Obiektyw Fujinon XF 80mm f/2,8 LM OIS WR Macro + Marumi 62mm UV Fit+Slim MC (CL)

ID: 13111

fujifilm
cena 5199 zł
eRaty 60 x 107 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę

Obiektyw Fujifilm XF 80mm f/2,8 LM OIS WR Macro

Obiektyw FUJINON XF80mmF2.8 R LM OIS WR Macro jest średnio zakresowym teleobiektywem makro, który zapewnia bardzo dobre rezultaty, współpracując z unikalną matrycą obrazu Fujifilm X-TRANSTM CMOS. Wraz z konstrukcją optyczną obejmującą 16 elementów w 12 grupach, zawierającą jedną soczewkę asferyczną, jedną soczewkę Super ED oraz trzy soczewki ED, a także tzw Floating Focus System*, obiektyw pozwala na uzyskiwanie makrofotografii przy fotografowaniu z bliska oraz z dalszej odległości.

Dzięki optycznej stabilizacji obrazu skutecznie tłumiącej drgania, Fujinon XF80 będzie sprawdzał się przy fotografowaniu z ręki**. Model zapewnia też szybki i cichy system autofocusa korzystającego z silników linearnych. Z zewnątrz obiektyw wyróżnia się luksusową formą, a przy tym jest bardzo wytrzymały, co daje poczucie obcowania ze sprzętem klasy premium. Pierścienie przysłony oraz ustawiania ostrości zostały tak zaprojektowane, by zapewnić komfort i wygodę użytkowania. Obiektyw jest także odporny na kurz i pozwala na fotografowanie w niskich temperaturach aż do -10°C, dzięki czemu sprawdzi się w rozmaitych sytuacjach plenerowych. Przednia soczewka obiektywu została pokryta fluorem, aby nie osiadała na niej woda i kurz, co dodatkowo predysponuje obiektyw do pracy w plenerach.

* System ustawiania ostrości minimalizuje fluktuacje aberracji przesuwając z niezwykłą precyzją dwie grupy soczewek odpowiedzialne za ustawianie ostrości

** Poruszenie obrazu wynikające z ruchu aparatu w płaszczyźnie poziomej i pionowej; staje się ono bardziej widoczne przy wyższym współczynniku powiększenia.

Cechy obiektywu

Wysoka rozdzielczość i piękny efekt bokeh

Konstrukcja optyczna obiektywu obejmuje 16 elementów w 12 grupach, zawiera jedną soczewkę asferyczną, jedną soczewkę Super ED oraz trzy soczewki ED. Aberracja chromatyczna jest skutecznie minimalizowana poprzez ustawienie soczewek ED w zrównoważonych pozycjach, zaś aberracje sferyczne są tłumione dzięki zastosowaniu soczewki asferycznej, co łącznie zapewnia wysoką rozdzielczość uzyskiwanego obrazu.

Piękne obrazy makro dzięki nowo opracowanemu systemowi AF

Zastosowany pływający system ustawiania ostrości (Floating Focus System), dzieli soczewki odpowiedzialne za ustawianie ostrości na "Przednią grupę" oraz "Tylną grupę" i przesuwa je z wysoką precyzją zależnie od odległości fotografowania. System przyczynia się do wysokiej rozdzielczości także przy zdjęciach makro, w przypadku których wszelkie aberracje stają się szczególnie widoczne.

Nowy system "Ball Slide System" kontroluje ruch soczewki poprzez układ ceramicznych kuleczek rozmieszczonych wzdłuż szyny prowadzącej. System sprawia, że można uzyskiwać wysoką jakość obrazu od centrum aż do samych krawędzi poprzez minimalizowanie jakichkolwiek przechyłów do siebie dwóch grup soczewek i dzięki utrzymywaniu prześwitu między nimi z wyjątkowo wysoką precyzją.

Grupy soczewek odpowiedzialne za ustawianie ostrości poruszają się w tubusie obiektywu, co oznacza, że całkowita długość obiektywu nie zmienia się. Nie trzeba więc martwić się o możliwość przypadkowego dotknięcia obiektu podczas fotografowania.

System stabilizacji optycznej (OIS) tłumiący wpływ drgań na obraz

Obiektyw wykorzystuje system optycznej stabilizacji obrazu (OIS), aby minimalizować wpływ drgań na obraz, co staje się szczególnie istotne przy makrofotografii. Wpływ jakiekolwiek drgań, także w płaszczyźnie kątowej, jest minimalizowany przez czujnik żyroskopowy oraz czujnik akceleracji, a finalnie obiektyw zapewnia stabilizację obrazu do 5 kroków EV. (wg wytycznych organizacji CIPA).

Szybki i cichy AF

Soczewki odpowiadające za ustawianie ostrości są napędzane przez silnik linearny, który jest cichy i szybki, co przekłada się na szybkie i bezgłośne działanie układu AF.

Odporność na niekorzystne warunki pogodowe i kurz, działanie w niskich temperaturach do -10°C oraz powłoka z fluoru

W obiektywie zastosowano 11 uszczelek zabezpieczających obiektyw przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i kurzem, co pozwala na fotografowanie także w trudnych warunkach plenerowych.

Powłoka z fluoru, która została zastosowana na przedniej soczewce utrudnia osiadanie wody na jej powierzchni. Soczewka staje się w ten sposób mniej podatna na pozostawianie na niej smug oraz jest łatwiejsza w czyszczeniu.

Kompatybilność z telekonwerterem 1.4x oraz 2.0x

Obiektyw zapewnia kompatybilność z konwerterami 1.4x (XF1.4X TC WR) oraz 2.0x (XF2X TC WR), może więc być wykorzystywany jako teleobiektyw makro.

 • Z telekonwerterem 1.4x: 112mmF4 - ekwiwalent ogniskowej 171mm w formacie małoobrazkowym
 • Z telekonwerterem 2.0x: 160mmF5.6 - ekwiwalent ogniskowej 244mm w formacie małoobrazkowym

Obiektyw Fujinon XF 80mm f/2,8 LM OIS WR Macro + Marumi 62mm UV Fit+Slim MC (CL) cena: 5199 zł

pytaj o dostępność
Konstrukcja obiektywu
16 elementów w 12 grupach (zawiera 1 element asferyczny, 3 elementy ED oraz 1 element super ED)
Długość ogniskowej (ekwiwalent dla formatu 35mm)
122mm
Kąt widzenia
20.1°
Maks. otwór przysłony
F2.8
Min. otwór przysłony
F22
Rozmiar filtra
62mm
Przesłona
9-listkowa
Zakres ustawiania ostrości
25cm~∞
Maks. powiększenie
1x
Wymiary zewnętrzne
80mm x 130mm
Waga
750g 
 • Obiektyw Fujinon XF 80mm f/2,8 R
 • Zakrywka obiektywu FLCP-62Ⅱ
 • Tylna zakrywka obiektywu RLCP-001
 • Osłona przeciwsłoneczna obiektywu
 • Pokrowiec na obiektyw
 • szmatka
 • instrukcja w języku polskim
 • Rozmiar filtra 62mm
 • Wyjątkowa ostrość
 • Wbudowana stabilizacja
 • Uszczelniona obudowa

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?