Bezlusterkowiec Sony A6600 + Dodatkowy 1 rok gwarancji + Lens Cashback do 1350zł


sony
  cena 6999 zł
  eRaty 12 x 625 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Wersje i konfiguracje produktu

  Bezlusterkowiec Sony A6600 + Dodatkowy 1 rok gwarancji + Lens Cashback do 1350zł
  6999 zł
  pytaj o dostępność
  Bezlusterkowiec Sony A6600 + Sony E 18-135 f/3.5-5.6 OSS + Dodatkowy 1 rok gwarancji po rejestracji + Lens Cashback do 1350zł
  8899 zł
  pytaj o dostępność
  Bezlusterkowiec Sony A6600 + Obiektyw Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS (SELP18105G)
  8999 zł
  pytaj o dostępność

  Zalecane akcesoria

  Aparat cyfrowy Sony Alpha A6600

   

   

  Szybki i precyzyjny AF

  Szeroki obszar AF, bardzo szybki autofokus i stabilne śledzenie obiektu
  Gęsto rozmieszczone punkty ostrości pokrywają ok. 84% obszaru obrazu, a Fast Hybrid AF łączy najlepsze cechy AF z detekcją fazy i AF z detekcją kontrastu, dając największą na świecie szybkość 0,02 s. Przy robieniu zdjęć obiektów w ruchu aktywowane są punkty AF gęsto rozmieszczone wokół obiektu, co zwiększa skuteczność śledzenia.

   

  Zdjęcia seryjne z AF/AE z prędkością do 11 kl./s

  Zdjęcia z prędkością 11 kl./s z minimalnym opóźnieniem wyświetlacza i z prędkością 8 kl./s z podglądem na żywo, w jednoczesnych seriach do 116 zdjęć w formacie JPEG (Standard). Ustawienia widoczne na elektronicznym wizjerze i rzeczywisty czas wyświetlania wyniosą Twoje zdjęcia w ruchu na zupełnie nowy poziom.

  Cichy tryb zdjęć seryjnych nie zakłóci spokoju

  Gdy sytuacja wymaga absolutnej ciszy, można robić zdjęcia bez odgłosu migawki, z prędkością do 8 kl./s, nawet w trybie AF-C. Wraz z Real-time Eye AF lub funkcją śledzenia w czasie rzeczywistym zyskujesz niesamowite możliwości fotografowania.

   

  Błyskawicznie rozpocznij śledzenie 

  Włącz funkcją śledzenia w czasie rzeczywistym, wciskając przycisk migawki do połowy lub dotykając obiekt na ekranie, by zacząć śledzenie. Funkcję „Śledzenie włączone” można również przypisać do przycisku i nacisnąć go, by zacząć śledzenie.

  Śledzenie obiektu bazujące na AI

  Systemy śledzenia zbudowane są na algorytmach rozpoznawania bazujących na AI. Przetwarzają one przestrzenne informacje obejmujące dane o kolorach, wzorach (jasność) i dystansie (głębia), a także śledzą oko i twarz obiektu z dużą szybkością i w czasie rzeczywistym.

  Real-time Eye AF dla ludzi jak i zwierząt.

  Nawet gdy portretowany obiekt jest w ruchu, Real-time Eye AF ciągle i stabilnie wykrywa i śledzi oczy, zachowując ostrość sceny. Funkcja działa też wtedy, gdy twarz fotografowanej osoby jest częściowo ukryta, oświetlona od tyłu lub skierowana w dół. 

   

   

  Wybór dotykiem ostrości na prawym/lewym oku

  Priorytet lewemu lub prawemu oku obiektu można nadać nie tylko w ustawieniach, ale też dotykając po prostu ekran aparatu.

  Płynne przejścia ostrości

  W zależności od stanu obiektu, który obserwujesz, ostrości automatycznie i płynnie będzie przełączać się między jego twarzą a oczami.

  Śledzenie w czasie rzeczywistym i Touch Tracking

  Dzięki funkcji Touch Tracking wystarczy dotknąć monitora, aby włączyć funkcję śledzenia w czasie rzeczywistym w zdjęciach lub filmach.

   

  Stabilizacja wstrząsów kątowych

  Kompensuje wstrząsy kątowe, znane również jako obrót wokół osi pionowej/przechył góra/dół, zwłaszcza przy dłuższych ogniskowych.

  Oś pozioma i pionowa

  Kompensuje wstrząsy aparatu w kierunku pionowym i poziomym, najczęstsze przy dużych powiększeniach podczas zdjęć makro.

  Kompensacja przechylenia

  Kompensuje wstrząsy obrotowe lub rotacyjne, najczęstsze przy długotrwałym nagrywaniu filmu z ręki. 

   

   

  Jak działa stabilizacja obrazu?

  Przetwornik obrazu APS-C aparatu α6600 jest wyposażony w 5-osiowy stabilizator obrazu stosowany w pełnoklatkowych aparatach. Dzięki precyzyjnemu czujnikowi żyroskopowemu wykrywa i kompensuje 5 typów drgań: wstrząsy kątowe (obrót wokół osi pionowej/przechył góra/dół), przemieszczanie (X-Y) i drgania rotacyjne (przechył lewo/prawo), efekt odpowiadający czasowi otwarcia migawki dłuższemu o 5 jednostek.

   

   

  Przetwornik obrazu Exmor™ APS-C CMOS i najnowszy procesor obrazu BIONZ X™

  24,2-megapikselowy przetwornik obrazu APS-C optymalizuje wysoką wydajność gromadzenia światła, szeroki zakres czułości i zapewnia niewielkie szumy nawet przy wysokich ustawieniach czułości ISO. Wraz z procesorem obrazu BIONZ X zapewnia wyjątkową czystość obrazu i niezwykłą reprodukcję tekstur.

   

   

  Wyjątkowa wydajność przy wysokiej czułości ISO

  W szerokim zakresie czułości ISO 100-32000 (rozszerzonej do ISO 50-102400), α6600 osiąga znakomitą wyjątkowa wydajność w zdjęciach o wysokiej jakości nawet przy słabym oświetleniu.

   

   

   

  Lepsze odwzorowanie kolorów

  Algorytmy przejęte z naszych cenionych aparatów pełnoklatkowych odpowiadają za wierne odwzorowanie kolorów przez aparat α6600. Poprawiliśmy również odwzorowanie odcieni ludzkiej skóry oraz żywych barw kwiatów. Zmniejszono też schodkowanie i generowanie artefaktów. 

  Wszechstronne możliwości filmowania

  Pełny odczyt pikseli bez ich łączenia w grupy pozwala na nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielczości 4K, a nowy profil obrazu HLG (Hybrid Log-Gamma) generuje filmy HDR. Całość dopełnia wydajna stabilizacja obrazu. 

   

   

  Utrzymuj ostrość na swoim obiekcie 

  Dzięki współpracy szybkiego hybrydowego systemu AF, funkcji śledzenia w czasie rzeczywistym oraz Real-time Eye AF zachowana jest stabilna i niezawodna ostrość danego obiektu, a Ty możesz cieszyć się bardziej kreatywnymi aspektami filmowania. 

   

   

   

  Zdjęcia interwałowe do filmów poklatkowych

  Aparat ma możliwość robienia zdjęć z interwałem, która umożliwia tworzenie filmów poklatkowych z opcją wyboru interwału od 1 do 60 sekund. Zdjęcia można połączyć w wysokiej rozdzielczości na komputerze i wyświetlać w aparacie dzięki prostej funkcji podglądu ze zmienną prędkością.

   

  Filmowanie ze wsparciem S-Log

  Krzywe Gamma S-Log3 i S-Log2 zapewniają szeroki zakres dynamiczny (do 1300%), minimalizując prześwietlania jasnych partii obrazu oraz niedoświetlania ciemnych i pozwalając na szerszą gradację kolorów w postprodukcji

  Nagrywanie w zwolnionym i przyspieszonym tempie

  Filmy w zwolnionym (5 razy) i przyspieszonym tempie (60 razy) mogą być bezpośrednio nagrywane aparatem. Filmy Full HD 120 kl./s można wykorzystać w postprodukcji i w ten sposób uzyskać film w zwolnionym tempie

  Zwiększ komfort dzięki sterowaniu dotykowemu

  Wygodne funkcje dotykowe takie jak Touch Focus i Touch Tracking dostępne na ekranie α6600 są także w Twoim zasięgu, gdy do aparatu podłączone są zewnętrzne monitory.

   

   

  Opowiadaj historie na swój własny sposób

  Model α6600 zaprojektowano do filmowania, dzięki czemu profesjonaliści i entuzjaści mogą dzielić się swoimi historiami z całym światem. Odchylany o 180° ekran ułatwia kadrowanie ujęć w każdych warunkach. Profesjonalny dźwięk zapewnia gniazdo mikrofonu zewnętrznego i gniazdo słuchawek do monitorowania. Lepszy uchwyt zapewnia stabilność i wygodę podczas wielogodzinnego filmowania.     

   

  Pojemny akumulator Z – fotografowanie przez długi czas

  Aby umożliwić dłuższe filmowanie, model α6600 wyposażono w ten sam akumulator o dużej pojemności, który wprowadziliśmy w wielu aparatach pełnoklatkowych, przy zachowaniu smukłej konstrukcji.

  Obudowa ze stopu magnezu odporna na kurz i wilgoć

  Aparat jest odporny na kurz i wilgoć, a jego górna, przednia i tylna pokrywa oraz wewnętrzna rama są wykonane z lekkiego, ale wytrzymałego stopu magnezu.

  Swoboda pracy

  11 przycisków aparatu można przypisać do jednej z 91 różnych funkcji, a także do pokrętła i kółka sterującego. Funkcja Moje Menu pozwala zarejestrować 30 różnych pozycji menu.

   

   

  Pamięci i czytniki

  Zasilanie

  Obiektywy

  Torby, plecaki, pokrowce

  Statywy i stabilizatory

  Adaptery, konwertery, pierścienie

  Oświetlenie

  Akcesoria audio

  Akcesoria filmowe

  Akcesoria czyszczące

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
   Przetwornik obrazu Exmor CMOS
  Wielkość przetwornika
  APS-C (23,5 x 15,6 mm)
  Liczba pikseli
  Całkowita: Około 25,0 megapiksela
  Efektywna: Około 24,2 megapiksela

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  Sony E (kompatybilne z obiektywami E jak i FE)
  Mnożnik ogniskowej
   x1.53

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  EV-2 do EV20 (przy odpowiedniku ISO100 z obiektywem F2.0)
  Wielosegmentowy, Centralnie ważony, Punktowy (standardowy/duży), uśrednienie wartości dla całego obszaru, jasny obszar
  Punkty pomiaru
  Pomiar z wykorzystaniem 1200 stref 
  Tryby pracy AF
  Automatyczny AF (AF-A), pojedynczy AF (AF-S), ciągły AF (AF-C), DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), ręczna regulacja ostrości

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Bracketing: ciągły, bracketing: Pojedynczy, 3/5/9 klatek (z możliwością wyboru). 3 klatki lub 5 klatek, krok co 1/3 EV, 1/2 EV, 2/3 EV, 1.0 EV, 2.0 EV lub 3.0 EV; 9 klatek, krok co1/3 EV, 1/2 EV 2/3 EV lub 1.0 EV.
  Tryby ekspozycji
  AUTO (iAuto), zaprogramowana automatyka ekspozycji (P), preselekcja przysłony (A), preselekcja czasu otwarcia migawki (S), ręczny (M), film (zaprogramowana automatyka ekspozycji (P) / preselekcja przysłony (A) / preselekcja czasu otwarcia migawki (S) / ręczny (M)), zwolnione i przyspieszone tempo (zaprogramowana automatyka ekspozycji (P) / preselekcja przysłony (A) / preselekcja czasu otwarcia migawki (S) / ręczny (M)), wybór sceny 
  Czasy otwarcia migawki
  Fotografie: 1/4000 do 30 s, B; filmy: 1/4000 do 1/4 (co 1/3 stopnia); do 1/60 w trybie automatycznym (do 1/30 w trybie automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki) 
  Czułość ISO
  Fotografie: ISO 100-32000 (wartości ISO od ISO 50 do ISO 102400 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100–6400, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), filmy: Odpowiednik ISO 100-32000, AUTO (ISO 100-6400, z możliwością wyboru dolnej i górnej granicy)
  Szybkość robienia zdjęć
  Zdjęcia seryjne: Hi+: 11 kl./s, Hi 8 kl./s, Mid: 6 kl./s, Lo: 3 kl./s 
  Balans bieli
  Automatyczny / światło dzienne / cień / chmury / żarówki / świetlówki (ciepła biel / zimna biel / biel dnia / światło dzienne) / lampa błyskowa / pod wodą / temperatura barwowa (2500 do 9900K) i filtr barwny (G7 do M7 (57 kroków), A7 do B7 (29 kroków)) / własny 

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  JPEG (zgodność z DCF 2.0, Exif 2.31, zgodność z MPF Baseline), RAW (format Sony ARW 2.3) 
  Rejestracja filmów
  XAVC S, zgodność z formatem AVCHD 2.0 / Kompresja XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264, AVCHD: MPEG-4 AVC / H.264
  Rejestracja dźwięku
  XAVC S: LPCM 2-kan., AVCHD: Dolby® Digital (AC-3), 2 kanały; Dolby® Digital Stereo Creator 

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Wizjer elektroniczny 1,0 cm (typ 0,39"), kolorowy 
  Wyświetlacz LCD
  7,5 cm (3,0"), panoramiczny TFT / 921 600 punktów

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Stopka typu MI 
  Gniazdo mikrofonowe
  mini jack stereo 3,5 mm 
  Gniazdo słuchawkowe
  gniazdo słuchawkowe typu jack 
  Gniazdo HDMI
  wbudowane gniazdo HDMI - 3840 × 2160 (30p), 3840 × 2160 (25p), 3840 × 2160 (24p), 1920 × 1080 (60p), 1920 × 1080 (60i), 1920 × 1080 (50p), 1920 × 1080 (50i), 1920 × 1080 (24p), YCbCr 4:2:2 8 bitów / RGB 8 bitów 
  Gniazdo SDI
  Brak 
  Gniazdo USB
  wbudowane złącze USB 
  Gniazdo kart pamięci
  wbudowany slot na karty SD - Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick Micro™ (M2), karta pamięci SD, karta pamięci SDHC (zgodna z UHS-I), karta pamięci SDXC (zgodna z UHS-I), karta pamięci microSD, karta pamięci microSDHC, karta pamięci microSDXC

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Mechanizm przesunięcia przetwornika obrazu z 5–kierunkową kompensacją (kompensacja zależy od parametrów obiektywu)
   
  Łączność bezprzewodowa
  5,0 stopni (według normy Camera & Imaging Products Association. Tylko obrót wokół osi pionowej / przechył w górę/w dół. Przy zamontowanym obiektywie Sonnar T* FE 55 mm F1,8 ZA. Redukcja szumów przy długiej ekspozycji: wyłączona.) 
  Współpraca z lampą błyskową
  synchronizacja z lapą błyskową 1/160 s 

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  akumulator NP-FZ100 , Zasilacz sieciowy AC-UUE12
  Czas pracy
  Około 720 zdjęć (wizjer) / około 810 zdjęć (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association) 

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  Około 120 × 66,9 × 69,3 mm, około 120 × 66,9 × 59,0 mm (od uchwytu do monitora), około 4 3/4 × 2 3/4 × 2 3/8 cala, ok. 4 3/4 × 2 3/4 × 2 3/8 cala (od uchwytu do monitora) 
  Waga
  Ok. 503 g 
  • Akumulator: NP-FZ100
  • Muszla oczna
  • Osłona stopki akcesoriów
  • Pasek na ramię
  • Przewód micro USB
  • Przewód zasilający
  • Przykrywka korpusu
  • Zasilacz sieciowy: AC-UUE12
  • Matryca formatu APS-C
  • Wbudowana 5-osiowa stabilizacja obrazu - Mechanizm przesunięcia przetwornika obrazu z 5–kierunkową kompensacją
  • Przełomowa technologia AF dostępne do tej pory tylko w aparatach pełnoklatkowych
  • Eye-AF rozpoznający oczy zarówno zwierząt jak i ludzi (współpracujący również z trybem filmowania)
  • Real Time Tracking – algorytmy śledzenia ostrości oparte o sztuczną inteligencję doskonale znane z sony A9.
  • Szerszy zakres ISO pozwalający swobodnie fotografować i filmować niemal w każdych warunkach
  • Ponad 2x bardziej wydajny akumulator w stosunku do a6500
  • Aparat posiada wejście na mikrofon i słuchawki typu jack.

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Opinie

  Średnia ocena: 4,67 / 5 na podstawie opinii

  Michał Wanaś - ocena: 5
  POLECAM! aparat jest super ! najlepszy wybór w tych pieniądzach !
  Mateusz - ocena: 4
  Uwielbiam ten aparat. Dotychczas pracowałem na a6300. Stabilizacja i większy akumulator jest Sztos ! Tylko cena mogła by być jeszcze troszkę niższa ;)
  Krzysztof - ocena: 5
  Jeżeli ktoś rozważa podobnie jak ja rozważałem między a 6400 a a6600 to polecam a6600 jest większa bateria (taka sama jak w A7III) do tego wbudowana stabilizacja obrazu.

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?