Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

ID: 18569

canon
  cena 19499 zł
  eRaty 12 x 1742 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę
  Wersje i konfiguracje produktu
  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!
  19499 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 + akumulator Canon LP-E6NH - Rabat 1500zł na obiektyw RF
  19899 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 + Atomos Ninja V
  22899 zł
  dostępny od ręki
  Zalecane akcesoria

  Canon EOS R5

  Canon EOS R5 to niezwykle uniwersalne urządzenie, które z pewnością zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających fotografów i filmowców niezależnie od dziedziny w jakiej się specjalizują. W połączeniu z nowymi systemowymi obiektywami RF tworzy nowe standardy jakości i umożliwia bardziej kreatywną  i komfortową pracę zarówno profesjonalistom jak i pasjonatom fotografowania i filmowania. Pozwala na robienie zdjęć o rozdzielczości 45 Mpix z szybkością do 20 kl./s (z bezszelestną migawką elektroniczną) i nagrywa pełnoklatkowe filmy RAW 8K. Użyteczna czułość ISO 51200, autofokus działający nawet przy - 6EV oraz 8-stopniowy stabilizator obrazu sprawiają, że nawet pracując w wyjątkowo trudnych warunkach oświetleniowych możemy uzyskać wspaniały materiał. Podczas rejestracji dynamicznych wydarzeń ogromną rolę odegra wyjątkowo sprawny i niezawodny system AF, który umożliwia wykrywanie i śledzenie takich obiektów jak: ciało, twarz, oko czy zwierzę.

   Dzięki  możliwościom rejestrowania wideo niedostępnym dotychczas w żadnym innym aparacie bezlusterkowym, Canon EOS R5 nadaje nowe tempo rozwoju rynkowi aparatów systemowych.

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Kompaktowy korpus EOS R5 (mniejszy i lżejszy niż lustrzanka) wykonany ze stopu magnezowego posiada ergonomiczny uchwyt, który sprawia, że aparat dobrze leży w dłoni. Model ten jest dobrze uszczelniony i odporny na kurz oraz zachlapania. Prosta i intuicyjna obsługa znana z lustrzanek Canon EOS nie sprawi trudności nawet początkującym entuzjastom fotografii i filmowania. Ogromnym ułatwieniem w pracy jest wizjer OLED o imponującej rozdzielczości 5,76 Mpix oraz regulowany, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,15”.Aparat wyposażony jest w podwójne gniazdo kart pamięci SD UHS-II oraz ultraszybkich kart CFexpress.

  Sercem bezlusterkowca jest pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 45 megapikseli, cechująca się nadzwyczajnym odwzorowywaniem szczegółów, bardzo szerokim zakresem dynamiki tonalnej oraz użytecznej czułości ISO 100–51200 (po rozszerzeniu 50-102400 ISO) co pozwala na pracę w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Wyposażony jest w unikatową technologią Dual Pixel CMOS AF znaną z profesjonalnych kamer Canon seri C, która  odpowiada za szybką, precyzyjną i niezawodną pracę AF.

  Canon EOS R5 posiada walory świetnego aparatu reporterskiego: minimalny czas otwarcia migawki 1/8000s, zdjęcia seryjne z prędkością 12kl./s (20kl./s z bezszelestną migawką elektroniczną), wyjątkowo szybki i precyzyjny autofokus z 5940 - punktami pomiaru działający nawet przy oświetleniu rzędu -6 EV.

   Ten pełnoklatkowy bezlusterkowiec Canona został stworzony nie tylko do wykonywania niesamowitych i bogatych w szczegóły zdjęć, ale również umożliwia rejestrowanie filmów o znakomitej rozpiętości tonalnej w rozdzielczościach: 8K 30kl./s, 4K 120kl./s. Płaski profil obrazu Canon C-Log pozwala na zaawansowaną pracę i uzyskanie profesjonalnej jakości w postprodukcji.

  Model EOS R5 to aparat wyposażony w nowe mocowanie obiektywowe RF, które zostało przeprojektowane w stosunku do mocowania EF. Odległoś od matrycy pełnoklatkowej jest mniejsza i daje więcej możliwość w konstruowaniu doskonalszych obiektywów nowej generacji. Oprócz nowej optyki systemowej o wysokich parametrach optycznych i funkcjonalności, użytkownicy nowego bezlusterkowca Canona bedą mieli możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Canon EF i EF-S dzięki trzem adapterom Mount Adapter EF-EOS R.

  Niewątpliwie wyróżniającą cechą R5 jest obsługa znanego z 5D Mark IV systemu Dual Pixel RAW, pozwalającego wprowadzać pewne modyfikacje do już wykonanych zdjęć. W nowym aparacie wprowadzono funkcję „Portrait re-lighting”, umożliwiającą również lekką zmianę oświetlenia zdjęć portretowych.

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!
  Matryca CMOS o rozdzielczości 45 Mpix

  Pełnoklatkowa matryca o tak wysokiej rozdzielczości sprawia, że zdjęcia są bogate w szczegóły, mają wysoką rozpiętość tonalną. Aparat doskonale sprawdzi się zarówno w fotografii produktowej, studyjnej, przyrodniczej jak i reporterskiej. 45 Mpix dodatkowo znacząco ułatwia pracę umożliwiając kadrowanie.

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!
  Format 8K RAW

  Aparat może rejestrować obraz w formacie 8K DCI RAW wykorzystując całą szerokość pełnoklatkowej matrycy, aby uzyskać prawdziwie kinematograficzny efekt. Rozdzielczość 8K zapewnia niezwykle realistyczny obraz, a ponadto umożliwia w postprodukcji kadrowanie materiału filmowego i tworzenie z niego nagrań w rozdzielczości 4K. 

   

  Prezentacja bezlusterkowca Canon EOS R5

  Zastanów się ponownie, co wiesz o aparatach bezlusterkowych. Bezkompromisowa wydajność aparatu EOS R5 zrewolucjonizuje Twoje zdjęcia i filmy.

  Rozbudowane funkcje śledzenia AF w EOS R5

  aparat EOS R5 potrafi rozpoznawać psy, koty i ptaki – wykrywa ich ciała, pyski lub oczy. System działa bardzo precyzyjnie nawet gdy obiekt odwróci się tyłem, aparat nadal wie gdzie znajduje się głowa tak by śledzić ją w trybie ciągłym.

   

  Zaawansowane technologicznie ustawianie ostrości w Canonie EOS R5

  Niezależnie od położenia obiektu aparat EOS R5 może go szybko znaleźć i ustawić na nim ostrość, wykorzystując 5940 obszarów autofokusu (AF), które pokrywają niemal 100% kadru. Te obszary ogniskowania mogą być wykorzystywane łącznie, indywidualnie lub w strefach, które mogą być przesuwane w kadrze w zależności od miejsca akcji.

  Punkty AF można wybierać za pomocą specjalnego multi-sterownika z tyłu aparatu lub za pomocą ekranu dotykowego – dotykając go w trybie Live View lub używając jako panelu dotykowego, gdy aparat znajduje się przy oku.

   EOS R5 może ustawić ostrość w zaledwie 0,05 s – to najlepsza w tej klasie urządzeń wydajność pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego. Autofokus działa także przy oświetleniu rzędu -6 EV, które w przybliżeniu odpowiada światłu rzucanemu przez półksiężyc.

  Ta niezwykła czułość na światło umożliwia także ustawienie ostrości przy maksymalnej przysłonie f/22, a to pozwala korzystać z telekonwerterów z obiektywami o stosunkowo małym otworze przysłony oraz bardzo małymi superteleobiektywami, takimi jak RF 600mm F11 IS STM i RF 800 mm F11 IS STM.

  Zachowanie autofokusu z funkcją śledzenia w trybie AI Servo można dostosować, korygując parametry takie jak „czułość śledzenia” lub „śledzenie przyspieszenia/zwalniania”, lub wybierając jeden z czterech „przypadków”, które są idealnie dopasowane do różnych typów fotografii.

   

  Automatyczne rozpoznawanie obiektów

  System autofokusu EOS ITR AF X w modelu EOS R5 został zaprogramowany przy użyciu sztucznej inteligencji z uczeniem głębokim. W trybie wykrywania twarzy i oczu system precyzyjnie rozpoznaje twarze, w tym te z profilu, gdy widoczne jest tylko jedno oko. Dzięki temu fotografowane osoby widać bardzo wyraźnie, nawet gdy poruszają się w sposób nieprzewidywalny, a głębia ostrości jest mała. Jeśli osoba na chwilę się odwróci, jej głowa jest nadal śledzona. Dzięki temu obraz twarzy będzie ostry, gdy ta osoba odwróci się ponownie w stronę kamery.

  Dodatkowo sztuczna inteligencja z uczeniem głębokim dostępna w aparacie EOS R5 jest zaprogramowana w taki sposób, aby zapewniała możliwość rozpoznawania i śledzenia kotów, psów i ptaków poprzez skupienie na ich ciałach, pyskach i oczach. Dzięki temu fotografowanie dzikich zwierząt jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, zwłaszcza obiektów takich jak ptaki w locie.

   

  Ręczne ustawianie ostrości

  W przypadku ręcznej regulacji ostrości można skorzystać z trzech metod wspomagania ustawiania ostrości w celu zadbania o to, aby punkt ostrości znajdował się dokładnie tam, gdzie powinien. Powiększenie wyostrzonego obrazu: Powiększenie obrazu, najpierw 6-krotnie, a następnie 15-krotnie, pozwoli lepiej zobaczyć obraz i ocenić ostrość. Wzmacnianie krawędzi: Krawędzie ostrych części ujęcia są obrysowane kolorem wybranym przez użytkownika. Wspomaganie ręcznej regulacji ostrości (Dual Pixel Focus Guide): Wspomaganie ręcznej regulacji ostrości (Dual Pixel Focus Guide) –zastosowane po raz pierwszy w kamerze Cinema EOS C300 Mark II – wykorzystuje technologię Dual Pixel CMOS AF II do dokładnego pomiaru odległości obiektu i porównania jej z bieżącym ustawieniem ręcznej regulacji ostrości. Graficzne wskazanie pokazuje, czy punkt ostrości znajduje się przed, czy za zmierzoną wartością, po czym zmienia kolor na zielony, gdy obie wartości się pokrywają, co wskazuje na dokładną ostrość.

  System ułatwia i zwiększa precyzję ręcznego ustawiania ostrości, a także zapewnia filmowcom niezbędną precyzję pracy w rozdzielczościach 4K i 8K.

   

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Fotografia przyrodnicza

  Aparat świetnie sprawdza się w fotografii przyrodniczej dzięki: niezwykle szybkiemu i precyzyjnemu autofokusowi z możliwością rozpoznawania i śledzenia zwierząt, zdjęciom seryjnym 20kl./s z bezszelestną migawką elektroniczną oraz pełnoklatkowej matrycy o rozdzielczości 45 Mpix, która umożliwia uzyskanie fotografii o wyjątkowej ostrości i wyrazistości nawet w słabszym naturalnym oświetleniu przy czułości ISO 51200.

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

   Reportaż i sport

  Aparat jest niezawodnym narzędziem w fotografii reporterskiej i sportowej. Bardzo solidny wykonany z magnezu, niewielki, uszczelniony korpus dobrze trzyma się w ręce. Umożliwia zdjęcia seryjne 12kl./s przy migawce mechanicznej. Posiada wyjątkowo szybki i precyzyjny autofokus działający przy oświetleniu -6 EV, który pozwala na rozpoznawanie twarzy i oczu. Duża matryca o czułości rozszerzalnej do ISO 102400 zapewnia realizację reportażu nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.

   

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Portret w studio i plenerze

  Aparat daje doskonałe efekty w fotografii portretowej dzięki pełnoklatkowej matrycy o wysokiej rozdzielczości i czułości, która zapewnia imponującą szczegółowość oraz wysoką rozpiętość tonalną. Nowy system R w połączeniu z fenomenalnymi obiektywami nowej generacji RF pozwala na wierne oddanie barw, w tym koloru skóry oraz mniejszą głębię ostrości i piękniejsze rozmycie tła.

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Fotografia krajobrazu 

  Aparat ten jest doskonałym towarzyszem podróży. Pozwala na wykonywanie wspaniałych zdjęć pejzażowych o wyjątkowej ostrości i wyrazistości, bogatych w detale i kolory.  Duża, wysokoczuła matryca o użytecznym ISO 51200 oraz niezwykle skuteczny 8 - stopniowy system stabilizacji obrazu umożliwiają wykonywanie wspaniałych fotografii od wczesnego świtu aż do późnego zmierzchu.

     Prezentacja EOS R5 w fotografii sportów ekstremalnych

  Ambasador Canon - Marcin Kin w krótkiej prezentacji omawia pracę z aparatem bezusterkowym EOSR5 w ekstremalnych warunkach.  Od najmłodszych lat żył i oddychał naturą, przygodą i akcją, która była dla niego drugim nieodłącznym żywiołem górskiego krajobrazu.

  Canon EOS R5 w fotografii modowej

  Maria Eriksson, która na co dzień tworzy sesje dla znanych marek modowych i niezależnych projektantów dzieli się swoimi wrażeniami z pracy przy użyciu Canona R5.

   

   

  Komercyjne filmowanie Canonem EOS R5 w praktyce

  Twórca filmów reklamowych Igor Podgórski prezentuje możliwości EOS R5 w realizacji komercyjnych materiałów filmowych.

  Peter McKinnon i jego odczucia z pracy Canonem EOS R5

  Peter McKinnon w swoim krótkim filmie ukazuje możliwości filmowe jakie niesie ze sobą EOS R5. Filmowanie w rozdzielczości 8K 30 kl./s czy 4K w 120 kl./s to tylko kropla w morzu możliwości bezlusterkowca. Rejestracja w 8K wiąże się z pewnymi ograniczeniami czasowymi natomiast 20 min rejestracji (także w RAW) nadal daje ogrom możliwości.

   

  Filmowanie

  Canon EOS R5 posiada ogromne możliwości w pracy filmowej. Można nim nagrywać doskonałe 12-bitowe filmy RAW w rozdzielczości 8K lub 4K (głębia 10-bitowa 4:2:2) z szybkością do 120 klatek na sekundę, aby uzyskać wyjątkowe efekty zwolnionego tempa. Wykorzystywana jest tu cała szerokość pełnoklatkowej matrycy aparatu, co zapewnia profesjonalny obraz. System Dual Pixel CMOS AF II z rozpoznawaniem twarzy i oczu zapewnia wyraźny obraz i umożliwia uzyskanie imponujących efektów przejścia między punktami ogniskowania we wszystkich trybach filmowania. Niezwykle przydatny podczas filmowania jest 5-osiowy stabilizator obrazu, który współdziała z obiektywami Canon RF, łącząc możliwości optycznej i wbudowanej redukcji drgań,  co umożliwia stabilizację obrazu na poziomie 8 stopni. Wbudowane wyjście HDMI umożliwia przesyłanie czystego sygnału w formacie 4K/60 kl./s, a tym samym korzystanie z zewnętrznych rejestratorów i jednoczesne nagrywanie na nośniku wewnętrznym i zewnętrznym. Nagrywanie rejestratorem zewnętrznym jest dostępne do maks. jakości 4K i 59,94 kl./s. Do sygnalizowania prześwietleń można użyć paskowych znaczników zebry, które ostrzegają o zbyt jasnych obszarach.  

   

  Canon EOS R5 w rękach filmowca 

  Wielokrotnie nagradzany filmowiec Ivan D’Antonio opowiada, jak wypróbował nowy model Canon EOS R5 na zdjęciach krajobrazowych w górzystym regionie Abruzji we Włoszech, a także w bardziej kameralnej scenerii zajęć z jogi.

  Canon EOS R5 w rękach filmowca

  Ivan D'Antonio, jeden z ambasadorów firmy Canon, który przetestował aparat EOS R5, opowiada o swoich doświadczeniach z tym nowym, niesamowitym aparatem i pokazuje materiał filmowy, wskazówki dotyczące przepływu pracy 8K i nie tylko! - Film z napisami w języku angielskim.

   

  Format 8K RAW w Canonie EOS R5

  Aparat EOS R5 może rejestrować zachwycający obraz w formacie 8K DCI RAW na karcie CFexpress. Wykorzystuje całą szerokość pełnoklatkowej matrycy, aby uzyskać prawdziwie kinematograficzny obraz. Dostępna jest również funkcja śledzenia wyostrzanego obiektu, dzięki której materiał filmowy wygląda tak dobrze, jakby został nakręcony z hollywoodzkim budżetem.

  Rozdzielczość 8K zapewnia niezwykle realistyczny obraz, a ponadto umożliwia edytorom kadrowanie materiału filmowego i tworzenie z niego nagrań w rozdzielczości 4K.

  Model EOS R5 udostępnia wiele opcji rejestrowania w rozdzielczości 8K: 12-bitowy materiał RAW, 10-bitowe (4:2:2) pliki MP4/H.265, 8-bitowe (4:2:0) pliki MP4/H.265.

  Do wyboru są formaty obrazu DCI lub UHD, metody kompresji ALL-I i IPB oraz opcje Canon Log i HDR PQ. Obsługiwane są tryby 23,98, 24, 25 i 29,97 kl./s, które pomagają uzyskać określony wygląd. Materiał w rozdzielczości 8K można nawet zapisać na szybkich kartach SD (v90) w przypadku stosowania kompresji IPB.

  Format 8K RAW zapewnia najwyższy poziom jakości i elastyczności obrazu: można rejestrować obraz w rozdzielczości czterokrotnie większej niż 4K i zmieniać parametry, takie jak balans bieli, po nagraniu materiału, korzystając z oprogramowania Canon Cinema RAW Development lub ulubionej aplikacji do edycji nieliniowej.

  Można także wyodrębniać klatki z materiału 8K i zapisywać je jako pojedyncze pliki JPEG o rozdzielczości 35 MP (lub pliki HEIF, jeśli materiał jest rejestrowany w trybie HDR PQ). Rozwiązanie to jest idealne w sytuacjach, w których trzeba dostarczyć materiał wideo i zdjęcia z tego samego wydarzenia.

   

  Rejestracja w 4K

  Canon EOS R5 ma nie tylko przełomowe możliwości jeżeli chodzi o rozdzielczość 8K, ale ustanawia również nowe standardy dla operatorów filmujących w rozdzielczości 4K. Formaty 4K DCI (matryca pełnoklatkowa) i 4K UHD przy szybkości do 120p (119,88 klatki na sekundę) i 10-bitowym obrazie z próbkowaniem 4:2:2 zapewniają płynny obraz w zwolnionym tempie i niesamowitą rozdzielczość. W przypadku szybkości do 59,94 kl./s można wybrać między pełną szerokością matrycy aparatu a 1,6-krotnym przycięciem, które jest zbliżone do formatu Super 35 mm.

  Tryb 4K HQ w aparacie EOS R5 jest przeznaczony dla osób, którym zależy na najwyższej jakości obrazu 4K. Umożliwia odwzorowanie szczegółów przy szybkości do 30 klatek na sekundę przez nadpróbkowanie materiału w rozdzielczości 8K.

   

  Dual Pixel CMOS AF II w Canonie EOS R5

  Zastosowany w tym modelu system Dual Pixel CMOS AF II umożliwia ciągłe, płynne i precyzyjne ustawianie ostrości we wszystkich trybach rejestrowania. Obsługuje funkcję wykrywania twarzy i oczu, dzięki czemu idealnie sprawdza się w przypadku nagrywania filmów dokumentalnych oraz spontanicznego filmowania w ruchu. Rozpoznaje również koty, psy i ptaki oraz śledzi je w kadrze. Łatwo można tworzyć też efekty powolnej zmiany ostrości, które pozwalają przekierować uwagę widzów z jednego miejsca na drugie – wystarczy dotknąć ekranu dotykowego aparatu, a EOS R5 płynnie zmieni ostrość ze wskazaną szybkością.

  Gdy ostrość jest ustawiana ręcznie, aparat EOS R5 zapewnia szereg narzędzi, które pomagają osiągnąć optymalną ostrość obrazu. Funkcja wzmacniania krawędzi uwydatnia krawędzie wyostrzonych obiektów w wybranym przez użytkownika kolorze, natomiast funkcja Dual Pixel Focus Guide wykorzystuje graficzny wskaźnik, który informuje, czy obiekt znajduje się w przedniej/tylnej płaszczyźnie ostrości, i zmienia kolor na zielony, gdy uzyskamy prawidłową ostrość.

   

  Stabilizator obrazu

  Inteligentny 5-osiowy system stabilizacji obrazu, który chroni zdjęcia przed drganiami aparatu, działa także wtedy, gdy aparat EOS R5 rejestruje obraz wideo – stabilizuje materiał w reakcji na przypadkowe ruchy urządzenia. Gdy dodamy do tego elektroniczny system cyfrowej stabilizacji filmowej (Movie Digital IS)*, który zwiększa skuteczność pracy całego rozwiązania, uzyskamy znakomite efekty, a materiał filmowy będzie wyglądał tak, jakby został nagrany przy użyciu stabilizatora lub wózka.

  * Cyfrowy stabilizator obrazu filmowego nie jest dostępny podczas nagrywania w formacie 8K RAW.

   

  Filmy poklatkowe 8K

  Tak jak rozdzielczość 8K ujawnia intrygujące szczegóły i zapewnia wyrazistość obrazu, tak zdjęcia poklatkowe mogą ujawnić najdrobniejsze ruchy na zupełnie innej skali czasowej. Połącz te dwie funkcje, a uzyskasz spektakularną wizualnie ucztę dla oczu.

  Model EOS R5 jeszcze bardziej ułatwia nagrywanie filmów poklatkowych o wysokiej rozdzielczości, które można także kręcić w formacie 4K. Film jest tworzony w aparacie. Można określić czas między każdą klatką, a także ustalić, czy ekspozycja ma być zablokowana na początku sekwencji, czy też ponownie mierzona dla każdego zdjęcia.

   

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Nowe standardy stabilności obrazu

  Canon udostępnia 5-osiowy stabilizator obrazu z czujnikiem ruchu wbudowanym w korpus. Współdziała on z obiektywami Canon RF, łącząc możliwości optycznej i wbudowanej redukcji drgań, umożliwiając stabilizację obrazu na poziomie 8 stopni. Zapewnia to możliwość uzyskania niezwykle wyraźnych zdjęć i filmów robionych z ręki.

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Doskonały obraz w trudnych warunkach oświetleniowych

  Niesamowita czystość i szczegółowość obrazu niezależnie od tego, gdzie pracujesz – nawet w słabym świetle, z czułością do ISO 51200 . Dzięki niewielkiej odległości matrycy od mocowania, do korpusu wpada zdecydowanie więcej światła dzięki czemu nawet przy wysokim ISO obraz pozbawiony jest szumów.

   

  Pomiar światła

  Canon EOS R5  posiada niezwykle precyzyjny 384-strefowy system pomiaru ekspozycji. Współdziała on z autofokusem, dokonując pomiaru w miejscu ustawienia ostrości, również w trybie wykrywania i śledzenia twarzy, oczu oraz zwierząt. Pracuje w zakresie -3 do 20 EV (ISO 100). Kompensacja ekspozycji może odbywać się ze skokiem 1/3 lub 1/2 w zakresie +/-3 EV. Opcja bracketingu ekspozycji działa w zakresie +/-3 EV, z minimalnym krokiem 1/3 EV. Do dyspozycji mamy kilka trybów pracy pomiaru światła: pomiar wielosegmentowy (połączony ze wszystkimi punktami AF), pomiar skupiony (około 6,1% obszaru na środku wizjera), pomiar punktowy (około 3,1% obszaru na środku wizjera) oraz pomiar centralnie ważony uśredniony.

   

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  System mocowania RF

  Nowy system mocowania umożliwia korzystanie z obiektywów o jeszcze lepszych parametrach optycznych. Dodatkowo po wyłączeniu aparat przymyka migawkę, dzięki czemu chroni matrycę przed niepożądanym zabrudzeniem (funkcję można wyłączyć).

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Obrotowy wyświetlacz

  Obracany ekran dotykowy o przekątnej 3,15 cala i rozdzielczości 2,1 Mpix – ułatwia fotografowanie pod nietypowym kątem. Ekran można również obrócić i złożyć do wewnątrz korpusu aparatu w celu jego ochrony.

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Szybka i stabilna łączność bezprzewodowa

  Aparat umożliwia przesyłanie plików obrazów za pośrednictwem urządzenia inteligentnego lub sieci Wi-Fi, do profili serwisów społecznościowych, a nawet na konta w chmurze za pośrednictwem usługi image.canon.

   

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Koprus wykonany ze stopu magnezowego

  Posiada ergonomiczny uchwyt, który sprawia, że aparat dobrze leży w dłoni zarówno w pozycji horyzontalnej jak i wertykalnej. Aparat jest dobrze uszczelniony i odporny na kurz oraz zachlapania, umożliwiając pewne fotografowanie bez względu na warunki pogodowe.

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Dwa gniazda kart z obsługą CFexpress

  Aparat EOS R5 ma dwa gniazda kart pamięci: jedno na uniwersalne karty SD (z obsługą szybkich kart SD UHS-II), natomiast drugie na ultraszybkie karty CFexpress, które umożliwiają długotrwały zapis serii 20 kl./s (maksymalnie 180 plików RAW) i obsługę niektórych formatów wideo o wyższej rozdzielczości.

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Wizjer o doskonałych parametrach optycznych

  Wbudowany 0,5"wizjer elektroniczny o rozdzielczości 5,77 Mpix zapewnia wyjątkowo wierny obraz z idealnym odwzorowaniem kolorów. Działa nawet przy 120kl/s, dzięki czemu obraz jest wyjątkowo płynny. Czujnik z tyłu aparatu  automatycznie przełącza między wizjerem elektronicznym a ekranem, gdy aparat jest podnoszony do oka.

   

  Współpraca ze wszystkimi obiektywami Canon

  Canon oferuje trzy opcjonalne adaptery umożliwiając połączenie innowacyjnego aparatu EOS R5 z ponad 70-cioma obiektywami EF i EF-S. Firma dodaje nowe możliwości przy jednoczesnym zachowaniu ulubionych przez fotografów parametrów. Dzięki temu zachowujemy wysoką jakość i funkcjonalność, jak z dotychczas używanymi lustrzankami EOS

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

   

   

  Zaawansowana łączność bezprzewodowa

  Aparat EOS R5 to jedno z najbardziej zaawansowanych pod względem łączności modeli, jakie kiedykolwiek zostały stworzone w Canonie. Aparat może korzystać z sieci Wi-Fi do komunikacji z urządzeniami inteligentnymi, przesyłania obrazów do chmury za pośrednictwem bramki image.canon lub wysyłania obrazów bezpośrednio przez FTP.

  Aplikacja Camera Connect

  Cyfrowy proces pracy można rozpocząć w terenie, jeszcze przed powrotem z sesji. Uruchom aplikację Canon Camera Connect w smartfonie lub tablecie, a aparat EOS R5 połączy się automatycznie za pośrednictwem sieci Wi-Fi, umożliwiając użytkownikom przeglądanie zawartości karty pamięci aparatu i przesyłanie obrazów do edycji w aplikacji Canon Digital Photo Professional lub z myślą o ich udostępnieniu.

  Można również skonfigurować aparatu EOS R5 pod kątem automatycznego przesyłania obrazów, tak aby podczas fotografowania obrazy były automatycznie wysyłane do urządzenia inteligentnego.

  Aplikacja umożliwia także fotografom bezprzewodowe sterowanie aparatami EOS R5 – w kontekście fotografowania i filmowania. Wybierz miejsce ustawienia ostrości, dostosuj ekspozycję i zobacz, co widzi aparat, dzięki trybowi Live View, który umożliwia bezprzewodowe fotografowanie/filmowanie w trudno dostępnych miejscach.

   Usługa image.canon

  Nowa usługa firmy Canon w zakresie fotografii w chmurze, image.canon, umożliwia przechowywanie nieograniczonej liczby zdjęć, w tym plików RAW, w trybie online przez maksymalnie 30 dni. Pliki obrazów można następnie przenieść do stałej pamięci masowej image.canon o pojemności 10 GB, na dysk Google Drive, do chmury Adobe Creative Cloud1 lub lokalnej pamięci masowej offline.

  EOS R5 to pierwszy model EOS, który umożliwia automatyczne przesyłanie obrazów do chmury image.canon, dzięki czemu będą one dostępne na zsynchronizowanym komputerze PC/Mac po powrocie z sesji.

  Protokół FTP

  Profesjonalnym fotografom, którzy muszą szybko i bezpiecznie dostarczać zdjęcia bezpośrednio do klientów z danej lokalizacji, aparat EOS R5 udostępnia protokoły FTP i FTPS wykorzystujące wbudowany modułu Wi-Fi.

  Do aparatu EOS R5 można podłączyć opcjonalny uchwyt WFT-R10 Wi-Fi, który ma złącze Gigabit Ethernet do obsługi połączeń z siecią przewodową oraz dodatkowe anteny MIMO do obsługi sieci Wi-Fi na większym obszarze i z mniejszą ilością zakłóceń. Dodano także bezpieczną transmisję obrazów przez protokół SFTP.

   

  Inne funkcjonalności Canona EOS R5


   

  Format obrazu HEIF

  Oprócz plików JPEG i CR3 RAW aparat EOS R5 może rejestrować pliki HEIF (High Efficiency Image Format). Ten format obrazu następnej generacji charakteryzuje się wyższą jakością niż pliki JPEG, ale ma mniej więcej ten sam rozmiar. Format ten umożliwia również uzyskanie 10-bitowego koloru i szerszego zakresu dynamicznego, a to pozwala rejestrować obrazy HDR PQ.

  Pliki HEIF mogą być również przetwarzane w aparacie w celu tworzenia plików JPEG o większym zakresie dynamicznym niż zwykłe pliki JPEG.

   

  Nowy akumulator o większej pojemności

  Model EOS R5 jest zasilany nowym, zaawansowanym akumulatorem LP-E6NH, który ma o 20% większą pojemność niż starsze akumulatory LP-E6N. Umożliwia on wykonywanie (średnio) 490 zdjęć po jednym naładowaniu*.

  Akumulatory LP-E6NH można ładować za pomocą dołączonej ładowarki do akumulatorów lub w aparacie przez złącze USB C 3.1 obsługujące zasilanie 5 V / 1,5 A (PD). Dostępny jest również uchwyt pionowy BG-R10, który może pomieścić dwa akumulatory jednocześnie, co pozwala wydłużyć czas fotografowania.

  Starsze akumulatory LP-E6 i LP-E6N są zgodne z modelem EOS R5, jednak w przypadku korzystania z modelu LP-E6 bardzo szybkie fotografowanie i ładowanie poprzez aparat nie jest możliwe.

   

  System Canon EOS R

   

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Nowy system Canon EOS R powiększa się wciąż o nowe aparaty oraz doskonałe, innowacyjne obiektywy z mocowaniem Canon RF

   

  Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę! cena: 19499 zł

  dostępny od ręki
  Obiektywy
  Oświetlenie
  Pamięci i czytniki
  Zasilanie
  Rekorder dyskowy
  Torby, plecaki, pokrowce
  Statywy i stabilizatory
  Adaptery, konwertery, pierścienie
  Akcesoria audio
  Akcesoria filmowe
  Akcesoria czyszczące
  Inne akcesoria

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  CMOS 
  Wielkość przetwornika
  Pełna klatka  
  Liczba pikseli
  45 Mpix 

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  Canon RF 
  Mnożnik ogniskowej
  x1 

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  Zakres pomiaru Od -3 do 20 EV (temp. 23°C, ISO 100, pomiar wielosegmentowy)
  Punkty pomiaru
  5940 pozycji autofokusu, 100% w poziomie i 100% w pionie po włączeniu trybów Twarz + śledzenie i Automatyczny wybór; 100% w poziomie i 90% w pionie po
  Tryby pracy AF
  Wykrywanie obiektów: Ciało, twarz, oko, zwierzę  

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Pomiar wielosegmentowy (połączony ze wszystkimi punktami AF); (2) pomiar skupiony (około 6,1% wizjera na środku); (3) pomiar punktowy: centralny pomiar punktowy (około 3,1% wizjera na środku); pomiar punktowy powiązany z punktem AF niezapewniony; (4) pomiar centralnie ważony uśredniony 
  Tryby ekspozycji
  Zdjęcia: inteligentna scena auto, elastyczna preselekcja AE, programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, ręczny, Bulb i własny (3 opcje); filmy: automatyczna ekspozycja, ręczny 
  Czasy otwarcia migawki
   30-1/8000 s (z dokładnością do 1/2 lub 1/3 stopnia), tryb Bulb (Pełny zakres czasów otwarcia migawki. dostępny zakres zależy od trybu fotografowania)
  Czułość ISO
  Automatycznie czułość 100–51200 (z przyrostem co 1/3 stopnia lub 1 stopień); czułość ISO można rozszerzyć do wartości: L:50, H: 102400 
  Szybkość robienia zdjęć
  12 kl./s w trybie Servo AF
  20 kl./s z elektroniczną, cichą migawką i w trybie Servo AF  
  Balans bieli
  AWB (priorytet światła otoczenia / priorytet bieli), światło dzienne, miejsca ocienione, pochmurny dzień, światło żarówek, białe światło fluorescencyjne, lampa błyskowa, nastawa własna, ustawienie temperatury barwowej; kompensacja balansu bieli: 1. niebieski/bursztynowy +/-10; 2. purpurowy/zielony +/-10 

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  Pojedyncze, szybka seria zdjęć+, szybka seria zdjęć, wolna seria zdjęć, samowyzwalacz (zdalne wyzwalanie 2 s+, zdalne wyzwalanie 10 s+) 
  Rejestracja filmów
  Filmy 8K do 30 kl./s
  Filmy 4K do 120 kl./s
  Tryb poklatkowy 4K
  Canon Log 1 / HDR PQ
  Zapis wewnętrzny, głębia 10-bitowa 4:2:2
  Kompresja All-I / IPB
  10-bitowe nieskompresowane filmy 4K 60p 4:2:2 na zewnętrznym rejestratorze
  Rejestracja dźwięku
  Wbudowany mikrofon mono (48 KHz, 16 bitów × 2 kanały) W trybie filmowania z dużą liczbą klatek na sekundę dźwięk nie jest nagrywany. 

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  0,5 cala
  OLED o rozdzielczości 5,76 Mpix
  Wysokość punktu ocznego 23 mm / powiększenie 0,76x
  Do 120 kl./s 
  Wyświetlacz LCD
  8 cm / 3,15 cala
  LCD o rozdzielczości 2,1 Mpix

  Złącza

  Stopka na akcesoria
   Tak, złącze (MI)
  Gniazdo mikrofonowe
  zewnętrzne złącze mikrofonowe typu jack 
  Gniazdo słuchawkowe
  złącze słuchawkowe typu jack 
  Gniazdo HDMI
  Wbudowane złącze HDMI 4K (DCI) 59,94p / 50,00p / 29,97p / 25,00p / 24,00p / 23,98p, 4K (UHD) 59,94p / 50,00p / 29,97p / 25,00p / 23,98p, Full HD 59,94p / 59,94i, 50,00p / 50,00i 480p 59,94p 576p 50p; nieskompresowane YCbCr 4:2:2, 8- lub 10-bitowe, możliwość przesyłania dźwięku przez złącze HDMI 
  Gniazdo SDI
  brak 
  Gniazdo USB
  Złącze SuperSpeed USB 3.1 i Gen 2 USB C 
  Gniazdo kart pamięci
  1 karta CFexpress typu B, 1 karta SD/SDHC/SDXC i UHS-II 

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Tak, 5-osiowy wewnętrzny stabilizator obrazu.
  Do 8 stopni w przypadku użycia zgodnych obiektywów RF 
  Łączność bezprzewodowa
  Opcjonalny bezprzewodowy przekaźnik WFT-E10, 5 GHz i 2,4 GHz Wi-Fi i Bluetooth™
  Wbudowany protokół FTP 
  Współpraca z lampą błyskową
  Automatyka błysku E-TTL II, pomiar ręczny 

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Akumulator litowo-jonowy LP-E6NH (dostarczony) / LP-E6N 
  Czas pracy
  Akumulator LP-E6NH
  320 zdjęć (wizjer elektroniczny, tryb oszczędzania energii)
  490 zdjęć (wyświetlacz LCD, tryb oszczędzania energii)
  Ładowanie przez USB za pomocą PD-E1 

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  138,5 × 97,5 × 88 mm 
  Waga
  738g 
  • Korpus aparatu EOS R5
  • Pokrywa na korpus R-F-5
  • Pasek ER-EOS R5
  • Ładowarka LC-E6E
  • LP-E6NH
  • Osłona akumulatora
  • Przewód zasilający
  • Kabel IFC-100U + zabezpieczenie kabla
  • Instrukcja obsługi
  • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 45 Mpix
  • Szybki i precyzyjny autofokus z technologią Dual Pixel, działający w słabym oświetleniu do -3EV
  • Bardzo szeroki zakres czułości ISO 100-51200 (po rozszerzeniu 50-102400 ISO)
  • Rejestracja filmów wewnętrzna w rozdzielczości 8K RAW 30 kl./s i 4K 120 kl./s (10 bit 4:2:2)
  • 5-osiowa optyczna stabilizacja obrazu do 8 stopni z obiektywami RF IS
  • Zdjęcia seryjne z prędkością 12kl./s (20kl./s z migawką elektroniczną)
  • Uchylny, dotykowy 3,15" ekran LCD o rozdzielczości 2,1mln punktów oraz wizjer OLED o bardzo wysokiej rozdzielczości 5,76mln punktów
  • Uszczelniony, kompaktowy korpus ze stopu magnezu odporny na kurz i zachlapania
  • Podwójne gniazdo kart pamięci: CFexpress, SD UHS-II

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Opinie o Bezlusterkowiec Canon EOS R5 - 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu - zapytaj o specjalną ofertę!

  Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie opinii
  koneser - ocena: 5
  Rewelacyjne, wszechstronne urządzenie pod każdym względem. Jeszcze takiego nie miałem, choć przetestowałem kilka systemów od Pentaxa przez Olympusa po Nikona i Sonego. Niesamowita jakość zdęć z RF 85mm, fantastyczny autofokus no i ta stabilizacja, kosmos. Filmowanie pełna satysfakcja nawet bez 8K.
  PhotoMAR - ocena: 5
  Długo czekałem na ten aparat. Idealnie zaprojektowany bezlusterkowiec. Jako drugi aparat mam EOS R ale tam czujnik dotykowy zamiast joystick-a nie był zbyt praktyczny.., cieszę się, że zrezygnowano z tego rozwiązania. Duża matryca 45mpix Pozwala robić naprawdę ostre zdjęcia, szczególnie polecam obiektywy RF. Aparat kupiłem do zastosowań głównie foto, raczej mało filmuję, ale fajnie że są takie możliwości jak 8K RAW.

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?

  przez Artur 6 czerwca 2020 o 23:51

  doradca Foto-Plus

  Prawdopodobna dostępność aparatu to Lipiec 2020. Jako autoryzowany propartner firmy Canon dostaliśmy zapewnienie, że jako jedni z pierwszych otrzymamy pierwsze sztuki. Zachęcam do kontaktu mailowego w celu rezerwacji produktu. Rezerwacja nie jest jednoznaczna z zamówieniem produktu, pozwala ona na kontakt z osobami zainteresowanymi przed zakupem aparatu.

  przez Grzegorz Gumula 8 czerwca 2020 o 13:09