Prawdziwe raty 0% - Na wybrane produkty!

Bezlusterkowiec Fujifilm X-H2S + dodatkowy akumulator Fujifilm NP-W235 gratis! W zestawie taniej Kup Capture ONE 23 PRO za 399 zł!

ID: 25256

fujifilm

> Dobierz obiektywy i akcesoria w promocyjnej cenie

> Fujifilm grip do X-H2 X-H2S w super cenie

> Promocja - kup CAPTURE ONE 23 PRO z rabatem 66% za 399 zł!

> Dobierz akcesoria BlackMagic w promocyjnej cenie

cena 12499 zł
eRaty 60 x 258 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Aparat cyfrowy Fujifilm XH2S

Aparat cyfrowy Fujifilm X-H2S to najnowszy flagowiec FUJIFILM. Aparat wykorzystuje najnowszą matrycę w technologii BSI “X-TransTM CMOS 5 HS o rozdzielczości 26,16 megapikseli, która jest w stanie odczytywać sygnał z 4-krotnie większą szybkością w porównaniu z poprzednim modelem oraz dzięki zastosowaniu szybkiego procesora X-Processor 5 charakteryzującego się dwukrotnym wzrostem szybkości przetwarzania danych w stosunku do poprzedniego Fujifilm X-H1

Nasza recenzja aparatu Fujifilm X-H2S

Bezlusterkowiec Fujifilm X-H2S oferuje również udoskonalony system autofokusa, który jest w stanie wykonywać zdjęcia z szybkością do 40 kadrów na sekundę oraz wyposażony został w nowo opracowaną technologię rozpoznawania obiektów i potrafi nawet rejestrować materiały wideo z jakością 6,2K/30P i 4K/120P  w formacie 4:2:2 10-bit z jakością 6.2K/30P i 4K/120P, a także oferuje wsparcie dla różnych kodeków wideo, w tym dla Apple ProRes 422 HQ. Pozostałe cechy aparatu obejmują pięcio osiowy układ stabilizacji obrazu o skuteczności tłumienia drgań do 7,0 kroków EV*4, wysoce wytrzymały korpus z magnezu, ulepszone w stosunku do poprzedniego modelu rozwiązania sprzętowe, jak również ulepszenia interfejsu, w tym nowe gniazdo na karty pamięci typu CFexpressTM typu B i opcjonalny nadajnik do przesyłania plików (dostępny oddzielnie). Nowy aparat opracowano, by zaspokoić zróżnicowane potrzeby zawodowych fotografów i filmowców w zakresie zarówno zdjęć i wideo w kategoriach takich jak fotografia sportowa, fotografia ptaków i jednoosobowa praca w plenerze. 

Wideo w Fujifilm X-H2S

Wideo ukazujące różnice pomiędzy 4k oraz 6.2K oraz tryb SLOW MOTION 4K 120p

Najważniejsze cechy oraz nowe rozwiązanie w Fuji X-H2S

X-Trans™ CMOS 5 HS to matryca o rozdzielczości 26,16 megapikseli po swoim poprzedniku dziedziczy konstrukcję ze wstecznym podświetleniem, lecz charakteryzuje się budową warstwową, stając się pierwszą warstwową matrycą typu APS-C, która potrafi czterokrotnie szybciej odczytywać sygnał w porównaniu z obecnym modelem. Dzięki nowej matrycy wydajność systemu znacznie wzrasta, umożliwiając mi.in. zwiększenie szybkości trybu seryjnego do 40 kadrów na sekundę bez zaciemnienia wizjera elektronicznego*6 oraz oferując większą szybkość działania układu autofokusa podczas wykonywania zdjęć seryjnych. Jeśli chodzi o możliwości w zakresie wideo, matryca może rejestrować materiały jakości 4K/60P bez ograniczania powierzchni matrycy, na której rejestrowany jest obraz i przy znacząco zredukowanym efekcie rolling shutter. 

Znaczący wzrost wydajności trybu zdjęć seryjnych

X-H2S potrafi stosować śledzenie autofokusa / automatycznej ekspozycji w trybie fotografowania ciągłego do 40 klatek na sekundę bez wygaszeń wizjera, a także może wykonać i zarejestrować ponad 1.000 kadrów w serii przy ustawieniu trybu seryjnego na 30 kadrów na sekundę (zapis zdjęć w postaci plików JPEG) lub przy ustawieniu prędkości 20 kadrów na sekundę (zapis zdjęć w postaci plików RAW).Zwiększona częstotliwość wykonywanych obliczeń na sekundę przez układ AF poprawiła celność autofokusa, umożliwiła wprowadzenie funkcji rozpoznawania obiektów i poprawiła algorytm predykcyjny, co wpłynęło na ulepszone działanie trybu autofokusa strefowego i umiejętność śledzenia poruszającego się obiektu w warunkach niskiego kontrastu.

 

Wizjer OLED 5,76mln punktów

 W wizjerze elektronicznym wykorzystano wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 5,76 mln punktów i współczynniku powiększenia 0,8x. Wizjer wyświetla płynny obraz z częstotliwością 120 klatek na sekundę i oferuje ulepszoną widoczność dzięki korygowaniu zjawisk paralaksy i dystorsji, które pojawiają się, gdy pozycja oka przesuwa się podczas korzystania z wizjera, umożliwiając dokładne śledzenie ruchów fotografowanego obiektu. 

Nowy profil zapisu obrazu video Fujifilm F-LOG2

 

Kolejną nową funkcją jest możliwość nagrywania w profilu F-Log2 z rozpiętością dynamiczną rozszerzoną do ponad 14 kroków EV. Szerszy zakres dynamiczny w porównaniu do obecnego profilu F-log zwiększa potencjał obróbki materiałów filmowych w postprodukcji.

Konstrukcja która dobrze odprowadza ciepło podczas nagrywania

Aby zaspokoić potrzeby zawodowych fotografów aparat otrzymał nową strukturę pozwalającą na lepsze rozpraszanie ciepła, co w znacznym stopniu zwiększa maksymalny czas nagrywania wideo i umożliwia ciągłą rejestrację materiałów w jakości 4K/60P o długości do 240 minut. Podłączenie opcjonalnego wentylatora chłodzącego „FAN-001” umożliwia wydłużony czas rejestracji wideo nawet w wysokich temperaturach otoczenia.

Bezlusterkowiec Fujifilm X-H2S + dodatkowy akumulator Fujifilm NP-W235 gratis! W zestawie taniej Kup Capture ONE 23 PRO za 399 zł!

Bezlusterkowiec Fujifilm X-H2S + dodatkowy akumulator Fujifilm NP-W235 gratis! W zestawie taniej Kup Capture ONE 23 PRO za 399 zł!

Bezlusterkowiec Fujifilm X-H2S + dodatkowy akumulator Fujifilm NP-W235 gratis! W zestawie taniej Kup Capture ONE 23 PRO za 399 zł!

Budowa aparatu X-H2S

 Nowy aparat dziedziczy popularne cechy konstrukcji swego poprzednika – modelu X-H1, takie jak głęboki uchwyt, który przydaje się, gdy używane są długie obiektywy, wyświetlacz LCD na górnej ściance, dzięki czemu użytkownik może w każdej sprawdzić aktualne ustawienia oraz niezwykle trwałą konstrukcję korpusu, odporną na intensywne użytkowanie w różnych zastosowaniach profesjonalnych. Ponadto konstruktorzy wzięli pod uwagę zgłaszane opinie użytkowników, aby jeszcze bardziej poprawić wygodę obsługi aparatu. Dostosowano płynność działania spustu migawki, aby poprawić wygodę korzystania z niego przy wciśnięciu do połowy, co pozwala użytkownikowi wyzwalać migawkę dokładnie w sposób, jaki zamierzył. Dodano oddzielny przycisk nagrywania wideo,  wytrzymałość mechanizmu migawki została jeszcze bardziej poprawiona – w testach przeprowadzonych przez firmę mechanizm migawki może wytrzymać 500,000 uruchomień.  Aparat wyposażono w podwójne gniazdo pamięci ze wsparciem dla kart CFexpressTM  typu B i kart SD.

Bezlusterkowiec Fujifilm X-H2S + dodatkowy akumulator Fujifilm NP-W235 gratis! W zestawie taniej Kup Capture ONE 23 PRO za 399 zł!

Bezlusterkowiec Fujifilm X-H2S + dodatkowy akumulator Fujifilm NP-W235 gratis! W zestawie taniej Kup Capture ONE 23 PRO za 399 zł!

Bezlusterkowiec Fujifilm X-H2S + dodatkowy akumulator Fujifilm NP-W235 gratis! W zestawie taniej Kup Capture ONE 23 PRO za 399 zł!

Akcesoria opcjonalne dla X-H2S

Pionowy uchwyt z zasilaniem akumulatorowym VG-XH (do aparatu X-H2S. Uchwyt pionowy jest odporny na pył i wilgoć, i może działać w niskich temperaturach sięgających -10ºC. Pomieści dwa akumulatory o wysokiej pojemności „NP-W235”. Uchwyt wyposażony został w kilka wygodnie rozmieszczonych przycisków przeznaczonych do wykonywania zdjęć w orientacji pionowej, co zapewnia równie wygodną obsługę aparatu, jak przy fotografowaniu w orientacji poziomej.

 Nadajnik do przesyłania plików FT-XH

Ten nadajnik do przesyłania plików obsługuje połączenia przewodowe w sieci LAN oraz szybką łączność bezprzewodową, niezbędne do sterowania aparatem z poziomu komputera w zastosowaniach studyjnych lub w fotografii sportowej. Może być również używany jako uchwyt pionowy. Pomieści w sobie dwa akumulatory o wysokiej pojemności NP-W235. Można go podłączyć do aparatu X-H2S w celu obsługi następujących konfiguracji i zastosowań komunikacyjnych. Przesyłanie danych za pośrednictwem protokołu FTP w trybach przewodowego/bezprzewodowego połączenia LAN / sterowania aparatem z poziomu smartfonu za pośrednictwem interfejsu USB

 Wentylator chłodzący “FAN-001” (do aparatu X-H2S)

Jest to wentylator chłodzący zaprojektowany specjalnie dla aparatu X-H2S, by umożliwić przedłużone fotografowanie i rejestrację wideo w warunkach wysokiej temperatury otoczenia.  Wentylator może być zamocowany na tylnej ściance korpusu aparatu bez przewodu i dodatkowego zasilania. Wydłuża czas ciągłej rejestracji wideo w warunkach wysokiej temperatury otoczenia, eliminując obawy związane z wyłączeniem aparatu z powodu przegrzania. 

Fujifilm X-H2S cena: 12499 zł

pytaj o dostępność
Pamięci i czytniki
Zasilanie
Obiektywy
Torby, plecaki, pokrowce
Statywy i stabilizatory
Adaptery, konwertery, pierścienie
Akcesoria czyszczące

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika
(APS-C) X-Trans CMOS 5 HS 
Wielkość przetwornika
23.5mm x 15.6mm
Liczba pikseli
26.16 miliona pikseli 

Optyka

Mocowanie obiektywu
Fujiiflm "X" 
Mnożnik ogniskowej
crop 1,5X 

Ustawianie ostrości

Typ i zakres pomiaru
Hybrydowy system pomiaru będący połączeniem systemu detekcji kontrastu oraz detekcji fazy (TTL contrast AF / TTL phase detection AF)
Pomiar w jednym punkcie (Single point AF: EVF wybór z
Pomiar w strefie ( Zone AF: 3×3 / 5×5 / 7×7 wybór z 91 stref)
Tryb śledzenia WIDE:(wybór z 18 stref)  
Punkty pomiaru
425 punktów pomiary w trybie detekcji fazy.  
Tryby pracy AF
Pojedyncze ostrzenie (Single AF)
Tryb ciągłego ostrzenia( Continuous AF)
Tryb ostrzenia ręcznego MF (Manual Focus) z max. 200% powiększeniem na ekranie LCD lub wizjerze  

Ekspozycja

Rodzaje pomiaru światła
Pomiar TTL z 256 strefami pomiaru, (wielosegmentowy, centralnie-ważony, punktowy)  
Tryby ekspozycji
Priorytet przysłony, Priorytet migawki, Program, Manualna ekspozycja

Kompensacja ekspozycji:
(1) Zdjęcia: +5.0 do -5.0 EV w krokach 1/3 EV
(2) Filmy: ±2 EV w krokach 1/3EV  
Czasy otwarcia migawki
Migawka mechaniczna
w trybie P : 4sec. do 1/4000sec.
w trybie A : 30sec. do 1/4000sec.
w trybie S/M : 15min. do 1/4000sec.
w trybie Bulb : do 60min.
Migawka elektroniczna:
w trybie P: 4sec. do 1/32000sec.
A mode: 30sec. do 1/32000sec.
w trybie S/M: 15min. do 1/32000sec.
w trybie Bulb: 1sec. Fixed
Mechanical + Electronic Shutter
w trybie P: 4sec. do 1/32000sec.
w trybie A: 30sec. do 1/32000sec.
w trybie S/M: 15min. do 1/32000sec.
Bulb mode: up do 60min.
Synchronizacja przy współpracy z lampą błyskową
1/180 sec. lub wolniej  
Czułość ISO
Standardowe ustawienia automatyczne : AUTO1 / AUTO2 / AUTO3 (max. ISO 12800, min ISO 200 z krokiem1/3 EV)
Standardowe ustawienia ręczne: od ISO 200 do 12800 z krokiem 1/3 EV
Rozszerzone ustawienia : ISO80 / 100 / 125 / 25600 / 51200  
Szybkość robienia zdjęć
Migawka mechaniczna - do 15kl/sek.
Migawka elektroniczna - do 30 kl/sek.  
Balans bieli
Balans bieli można ustawić w następujących trybach:
Automatyczny
Ręczny - ustawienie temperatury barwowej w stopniach Kelwina
Ręczny wzorzec balansu bielu (na podstawie zdjęcia referencyjnego)
Światło żarowe, świetlówka
Światło dnia (słońce, pochmurno, cień)  

Zapis obrazu i dźwięku

Rejestracja zdjęć
JPEG Exif Ver.2.32*1
HEIF 4:2:2 10bit
RAW 14bit RAW (RAF original format)
TIFF 8bit / 16bit RGB (In-camera Raw Conversion Only)

Format JPEG (8 BIT), RAW(14 bit), RAW+JPEG
Rozdzielczość
L: (3:2) 6240 x 4160 / (16:9) 6240 x 3512 / (1:1) 4160 x 4160
M: (3:2) 4416 x 2944 / (16:9) 4416x 2488 / (1:1) 2944 x 2944
S: (3:2) 3120 x 2080 / (16:9) 3120x 1760 / (1:1) 2080 x 2080
Rejestracja filmów
kompresja: All Intra / Long GOP

Apple ProRes 422 HQ, Linear PCM (Stereo sound 24bit / 48KHz sampling)
Apple ProRes 422, Linear PCM (Stereo sound 24bit / 48KHz sampling)
Apple ProRes 422 LT, Linear PCM (Stereo sound 24bit / 48KHz sampling)
HEVC/H.265, Linear PCM (Stereo sound 24bit / 48KHz sampling)
MPEG-4 AVC/H.264, Linear PCM (Stereo sound 24bit / 48KHz sampling)
MP4:
MPEG-4 AVC/H.264, AAC

[6.2K(3:2)] 6240 x 4160 29.97p/25p/24p/23.98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[DCI4K(17:9)] 4096 x 2160 59.94p/50p/29.97p/25p/24p/23.98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[4K(16:9)] 3840 x 2160 59.94p/50p/29.97p/25p/24p/23.98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[Full HD(17:9)] 2048 x 1080 59.94p/50p/29.97p/25p/24p/23.98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[Full HD(16:9)] 1920 x 1080 59.94p/50p/29.97p/25p/24p/23.98p 720Mbps/360Mbps/200Mbps/100Mbps/50Mbps
[DCI4K(17:9) High speed rec.] 4096 x 2160 120p/100p 720Mbps(recording)/360Mbps(recording)/200Mbps(recording)
[4K(16:9) High speed rec.] 3840 x 2160 120p/100p 720Mbps(recording)/360Mbps(recording)/200Mbps(recording)
[Full HD(17:9) High speed rec.] 2048 x 1080 240p/200p/120p/100p 720Mbps(recording)/360Mbps(recording)/200Mbps(recording)
[Full HD(16:9) High speed rec.] 1920 x 1080 240p/200p/120p/100p 720Mbps(recording)/360Mbps(recording)/200Mbps(recording)

 
Rejestracja dźwięku
wejście mikrofonowe, wejście słuchawkowe 

Podgląd obrazu

Wizjer
Wizjer elektroniczny OLED o rozmiarze 0.5" o rozdzielczości 5.76 miliona punktów
Pokrycie kadru :100%, powiększenie ok 0.80x
Korekcja dioptrażu 
Wyświetlacz LCD
3.0 calowy ekran LCD, o rozdzielczosći 1.62 punktów, dotykowy ze 100% kryciem , możliwość całkowitego ukrycia ekranu. 

Złącza

Stopka na akcesoria
tak 
Gniazdo mikrofonowe
tak, ø3.5mm, stereo mini connector (Microphone) / ø2.5mm 
Gniazdo słuchawkowe
tak, ø3.5mm, stereo mini connector (Headphone)
Gniazdo HDMI
pełne gniazdo HDMI  (HDMI connector (Type A))
Gniazdo SDI
brak 
Gniazdo USB
USB Type-C (USB3.2 Gen2x1) 
Gniazdo kart pamięci
Gniazdo kart pamięci CFexpress oraz SD (SD Card (-2GB) / SDHC Card (-32GB) / SDXC Card (-2TB) / UHS-I / UHS-II / Video Speed Class V90 / CFexpress Type B Card (-2TB))

Inne funkcjonalności

Stabilizacja obrazu
5-osiowa stabilizacja obrazu, deklarowana wydajność 7 EV , dodatkowo stabilizacja cyfrowa w trybie VIDEO.
Łączność bezprzewodowa
Bluetooth Ver. 4.2 ( niski pobór energii), łączność bezprzewodowa Wifi w standardzie IEEE 802.11b / g / n z kodowaniem WEP / WPA / WPA2. Łączność bezprzewodowa może być zastosowana do przesyłu zdjęć z aparatu, geo-tagowania, do bezprzewodowego sterowania aparatem oraz do przesyłania zdjęć do drukarki INSTAX SHARE. 
Współpraca z lampą błyskową
wbudowana lampa błyskowa o liczbie przewodniej 5 m ISO100 z synchronizacją do /180 sek. Aparat posiada gniazdo gorącej stopki do obsługi zewnętrznych lampa błyskowych (pomiar światła TTL, tryb Auto, tryb I oraz II kurtyny, sterowanie bezprzewodowe)  

Zasilanie

Akumulator, zasilacz
Bateria NP-W235 w zestawie, możliwość dokupienia pojemnika bateryjnego VG-XH
Czas pracy
Możliwość wykonania ok 720 zdjęć w trybie EKO, lub 580 w trybie wydajnym.
Zapis video 6.2K - ok 90 minu, 4K - ok 70 min,  

Parametry fizyczne

Wymiary
136.3mm x x92.9mm x 84.6mm
Waga
660g 
 • 1 x Aparat Fujifilm X-H2S
 • 1 x Akumulator NP-W235
 • 1 x Pasek na ramię
 • 1 x Przewód USB/USB-c
 • 1 x Adapter do gniazdka sieciowego (do połączenia z przewodem USB)
 • 1 x Pokrywa złącza synchronizacji
 • 1 x Zaślepka gorącej stopki
 • 1 x Pokrywa złącza nadajnika do przesyłania plików / uchwytu pionowego
 • 1 x Pokrywka złącza wentylatora chłodzącego
 • 1 x Pokrywa gniazda kart pamięci
 • zapis video 6.2K/30p i 4K/120p
 • matryca APS-C X-Trans CMOS, 26,16 Mpix (4xszybszy odczyt dzięki warstwowej konstrukcji)
 • stabilizacja matrycy w 5-ciu osiach i wydajności 7EV
 • nowy procesor obrazu, dwukrotnie szybszy od poprzednika
 • wizjer elektroniczny o rozdzielczości 5,76 mln pkt
 • system AF z technologią głębokiego uczenia
 • wewnętrzny zapis w formatach Apple ProRes: ProRes 422 HQ, ProRes 422 i ProRes 422 LT
 • nowy profil F-LOG2
 • konstrukcja aparatu zapewniająca wydajne odprowadzenie ciepła
 • dwa sloty kart, CFexpress + SD
 • port HDMI "full size"
 • zewnętrzny zapis video w formacie RAW

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?