BLACK FRIDAY 2022 SPRAWDŹ! prawdziwe raty 0%

Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)

ID: 20816

canon

> Dobierz adapter EF-EOS R lub akcesoria w super cenie!

cena 4499 zł
eRaty 12 x 402 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z naszym doradcą
zapytaj o produkt lub cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)
4499 zł
dostępny od ręki
Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM
5599 zł
dostępny od ręki

Aparat cyfrowy Canon EOS RP

Canon EOS RP to aparat bezlusterkowy o kompaktowych gabarytach i niewielkiej wadze. Wyposażony w matrycę pełnoklatkową o rozdzielczości 26,2 Mpix oferuje wyjątkową jakość obrazu. Mocowanie Canon RF umożliwia stosowanie najwyższej klasy obiektywów serii R, a z wykorzystaniem dodatkowego adaptera również obiektywów EF oraz EF-S. Szeroki zakres czułości ISO, szybki i precyzyjny autofokus, funkcja filmowania 4K 30 kl./s oraz Full HD 60 kl./s, łączność bezprzewodowa Wi-Fi - to wszystko sprawia, że bezlusterkowiec Canon RP jest idealnym rozwiązaniem dla entuzjastów fotografii oraz każdego, kto szuka mobilnego aparatu oferującego najwyższą jakość obrazu.

 

Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)

 

Pełnoklatkowa matryca

Canon EOS RP wyposażono w matrycę pełnoklatkową (35,9 x 24 mm) CMOS z technologią Dual Pixel AF o rozdzielczości 26,2 Mpix. Duża matryca aparatu zapewnia wysoką jakość obrazu oraz możliwość fotografowania z niską głębią ostrości, pozwalając na odseparowanie fotografowanego obiektu od tła. Matryca bezlusterkowca Canon RP posiada szeroki zakres czułości, od 100 do 40000 ISO (te wartości można dodatkowo rozszerzyć do przedziału 50-102400 ISO). Pozwala to na nieporuszone fotografowanie "z ręki" w trudnych warunkach oświetleniowych lub z wykorzystaniem teleobiektywów, przy minimalnym zaszumieniu obrazu.

Aparat Canon RP umożliwia na fotografowanie w 14-bitowym formacie RAW, zapewniając ogromne możliwości w postprodukcji, pozwalając na odzyskanie pozornie utraconych szczegółów w najjaśniejszych oraz najciemniejszych partiach obrazu. Aby można było wykonać jeszcze więcej zdjęć RAW, aparat umożliwia stosowanie funkcji Compact RAW, zmiejszającej rozmiar pliku cyfrowego negatywu przy praktycznie zerowej utracie jakości. 

 

Przegląd funkcjonalności bezlusterkowca Canon RP

Filmowanie aparatem Canon RP

 

Technologia DLO

Funkcja cyfrowej optymalizacji obiektywu (DLO) koryguje aberracje optyczne oraz utratę rozdzielczości wynikającej z działania filtra dolnoprzepustowego. Aparat Canon EOS RP pobiera profil bezpośrednio z używanego obiektywu RF i używa go do optymalizacji wykonanego zdjęcia tuż po jego zrobieniu.

 

Dual Pixel AF

Matryca aparatu Canon RP wyposażona jest w technologię autofokusa Dual Pixel CMOS AF działającej w trybie detekcji fazy. Oznacza to że każdy piksel jest odpowiedzialny zarówno za obrazowanie jak i ustawianie ostrości. System ten umożliwia ostrzenie nawet w 0,05 s. Do wyboru mamy aż 4779 pól autofokusa, co zapewnia możliwość precyzyjnego ustawiania ostrości.

Bezlusterkowiec Canon RP posiada również opcję Eye AF czyli tryb automatycznego wykrywania oka i ustawiania na nim ostrości. Funkcja ta działa szybko i precyzyjnie również w trybie śledzenia AF, gwarantując najwyższą jakość zdjęć portretowych.

 

Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)

 Aparat Canon RP pobiera profil założonego obiektywu RF w celu dokonania optymalizacji obrazu

Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)

Technologia Dual Pixel CMOS AF w bezlusterkowcu Canon R

Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)

 Pokrycie kadru przez czujniki AF w aparacie Canon RP: 88% w poziomie oraz 100% w pionie

 

Korpus i ergonomia

Aparat EOS RP został stworzony z myślą o swobodzie oraz mobilności w czasie fotografowania. Korpus wykonany jest z wytrzymałego i lekkiego stopu magnezu, bezlusterkowiec jest niewielki i waży zaledwie 485g (z baterią i kartą pamięci), dzięki czemu można zabrać go wszędzie. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów wyprofilowany uchwyt zapewnia stabilność podczas fotografowania i filmowania, a dodatkowy, opcjonalny uchwyt jeszcze bardziej zwiększa wygodę pracy. Na uwagę zasługuje również możliwość ładowania aparatu poprzez kabel USB, co dodatkowo zwiększa mobilność bezlusterkowca.

Z aparatem Canon RP kadrować możemy na dwa sposoby - przy użyciu wizjera elektronicznego oraz za pomocą obracanego ekranu LCD. Wizjer OLED o przekątnej 0,39" i rozdzielczości 2,36 miliona punktów wyświetla obraz w podglądzie na żywo, wraz ze wszystkimi ustawieniami. Dzięki temu wykonane zdjęcie jest dokładnie takie jakim je widzieliśmy podczas fotografowania. Ekran LCD o przekątnej 3" i rozdzielczości 1,04 miliona punktów możemy odchylać i obracać, co umożliwia fotografowanie z niemal każdej perspektywy. Panel dotykowy ekranu ułatwia i przyspiesza pracę z bezlusterkowcem EOS RP.

 

Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)

Bezlusterkowiec EOS RP, pomimo pełnoklatkowej matrycy jest lekki i niewielki.

Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)

Za wysoką ergonomię aparatu Canon RP odpowiada przemyślany rozkład pokręteł i przycisków sterujących oraz wysokiej jakości wizjer elektroniczny

Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)

Uchylny i obracany ekran LCD aparatu Canon RP umożliwia fotografowanie z praktycznie każdej perspektywy

 

Filmowanie

Bezlusterkowiec Canon EOS RP umożliwia nagrywanie materiały wideo w rozdzielczości 4K 25 kl./s (120 MB/s) oraz Full HD 60 kl./s (60 Mb/s) z próbkowaniem 8-bitowym 4:2:0. Możliwe jest również wyprowadzenie sygnału poprzez HDMI oferując nieskompresowane nagrywanie z próbkowaniem 8-bit 4:2:2 (podczas przesyłania sygnału do zewnętrznego monitora obrazy nie są nagrywane na karcie, a łączność Wi-Fi jest wyłączona).

W nagrywaniu profesjonalnych filmów pomagają złącza mini-jack na zewnętrzny mikrofon oraz słuchawki. Skorzystać możemy również z 5-osiowej, cyfrowej stabilizacji obrazu.

 

Inne Funkcjonalności

Zdjęcia seryjne

Canon EOS RP umożliwia fotografowanie seryjne z prędkością 5 kl./s, do zapełnienia karty pamięci w przypadku zdjęć JPEG lub 50 kadrów w przypadku formatu RAW. Jeśli używamy trybu śledzenia AF zdjęcia seryjne można wykonywać z prędkością 4 kl./s.

Łączność bezprzewodowa

Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia połączenie aparatu oraz urządzenia inteligentnego (smartfon/tablet). Dzięki temu możemy wysyłać zdjęcia pomiędzy urządzeniami w celu archiwizacji lub udostępniania obrazów w sieci. Aplikacja Canon Camera Connect pozwala natomiast na zdalne sterowanie aparatem, wyświetlając podgląd kadru na wyświetlaczu urządzenia inteligentnego i oferując możliwość zmiany podstawowych ustawień.

 

Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)

Canon Camera Connect umożliwia zdalne sterowanie aparatem EOS RP

 

Wykrywanie migotania

Funkcja ta umożliwia fotografowanie w migoczącym świetle lamp jarzeniowych. EOS RP automatycznie wykryje częstotliwość migotania i wykona zdjęcie, kiedy lampa osiągnie maksymalną jasność, zapewniając równą ekspozycję obrazów.

Tryb cichy

Tryb cichej pracy migawki przydaje się w sytuacjach, w których hałas jest niewskazany lub gdy chcemy pozostać niezauważeni - na przykład podczas występu, fotografując śpiące osoby czy zwierzęta jak również w fotografii ulicznej

 

Nowy standard obiektywów RF

Canon EOS RP to aparat wyposażony w mocowanie dla obiektywów z serii RF, które zostały zaprojektowane z myślą o optymalnej odległości od matrycy pełnoklatkowej  i zapewnieniu doskonałej równowagi między konstrukcją optyczną, mechaniczną i elektroniczną. Umożliwiają szybszą pracę autofokusa,  lepszą komunikację między aparatem a obiektywem oraz  doskonałą jakość optyczną nawet przy całkowicie otwartej przysłonie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo małej głębi ostrości przy zachowaniu wysokiej jakości nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Lepsza komunikacja z korpusem pozwala również na sterowanie funkcjami aparatu z pozycji pierścienia obiektywu.

 

Współpraca z szeroką gamą obiektywów RF oraz EF

Canon oferuje trzy nowe opcjonalne adaptery umożliwiając połączenie aparatu EOS RP z ponad 70-cioma obiektywami EF i EF-S. Firma dodaje nowe możliwości przy jednoczesnym zachowaniu ulubionych przez fotografów parametrów. Dzięki temu zachowujemy wysoką jakość i funkcjonalność, jak z dotychczas używanymi lustrzankami EOS.

Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)

Jeden z adapterów posiada pierścień kontrolny taki jak w obiektywach RF i zapamiętuje ustawienia użytkownika niezależnie od tego czy używamy obiektywów RF, EF czy EF-S.  Drugi adapter z miejscem na filtry drop-in umożliwia stosowanie filtrów polaryzacyjnych lub filtrów szarych. Jest idealny dla filmowców, którzy używają obiektywów, gdzie trudno dodać filtry. Z filtrem szarym można lepiej kontrolować ekspozycję a kołowy filtr polaryzacyjny redukuje refleksy i zwiększa nasycenie kolorów.  Canon oferuje również adapter z podstawowymi funkcjami łączenia aparatu EOS R z obiektywami EF i EF-S.

Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)

 

EOS RP w naszych rękach

Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body) cena: 4499 zł

dostępny od ręki
Karty pamięci
Zasilanie
Obiektywy
Adaptery
Statywy
Torby, plecaki, pokrowce
Akcesoria czyszczące
Akcesoria Filmowe
Torby i plecaki

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika
CMOS
Wielkość przetwornika
Pełna klatka (35,9 x 24 mm) 
Liczba pikseli
Całkowita liczba pikseli 27,1 Mpix w tym efektywnych 26,2 Mpix

Optyka

Mocowanie obiektywu
RF (obiektywy EF i EF-S można zamontować za pomocą adaptera mocowania EF-EOS R, adaptera mocowania EF-EOS R z pierścieniem regulacji lub adaptera mocowania EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego; obiektywy EF-M nie są zgodne)
Mnożnik ogniskowej
1,0x z obiektywami RF i EF
1,6x z obiektywami EF-S 

Ustawianie ostrości

Typ i zakres pomiaru
System detekcji fazy z matrycą światłoczułą (technologia CMOS Dual Pixel AF)

Zakres EV od -5 do 18 (przy temp. 23°C i czułości ISO100)
Punkty pomiaru
4779 
Tryby pracy AF
One Shot
Servo AF 

Ekspozycja

Rodzaje pomiaru światła
Bieżący pomiar przy użyciu matrycy światłoczułej w 384 strefach (24 × 16)
(1) Pomiar wielosegmentowy (połączony ze wszystkimi punktami AF)
(2) Pomiar skupiony (około 5,5% wizjera na środku)
(3) Pomiar punktowy: centralny pomiar punktowy (około 2,7% wizjera na środku)
Pomiar połączony z polem AF jest niedostępny
(4) pomiar centralnie ważony uśredniony

Zakres od -3 do 20 EV (temp. 23°C, ISO 100, pomiar wielosegmentowy)
Tryby ekspozycji
Inteligentna scena auto, ujęcie specjalne (portrety, zdjęcie grupowe, krajobrazy, sport, dzieci, panoramowanie, małe odległości, żywność, nocne portrety, zdjęcia nocne z ręki, kontrola podświetlenia HDR, tryb cichy), elastyczna preselekcja AE, programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, ręczny, Bulb i własny (C1/C2/C3)
Filmy: automatyczna ekspozycja, ręczny, HDR 
Czasy otwarcia migawki
30–1/4000 s (z dokładnością do 1/2 lub 1/3 stopnia)
tryb Bulb (pełny zakres czasów naświetlania; dostępny zakres zależy od trybu fotografowania) 
Czułość ISO
Automatycznie 100–40000 (z dokładnością do 1/3 lub całego stopnia)
Wartość czułości ISO można rozszerzyć do wartości: L: 50; H1: 51200; H2: 102400 
Szybkość robienia zdjęć
Maks. około 5 kl./s aż do zapełnienia karty pamięci (JPEG) lub uzyskaniu 50 obrazów RAW
Maks. 4 kl./s ze śledzeniem AF 
Balans bieli
Automatyczny balans bieli ustawiany przez matrycę
Ustawienia: AWB (priorytet światła otoczenia / priorytet bieli), światło dzienne, miejsca ocienione, pochmurny dzień, żarówki, białe światło fluorescencyjne, lampa błyskowa, nastawa własna, ustawienie temperatury barwowej

Korekcja balansu bieli:
(1) Niebieski/bursztynowy +/-9
(2) Purpurowy/zielony +/-9

Balans bieli wg wzorca, możliwy zapis 1 ustawienia
Sekwencja nastaw balansu bieli +/-3 poziomy z przyrostem co jeden poziom
Wybierana przez użytkownika korekcja kolorów niebieski/bursztynowy lub purpurowy/zielony 

Zapis obrazu i dźwięku

Rejestracja zdjęć
JPEG
RAW: RAW, C-RAW (14-bitowy, oryginalny Canon RAW wersja 3)
Zgodność ze standardem Exif 2.31 i DCF (Design rule for Camera File system) w wersji 2.0
Zgodność ze standardem Digital Print Order Format (DPOF) w wersji 1.1
Jednoczesne rejestrowanie zdjęć RAW + JPEG, możliwa dowolna kombinacja standardów RAW + JPEG

Rozmiar obrazów JPEG:
(1) Format 3:2 (L, RAW, C-RAW) 6240 × 4160, (M1) 4160 × 2768, (S1) 3120 × 2080, (S2) 2400 × 1600
(2) 1,6x (współczynnik wycinka kadru) (L) 3888 × 2592, (S2) 2400 × 1600
(3) Format 4:3 (L) 5536 × 4160, (M1) 3680 × 2768, (S1) 2768 × 2080, (S2) 2112 × 1600
(4) Format 16:9 (L) 6240 × 3504, (M1) 4160 × 2336, (S1) 3120 × 1752, (S2) 2400 × 1344
(5) Format 1:1 (L) 4160 × 4160, (M1) 2768 × 2768, (S1) 2080 × 2080, (S2) 1600 × 1600 
Rejestracja filmów
Obiektywy RF/EF: 4K, Full HD, HD.
Obiektywy EF-S: 4K lub HD

MPEG4 AVC/H.264 o zmiennej (średniej) szybkości transmisji bitów; dźwięk: Linear PCM, AAC

Rozmiar filmu:
(1) 4K (16:9) 3840 × 2160 (25, 23,98 kl./s) wewnątrzklatkowe
(2) Filmy poklatkowe 4K (16:9) 3840 × 2160 (29,97, 25 kl./s) All-I
(3) Full HD (16:9) 1920 × 1080 (59,94, 50, 29,97, 25 kl./s) wewnątrzklatkowe, niskie wewnątrzklatkowe (29,97, 25 kl./s)
(4) Full HD HDR (16:9) 1920 × 1080 (29,97, 25 kl./s) wewnątrzklatkowe
(5) HD (16:9) 1280 × 720 (59,94, 29,97, 50, 25 kl./s) wewnątrzklatkowe
(6) HD HDR(16:9) 1280 × 720 (29,97, 25 kl./s) wewnątrzklatkowe

Próbkowanie kolorów (nagrywanie wewnętrzne)
4K / Full HD / HD – YCbCr4:2:0 (8 bitów)
Canon Log: Brak

Długość filmu
4K i Full HD – maks. długość 29 min i 59 s (z wyjątkiem filmów z dużą prędkością nagrywania). Brak limitu wielkości pliku (4 GB) w przypadku karty exFAT SDXC.

Przechwytywanie klatek 4K: możliwość wyodrębniania zdjęć JPEG o rozdzielczości 8,3 MP z filmów 4K
Przepływność / Mb/s

MP4:
(1) 4K (16:9) 3840 × 2160 (25, 23,98 kl./s) IPB 120 Mb/s / 869 MB/min
(2) Full HD (59,94p / 50,00p) / IPB: około 60 Mb/s / 440 MB/min
(3) Full HD (29,97p / 25,00p) / IPB: około 30 Mb/s / 225 MB/min
(4) Full HD (29,97p / 25,00p) / IPB (lekka): około 12 Mb/s / 87 MB/min
(5) HD (59,94p / 50,00p) / IPB: około 26 Mb/s / 196 MB/min
(6) Full HD (29,97p / 25,00p) / IPB: około 13 Mb/s / 103 MB/min

Wyjście HDMI:
Nagrywanie 4K (UHD) i Full HD lub HD, nieskompresowane YCbCr 4:2:2, 8-bitowe. Możliwość przesyłania dźwięku przez złącze HDMI.
Podczas przesyłania sygnału do zewnętrznego monitora żadne obrazy nie są nagrywane na karcie, a łączność Wi-Fi jest wyłączona
Rejestracja dźwięku
Wbudowane mikrofony stereo (48 KHz, 16 bitów × 2 kanały) 

Podgląd obrazu

Wizjer
0,39-calowy kolorowy wizjer EVF OLED, 2,36 mln punktów
Pole widzenia (pionowo/poziomo) w przybliżeniu 100%
Powiększenie 0,70x
Punkt oczny 22 mm (od środka soczewki okularu)
Korekcja od -4 do +1 m-1 (dioptria)
Podgląd głębi ostrości poprzez przycisk niestandardowy 

Informacje w wizjerze:
Informacje o punkcie AF, wskaźnik poziomu ekspozycji, liczba pozostałych ekspozycji wielokrotnych, korekta ekspozycji, fotografowanie HDR, priorytet jasnych partii obrazu, ekspozycja wielokrotna, czułość ISO, dostępna liczba zdjęć, redukcja szumów zdjęć seryjnych, liczba zdjęć z samowyzwalaczem, cyfrowy optymalizator obiektywu, maksymalna liczba zdjęć seryjnych, metoda AF, stan akumulatora, działanie AF, symulacja ekspozycji, tryb wyzwalania migawki, sekwencja naświetlania, tryb pomiaru, FEB, fotografowanie bez migotania, kadrowanie zdjęć, tryb fotografowania, format obrazu, ikony ujęcia, Auto Lighting Optimizer (Automatyczny optymalizator jasności), blokada AE, styl obrazów, gotowość lampy, balans bieli, błysk wyłączony, korekta balansu bieli, blokowanie FE, jakość obrazu, szybka synchronizacja, funkcja Bluetooth, czas naświetlania, funkcja Wi-Fi, ostrzeżenie o blokadzie kilku funkcji, histogram, przysłona, poziomica elektroniczna, dane obiektywu
Wyświetlacz LCD
Clear View LCD II o przekątnej 7,5 cm (3,0 cale) i rozdzielczości około 1,04 mln punktów
Pole krycia 100%
Kąt widzenia (poziomo/pionowo) 170° w pionie i poziomie
Ręczna regulacja jasności/kolorów, siedem poziomów regulacji
Obsługa za pomocą ekranu dotykowego, tryb pojemnościowy: funkcje menu, szybkie nastawy, obsługa odtwarzania i widok powiększony. Wybieranie punktu AF w przypadku zdjęć i filmów; migawka dotykowa dostępna w przypadku fotografowania.

Opcje wyświetlania:
(1) Podstawowe ustawienia aparatu
(2) Zaawansowane ustawienia aparatu
(3) Ustawienia aparatu oraz histogram i dwuosiowa poziomica
(4) Brak informacji
(5) Ekran szybkich nastaw 

Złącza

Stopka na akcesoria
Gorąca stopka 
Gniazdo mikrofonowe
Wejście audio (mini-jack stereo) 
Gniazdo słuchawkowe
Wejście audio (mini-jack stereo) 
Gniazdo HDMI
HDMI mini (typ C, zgodne z HDMI-CEC) 
Gniazdo SDI
Brak 
Gniazdo USB
USB Hi-Speed (USB 2.0) typu C 
Gniazdo kart pamięci
1 karta SD/SDHC/SDXC i UHS-II 

Inne funkcjonalności

Stabilizacja obrazu
Tylko obiektywowa 
Łączność bezprzewodowa
Wi-Fi:
Bezprzewodowa sieć LAN (IEEE 802.11b/g/n; tylko pasmo 2,4 GHz), z obsługą Bluetooth
Obsługiwane funkcje: EOS Utility, smartfon, przesyłanie do Internetu, automatyczne przenoszenie, drukowanie bezprzewodowe 
Współpraca z lampą błyskową
Zgodność z zewnętrznymi lampami błyskowymi E-TTL II w przypadku lampy błyskowej Speedlite z serii EX, bezprzewodowa obsługa wielu lamp błyskowych
Sterowanie zewnętrznymi lampami błyskowymi za pomocą menu aparatu
X-Sync 1/180s

Zasilanie

Akumulator, zasilacz
Akumulator litowo-jonowy LP-E17 (dostarczony)
Ładowarka LC-E17E (dostarczona), zasilacz AC-E6N i adapter prądu stałego DR-E18, zestaw zasilający AC Adapter Kit ACK-E18, zasilacz USB PD-E1
Czas pracy
W przybliżeniu 250 zdjęć (temp. 23°C)
W przybliżeniu 240 zdjęć (przy 0°C) 

Parametry fizyczne

Wymiary
132,5 × 85,0 × 70,0 mm 
Waga
440g
(485g z kartą i baterią) 
  • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 26,2Mpix
  • Szybki i precyzyjny autofokus z technologią Dual Pixel, działający w słabym oświetleniu nawet do -5EV
  • Bardzo szeroki zakres czułości ISO 100-40000 (po rozszerzeniu 50-102400 ISO)
  • Możliwość rejestrowania filmów 4K 25kl./s, Full HD 60kl./s
  • Zdjęcia seryjne z prędkością 5kl./s
  • Uchylny, dotykowy 3" ekran LCD II o rozdzielczości 1,04 mln punktów
  • Wizjer elektroniczny EVF OLED o rozdzielczości 2,36 mln punktów
  • Uszczelniony, kompaktowy korpus ze stopu magnezu odporny na kurz i zachlapania
  • Komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi i Bluetooth
  • Możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Canon EF i EF-S dzięki trzem adapterom Mount Adapter EF-EOS R

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Opinie o Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)

Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie opinii
FotoAm(at)or - ocena: 5
Niewielki i prosty w obsłudze aparat. Ma wszystko czego potrzeba by wykonać większość sesji fotograficznych. Dlaczego warto? Dwa słowa: Pełna klatka. W cenie ok. 5000zł jest to jakość i obrazek którego nie mają bardziej "zaawansowane" technicznie aparaty APS-C. Dodatkowo Canon ma teraz najlepszą optykę (RF) na rynku, co sprawia że EOS RP jest dobrym wyborem na start w tym systemie.

Masz pytania odnośnie do tego produktu?