BLACK FRIDAY 2022 SPRAWDŹ! prawdziwe raty 0%

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

ID: 22179

canon

> Utwórz zestaw z obiektywem w promocyjnej cenie

> Dobierz akcesoria w promocyjnej cenie

> Dobierz adapter Canon w promocyjnej cenie!

cena 13199 zł
eRaty 12 x 1179 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + Canon Cashback 1000zł
11599 zł
dostępny od ręki
Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + Adapter Canon EF-EOS R | promocja Black Friday!
11999 zł
dostępny od ręki
Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme + Canon Cashback 1000zł
13199 zł
dostępny od ręki
Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + Atomos Ninja V | promocja Black Friday! + Canon Cashback 1000zł
13249 zł
dostępny od ręki
Zalecane akcesoria

Aparat cyfrowy Canon EOS R6 + Canon RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

Canon EOS R6 to niezwykle uniwersalne i niezawodne urządzenie, które z pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, którzy zajmują się fotografowaniem i filmowaniem dynamicznych wydarzeń bez względu na warunki pracy. W połączeniu z nowymi systemowymi obiektywami RF umożliwia bardziej kreatywną i komfortową pracę zarówno profesjonalistom jak i pasjonatom fotografowania i filmowania. Pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 20 Mpix umożliwia robienie bezszelestnych zdjęć  z szybkością do 20 kl./s i nagrywanie  filmów 4K 60 kl./s lub Full HD do 120 kl./s. Użyteczna czułość ISO 102400, autofokus działający nawet przy - 6,5EV oraz 8-stopniowy stabilizator obrazu sprawiają, że nawet pracując w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych możemy uzyskać wspaniały materiał. Podczas rejestracji dynamicznych wydarzeń ogromną rolę odegra wyjątkowo sprawny i niezawodny system AF, który umożliwia wykrywanie i śledzenie takich obiektów jak: ciało, twarz, oko czy zwierzę. 

 

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

 

Kompaktowy korpus EOS R6 (mniejszy i lżejszy niż lustrzanka) wykonany ze stopu magnezowego posiada ergonomiczny uchwyt, który sprawia, że aparat dobrze leży w dłoni. Model ten jest dobrze uszczelniony i odporny na kurz oraz zachlapania. Prosta i intuicyjna obsługa znana z lustrzanek Canon EOS nie sprawi trudności nawet początkującym entuzjastom fotografii i filmowania. Ogromnym ułatwieniem w pracy jest regulowany, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cale oraz wizjer OLED o wysokiej rozdzielczości 3,69 Mpix. Aparat wyposażony jest w podwójne gniazdo kart pamięci SD UHS-II.

Sercem bezlusterkowca jest pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 20 Mpix, cechująca się nadzwyczajnym zakresem użytecznej czułości ISO 100-102400 (po rozszerzeniu 50-204800 ISO) co pozwala na pracę w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych. Wyposażony jest w unikatową technologią Dual Pixel CMOS AF znaną z profesjonalnych kamer Canon seri C, która  odpowiada za szybką, precyzyjną i niezawodną pracę AF.

Canon EOS R6 posiada walory świetnego aparatu reporterskiego: minimalny czas otwarcia migawki 1/8000s, zdjęcia seryjne z prędkością 12kl./s (20kl./s z bezszelestną migawką elektroniczną), wyjątkowo szybki i precyzyjny autofokus z 6072 - punktami pomiaru działający nawet przy oświetleniu rzędu -6,5 EV. Ponad to wyposażony jest w technologię rozpoznawania i śledzenia oczu, twarzy i zwierząt.

 Ten pełnoklatkowy bezlusterkowiec został stworzony nie tylko do wykonywania dynamicznych zdjęć reporterskich, ale również umożliwia rejestrowanie filmów o znakomitej rozpiętości tonalnej w rozdzielczości 4K 60kl./s  i Full HD120kl./s w 10-bitowym formacie 4:2:2. Płaski profil obrazu Canon C-Log pozwala na zaawansowaną pracę i uzyskanie profesjonalnej jakości w postprodukcji.

Model EOS R6 to aparat wyposażony w nowe mocowanie obiektywowe RF, które zastąpiło stosowane w lustrzankach mocowania EF. Odległoś od matrycy pełnoklatkowej jest mniejsza i daje więcej możliwość w konstruowaniu doskonalszych obiektywów nowej generacji. Oprócz nowej optyki systemowej o wysokich parametrach optycznych i funkcjonalności, użytkownicy nowego bezlusterkowca Canona bedą mieli możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Canon EF i EF-S dzięki trzem adapterom Mount Adapter EF-EOS R.

Innowacyjne rozwiązania w Canonie EOS R6

Krótki materiał filmowy prezentuje najciekawsze innowacyjne rozwiązania zastosowane w Canonie EOS R6, które nie tylko ułatwią wykonywanie perfekcyjnych zdjęć i filmów ale tworzą także nowe twórcze możliwości dla kreatywnych użytkowników.

Nadzwyczajne możliwości systemu AF w EOS R6

Film przedstawia nadzwyczajne możliwości inteligentnego system pomiaru ostrości Dual Pixel CMOS AF II, który umożliwia rozpoznawanie różnych obiektów oraz niezawodne i precyzyjne ich śledzenie w trybie AI Servo. 

Pełnoklatkowa matryca  o wysokiej czułości

Aparat EOS R6 jest wyposażony w technologie znane z flagowego modelu EOS-1D X Mark III. Matryca CMOS o rozdzielczości 20,1 megapiksela i procesor DIGIC X zapewniają doskonałą jakość obrazu, a duże piksele matrycy zapewniają idealną równowagę między rozdzielczością, skutecznością pracy przy słabym oświetleniu a zakresem dynamicznym, dzięki czemu zdjęcia i filmy będą bardzo atrakcyjne. Bez względu na to, czy fotografujemy portrety, krajobrazy, dziką przyrodę czy podróże, aparat EOS R6 robi znacznie lepsze zdjęcia.

Cyfrowe szumy są utrzymywane na niskim poziomie w normalnym zakresie czułości ISO aparatu, aż do maksymalnej czułości ISO 102400 (rozszerzanej do ISO 204800), co umożliwia wykonywanie niesamowitych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Szeroki zakres dynamiczny pomaga zachować szczegółowość najjaśniejszych i najciemniejszych fragmentów ujęcia podczas pracy w warunkach wysokiego kontrastu.

Oprócz plików JPEG i CR3 RAW aparat EOS R6 może rejestrować pliki HEIF (High Efficiency Image Format). Ten format obrazu następnej generacji charakteryzuje się wyższą jakością niż pliki JPEG, ale ma mniej więcej ten sam rozmiar. Format ten umożliwia również uzyskanie 10-bitowego koloru i szerszego zakresu dynamicznego, a to pozwala rejestrować obrazy HDR PQ. Pliki HEIF mogą być również przetwarzane w aparacie w celu tworzenia plików JPEG o większym zakresie dynamicznym niż zwykłe pliki JPEG.

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

Dzięki wysokiemu zakresowi dynamicznemu matrycy aparat Canon EOS R6 rejestruje niewiarygodne szczegóły zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach.

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

Odcienie skóry są uwieczniane w najdrobniejszych szczegółach i subtelnych kolorach, nawet w warunkach słabego oświetlenia.

 

 Szybkie i niezawodne  ustawianie ostrości w EOS R6

Obszar autofokusa aparatu obejmuje praktycznie 100% kadru i może być stosowany indywidualnie w strefach lub łącznie jako pojedynczy obszar ogniskowania z maksymalnie 6072 pozycjami do wyboru. Dodana została także funkcja punktowego AF, która wykorzystuje bardzo mały obszar AF w celu zapewnienia najwyższej precyzji.

 System Dual Pixel CMOS AF II aparatu EOS R6 jest tak szybki, że może ustawić ostrość w zaledwie 0,05 sekundy i pracować w warunkach słabego oświetlenia – nawet do -6,5 EV, co odpowiada mniej więcej oświetleniu rzucanemu przez księżyc w fazie kwadry. Aparat EOS R6 to pierwszy model EOS, który zapewnia taki poziom czułości, dzięki czemu może ustawiać ostrość przy maksymalnej przysłonie nawet f/22. Umożliwia to korzystanie z telekonwerterów z obiektywami o stosunkowo małej przysłonie, w tym z ultraprzenośnymi superteleobiektywami, takimi jak RF 800mm f/11 IS STM i RF 600mm f/11 IS STM.

Odpowiedzialny za automatyczne ustawianie ostrości w Canonie EOS R6, System Dual Pixel CMOS AF II  jest kontrolowany przez procesor DIGIC X, który wykorzystuje sztuczną inteligencję opartą na technologii uczenia głębokiego do zaawansowanego rozpoznawania i śledzenia obiektów. Ludzie są wyostrzani nawet wtedy, gdy widać ich z profilu lub gdy widoczne jest tylko jedno oko. Jeśli fotografowany obiekt na chwilę się oddali aparat EOS R6 kontynuuje śledzenie głowy lub ciała, tak aby twarz pozostała ostra, kiedy fotografowana osoba ponownie odwróci się w stronę aparatu. Możliwość śledzenia takich elementów jak ciało i głowa, a nie tylko twarz czy oko, ma kluczowe znaczenie podczas fotografowania dyscyplin sportowych, w których gracze nagle odwracają się w drugą stronę – na przykład piłki nożnej lub hokeja – lub muszą nosić kaski, które zasłaniają część twarzy. W aparacie EOS R6 technologia ta obejmuje nawet takie obiekty jak koty, psy i ptaki, co znacznie ułatwia automatyczne ustawianie ostrości na zdjęciach dzikiej przyrody.

Fotografowie mogą użyć wielokierunkowego joysticka, aby ręcznie przesunąć aktywny punkt ostrości lub aktywną strefę po ekranie. Czułość tego elementu sterującego, którym łatwo jest manipulować z aparatem przy oku, można ustawić na jeden z trzech poziomów, zgodnie z własnymi preferencjami. Punkt ostrości można też ustawiać na ekranie dotykowym aparatu – wystarczy stuknąć lub przeciągnąć podczas fotografowania w trybie Live View lub użyć technologii „dotknij i przeciągnij”, gdy wizjer aparatu znajduje się przy oku.

 

Wspomaganie ręcznej regulacji ostrości

W przypadku ręcznej regulacji ostrości aparat EOS R6 zapewnia szereg narzędzi, które pomagają osiągnąć optymalną ostrość obrazu i uzyskać pożądane rezultaty. Wzmacnianie krawędzi: krawędzie ostrych części ujęcia są obrysowane kolorem wybranym przez użytkownika. Powiększenie wyostrzonego obrazu: powiększenie obrazu, najpierw 5-krotnie, a następnie 10-krotnie, pozwoli lepiej zobaczyć obraz i ocenić ostrość. Wspomaganie Dual Pixel CMOS AF: technologia Dual Pixel CMOS AF w modelu EOS R6, po raz pierwszy zastosowana w kamerze Cinema EOS C300 Mark II, mierzy odległość obiektu za pomocą algorytmów Dual Pixel i wyświetla wskaźnik informujący o tym, czy obiekt znajduje się w obszarze ostrości, czy też jest poza nim.

 

Szybkie i ciche serie zdjęć 

Z aparatem Canon EOS R6 możemy zarejestrować serie zdjęć z bezgłośną migawką i prędkością 20 klatek na sekundę (lub 12 kl./s w przypadku migawki mechanicznej). W jednej serii zarejestrujesz do 240 plików RAW lub ponad 1000 plików JPEG przy użyciu wydajnej karty UHS-II oraz dwóch gniazd kart pamięci obsługujących szybkie karty SD UHS-II. Dzięki temu możesz fotografować bez przerw z jednoczesną automatyką ekspozycji (AE) i autofokusem (AF) z funkcją śledzenia obiektu.

Niezależnie od tego, czy fotografujesz tancerza w najwyższym punkcie skoku czy drapieżnego ptaka dopadającego ofiarę, tak szybka seria zdjęć zwiększa szanse na uchwycenie wyjątkowej chwili. Aparat Canon EOS R6 jest nie tylko szybki w obliczeniach, ale także błyskawicznie reaguje na polecenia użytkownika. Elementy sterujące znajdują się dokładnie tam, gdzie się spodziewasz, a ergonomiczne funkcje, takie jak joystick AF i tylne pokrętła sterujące, umożliwiają instynktowną regulację i pozwalają skupić się na obiekcie. Dostępna jest również technologia zapobiegająca migotaniu, która eliminuje zmiany ekspozycji w przypadku migotania sztucznego światła poprzez synchronizację czasu wykonania każdego zdjęcia z momentem szczytowej jasności.

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

Doskonale uchwycony moment zmagań kajakarza dzięki szybkości na poziomie 20 kl./s oraz autofokusowi z funkcją śledzenia.

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

Idealnie uchwycony moment w trudnych warunkach oświetleniowych dzięki serii zdjęć z szybkością 20 kl./s.

 

8-stopniowa stabilizacja obrazu

Aparat Canon EOS R6 ma wewnętrzny (IBIS) 5-osiowy stabilizator obrazu, który zapewnia ochronę przed drganiami aparatu podczas fotografowania i filmowania z dowolnym obiektywem zamontowanym na aparacie. Matryca z funkcją IBIS umożliwia przeciwdziałanie drganiom powstającym wskutek obrotu aparatu wokół osi pionowej, poziomej i poziomej wzdłużnej, a także jego ruchu wzdłuż osi X-Y, dzięki czemu wszystkie obiektywy EF i RF zyskują nową 5-osiową stabilizację, na czym zyskują i filmowcy, i fotografowie. Natomiast po zamontowaniu zgodnego obiektywu RF ze stabilizatorem obrazu, oba systemy stabilizacji współpracują ze sobą, niwelując efekty drgań wywołane obrotem zestawu wokół osi poziomej i pionowej. Całość tworzy inteligentny system stabilizacji, który zapewnia zupełnie nową jakość obrazu.

Mocowanie RF ma dużą średnicę, dzięki czemu matryca w aparacie EOS R6 może poruszać się w szerszym zakresie koła obrazu generowanego przez obiektyw. W rezultacie niektóre obiektywy bez optycznego układu IS mogą korzystać z nawet 8-stopniowego stabilizatora obrazu.

W przypadku używania obiektywów RF ze stabilizatorem obrazu układ IBIS przesyła informacje w czasie rzeczywistym za pośrednictwem obsługującego szybką komunikację mocowania, aby skutecznie korygować drgania aparatu powstające wskutek oddychania, chodzenie lub trzymania aparatu w dłoniach przez użytkownika. Korygowanie ruchu o niskiej i wysokiej częstotliwości w taki właśnie sposób zapewnia nowy poziom stabilności obrazu – skuteczność pracy sięga 8 stopni.

Wyobraź sobie możliwość fotografowania z ręki z czasem naświetlania wynoszącym aż cztery sekundy w celu rozmywania tafli wody na zdjęciach krajobrazowych i ludzi na ulicach – bez sięgania po statyw. To tego rodzaju swobody twórczej możesz oczekiwać od modelu EOS R6. W czasie filmowania można jeszcze dodatkowo dodać stabilizację cyfrową - Movie Digital IS i zagwarantować jeszcze lepsze, profesjonalne efekty.

Canon EOS R6 w fotografii ślubnej

Po premierze nowego bezlusterkowca EOS R6, Sebastian i Krzysztof przetestowali nowy sprzęt podczas sesji poślubnej, głównie pod kątem kluczowych funkcji aparatu: nowego Dual PIXEL AF II ze śledzeniem oka, szybkiego trybu zdjęć seryjnych RAW i 5-osiowej stabilizacji matrycy. Poniżej przedstawiamy krótką prezentację z testów.

Canon EOS R6 w fotografii rodzinnej

Ewa Przedpełska zawodowo zajmuje się fotografią rodzinną i portretową. Podczas dwóch sesji przetestowała nowego bezlusterkowca EOS R6 i obiektyw RF 85mm F2 MACRO IS STM w naturalnych warunkach - fotografując rodzinę w ich domu oraz podczas sesji portretowej w swoim

 

Filmowanie aparatem Canon EOS R6

Oprócz zdjęć o doskonałej jakości aparat EOS R6 rejestruje wyjątkowe filmy. Możesz nagrywać w rozdzielczości do 4K 60 kl./s lub z szybkością do 120 kl./s w trybie Full HD – a wszystko to dzięki technologii Dual Pixel CMOS AF umożliwiającej pracę autofokusu z ciągłym śledzeniem obiektu. Zaawansowane technologie aparatu umożliwiają rejestrowanie obrazu o szerokim zakresie dynamiki i z pięknymi kolorami.

Aparat EOS R6 może rejestrować obraz wideo w różnych rozdzielczościach i z różną prędkością nagrywania, w zależności od tego, jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć. W przypadku rozdzielczości 4K UHD filmowcy mogą rejestrować obraz o niezwykłej wyrazistości i szczegółowości, a także korzystać z różnych prędkości nagrywania: Tryb 23,98p - kinematograficzny wygląd obrazu, Tryby 25p i 30p - standardowe odwzorowanie obrazu, Tryby 50p i 60p - odtwarzanie płynnego ruchu dynamicznych obiektów lub tworzenie efektów zwolnionego tempa (prędkość mniejsza o połowę). W przypadku nagrywania w rozdzielczości Full HD dostępne są dodatkowe opcje: Tryby 100p i 120p umożliwiają jeszcze bardziej płynne odtwarzanie bardzo szybko poruszających się obiektów oraz ekstremalne efekty czterokrotnie wolniejszego tempa. Dźwięk w tych trybach nie jest nagrywany.

 

Zaawansowane funkcje filmowania

Poza konwencjonalnym samowyzwalaczem interwałowym do zdjęć, aparat EOS R6 obsługuje także nagrywanie filmów poklatkowych w rozdzielczości 4K i Full HD. Dzięki temu filmowcy mogą rejestrować zmiany w ujęciu, które zachodzą znacznie wolniej niż standardowo, i kontrastować je z obrazem w czasie rzeczywistym oraz w zwolnionym tempie.

Aparat EOS R6 umożliwia rejestrowanie materiału z wykorzystaniem profilu Canon Log 1, który pozwala zachować szczegóły w jasnych i ciemnych partiach obrazu podczas pracy w warunkach wysokiego kontrastu. Materiał zarejestrowany za pomocą profilu Canon Log 1 można łatwo korygować w postprodukcji. Ułatwia on zastosowanie konkretnego wyglądu lub profilu kolorów albo dopasowanie koloru do materiału zarejestrowanego za pomocą innych aparatów w tym samym formacie.

Aparat EOS R6 obsługuje obecnie kodek H.265 oraz bardziej tradycyjny kodek H.264. Umożliwia to nagrywanie w 10-bitowym formacie 4:2:2, który zapewnia doskonałą jakość obrazu. Zapis może odbywać się zarówno na kartach pamięci SD, jak i na zewnętrznym rejestratorze podłączonym do wyjścia HDMI.

Podczas filmowania EOS-em R6 łatwo jest stworzyć efekt płynnej zmiany ostrości, który powoduje przesunięcie obszaru ostrości z jednego miejsca na drugie – a tym samym pozwala przekierować uwagę publiczności. To świetny i profesjonalny efekt, a aparat EOS R6 ułatwia jego uzyskanie. Wystarczy dotknąć ekranu dotykowego aparatu (lub ekranu podłączonego urządzenia inteligentnego), aby aparat płynnie zmienił ostrość – z prędkością określoną przez użytkownika w systemie menu.

Aparat ma również funkcję „zebry” – paskowy wzór na ekranie – który ostrzega o zbliżaniu się obiektu lub obszaru do określonego poziomu jasności i ryzyku prześwietlenia. Za pomocą opcji w menu głównym aparat EOS R6 można ustawić tak, aby uruchamiał się na różnych poziomach jasności.

 

Funkcja HDR Movie

Podczas pracy w warunkach wysokiego kontrastu tryb HDR Movie rejestruje na przemian klatki, które są niedoświetlone, a następnie prawidłowo oświetlone, a następnie łączy je w jedną klatkę, która automatycznie zachowuje szczegóły w najjaśniejszych obszarach. Jednak to nie wszystko. Aparat EOS R6 obsługuje teraz także tryb HDR PQ na potrzeby filmów i zdjęć. W tym trybie wysokiego zakresu dynamiki wykorzystywany jest kwantyzator percepcyjny, który sprawia, że obraz wygląda olśniewająco na zgodnych wyświetlaczach HDR. Aparat nagrywa w trybie HDR PQ i formacie zgodnym ze specyfikacją HDR BT.2100 (PQ), a także z kompresją H.265, dzięki czemu można edytować materiał w zgodnym oprogramowaniu.

 

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

Fotografuj z ręki i korzystaj z potencjału połączenia wewnętrznej stabilizatora obrazu w aparacie EOS R6 i stabilizacji w obiektywie.

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

Filmowanie w jakości 4K 60p pozwala uchwycić urok i płynność baletu, z wyjątkowymi szczegółami i w naturalnych kolorach.

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

Obracany ekran pomaga kadrować ujęcia w przypadku fotografowania z niskiego pułapu, co zapewnia spektakularny efekt.

 

Ergonomia i sterowanie w modelu EOS R6

 

Podgląd obrazu

Wizjer elektroniczny aparatu EOS R6 o rozdzielczości 3,69 Mpix zapewnia bardzo wyraźny obraz – będziesz mieć wrażenie, że nadal używasz lustrzanki cyfrowej. Dzięki częstotliwości odświeżania na poziomie 120 kl./s i 100% pokryciu obraz robi wrażenie, a przy tym jest się w stanie zobaczyć dokładnie odwzorowany efekt ekspozycji. Korekcja dioptrii  wynosi od -4 do +2 a czujnik z tyłu aparatu  automatycznie przełącza między wizjerem elektronicznym a ekranem, gdy aparat jest podnoszony do oka.

Oprócz wizjera elektronicznego mamy 3-calowy obracany ekran dotykowy o rozdzielczości 1,62 mln punktów, który odchyla się od aparatu i obraca w zakresie 270˚, co ułatwia fotografowanie i filmowanie pod nietypowym kątem. Dotykając ekranu, przeciągając palcami po ekranie dotykowym i zsuwając je na nim, fotografowie mogą robić i przeglądać zdjęcia oraz korzystać z opcji menu aparatu. Podwójne dotknięcie ekranów menu dwoma palcami na chwilę powiększa tekst, co ułatwia jego odczytanie. Ekran można również obrócić i złożyć do wewnątrz aparatu, co zapewnia mu dodatkową ochronę.

 

Elementy sterujące

Przyciski, pokrętła i inne elementy sterujące instynktownie wpadają pod palce i kciuki, gdy trzymamy aparat EOS R6, co ułatwia regulację ustawień bez konieczności odsuwania aparatu od oka.

Tylne pokrętło sterujące, które mamy pod kciukiem, uzupełnia główne pokrętło sterujące aparatu, obsługiwane palcem wskazującym. Dostępny jest również tylny pierścień do nawigacji podczas odtwarzania obrazów, a na obiektywach RF znajduje się również programowany pierścień regulacji ustawień. Wyprofilowany uchwyt został zaprojektowany z myślą o wygodzie pracy podczas długich sesji zdjęciowych.

Do przełączania między trybami fotografowania służy specjalne pokrętło wyboru trybów, a do regulacji przysłony i czasu naświetlania można przypisać oddzielne pokrętła sterujące w sposób najlepiej odpowiadający stylowi pracy. Obszary ostrości można przesuwać po ekranie za pomocą specjalnego joysticka AF lub interfejsu ekranu dotykowego aparatu.

 

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

Dwa gniazda kart pamięci SD dają dodatkowe możliwości, jak na przykład wykonywanie kopii zapasowej zdjęć i filmów.

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

Dobrze wyprofilowany uchwyt pozwala na pewne trzymanie aparatu nawet z teleobiektywem RF 600 mm.

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

Liczne elementy sterujące oraz dotykowy ekran zapewniają intuicyjną pracę z aparatem Canon EOS R6.

Dwa gniazda kart SD

Dostępne są dwa gniazda kart pamięci SD, zgodne z najnowszą technologią UHS-II, co umożliwia szybkie zapisywanie i przesyłanie danych. Aparat można skonfigurować do zapisu obrazów JPEG i RAW na różnych kartach. Można także tworzyć kopie zapasowe podczas fotografowania, aby zapewnić sobie dodatkowe bezpieczeństwo. Aparat EOS R6 można również skonfigurować tak, aby zapisywać zdjęcia na jednej karcie, a nagrania filmowe na drugiej karcie, co ułatwia organizację procesu twórczego.

 

Solidna uszczelniona obudowa

Obudowa aparatu EOS R6 ze stopu magnezu daje poczucie pewności. Jest odporna na kurz i wilgoć, dzięki czemu można fotografować bez obaw nawet w trudnych warunkach.

Mechanizm migawki aparatu EOS R6 został dostrojony tak, aby zapewniać bardziej stonowany, choć przyjemny dźwięk, który będzie mniej zauważalny dla fotografowanego obiektu. Migawka jest zoptymalizowana pod kątem szybkiego fotografowania i ma żywotność na poziomie 300 000 uruchomień. Migawkę można ustawić tak, aby podczas zmiany obiektywu lub wyłączania aparatu pozostała otwarta lub zamknięta, co pozwala chronić matrycę lub zapewnia gotowość do działania.

 

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

 

Zasilanie

Aparat EOS R6 korzysta z nowego akumulatora litowo-jonowego o większej pojemności, który umożliwia wykonanie większej liczby zdjęć po jednym naładowaniu niż akumulator LP-E6N. Model LP-E6NH jest wstecznie zgodny z innymi aparatami EOS, a aparat EOS R6 może być również zasilany przez starsze akumulatory LP-E6N i LP-E6.

Możliwe jest ładowanie przez USB za pośrednictwem zasilacza PD-E1 firmy Canon lub ładowarek i banków zasilających zgodnych ze standardem PD, co zapewnia dodatkową energię w razie potrzeby. Dostępny jest również opcjonalny uchwyt BG-R10, który umożliwia użycie dwóch akumulatorów jednocześnie, a to pozwala wydłużyć czas pracy i zapewnia powielone elementy sterujące oraz dodatkowy komfort podczas fotografowania w orientacji pionowej.

 

Współpraca ze wszystkimi obiektywami Canon

Canon oferuje trzy opcjonalne adaptery umożliwiając połączenie innowacyjnego aparatu EOS R6 z ponad 70-cioma obiektywami EF i EF-S. Firma dodaje nowe możliwości przy jednoczesnym zachowaniu ulubionych przez fotografów parametrów. Dzięki temu zachowujemy wysoką jakość i funkcjonalność, jak z dotychczas używanymi lustrzankami EOS

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

 

Zaawansowana łączność bezprzewodowa w modelu EOS R6

Aparat EOS R6 ma wbudowany moduł Wi-Fi i stale włączoną funkcję Bluetooth o niskim poborze mocy, która utrzymuje stałe połączenie ze zgodnymi urządzeniami inteligentnymi. Aby przeglądać i wybierać obrazy zapisane na kartach SD aparatu, a także dzielić się nimi z odbiorcami przez Internet, wystarczy uruchomić aplikację Canon Camera Connect na zgodnym smartfonie lub tablecie, a aparat natychmiast połączy się przez sieć Wi-Fi, co umożliwi przesyłanie wybranych plików obrazów i dodawanie informacji GPS, jeśli jest to wymagane. Możliwe jest także zdalne fotografowanie z urządzenia mobilnego lub skonfigurowanie aparatu EOS R6 do automatycznego przesyłania obrazów, tak aby zdjęcia były automatycznie przesyłane do urządzenia.

Łączność Wi-Fi umożliwia także zdalne sterowanie aparatem za pomocą oprogramowania EOS Utility, które obsługuje fotografowanie w trybie Live View oraz zdalne przeglądanie i sterowanie aparatem, co pozwala robić zdjęcia z trudno dostępnych miejsc, z dużej odległości lub w studiu. Opcje sterowania aparatem można zoptymalizować dzięki dostępnemu do pobrania zestawowi dla programistów, który pozwala stworzyć oprogramowanie współpracujące z aparatem EOS, dostosowane do potrzeb firmy lub hobbysty.

Nowa usługa firmy Canon w zakresie fotografii w chmurze, image.canon, umożliwia przechowywanie oryginalnych zdjęć, w tym plików RAW, w trybie online przez maksymalnie 30 dni. Pliki obrazów można następnie przenieść do przydzielonej użytkownikowi pamięci masowej (10 GB), na dysk Google Drive, do chmury Adobe Creative Cloud* lub lokalnej pamięci masowej offline.

Aparat EOS R6 umożliwia automatyczne przesyłanie obrazów do chmury image.canon, dzięki czemu będą one dostępne na zsynchronizowanym komputerze PC/Mac po powrocie do domu. Zachowywane są oceny nadawane za pomocą przycisku RATE na aparacie, dzięki czemu można błyskawicznie znaleźć ulubione obrazy.

Protokół FTP

Profesjonalnym fotografom, którzy muszą szybko i bezpiecznie dostarczać zdjęcia bezpośrednio do klientów z danej lokalizacji, aparat EOS R6 udostępnia protokoły FTP i FTPS wykorzystujące wbudowany modułu Wi-Fi 2,4 GHz. Ustawienia FTP można skonfigurować w aparacie oraz zapisać jako 9 zaprogramowanych ustawień do szybkiego stosowania. Gdy zdjęcia są oceniane za pomocą przycisku RATE, metadane te mogą być przesyłane wraz z plikami obrazów – stanowią one nieocenione informacje dla edytorów zdjęć i personelu agencji.

 

Canon EOS R6 częścią powiększającego się systemu  EOS R

 

Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

Nowy system Canon EOS R powiększa się wciąż o nowe aparaty oraz doskonałe, innowacyjne obiektywy z mocowaniem Canon RF

Canon EOS R6 cena: 13199 zł

dostępny od ręki
Obiektywy
Adaptery, konwertery, pierścienie
Oświetlenie
Pamięci i czytniki
Zasilanie
Torby, plecaki, pokrowce
Statywy i stabilizatory
Akcesoria audio
Akcesoria filmowe
Akcesoria czyszczące
Inne akcesoria

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika
CMOS z filtrem dolnoprzepustowym
Wielkość przetwornika
Pełna klatka 
Liczba pikseli
20.1 Mpix

Optyka

Mocowanie obiektywu
RF (obiektywy EF i EF-S można zamontować, stosując: adapter EF-EOS R,
Adapter mocowania EF-EOS R z pierścieniem regulacji
Adapter mocowania EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego)
Obiektywy EF-M nie są zgodne 
Mnożnik ogniskowej
1.0x z obiektywami RF i EF
1.6x z obiektywami EF-S

Ustawianie ostrości

Typ i zakres pomiaru
Dual Pixel CMOS AF
Zakres działania od -6.5 do 20 EV (temp. 23°C, czułość ISO 100)
Punkty pomiaru
100% w poziomie i 100% w pionie po włączeniu trybów Twarz+śledzenie i Automatyczny wybór
100% w poziomie i 90% w pionie po włączeniu trybu wybierania ręcznego i trybu wielkostrefowego

Wybór punktu AF:
(1) Wybór automatyczny: twarz+śledzenie. Dostępne 1053 obszary AF w przypadku wyboru automatycznego
(2) Wybór ręczny: 1-punktowy AF (rozmiar ramki AF można zmienić) 6072 (zdjęcia) / 4968 pozycji AF w przypadku filmów
(3) Wybór ręczny: rozszerzenie punktowego AF do 4 punktów (góra, dół, lewo, prawo)
(4) Wybór ręczny: rozszerzenie punktowego AF do otaczających punktów
(5) Wybór ręczny: strefowy AF (wszystkie punkty AF podzielono na 9 stref ostrości)
(6) Wybieranie ręczne: wielkostrefowy AF (poziomy)
(7) Wybieranie ręczne: wielkostrefowy AF (pionowy)

Blokada AF: uruchamiana wciśniętym do połowy spustem migawki lub przyciskiem AF ON w trybie One Shot AF. Przyciskiem przypisanym do AF Stop w trybie AI Servo

Oświetlenie wspomagające AF: emitowane przez wbudowaną diodę LED lub opcjonalną, specjalną lampę Speedlite (lampa błyskowa)

Ręczna regulacja ostrości: regulacja na obiektywie
Tryby pracy AF
One Shot Servo AF AI Focus AF (w trybie Inteligentna scena auto A+)
Wykrywanie obiektów: Ciało, twarz, oko, zwierzę 

Ekspozycja

Rodzaje pomiaru światła
Bieżący pomiar przy użyciu matrycy światłoczułej (384 strefy)
(1) Pomiar wielosegmentowy (połączony ze wszystkimi punktami AF)
(2) Pomiar skupiony (około 5,8% wizjera na środku)
(3) Pomiar punktowy: centralny pomiar punktowy (około 2,9% wizjera na środku)
Pomiar połączony z polem AF jest niedostępny
(4) Pomiar centralnie ważony uśredniony

Zakres od -3 do 20 EV (temp. 23°C, ISO 100, pomiar wielosegmentowy)

Blokada AE:
(1) Automatyczna: blokada AE zostaje uruchomiona po ustawieniu ostrości
(2) Ręczna: uruchamiana przyciskiem blokady AE w trybach P, Av, Fv, Tv i M

Korekcja ekspozycji: +/-3 EV z przyrostem co 1/3 lub 1/2 stopnia (możliwość połączenia z automatyczną sekwencją naświetlania)
Sekwencja naświetlania: +/-3 EV z przyrostem co 1/3 lub 1/2 stopnia
Fotografowanie bez migotania: migotanie wykrywane przy częstotliwości 100 Hz lub 120 Hz. Maksymalna szybkość serii zdjęć może ulec zmniejszeniu
Tryby ekspozycji
Zdjęcia: inteligentna scena auto, elastyczna preselekcja AE, programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, ręczny, Bulb i własny (3 opcje)
Filmy: automatyczna ekspozycja, ręczny 
Czasy otwarcia migawki
30-1/8000 s (z dokładnością do 1/2 lub 1/3 stopnia), tryb Bulb (Pełny zakres czasów otwarcia migawki. dostępny zakres zależy od trybu fotografowania) 
Czułość ISO
Automatycznie, 100-102400 (z dokładnością do 1/3 lub jednego stopnia)
Wartość czułości ISO można rozszerzyć do wartości: L: 50, H: 204800 
Szybkość robienia zdjęć
Maks. około 12 kl./s z migawką mechaniczną, prędkość utrzymywana na poziomie ponad 1000 obrazów JPEG lub 240 obrazów RAW.
Maks. około 20 kl./s z migawką elektroniczną56, prędkość utrzymywana na poziomie ponad 1000 obrazów JPG lub 120 obrazów RAW.

Tryby:
Pojedyncze, szybka seria zdjęć+, szybka seria zdjęć, wolna seria zdjęć, samowyzwalacz (zdalne wyzwalanie 2 s+, zdalne wyzwalanie 10 s+)
Balans bieli
Automatyczny balans bieli ustawiany przez matrycę

Ustawienia:
AWB (priorytet światła otoczenia / priorytet bieli), światło dzienne, miejsca ocienione, pochmurny dzień, żarówki, białe światło fluorescencyjne, lampa błyskowa, nastawa własna, ustawienie temperatury barwowej

Korekcja balansu bieli:
(1) Niebieski/bursztynowy +/-10
(2) Purpurowy/zielony +/-10

Balans bieli wg wzorca: możliwy zapis 1 ustawienia
Sekwencja nastaw balansu bieli: +/-3 poziomy z przyrostem co jeden poziom
Sekwencja 2, 3, 5 lub 7 zdjęć po każdym zwolnieniu migawki
Wybierana przez użytkownika korekcja kolorów niebieski/bursztynowy lub purpurowy/zielony 

Zapis obrazu i dźwięku

Rejestracja zdjęć
JPEG: 2 opcje kompresji
RAW: RAW, C-RAW 14-bitowy (14-bitowy z migawką mechaniczną i elektroniczną pierwszą kurtyną, 12-bitowe przetwarzanie analogowo-cyfrowe z migawką elektroniczną, oryginalny format Canon RAW, 3. edycja)
HEIF: 10-bitowy format HEIF jest dostępny w trybie HDR po ustawieniu opcji [Enable/Włącz] w pozycji [HDR PQ]
Zgodność ze standardem Exif 2.31 i DCF (Design rule for Camera File system) w wersji 2.0
Zgodność ze standardem Digital Print Order Format (DPOF) w wersji 1.1
Jednoczesny zapis plików RAW i JPEG: możliwa dowolna kombinacja RAW + JPEG oraz RAW + HEIF

Format 3:2
(1) (L, RAW, C-RAW) 5472 × 3648
(2) (M) 3648 × 2432
(3) (S1) 2736 × 1824
(4) (S2) 2400 × 1600

1,6x (wycinek kadru)
(1) (L) 3408 × 2272
(2) (S2) 2400 × 1600

Format 4:3
(1) (L) 7280 × 5464
(2) (M) 5152 × 3872
(3) (S1) 3712 × 2784
(4) (S2) 2112 × 1600

Format 16:9
(1) (L) 5472 × 3072
(2) (M) 3648 × 2048
(3) (S1) 2736 × 1536
(4) (S2) 2400 × 1344

Format 1:1
(1) (L) 3648 × 3648
(2) (M) 2432 × 2432
(3) (S1) 1824 × 1824
(4) (S2) 1600 × 1600 
Rejestracja filmów
Film MP4: 4K UHD, Full HD (16:9)

Rozmiar filmu:
(1) 4K UHD (16:9) 3840 × 2160 (59,94, 50, 29,97, 25, 23,98 kl./s) międzyklatkowe (IPB)
(2) film poklatkowy 4K UHD (16:9) 3840 × 2160 (29,97, 25 kl./s) wewnątrzklatkowe (All-I)
(3) Full HD (16:9) 1920 × 1080 (119,88, 100, 59,94, 50, 29,97, 25, 23,98kl./s) międzyklatkowe (IPB)
(4) Full HD (16:9) 1920 × 1080 (29,97, 25 kl./s) międzyklatkowe – niska kompresja, (IPB – niska kompresja)
(5) film poklatkowy Full HD (16:9) 1920 × 1080 (29,97, 25 kl./s) wewnątrzklatkowe (All-I)
(6) Full HD HDR (16:9) 1920 × 1080 (29,97, 25 kl./s) wewnątrzklatkowe (All-I)

Próbkowanie kolorów (nagrywanie wewnętrzne)
4K / Full HD – YCbCr4:2:0 (8 bitów) lub YCbCr4:2:2 (10 bitów)

Canon Log: Canon Log 1

Długość filmu: maks. czas trwania: 29min i 59s (z wyjątkiem filmów z dużą prędkością nagrywania). Brak limitu wielkości pliku (4 GB) w przypadku sformatowanej karty exFAT SD.

Filmy z dużą prędkością nagrywania:
Rozdzielczość Full HD przy 100 kl./s lub 119,9 kl./s
Nagrywane jako filmy w zwolnionym tempie (1/4 szybkości)
Maksymalny czas nagrywania jednej sceny: maks. 7 min i 29 s

Przechwytywanie klatek:
Możliwość przechwytywania klatek w formacie JPEG/HEIF o rozdzielczości 8,3 megapiksela z filmów 4K UHD (format HEIF jest dostępny tylko w przypadku ustawienia opcji HDR PQ)

Przepływność / Mb/s:
(1) MP4 H.264, Canon Log wył.
(2) 4K (59,94p / 50,00p): IPB około 230 Mb/s
(3) 4K (29,97p/25,00p/23,98p): IPB około 120 Mb/s
(4) 4K w trybie poklatkowym (29,97, 25 kl./s): ALL-I około 470Mbps
(5) Full HD (119,88p/100.00p): IPB około 120 Mb/s11
(6) Full HD (59,94p/50,00p): IPB: około 60 Mb/s
(7) Full HD (29,94p/25,00p/23,93p): IPB około 30 Mb/s
(8) Full HD (29,94p/25,00p) / IPB (lekka) około 12 Mb/s
(9) Full HD w trybie poklatkowym (29,97p, 25 kl./s): All-I około 90Mbps
(10) Filmy Full HDR (29,97, 25 kl./s) IPB około 30 Mb/s
(11) MP4 H.265 Canon Log / HDR PQ: wł.
(12) 4K (59,94p / 50,00p): IPB około 340 Mb/s
(13) 4K (29,97p/25,00p/23,98p): IPB około 170 Mb/s
(14) 4K w trybie poklatkowym (29,97, 25 kl./s): ALL-I około 470Mbps
(15) Full HD (119,88p/100.00p): IPB około 180 Mb/s{foot}
(16) Full HD (59,94p/50,00p): IPB: około 90 Mb/s
(17) Full HD (29,94p/25,00p/23,93p): IPB około 45 Mb/s
(18) Full HD (29,94p/25,00p) / IPB (lekka) około 28 Mb/s
(19) Full HD w trybie poklatkowym (29,97p, 25 kl./s): All-I około 135Mbps

Wbudowane mikrofony stereo (48 KHz, 16 bitów × 2 kanały)

Wyświetlacz HDMI:
Wyjście tylko do monitora zewnętrznego (wyjście dla obrazów i informacji o obrazie, zapis obrazów na karcie)
Ekran aparatu i wyjście monitora zewnętrznego (brak możliwości nagrywania na karcie, ekran aparatu pokazuje obrazy z informacjami o obrazie)

Wyjście HDMI:
(1) 4K (UHD) 59,94p / 29,97p / 23,98p
(2) Full HD 59,94p / 59,94i, 50,00p / 50,00i
(3) 480p 59.94p
(4) 576p 50p
Nieskompresowane YCbCr 4:2:2, 8- lub 10-bitowe, możliwość przesyłania dźwięku przez złącze HDMI
Rejestracja dźwięku
Stereo 

Podgląd obrazu

Wizjer
0.5-calowy kolorowy wizjer EVF OLED
3.69 mln punktów
Pole widzenia (pionowo/poziomo) około 100%
Powiększenie około 0.76x
Punkt oczny około 23 mm (od środka soczewki okularu)
Korekcja dioptrii od -4 do +2 m-1 (dioptria)

Podgląd głębi ostrości poprzez przycisk niestandardowy

Informacje widoczne w wizjerze:
Czas naświetlania, przysłona, czułość ISO, informacje o punkcie AF, wskaźnik poziomu ekspozycji, liczba pozostałych ekspozycji, korekta ekspozycji, poziom stan akumulatora, migawka elektroniczna, fotografowanie HDR, priorytet jasnych partii obrazu, fotografowanie z ekspozycją wielokrotną, tryb samowyzwalacza, maksymalna liczba zdjęć seryjnych, metoda AF, symulacja ekspozycji, tryb wyzwalania migawki, tryb pomiaru, FEB, fotografowanie bez migotania, kadrowanie zdjęć/filmów, tryb fotografowania, współczynnik proporcji, automatyczny optymalizator jasności ikon ujęcia, blokada AE stylu obrazu, gotowość lampy, balans bieli, blokada ekspozycji lampy, jakość obrazu, szybka synchronizacja, funkcja Bluetooth, Wi-Fi wł./wył., histogram, poziomica elektroniczna, skala odległości przy ręcznym ustawianiu ostrości, system IS, poziom dźwięku – ręczny (wideo), pozostały czas nagrywania (wideo), poziom słuchawek (wideo), skala prędkości i kompresji nagrywania (wideo), wskaźnik nagrywania (wideo)
Wyświetlacz LCD
Clear View LCD II o przekątnej 7.5 cm (3 cale) i rozdzielczości około 1.62 mln punktów
Pole widzenia około 100%
Kąt widzenia (poziomo/pionowo) około 170° w pionie i poziomie
Powłoka zapobiegająca plamieniu
Ręczna regulacja jasności: siedem poziomów regulacji
Regulacja odcienia koloru: 4 ustawienia
Obsługa za pomocą ekranu dotykowego
Tryb pojemnościowy: funkcje menu, szybkie nastawy, obsługa odtwarzania i widok powiększony. Wybieranie punktu AF w przypadku zdjęć i filmów; migawka dotykowa dostępna w przypadku fotografowania w przypadku zdjęć.

Opcje wyświetlania:
(1) Podstawowe ustawienia aparatu
(2) Zaawansowane ustawienia aparatu
(3) Ustawienia aparatu oraz histogram i dwuosiowa poziomica
(4) Brak informacji
(5) Ekran szybkich nastaw

Złącza

Stopka na akcesoria
Gorąca stopka 
Gniazdo mikrofonowe
Wejście mikrofonu zewnętrznego (mini-jack stereo) 
Gniazdo słuchawkowe
Wejście słuchawkowe (mini-jack stereo) 
Gniazdo HDMI
Wyjście HDMI micro (typ D) 
Gniazdo SDI
Brak 
Gniazdo USB
Złącze SuperSpeed USB 3.1 i Gen 2 USB C 
Gniazdo kart pamięci
2 × karta SD/SDHC/SDXC i UHS-II

Inne funkcjonalności

Stabilizacja obrazu
5-osiowy wewnętrzny stabilizator obrazu. Do 8 stopni w przypadku użycia zgodnych obiektywów RF 
Łączność bezprzewodowa
Bezprzewodowa sieć LAN (IEEE802.11a/b/g/n; 2,4 GHz)13 z obsługą Bluetooth 4.2. Obsługiwane funkcje: EOS Utility, smartfon, przesyłanie do image.canon, drukowanie bezprzewodowe
Współpraca z lampą błyskową
Automatyka błysku E-TTL II, pomiar ręczny

Czas synchronizacji z lampą błyskową:
(1) Migawka mechaniczna 1/200s
(2) Migawka elektroniczna 1/250s

Korekta ekspozycji lampy +/-3 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 stopnia z lampami Speedlite serii EX
Sekwencja nastaw ekspozycji lampy błyskowej w przypadku zgodnej zewnętrznej lampy błyskowej
Blokada ekspozycji lampy
Synchronizacja błysku z drugą kurtyną za pomocą lampy Speedlite
Stopka HotShoe

Zgodność z zewnętrznymi lampami błyskowymi E-TTL II w przypadku lampy błyskowej Speedlite z serii EX, bezprzewodowa obsługa wielu lamp błyskowych
Sterowanie zewnętrznymi lampami błyskowymi za pomocą menu aparatu 

Zasilanie

Akumulator, zasilacz
Akumulator litowo-jonowy LP-E6NH (dostarczony) / LP-E6N
Ładowarka LC-E6E (dostarczona), zasilacz AC-E6N i przyłącze zasilacza DR-E6, zestaw zasilający AC Adapter Kit ACK-E6N/ACK-E6, samochodowa ładowarka akumulatorów CBC-E6, zasilacz USB PD-E1
Czas pracy
380 zdjęć (wizjer elektroniczny, tryb oszczędzania energii)
510 zdjęć (wyświetlacz LCD, tryb oszczędzania energii)
Ładowanie przez USB za pomocą PD-E1 

Parametry fizyczne

Wymiary
138.4 × 97.5 × 88.4 mm 
Waga
Około 598g (680g z kartą i baterią)
 • Korpus aparatu EOS R6
 • Pokrywa na korpus R-F-5
 • Pasek ER-EOS R6
 • Ładowarka LC-E6E
 • LP-E6NH
 • Osłona akumulatora
 • Przewód zasilający
 • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 20Mpix
 • Szybki i precyzyjny autofokus z technologią Dual Pixel, działający w słabym oświetleniu nawet do -6,5EV
 • Bardzo szeroki zakres czułości ISO 100-102400 (po rozszerzeniu 50-204800 ISO)
 • Rejestracja filmów wewnętrzna w rozdzielczości 4K 60 kl./s i Full HD 120 kl./s (10 bit 4:2:2)
 • 5-osiowa optyczna stabilizacja obrazu do 8 stopni z obiektywami RF IS
 • Zdjęcia seryjne z prędkością 12kl./s (20kl./s z migawką elektroniczną)
 • Uchylny, dotykowy 3" ekran LCD o rozdzielczości 1,62mln punktów oraz wizjer OLED o rozdzielczości 3,69mln punktów
 • Uszczelniony, kompaktowy korpus ze stopu magnezu odporny na kurz i zachlapania
 • Podwójne gniazdo kart pamięci SD UHS-II.

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Opinie o Bezlusterkowiec Canon EOS R6 + RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM + SanDisk SDXC 128GB Extreme

Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie opinii
Monika - ocena: 5
Przeskoczyłam z modelu 5dm3 czyli lustra, trochę obawiając się czy aparat da radę podczas reportażu, niepotrzebnie! aparat 10/10 POLECAM!
dzideku - ocena: 5
Naprawdę świetny aparat, do ideału brakuje mi jedynie górnego wyświetlacza ale to kwestia przyzwyczajenia :) z RF 50mm f1,2L zestaw bajka. Stabilizacja super, wcześniej jej w ogóle nie używałem a jednak przydaje się.
Mariusz - ocena: 5
Świetnie wykonany korpus. Doskonałe parametry filmowe a cena niemal dwa razy niższa niż w przypadku R5. Za zaoszczędzone pieniążki zakupiłem obiektyw RF 35mm f/1.8. Aparat głównie służyć mi będzie do filmowania. największe wrażenie zrobiła na mnie stabilizacja obrazu, jest doskonała.

Masz pytania odnośnie do tego produktu?

Aktualne promocje dostępne dla produktu:

Zimowy Canon Cashback

Promocja trwa do 31-01-2023

Kup wybrany produkt marki Canon i otrzymaj zwrot do 1500zł !

Kliknij po więcej informacji o promocji