.

 • Rozdzielczość: 4K 3840 x 2160 30p, FullHD 60p
 • Matryca: CMOS 16Mpix 1/2.33"
 • Zoom: 12x odp.29,0–348,0mm f/2,8–4,5
 • Min. oświetlenie: 3 luks
promocja
12649 zł
dostępny od ręki

Kamera JVC GY-LS300 (body)

Kompaktowa, lekka ręczna kamera z możliwościami filmowania w rozdzielczości 4K Ultra HD do zastosowań produkcyjnych, telewizyjnych i filmowych. Zapis 4K Ultra HD 150Mbps, Full HD przy 50Mbps z próbkowaniem 4:2:2, Możliwość równoczesnego nagrywania w jakości Full HD i nadawania programu na żywo/streamingu do sieci CDN typu YouTube, czy USTREAM. Kamera posiada Mikrofon kierunkowy typu shotgun, który doskonale wyłapuje dźwięki rejestrowanego obiektu. Wbudowany ekran LCD o przekątnej 3,5" o rozdzielczość 920 tys. punktów, format 16:9. wyjścia video: AV (3,5 mm mini jack x 1), SDI (BNC x 1), HDMI x 1. Wejścia audio: XLR x2 (MIC,+48V/LINE), 3,5 mm mini jack x 1.

 • Rozdzielczość: 4K 3840 x 2160 24p, FullHD 60p
 • Matryca: Super 35, 13.5Mpix
 • Mocowanie: Mikro cztery trzecie
13599 zł
pytaj o dostępność

Kamera Sony PXW-Z190

Kompaktowych rozmiarów profesjonalna kamera, wyposażona w obiektyw zmiennoogniskowy z 25-krotnym zoomem optycznym pozwalającym na zbliżenie/powiększenie odległych obiektów bez straty na jakości. 4K z nowo opracowanym przetwornikiem 3CMOS typu 1/3″, trybem zapisu 4K 50p/60p*, systemem AF z zaawansowaną funkcją rozpoznawania twarzy.

 • Rozdzielczość: 4K 3840 x 2160 60kl/s
 • Matryca: 3CMOS typu 1/3″
15999 zł
pytaj o dostępność

Kamera Panasonic AG-DVX200

Profesjonalna kamera cyfrowa o unikalnym designie. Rejestrująca obraz w wysokiej rozdzielczości 4K (4096 x 2160) wyposażona obiektyw Leica Dicomar z 13-krotnym zoomem optycznym dzięki któremu mamy możliwość przybliżania/powiększania filmowanego obiektu bez straty jakości. Zastosowanie przetwarzania V-Log L rodem z kamer VariCam pozwoliło przy tym uzyskać wyjątkowo duży 12-stopniowy zakres tonalny. Nośniki pamięci: karty SD (2 sloty).

 • Rozdzielczość: 4K (4096 x 2160) 24p, 4K 3840×2160 60p,
 • Matryca: 1 x MOS Format 4/3,
 • Zoom: 13x odp.29,5-384,9mm f/2,8-4,5
21499 zł
pytaj o dostępność

Kamera Sony PXW-X160

Profesjonalna kamera ręczna jest doskonałym narzędziem reportażowym. Solidna konstrukcja posiada wbudowany uniwersalny obiektyw szerokokątny HD 26mm z 25-krotnym zoomem optycznym dzięki czemu mamy możliwość zbliżyć/powiększyć obiekt, który znajduje się daleko, bez straty jakości. Kamera posiada wiele udogodnień takich jak możliwość nagrywania w formatach Full HD XAVC Intra i XAVC Long GOP oraz MPEG HD 422 50 MB/s, podwójny mechanizm sterowania filtrem ND zwiększa elastyczność, podwójne gniazdo kart pamięci SxS. Kamera posiada wyjście HDMI Typu A.

 • Rozdzielczość: FullHD 60p
 • Matryca: Exmor CMOS 1/3-cala
 • Zoom: 25x odp.26–650mm f/1.6-11
23899 zł
pytaj o dostępność

Kamera Panasonic AJ-PX230

Stosunkowo lekka profesjonalna kamera umożliwia wewnętrzny 10-bitowy zapis z kodekiem 4:2:2 AVC- Intra do 200Mbps. Kamera świetnie nada się w pracy przy filmach dokumentalnych, wywiadach, a nawet występach na żywo. Wyposażona w uniwersalny obiektyw z dużym 22-krotnym zoomem optycznym, który pozwala zbliżyć/powiększyć rejestrowany obiekt bez straty jakości. Sprzęt posiada bogate możliwości zapisu na ekonomiczne karty microP2 (Dwa gniazda kart). Kamera pozwala na elastyczność pracy, dzięki profesjonalnym złączom: Wyjście SD/HD/3G-SDI i HDMI, 3-stykowe dwa wejścia audio XLR Jedno z nich jest umieszczone z przodu, za mikrofonem, co ułatwia podłączenie opcjonalnego mikrofonu, a drugie — w tylnej części kamery po boku.

 • Rozdzielczość: FullHD 60p
 • Matryca: 1/3" 3MOS, 2.2Mpix
 • Zoom: 22x odp.28-616mm f/1.6-3.2
24400 zł
pytaj o dostępność

Kamera JVC GY-HM750E

Profesjonalna kamera o wygodnej naramiennej konstrukcji. Posiada możliwość nagrywania 35, 25 lub 19,7 Mbps. Zapis w natywnym formacie QuickTime (.mov) lub XDCAM EX (.mp4). Obiektyw Canon 4,4-61,6 mm. posiada 14-krotny zoom optyczny dzięki czemu mamy możliwość przybliżyć/powiększyć obiekt bez straty jakości. Czas otwarcia migawki 1/6-1/10000. Kamera posiada wbudowany filtr szary. Nośniki pamięci: karty SDHC (Class 6 lub 10) - 2 gniazda (możliwość zapisu jednoczesnego na dwóch kartach).

 • Rozdzielczość: 1920 x 1080i 50/60, p24/25/30
 • Matryca: 1/3" Progressive scan 3CCD
 • Zoom: 14x odp.32-448mm f/1,6-4,4
 • Min. oświetlenie 1.25 luksa
20890 zł
pytaj o dostępność

Kamera Sony PXW-X180

Zaawansowana kamera typu handycam została wyposażona w uniwersalny obiektyw z dużym 25-krotnym zoomem optycznym dzięki czemu umożliwi nam filmowanie odległych obiektów bez straty jakości. Nagrywanie w formatach Full HD XAVC Intra i XAVC Long GOP, jak również MPEG HD 422 50 MB/s, MPEG HD 420 35 MB/s, AVCHD i DV. Kamera pozwala na zdalne sterowanie za pośrednictwem tabletu lub smartfona. Dzięki zwartej konstrukcji mamy dostęp do wszystkich ważnych funkcji kamery.

 • Rozdzielczość: FullHD 60p
 • Matryca: 3x Exmor™ CMOS 1/3 cala
 • Zoom: 25x odp.26–650mm f/1,6-11
21900 zł
pytaj o dostępność

Kamera Panasonic AJ-PX270

Kamera stworzona dla profesjonalistów. Wyposażona w wielofunkcyjny obiektyw zmiennoogniskowy z dużym 22-krotnym zoomem optycznym umożliwiającym rejestrowanie odległych obiektów bez straty jakości. Sprzęt umożliwia tworzenie nagrań w jakości emisyjnej przy 10-bitowym próbkowaniu 4:2:2 i rozdzielczości 1920 x 1080.

 • Rozdzielczość: FullHD 60p, 50p, 30p
 • Matryca: 3MOS 1/3 cala, 2,2Mpix
 • Zoom: 22x odp.28–616mm f/1,6
 • Min. oświetlenie: 0.02 Luksa
28800 zł
pytaj o dostępność

Kamera Canon ME200S-SH

Kompaktowa niewielkich rozmiarów kamera z możliwością montażu niemal w każdym miejscu: na stadionie, w samochodzie, a nawet na dronie. To niezwykle mobilne urządzenie doskonale sprawdza się także w małych przestrzeniach. Wyposażona w precyzyjny system śledzenia ostrości Dual Pixel CMOS AF. Matryca Super 35mm o niewiarygodnej, 12-stopniowej rozpiętości tonalnej, zapewnia wysokiej jakości nagrania FullHD (maks. 50P/59,94P), rejestrowane nawet z czułością odpowiadającą ISO 204 800. Dzięki swojej konstrukcji sprzęt doskonale sprawdzi się podczas produkcji telewizyjnych.

 • Rozdzielczość: FullHD 60 kl./s.
 • ISO: do 204800
 • Matryca: CMOS Super 35 mm 9,84 Mpix
 • Mocowanie: Canon EF (z dźwignią blokady Cinema Lock type)
24999 zł
pytaj o dostępność

Kamera Sony PXW-X200

w pełni profesjonalny sprzęt wyposażony w uniwersalny obiektyw. Kamera posiada możliwość nagrywania w formacie XAVC. Podwójne gniazdo na karty pamięci SxS. Funkcje nagrywania w przyspieszonym i zwolnionym tempie. 3,5-calowy kolorowy panel LCD QHD (960 x 540). Funkcje zdalnego sterowania, przesyłania plików, monitorowania za pomocą smartfonów i tabletów, a także strumieniowania.

 • Rozdzielczość: FullHD 60p
 • Matryca: 3x Exmor™ CMOS
 • Zoom: 17x odp.29.3-499mm f/1.9-16
 • Min. oświetlenie: 0,09 luksa
29300 zł
pytaj o dostępność

Kamera Panasonic AU-EVA1

Profesjonalna kamera kompaktowych rozmiarów wyposażona w matrycę Super 35 mm z możliwością rejestrowania obrazu 5,7K. Sprzęt doskonale sprawdza się w produkcjach dokumentalnych, reklamach i teledyskach. Znajdziemy w niej takie funkcje jak: Podwójne natywne ISO zapewniające doskonałej jakości filmy nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, Tryb V-Log/V-Gamut, który zapewnia szeroki zakres dynamiczny i bogatą paletę kolorów, a także możliwość korzystania z 14-stopniowego zakresu dynamiki, mocowanie EF pozwala podpiąć szeroką gamę obiektywów z tym mocowaniem, złącza XLR, SDI, HDMI, 3.5 mm mini jack czy wbudowane koło z filtrami ND.

 • Rozdzielczość: 4K 4096 x 2160 60kl./s., UHD 3840 x 2160 60kl./s.
 • Matryca: Super 35mm 5,7K, 17,25 Mpix
 • ISO: 800 i 2500
 • Mocowanie: EF mount
30599 zł
pytaj o dostępność

Kamera Canon Cinema EOS C200 4K - Promocyjna cena, ostatnie sztuki!

Profesjonalna kamera filmowa z wymiennymi obiektywami Canon EF. Technologia Dual Pixel CMOS AF i funkcja AF z wykrywaniem twarzy. Nagrywanie w formatach AVCHD lub MP4. Wyświetlacz OLED, ulepszony wizjer elektroniczny. Rodzaje nośników danych: karty pamięci SD, SDHC, SDXC (2 gniazda na kartę).

 • Rozdzielczość: 4K (4096x2160) UHD (3840x2160)
 • Matryca: CMOS Super 35 mm, 9,84Mpix
 • Mocowanie: Canon EF
 • ISO: 102400
promocja
12999 zł
dostępny u dostawcy

Kamera Canon Cinema EOS C200 4K - Leasing 0%

Profesjonalna kamera filmowa z wymiennymi obiektywami Canon EF. Technologia Dual Pixel CMOS AF i funkcja AF z wykrywaniem twarzy. Nagrywanie w formatach AVCHD lub MP4. Wyświetlacz OLED, ulepszony wizjer elektroniczny. Rodzaje nośników danych: karty pamięci SD, SDHC, SDXC (2 gniazda na kartę).

 • Rozdzielczość: 4K (4096x2160) UHD (3840x2160)
 • Matryca: CMOS Super 35 mm, 9,84Mpix
 • Mocowanie: Canon EF
 • ISO: 102400
promocja
12999 zł
dostępny u dostawcy

Wszystkie ceny zawierają koszty gospodarowania odpadami. Informacje przedstawione na niniejszej witrynie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.