Sony obiektyw E 16-55mm f/2.8 G Lens + Dodatkowy 1 rok gwarancji


sony
  cena 4954 zł
  eRaty 12 x 443 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę

  Sony obiektyw 16-55mm f/2.8 G

   

  Szybki standardowy zoom F2,8 APS-C

  Pierwszy zoom formatu APS-C Sony 16-55 mm (odpowiednik pełnoklatkowego 24-82,5 mm) ze stałą przesłoną f/2.8 posiada niewielkie wymiary i zapewnia wydajność porównywalną z serią obiektywów typu G lens. Nowa optyczna konstrukcja to doskonała rozdzielczość na obszarze całego kadru i możliwość wykorzystania pożądanego efektu bokeh.

   

  Wysoka rozdzielczość w zakresie zoomu 16-55, nawet przy F2.8

  Dwie soczewki AA (zaawansowane asferyczne), dwie soczewki asferyczne tłumią aberrację, zapewniają doskonałą rozdzielczość na całym obszarze kadru w obiektywie G. Trzy soczewki ED minimalizują odbarwienia. Oryginalna powłoka Nano AR niweluje rozbłyski i tzw. duszki, wpływając korzystnie na kontrast. Precyzyjna kontrola aberracji sferycznej i dziewięcio listkowa przysłona kołowa dają płynny efekt typu bokeh.

  Kompaktowy, lekki i jasny

  Zoptymalizowany mechaniczny i optyczny design waży zaledwie 494 gramów z małym obiektywem zmiennogniskowym f2.8 16-55 mm (odpowiednik pełnoklatkowego 24-82,5 mm). Obiektyw doskonale nadaje się do portretów oraz codziennego fotografowania, a wraz z małymi obudowami z systemem montowania E tworzy mobilne, łatwe w obsłudze urządzenie do wszechstronnego zastosowania. Sprawdzi się zarówno podczas reportażu jak i na codzień

   

  Silnik liniowy XD dla błyskawicznego, precyzyjnego AF i śledzenia

  W obiektywie zastosowano ten sam zaawansowany silnik eXtreme Dynamic, który maksymalizuje wydajność ostrości w obiektywach serii typu G Master. Silnik w pełni wykorzystuje potencjał obudowy aparatu, szybko i precyzyjnie ustawiając ostrość i śledząc obiekty. Działanie jest bardzo ciche, co pozwala na swobodne i ciągłe korzystanie z przysłony F2,8.

  Profesjonalna kontrola oraz niezawodność

  Obiektyw posiada programowalny przycisk blokady ostrości, przełącznik AF/MF i funkcja Linear Response MF zwiększają elastyczność obsługi, pozwalając robić zdjęcia w trudnych warunkach. Przedni element obiektywu jest pokryty fluorem, by blokować przedostawanie się wody i brudu. Obiektyw jest wodoszczelny i pyłoszczelny, więc można go używać nawet w trudnych warunkach.

   

   

  Konfiguracja obiektywu
  Zaawansowana konstrukcja obiektywu Sony typu G umożliwia artystyczne łączenie wysokiej rozdzielczości z pięknym efektem bokeh w tle.

  [1] Zaawansowana soczewka asferyczna (AA) [2] Soczewka asferyczna [3] Szkło ED (bardzo mała dyspersja)

   

  Wykres MTF
  MTF (Modulation Transfer Function) opisuje zdolność obiektywu do odtwarzania drobnych detali, tzn. stopień kontrastu między liniami w bardzo małych odstępach.

  [1] Kontrast (%) [2] Odległość od centrum optycznego obiektywu (mm) [3] 16 mm/maks. przysłona [4] 16 mm/przysłona F8 [5] 55 mm/maks. przysłona [6] 55 mm/przysłona F8 [7] Częst. przestrzenna [8] 10 par linii/mm [9] 30 par linii/mm [10] R: wart. radialne T: wart. styczne

   

   

   

   

   

  Ogniskowa
  16-55 mm (odpowiednik 24-82,5 dla pełnej klatki)
  Minimalna wartość przysłony
   2.8
  Maksymalna wartość przysłony
  22 
  Rodzaj mocowania
  Sony E
  Kompatybilność z matrycą
  Obiektyw przeznaczony do bezlusterkowców wyposażonych w matrycę APS-C, z możliwością podpięcia do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony FE pełna klatka (aparat przechodzi w tryb cropp)  
  Kąt widzenia
  83°-29° 
  Minimalna odległość ostrzenia
  0,33 m 
  Skala odwzorowania
  0,13x 
  Konstrukcja optyczna
  12 Grup w 17 elementach
  Liczba listków przysłony
  9-listkowa przysłona kołowa 
  Ustawianie ostrości
  Manualny pierścień do ustawienia ostrości. zaawansowany silnik eXtreme Dynamic, który maksymalizuje wydajność ostrości w obiektywach serii typu G Master.
  Stabilizacja
  Brak 
  Średnica filtra
  67mm 
  Inne funkcjonalności
  Programowalny przycisk blokady ostrości, przełącznik AF/MF i funkcja Linear Response MF 
  Osłona przeciwsłoneczna
  Tulipanowa z mocowaniem bagnetowym 
  Wymiary
  73x100 mm 
  Waga
  494 g 
  • Obiektyw sony E 16-55mm f/2.8 G Lens
  • Osłona przeciwsłoneczna
  • Osłona mocowania bagnetu
  • Gwarancja, instrukcja.
  • Obiektyw przeznaczony do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C
  • Zakres ogniskowej 16-55mm (odpowiednik 24-82,5)
  • Stała przesłona w całym zakresie ogniskowania f2.8
  • Doskonałe parametry na całym obszarze kadru
  • Programowalny przycisk blokady ostrości, przełącznik AF/MF
  • funkcja Linear Response MF zwiększają elastyczność i precyzję obsługi pozwalając robić zdjęcia nawet w trudnych i zmiennych warunkach
  • Uszczelnienia chroniące przed dostaniem się wilgoci i pyłu
  • Zaawansowana konstrukcja obiektywu Sony typu G umożliwia artystyczne łączenie wysokiej rozdzielczości z pięknym efektem bokeh w tle

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?