Wietrzenie magazynu!

Wyprzedajemy dziesiątki produktów w niższych cenach!

Obiektyw Fujinon XF 150-600mm f/5.6-8 R LM OIS WR

ID: 25248

fujifilm
cena 9099 zł
eRaty 12 x 813 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Fujinon XF 150-600mm f/5.6-8 LM OIS WR

Superteleobiektyw zmiennoogniskowy Fujinon XF 150-600 stworzony do fotografii dzikiej przyrody, krajobrazu jak i fotografii lotniczej.

Konstrukcja optyczna

Konstrukcja optyczna obiektywu, wykorzystująca 24 soczewki w 17 grupach, w tym trzy soczewki ED i cztery soczewki Super ED, skutecznie koryguje wzdłużną aberrację chromatyczną, która często pojawia się w przypadku optyki typu super-teleobiektyw. Obiektyw w całym zakresie dostępnych ogniskowych zapewnia wysoki poziom rozdzielczości obrazu, od krawędzi do krawędzi kadru. Wszystkie elementy optyczne zostały pokryte powłoką HT-EBC, stosowaną zazwyczaj w profesjonalnych obiektywach telewizyjnych dla uzyskania wysokiej przepuszczalności i niskiego współczynnika odbicia, mimo że konstrukcja obiektywu obejmuje aż 24 soczewki.

Współpraca z konwerterami Fuijnon

Obiektyw może współpracować z telekonwerterami “XF2X TC WR” i “XF1.4X TC WR.” W połączeniu z telekonwerterem XF2X TC WR długości ogniskowych obiektywu wzrastają do zakresu od 300 mm do 1200 mm (ekwiwalent 457 mm – 1828 dla formatu pełnej klatki 35 mm).

Konstrukcja i obudowa obiektywu

Wytrzymała  a jednocześnie lekka konstrukcja zapewniająca zmniejszone obciążenie użytkownika umożliwia przedłużone fotografowanie w różnych sytuacjach. Obiektyw waży zaledwie 1605 g, mimo że zalicza się do kategorii super-teleobiektywów zmiennoogniskowych o maksymalnej długości ogniskowej sięgającej 600 mm (ekwiwalent 914 mm dla formatu pełnej klatki 35 mm). Dwie soczewki Super ED zostały umieszczone z przodu układu optycznego dla zachowania niewielkiej długości tubusu oraz zapewnienia zaawansowanych możliwości generowania obrazów o wysokiej rozdzielczości. Wykorzystanie wewnętrznego układu zmiany ogniskowej sprawia, że tubus zachowuje stałą, zwartą strukturę, bez wysuwających się elementów zwiększających jego fizyczną długość. W rezultacie otrzymujemy lekki obiektyw, który umożliwia przybliżanie i oddalanie widoku uchwyconych w kadrze obiektów bez zmian rozkładu masy obiektywu. Korpus obiektywu jest w kolorze srebrny mat, aby zmniejszać wzrost jego temperatury podczas użytkowania. Ogranicza to ryzyko zbytniego nagrzewania się obiektywu nawet podczas fotografowania dzikiej przyrody, ptaków czy zawodów sportowych w czasie upałów, zapewniając tym samym spokój ducha użytkownikom.  Wewnętrzna rama konstrukcyjna obiektywu podtrzymująca jego układ optyczny wykonana została ze stopu magnezu, dzięki czemu cała konstrukcja jest zarazem lekka i wytrzymała.

Uszczelniona obudowa

Tubus został uszczelniony w 19 miejscach, co zapewnia odporność na pył i warunki atmosferyczne i umożliwia pracę w niskich temperaturach do -10ºC. Obiektyw stworzony jest do fotografii natury, zarówno w śniegu, jak i w tropikach, a także do fotografowania sportu w trudnych warunkach atmosferycznych.

Stabilizacja obrazu skuteczności 5EV

Przy super długiej ogniskowej rzędu 600 mm (ekwiwalent 914 mm dla formatu pełnej klatki 35 mm) – najdłuższej spośród obiektywów w ofercie Fujifilm  – amplituda drgań aparatu staje się zbyt duża, by dało się ją skompensować wewnętrznym układem stabilizacji obrazu w korpusie aparatu. W tej sytuacji koniecznym staje się zastosowanie precyzyjnej regulacji osi optycznej w obiektywie, zanim jeszcze obraz zostanie zarejestrowany przez matrycę światłoczułą. Obiektyw XF150-600mmF5.6-8 R LM OIS WR wyposażony został w wysoce precyzyjny układ detekcji i kontroli współpracujący z mechanizmem optycznej stabilizacji obrazu o skuteczności do 5 kroków EV - jeden z najsilniejszych stosowanych w super-teleobiektywach zmiennoogniskowych, dzięki czemu fotografowanie z użyciem najdłuższych ogniskowych, tak podatnych na wpływ drgań aparatu, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem. Użytkownicy mogą w pełni korzystać z mobilności oferowanej przez kompaktowe mocowanie X również podczas fotografowania z ręki z zapiętym super-teleobiektywem. 

System Autofokus
W obiektywie zastosowano wewnętrzny układ ustawiania ostrości, który za pomocą silnika liniowego napędza niewielką grupę lekkich soczewek ostrzących i umożliwia szybką i cichą pracę autofokusa. Ostrość jest ustawiana szybko i precyzyjnie, w czasie zaledwie 0,25 sekundy , nawet przy superdługich ogniskowych, kiedy to automatyczne ustawianie ostrości jest utrudnione - pozwala to użytkownikowi na uchwycenie tego decydującego momentu na zrobienie zdjęcia. Funkcja preselekcji ostrości (Focus Preset) sprawia, że obiektyw zapamiętuje punkt ostrości dla zdefiniowanego wcześniej miejsca za pomocą przycisku SET. Użytkownik może kontynuować fotografowanie bez konieczności ponownego ustawiania ostrości na wybranym obiekcie.Przełącznik ogranicznika ostrości (Focus Limiter) to funkcja pozwalająca użytkownikowi ograniczyć zakres działania autofokusa w obiektywie. Ogranicznik ostrości pozwala skutecznie skrócić czas ustawiania ostrości przy fotografowaniu obiektu znajdującego się w odległości 5 metrów lub więcej od aparatu. Ogranicznik ostrości może być aktywowany za pomocą przełącznika wyboru zakresu ostrości. 

Obiektyw Fujinon XF 150-600mm f/5.6-8 R LM OIS WR

Obiektyw Fujinon XF 150-600mm f/5.6-8 R LM OIS WR

Obiektyw Fujinon XF 150-600mm f/5.6-8 R LM OIS WR

Obiektyw Fujinon XF 150-600mm f/5.6-8 R LM OIS WR

.

Fujinon xf 150-600 cena: 9099 zł

pytaj o dostępność
Monopody
Filtry
Ogniskowa
150-600 (229-914mm)
Minimalna wartość przysłony
5.6
Maksymalna wartość przysłony
f22 
Rodzaj mocowania
Fujinon XF 
Kompatybilność z matrycą
Fujifilm X-Trans , APS-C 
Kąt widzenia
10.8°-2.7°
Minimalna odległość ostrzenia
240cm
Skala odwzorowania
0.24x
Konstrukcja optyczna
24 elementy w 17 grupach, w tym 3 soczewki ED oraz 4 soczewki Super ED
Liczba listków przysłony
 
Ustawianie ostrości
ręczne i automatyczne (MF/AF) 
Stabilizacja
tak, system OIS
Średnica filtra
82
Inne funkcjonalności
uszczelniona obudowa, stabilizacja obrazu, powłoki HT-EBC, soczewki ED oraz Super Ed, stopka do monopodu w zestawie
Osłona przeciwsłoneczna
tak, dołączona do obiektywu 
Wymiary
Ø99mm×314.5mm
Waga
1605
 • Obiektyw Fujinon XF 150-600
 • Dekiel FLCP-82
 • Dekiel RLCP-001
 • Osłona przeciwsłoneczna
 • Stopka do mocowania na monopod/statyw
 • Futerał
 • Szeroki zakres ogniskowych 150-600mm
 • stabilizacja obrazu o wydajności 5ev
 • lekka i dobrze wyważona konstrukcja
 • uszczelniona obudowa wykonana z magnezu
 • szybki autofokus
 • soczewki ze szkła ED oraz SuperEd
 • kompatybilny z telekonwerterami Fujinon
 • elementy optyczne pokryte powłokami HT-EBC (stosowane w zaawansowanych kamerach telewizyjnych

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?