Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

ID: 20866

canon
  cena 5999 zł
  eRaty 12 x 536 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę
  Wersje i konfiguracje produktu
  Bezlusterkowiec Canon EOS RP (body)
  4839 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM
  5999 zł
  pytaj o dostępność
  Zalecane akcesoria

  Aparat cyfrowy Canon EOS RP z obiektywem RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

  Canon EOS RP to aparat bezlusterkowy o kompaktowych gabarytach i niewielkiej wadze. Wyposażony w matrycę pełnoklatkową o rozdzielczości 26,2 Mpix oferuje wyjątkową jakość obrazu. Mocowanie Canon RF umożliwia stosowanie najwyższej klasy obiektywów serii R, a z wykorzystaniem dodatkowego adaptera również obiektywów EF oraz EF-S. Szeroki zakres czułości ISO, szybki i precyzyjny autofokus, funkcja filmowania 4K 30 kl./s oraz Full HD 60 kl./s, łączność bezprzewodowa Wi-Fi - to wszystko sprawia, że bezlusterkowiec Canon RP jest idealnym rozwiązaniem dla entuzjastów fotografii oraz każdego, kto szuka mobilnego aparatu oferującego najwyższą jakość obrazu.

   

  Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

   

  Pełnoklatkowa matryca

  Canon EOS RP wyposażono w matrycę pełnoklatkową (35,9 x 24 mm) CMOS z technologią Dual Pixel AF o rozdzielczości 26,2 Mpix. Duża matryca aparatu zapewnia wysoką jakość obrazu oraz możliwość fotografowania z niską głębią ostrości, pozwalając na odseparowanie fotografowanego obiektu od tła. Matryca bezlusterkowca Canon RP posiada szeroki zakres czułości, od 100 do 40000 ISO (te wartości można dodatkowo rozszerzyć do przedziału 50-102400 ISO). Pozwala to na nieporuszone fotografowanie "z ręki" w trudnych warunkach oświetleniowych lub z wykorzystaniem teleobiektywów, przy minimalnym zaszumieniu obrazu.

  Aparat Canon RP umożliwia na fotografowanie w 14-bitowym formacie RAW, zapewniając ogromne możliwości w postprodukcji, pozwalając na odzyskanie pozornie utraconych szczegółów w najjaśniejszych oraz najciemniejszych partiach obrazu. Aby można było wykonać jeszcze więcej zdjęć RAW, aparat umożliwia stosowanie funkcji Compact RAW, zmiejszającej rozmiar pliku cyfrowego negatywu przy praktycznie zerowej utracie jakości. 

   

  Przegląd funkcjonalności bezlusterkowca Canon RP

  Filmowanie aparatem Canon RP

   

  Technologia DLO

  Funkcja cyfrowej optymalizacji obiektywu (DLO) koryguje aberracje optyczne oraz utratę rozdzielczości wynikającej z działania filtra dolnoprzepustowego. Aparat Canon EOS RP pobiera profil bezpośrednio z używanego obiektywu RF i używa go do optymalizacji wykonanego zdjęcia tuż po jego zrobieniu.

   

  Dual Pixel AF

  Matryca aparatu Canon RP wyposażona jest w technologię autofokusa Dual Pixel CMOS AF działającej w trybie detekcji fazy. Oznacza to że każdy piksel jest odpowiedzialny zarówno za obrazowanie jak i ustawianie ostrości. System ten umożliwia ostrzenie nawet w 0,05 s. Do wyboru mamy aż 4779 pól autofokusa, co zapewnia możliwość precyzyjnego ustawiania ostrości.

  Bezlusterkowiec Canon RP posiada również opcję Eye AF czyli tryb automatycznego wykrywania oka i ustawiania na nim ostrości. Funkcja ta działa szybko i precyzyjnie również w trybie śledzenia AF, gwarantując najwyższą jakość zdjęć portretowych.

   

  Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

   Aparat Canon RP pobiera profil założonego obiektywu RF w celu dokonania optymalizacji obrazu

  Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

  Technologia Dual Pixel CMOS AF w bezlusterkowcu Canon R

  Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

   Pokrycie kadru przez czujniki AF w aparacie Canon RP: 88% w poziomie oraz 100% w pionie

   

  Korpus i ergonomia

  Aparat EOS RP został stworzony z myślą o swobodzie oraz mobilności w czasie fotografowania. Korpus wykonany jest z wytrzymałego i lekkiego stopu magnezu, bezlusterkowiec jest niewielki i waży zaledwie 485g (z baterią i kartą pamięci), dzięki czemu można zabrać go wszędzie. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów wyprofilowany uchwyt zapewnia stabilność podczas fotografowania i filmowania, a dodatkowy, opcjonalny uchwyt jeszcze bardziej zwiększa wygodę pracy. Na uwagę zasługuje również możliwość ładowania aparatu poprzez kabel USB, co dodatkowo zwiększa mobilność bezlusterkowca.

  Z aparatem Canon RP kadrować możemy na dwa sposoby - przy użyciu wizjera elektronicznego oraz za pomocą obracanego ekranu LCD. Wizjer OLED o przekątnej 0,39" i rozdzielczości 2,36 miliona punktów wyświetla obraz w podglądzie na żywo, wraz ze wszystkimi ustawieniami. Dzięki temu wykonane zdjęcie jest dokładnie takie jakim je widzieliśmy podczas fotografowania. Ekran LCD o przekątnej 3" i rozdzielczości 1,04 miliona punktów możemy odchylać i obracać, co umożliwia fotografowanie z niemal każdej perspektywy. Panel dotykowy ekranu ułatwia i przyspiesza pracę z bezlusterkowcem EOS RP.

   

  Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

  Bezlusterkowiec EOS RP, pomimo pełnoklatkowej matrycy jest lekki i niewielki.

  Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

  Za wysoką ergonomię aparatu Canon RP odpowiada przemyślany rozkład pokręteł i przycisków sterujących oraz wysokiej jakości wizjer elektroniczny

  Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

  Uchylny i obracany ekran LCD aparatu Canon RP umożliwia fotografowanie z praktycznie każdej perspektywy

   

  Filmowanie

  Bezlusterkowiec Canon EOS RP umożliwia nagrywanie materiały wideo w rozdzielczości 4K 25 kl./s (120 MB/s) oraz Full HD 60 kl./s (60 Mb/s) z próbkowaniem 8-bitowym 4:2:0. Możliwe jest również wyprowadzenie sygnału poprzez HDMI oferując nieskompresowane nagrywanie z próbkowaniem 8-bit 4:2:2 (podczas przesyłania sygnału do zewnętrznego monitora obrazy nie są nagrywane na karcie, a łączność Wi-Fi jest wyłączona).

  W nagrywaniu profesjonalnych filmów pomagają złącza mini-jack na zewnętrzny mikrofon oraz słuchawki. Skorzystać możemy również z 5-osiowej, cyfrowej stabilizacji obrazu.

   

  Inne Funkcjonalności

  Zdjęcia seryjne

  Canon EOS RP umożliwia fotografowanie seryjne z prędkością 5 kl./s, do zapełnienia karty pamięci w przypadku zdjęć JPEG lub 50 kadrów w przypadku formatu RAW. Jeśli używamy trybu śledzenia AF zdjęcia seryjne można wykonywać z prędkością 4 kl./s.

  Łączność bezprzewodowa

  Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia połączenie aparatu oraz urządzenia inteligentnego (smartfon/tablet). Dzięki temu możemy wysyłać zdjęcia pomiędzy urządzeniami w celu archiwizacji lub udostępniania obrazów w sieci. Aplikacja Canon Camera Connect pozwala natomiast na zdalne sterowanie aparatem, wyświetlając podgląd kadru na wyświetlaczu urządzenia inteligentnego i oferując możliwość zmiany podstawowych ustawień.

   

  Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

  Canon Camera Connect umożliwia zdalne sterowanie aparatem EOS RP

   

  Wykrywanie migotania

  Funkcja ta umożliwia fotografowanie w migoczącym świetle lamp jarzeniowych. EOS RP automatycznie wykryje częstotliwość migotania i wykona zdjęcie, kiedy lampa osiągnie maksymalną jasność, zapewniając równą ekspozycję obrazów.

  Tryb cichy

  Tryb cichej pracy migawki przydaje się w sytuacjach, w których hałas jest niewskazany lub gdy chcemy pozostać niezauważeni - na przykład podczas występu, fotografując śpiące osoby czy zwierzęta jak również w fotografii ulicznej

   

  Nowy standard obiektywów RF

  Canon EOS RP to aparat wyposażony w mocowanie dla obiektywów z serii RF, które zostały zaprojektowane z myślą o optymalnej odległości od matrycy pełnoklatkowej  i zapewnieniu doskonałej równowagi między konstrukcją optyczną, mechaniczną i elektroniczną. Umożliwiają szybszą pracę autofokusa,  lepszą komunikację między aparatem a obiektywem oraz  doskonałą jakość optyczną nawet przy całkowicie otwartej przysłonie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo małej głębi ostrości przy zachowaniu wysokiej jakości nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Lepsza komunikacja z korpusem pozwala również na sterowanie funkcjami aparatu z pozycji pierścienia obiektywu.

   

  Współpraca z szeroką gamą obiektywów RF oraz EF

  Canon oferuje trzy nowe opcjonalne adaptery umożliwiając połączenie aparatu EOS RP z ponad 70-cioma obiektywami EF i EF-S. Firma dodaje nowe możliwości przy jednoczesnym zachowaniu ulubionych przez fotografów parametrów. Dzięki temu zachowujemy wysoką jakość i funkcjonalność, jak z dotychczas używanymi lustrzankami EOS.

  Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

  Jeden z adapterów posiada pierścień kontrolny taki jak w obiektywach RF i zapamiętuje ustawienia użytkownika niezależnie od tego czy używamy obiektywów RF, EF czy EF-S.  Drugi adapter z miejscem na filtry drop-in umożliwia stosowanie filtrów polaryzacyjnych lub filtrów szarych. Jest idealny dla filmowców, którzy używają obiektywów, gdzie trudno dodać filtry. Z filtrem szarym można lepiej kontrolować ekspozycję a kołowy filtr polaryzacyjny redukuje refleksy i zwiększa nasycenie kolorów.  Canon oferuje również adapter z podstawowymi funkcjami łączenia aparatu EOS R z obiektywami EF i EF-S.

  Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

   

  EOS RP w naszych rękach

  Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM cena: 5999 zł

  pytaj o dostępność
  Karty pamięci
  Zasilanie
  Obiektywy
  Adaptery
  Statywy
  Akcesoria czyszczące
  Akcesoria Filmowe
  Torby i plecaki
  Pamięci i czytniki

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  CMOS
  Wielkość przetwornika
  Pełna klatka (35,9 x 24 mm) 
  Liczba pikseli
  Całkowita liczba pikseli 27,1 Mpix w tym efektywnych 26,2 Mpix

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  RF (obiektywy EF i EF-S można zamontować za pomocą adaptera mocowania EF-EOS R, adaptera mocowania EF-EOS R z pierścieniem regulacji lub adaptera mocowania EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego; obiektywy EF-M nie są zgodne)
  Mnożnik ogniskowej
  1,0x z obiektywami RF i EF
  1,6x z obiektywami EF-S 

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  System detekcji fazy z matrycą światłoczułą (technologia CMOS Dual Pixel AF)

  Zakres EV od -5 do 18 (przy temp. 23°C i czułości ISO100)
  Punkty pomiaru
  4779 
  Tryby pracy AF
  One Shot
  Servo AF 

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Bieżący pomiar przy użyciu matrycy światłoczułej w 384 strefach (24 × 16)
  (1) Pomiar wielosegmentowy (połączony ze wszystkimi punktami AF)
  (2) Pomiar skupiony (około 5,5% wizjera na środku)
  (3) Pomiar punktowy: centralny pomiar punktowy (około 2,7% wizjera na środku)
  Pomiar połączony z polem AF jest niedostępny
  (4) pomiar centralnie ważony uśredniony

  Zakres od -3 do 20 EV (temp. 23°C, ISO 100, pomiar wielosegmentowy)
  Tryby ekspozycji
  Inteligentna scena auto, ujęcie specjalne (portrety, zdjęcie grupowe, krajobrazy, sport, dzieci, panoramowanie, małe odległości, żywność, nocne portrety, zdjęcia nocne z ręki, kontrola podświetlenia HDR, tryb cichy), elastyczna preselekcja AE, programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, ręczny, Bulb i własny (C1/C2/C3)
  Filmy: automatyczna ekspozycja, ręczny, HDR 
  Czasy otwarcia migawki
  30–1/4000 s (z dokładnością do 1/2 lub 1/3 stopnia)
  tryb Bulb (pełny zakres czasów naświetlania; dostępny zakres zależy od trybu fotografowania) 
  Czułość ISO
  Automatycznie 100–40000 (z dokładnością do 1/3 lub całego stopnia)
  Wartość czułości ISO można rozszerzyć do wartości: L: 50; H1: 51200; H2: 102400 
  Szybkość robienia zdjęć
  Maks. około 5 kl./s aż do zapełnienia karty pamięci (JPEG) lub uzyskaniu 50 obrazów RAW
  Maks. 4 kl./s ze śledzeniem AF 
  Balans bieli
  Automatyczny balans bieli ustawiany przez matrycę
  Ustawienia: AWB (priorytet światła otoczenia / priorytet bieli), światło dzienne, miejsca ocienione, pochmurny dzień, żarówki, białe światło fluorescencyjne, lampa błyskowa, nastawa własna, ustawienie temperatury barwowej

  Korekcja balansu bieli:
  (1) Niebieski/bursztynowy +/-9
  (2) Purpurowy/zielony +/-9

  Balans bieli wg wzorca, możliwy zapis 1 ustawienia
  Sekwencja nastaw balansu bieli +/-3 poziomy z przyrostem co jeden poziom
  Wybierana przez użytkownika korekcja kolorów niebieski/bursztynowy lub purpurowy/zielony 

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  JPEG
  RAW: RAW, C-RAW (14-bitowy, oryginalny Canon RAW wersja 3)
  Zgodność ze standardem Exif 2.31 i DCF (Design rule for Camera File system) w wersji 2.0
  Zgodność ze standardem Digital Print Order Format (DPOF) w wersji 1.1
  Jednoczesne rejestrowanie zdjęć RAW + JPEG, możliwa dowolna kombinacja standardów RAW + JPEG

  Rozmiar obrazów JPEG:
  (1) Format 3:2 (L, RAW, C-RAW) 6240 × 4160, (M1) 4160 × 2768, (S1) 3120 × 2080, (S2) 2400 × 1600
  (2) 1,6x (współczynnik wycinka kadru) (L) 3888 × 2592, (S2) 2400 × 1600
  (3) Format 4:3 (L) 5536 × 4160, (M1) 3680 × 2768, (S1) 2768 × 2080, (S2) 2112 × 1600
  (4) Format 16:9 (L) 6240 × 3504, (M1) 4160 × 2336, (S1) 3120 × 1752, (S2) 2400 × 1344
  (5) Format 1:1 (L) 4160 × 4160, (M1) 2768 × 2768, (S1) 2080 × 2080, (S2) 1600 × 1600 
  Rejestracja filmów
  Obiektywy RF/EF: 4K, Full HD, HD.
  Obiektywy EF-S: 4K lub HD

  MPEG4 AVC/H.264 o zmiennej (średniej) szybkości transmisji bitów; dźwięk: Linear PCM, AAC

  Rozmiar filmu:
  (1) 4K (16:9) 3840 × 2160 (25, 23,98 kl./s) wewnątrzklatkowe
  (2) Filmy poklatkowe 4K (16:9) 3840 × 2160 (29,97, 25 kl./s) All-I
  (3) Full HD (16:9) 1920 × 1080 (59,94, 50, 29,97, 25 kl./s) wewnątrzklatkowe, niskie wewnątrzklatkowe (29,97, 25 kl./s)
  (4) Full HD HDR (16:9) 1920 × 1080 (29,97, 25 kl./s) wewnątrzklatkowe
  (5) HD (16:9) 1280 × 720 (59,94, 29,97, 50, 25 kl./s) wewnątrzklatkowe
  (6) HD HDR(16:9) 1280 × 720 (29,97, 25 kl./s) wewnątrzklatkowe

  Próbkowanie kolorów (nagrywanie wewnętrzne)
  4K / Full HD / HD – YCbCr4:2:0 (8 bitów)
  Canon Log: Brak

  Długość filmu
  4K i Full HD – maks. długość 29 min i 59 s (z wyjątkiem filmów z dużą prędkością nagrywania). Brak limitu wielkości pliku (4 GB) w przypadku karty exFAT SDXC.

  Przechwytywanie klatek 4K: możliwość wyodrębniania zdjęć JPEG o rozdzielczości 8,3 MP z filmów 4K
  Przepływność / Mb/s

  MP4:
  (1) 4K (16:9) 3840 × 2160 (25, 23,98 kl./s) IPB 120 Mb/s / 869 MB/min
  (2) Full HD (59,94p / 50,00p) / IPB: około 60 Mb/s / 440 MB/min
  (3) Full HD (29,97p / 25,00p) / IPB: około 30 Mb/s / 225 MB/min
  (4) Full HD (29,97p / 25,00p) / IPB (lekka): około 12 Mb/s / 87 MB/min
  (5) HD (59,94p / 50,00p) / IPB: około 26 Mb/s / 196 MB/min
  (6) Full HD (29,97p / 25,00p) / IPB: około 13 Mb/s / 103 MB/min

  Wyjście HDMI:
  Nagrywanie 4K (UHD) i Full HD lub HD, nieskompresowane YCbCr 4:2:2, 8-bitowe. Możliwość przesyłania dźwięku przez złącze HDMI.
  Podczas przesyłania sygnału do zewnętrznego monitora żadne obrazy nie są nagrywane na karcie, a łączność Wi-Fi jest wyłączona
  Rejestracja dźwięku
  Wbudowane mikrofony stereo (48 KHz, 16 bitów × 2 kanały) 

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  0,39-calowy kolorowy wizjer EVF OLED, 2,36 mln punktów
  Pole widzenia (pionowo/poziomo) w przybliżeniu 100%
  Powiększenie 0,70x
  Punkt oczny 22 mm (od środka soczewki okularu)
  Korekcja od -4 do +1 m-1 (dioptria)
  Podgląd głębi ostrości poprzez przycisk niestandardowy 

  Informacje w wizjerze:
  Informacje o punkcie AF, wskaźnik poziomu ekspozycji, liczba pozostałych ekspozycji wielokrotnych, korekta ekspozycji, fotografowanie HDR, priorytet jasnych partii obrazu, ekspozycja wielokrotna, czułość ISO, dostępna liczba zdjęć, redukcja szumów zdjęć seryjnych, liczba zdjęć z samowyzwalaczem, cyfrowy optymalizator obiektywu, maksymalna liczba zdjęć seryjnych, metoda AF, stan akumulatora, działanie AF, symulacja ekspozycji, tryb wyzwalania migawki, sekwencja naświetlania, tryb pomiaru, FEB, fotografowanie bez migotania, kadrowanie zdjęć, tryb fotografowania, format obrazu, ikony ujęcia, Auto Lighting Optimizer (Automatyczny optymalizator jasności), blokada AE, styl obrazów, gotowość lampy, balans bieli, błysk wyłączony, korekta balansu bieli, blokowanie FE, jakość obrazu, szybka synchronizacja, funkcja Bluetooth, czas naświetlania, funkcja Wi-Fi, ostrzeżenie o blokadzie kilku funkcji, histogram, przysłona, poziomica elektroniczna, dane obiektywu
  Wyświetlacz LCD
  Clear View LCD II o przekątnej 7,5 cm (3,0 cale) i rozdzielczości około 1,04 mln punktów
  Pole krycia 100%
  Kąt widzenia (poziomo/pionowo) 170° w pionie i poziomie
  Ręczna regulacja jasności/kolorów, siedem poziomów regulacji
  Obsługa za pomocą ekranu dotykowego, tryb pojemnościowy: funkcje menu, szybkie nastawy, obsługa odtwarzania i widok powiększony. Wybieranie punktu AF w przypadku zdjęć i filmów; migawka dotykowa dostępna w przypadku fotografowania.

  Opcje wyświetlania:
  (1) Podstawowe ustawienia aparatu
  (2) Zaawansowane ustawienia aparatu
  (3) Ustawienia aparatu oraz histogram i dwuosiowa poziomica
  (4) Brak informacji
  (5) Ekran szybkich nastaw 

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gorąca stopka 
  Gniazdo mikrofonowe
  Wejście audio (mini-jack stereo) 
  Gniazdo słuchawkowe
  Wejście audio (mini-jack stereo) 
  Gniazdo HDMI
  HDMI mini (typ C, zgodne z HDMI-CEC) 
  Gniazdo SDI
  Brak 
  Gniazdo USB
  USB Hi-Speed (USB 2.0) typu C 
  Gniazdo kart pamięci
  1 karta SD/SDHC/SDXC i UHS-II 

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Tylko obiektywowa 
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi:
  Bezprzewodowa sieć LAN (IEEE 802.11b/g/n; tylko pasmo 2,4 GHz), z obsługą Bluetooth
  Obsługiwane funkcje: EOS Utility, smartfon, przesyłanie do Internetu, automatyczne przenoszenie, drukowanie bezprzewodowe 
  Współpraca z lampą błyskową
  Zgodność z zewnętrznymi lampami błyskowymi E-TTL II w przypadku lampy błyskowej Speedlite z serii EX, bezprzewodowa obsługa wielu lamp błyskowych
  Sterowanie zewnętrznymi lampami błyskowymi za pomocą menu aparatu
  X-Sync 1/180s

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Akumulator litowo-jonowy LP-E17 (dostarczony)
  Ładowarka LC-E17E (dostarczona), zasilacz AC-E6N i adapter prądu stałego DR-E18, zestaw zasilający AC Adapter Kit ACK-E18, zasilacz USB PD-E1
  Czas pracy
  W przybliżeniu 250 zdjęć (temp. 23°C)
  W przybliżeniu 240 zdjęć (przy 0°C) 

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  132,5 × 85,0 × 70,0 mm 
  Waga
  440g
  (485g z kartą i baterią) 
  • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 26,2Mpix
  • Szybki i precyzyjny autofokus z technologią Dual Pixel, działający w słabym oświetleniu nawet do -5EV
  • Bardzo szeroki zakres czułości ISO 100-40000 (po rozszerzeniu 50-102400 ISO)
  • Możliwość rejestrowania filmów 4K 25kl./s, Full HD 60kl./s
  • Zdjęcia seryjne z prędkością 5kl./s
  • Uchylny, dotykowy 3" ekran LCD II o rozdzielczości 1,04 mln punktów
  • Wizjer elektroniczny EVF OLED o rozdzielczości 2,36 mln punktów
  • Uszczelniony, kompaktowy korpus ze stopu magnezu odporny na kurz i zachlapania
  • Komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi i Bluetooth
  • Możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Canon EF i EF-S dzięki trzem adapterom Mount Adapter EF-EOS R

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Opinie o Bezlusterkowiec Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

  Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie opinii
  FotoAm(at)or - ocena: 5
  Niewielki i prosty w obsłudze aparat. Ma wszystko czego potrzeba by wykonać większość sesji fotograficznych. Dlaczego warto? Dwa słowa: Pełna klatka. W cenie ok. 5000zł jest to jakość i obrazek którego nie mają bardziej "zaawansowane" technicznie aparaty APS-C. Dodatkowo Canon ma teraz najlepszą optykę (RF) na rynku, co sprawia że EOS RP jest dobrym wyborem na start w tym systemie.

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?