Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S.


panasonic
  cena 5699 zł
  eRaty 12 x 509 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę
  Wersje i konfiguracje produktu
  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90
  3999 zł
  pytaj o dostępność
  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 12-60mm f/3.5-5.6 Power O.I.S. + Gratis Torba Panasonic DMW-PGS81 - Promocja
  4699 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S.
  5699 zł
  pytaj o dostępność
  Zalecane akcesoria

  Aparat cyfrowy Panasonic Lumix DC-G90 z obiektywem Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S.

  Panasonic Lumix G90 jest niezwykle wszechstronnym bezlusterkowcem doskonale nadającym się zarówno do fotografowania jak i filmowania. Aparat został wyposażony w stabilizowaną matrycę 4/3" o rozdzielczości 20.3 Mpix. Panasonic G90 umożliwia zamontowanie optyki z niezwykle dużej rodziny obiektywów systemu Mikro 4/3. Korpus bezlusterkowca został uszczelniony przeciw kurzowi i zachlapaniom, dzięki czemu aparat możemy zabrać ze sobą wszędzie bez względu na pogodę. Panasonic Lumix G90 posiada między innymi: szybki i precyzyjny autofocus, tryby filmowania 4K oraz Full HD z funkcją V-Log L, wysokiej jakości wizjer elektroniczny, ekran dotykowy o swobodnie ustawianym kącie, funkcję 4K PHOTO, funkcje Post Focus, Focus Stacking, łączność bezprzewodową, ładowanie USB.

   

  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S.

   

  Matryca i fotografowanie

  Panasonic Lumix G90 posiada matrycę o wielkości 4/3" (17.3 x 13.0 mm) typu Live MOS z rozdzielczością 20.3 Mpix. Sensor wyposażono w 5-osiowy mechanizm stabilizacji obrazu o efektywności do 5 kroków EV. Dzięki temu aparat Lumix G90 równoważy drgania ręki umożliwiając fotografowanie z dłuższymi czasami naświetlania bez konieczności użycia statywu. Stabilizacja działa w systemie Dual I.S. 2, który łączy stabilizację matrycy z optyczną stabilizacją w obiektywie, zwiększając tym samym jej skuteczność.

  Aparat Lumix G90 przypadnie do gustu zarówno początkującemu jak i doświadczonemu fotografowi. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z fotografią mogą skorzystać z trybu iAuto, który sam rozpozna fotografowaną scenę i odpowiednio do niej dobierze parametry ekspozycji. Możemy również przejąć kontrolę używając trybów półautomatycznych takich jak priorytet migawki/przysłony bądź użyć trybu manualnego. Dodatkowo, dla pełnej kontroli w postprodukcji możemy zapisać wykonane zdjęcia w formacie RAW.

  Panasonic Lumix G90 umożliwia wybranie czułości matrycy z przedziału od 200 do 25600 ISO (dolną wartość możemy rozszerzyć o ISO 100) z krokiem 1/3 EV. Tak szeroki zakres czułości pozwala na fotografowanie i filmowanie w trudnych warunkach oświetlenia, co w połączeniu ze stabilizacją matrycy daje aparat, który zapewnia nieporuszone zdjęcia w każdej sytuacji.

  Kiedy fotografujemy trudne do przewidzenia sytuacje lub szybko poruszające się obiekty możemy skorzystać z trybu zdjęć seryjnych. Lumix G90 wykonuje serię ponad 300 zdjęć JPEG (lub 45 zdjęć RAW) z szybkością 9 kl./s w trybie pojedynczego autofokusa lub 6 kl./s w trybie śledzenia ostrości. W ekstremalnych sytuacjach przyda się funkcja 4K PHOTO rejestrująca obraz JPEG o rozdzielczości 4K z szybkością nawet 30 kl./s. Dzięki temu Panasonic Lumix G90 idealnie nadaje się do fotografii przyrodniczej oraz sportowej.

   

  Prezentacja aparatu Panasonic Lumix G90.

  Panasonic Lumix G90 w fotografii podróżniczej.

   

  Korpus i ergonomia

  Panasonic Lumix G90 jest średnich rozmiarów bezlusterkowcem (130,4 × 93,5 × 77,4 mm) o wadze 533g z kartą SD i akumulatorem. Aparat bardzo dobrze leży w dłoni. Głębokie, wygodne wyprofilowanie zapewnia stabilny chwyt nawet kiedy używamy większych obiektywów. Rozkład przycisków i pokręteł został zaprojektowany tak, by z Lumixa G90 można było korzystać bez odrywania oka od wizjera. Wszystkie przyciski są łatwo dostępne, a trzy przyciski znajdujące się obok spustu migawki można rozpoznać dotykiem - balans bieli jest wypukły, przycisk ISO posiada dwie wyczuwalne wypustki, a przycisk kompensacji ekspozycji jest płaski. Część dostępnych przycisków możemy skonfigurować, by odpowiadały za wybrane przez nas funkcje. Wszystko to sprawia, że aparat Panasonic G90 jest niezwykle intuicyjny i ergonomiczny.

   

  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S.

  Panasonic Lumix G90 posiada 5-osiową stabilizację obrazu działającą w systemie Dual I.S. 2.

  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S.

  Panasonic Lumix G90 wyposażono w matrycę MOS o rozdzielczości 20 Mpix bez filtra dolnoprzepustowego oraz w wydajny procesor obrazu Venus Engine.

   

  Bezlusterkowiec Lumix G90 wyposażony jest w wizjer elektroniczny o rozdzielczości 2360 tys. punktów i powiększeniu 0,74x (odpowiednik dla formatu 35mm). Dzięki temu obraz w wizjerze jest duży i szczegółowy. Kadrować możemy również korzystając z ekranu LCD o wielkości 3" oraz rozdzielczości 1040 tys. punktów. Wyświetlacz posiada panel dotykowy zwiększający komfort pracy, a możliwość swobodnego ustawiania kąta ekranu pozwala na fotografowanie i filmowanie z dowolnej perspektywy.

  Korpus aparatu Lumix G90 został uszczelniony przeciw kurzowi i zachlapaniom oraz działa w temperaturach nawet do -10ºC. Umożliwia to fotografowanie i filmowanie praktycznie wszędzie nawet w trudnych warunkach pogodowych.

   

  Zaawansowane funkcje filmowania

  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 umożliwia filmowanie w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pilseli) z prędkościami 30/25/24 kl./s oraz Full HD (1920 x 1080 pikseli) z prędkością 60 kl./s. Dodatkowo tryb Creative Video pozwala nagrywać filmy w zwolnionym tempie w rozdzielczości Full HD z prędkościami do 120 kl./s.

  Zaletą aparatu Lumix G90 jest funkcja V-Log L, która pozwala zarejestrować materiał filmowy o zwiększonej dynamice tonalnej zapewniając więcej kreatywnych możliwości w postprodukcji. Dzięki wejściu na zewnętrzny mikrofon oraz wyjściu słuchawkowemu z aparatem Panasonic G90 możesz nagrywać w pełni profesjonalne filmy.

   

  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S.

  Wizjer aparatu Lumix G90 wyświetla obraz z podglądem na żywo. Dzięki temu widzisz efekt zmian parametrów ekspozycji, a obraz jest dokładnie taki, jaki otrzymasz na zdjęciu.

  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S.

  Uchylany pod dowolnym kątem dotykowy ekran LCD aparatu Panasonic G90 daje Ci możliwość swobodnego kadrowania i eksperymentowania z perspektywą.

   

  Pozostałe funkcjonalności

   

  Łączność bezprzewodowa

  Łączność Wi-Fi w aparacie Panasonic Lumix G90 umożliwia połączenie bezlusterkowca z urządzeniem inteligentnym takim jak smartfon albo tablet. Połączenie bezprzewodowe ze pozwala na zdalne sterowanie aparatem, przeglądanie wykonanych obrazów i kopiowanie ich na telefon czy udostępnianie obrazów na serwisach społecznościowych. Technologia Bluetooth Low Energy (BLE) zapewnia połączenie urządzeń nawet kiedy aparat jest wyłączony.

   

  Funkcje Post Focus i Focus Stacking

  Dzięki technologi 4K aparat Panasonic Lumix G90 udostępnia funkcje Post Focus oraz Focus Stacking. Post Focus umożliwia ustawienie ostrości zdjęcia po jego wykonaniu. W rzeczywistości funkcja polega na zarejestrowaniu krótkiego materiału filmowego 4K, podczas którego aparat automatycznie zmienia punkt ostrości. Później z tak nakręconego filmu możemy wybrać kadr w rozdzielczości 4K z ostrością w interesującym nas obszarze. Funkcja Focus Stacking natomiast połączy wykonane ujęcia w jeden obraz o dużej głębi ostrości, co jest szczególnie przydatne w makrofotografii.

   

  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S.

  Panasonic Lumix G90 posiada funkcję filmowania w rozdzielczości 4K z prędkością 30 kl./s, a funkcja V-Log L zwiększa możliwości w postprodukcji.

  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S.

  Funkcja Live Composite w aparacie Panasonic Lumix G90 to bardzo prosty sposób na zdjęcia nocnego nieba i "malowanie światłem".

   

  Live Composite

  Funkcja Live Composite służy do wykonywania niezwykłych ujęć nocnego nieba, fotografowania sztucznych ogni lub do "malowania światłem". W trybie tym Panasonic Lumix G90 wykona zdjęcie z wybranymi parametrami ekspozycji, a następnie będzie wykonywał zdjęcia w wybranym interwale czasowym "nadpisując" obszary kadru, które zostały dodatkowo rozświetlone w porównaniu z tą pierwszą ekspozycją. Efekt działania funkcji widzimy w podglądzie na żywo na ekranie LCD.

   

  Funkcja panoramy

  W trybie panoramy aparat Lumix G90 wykonuje zdjęcia podczas poruszania aparatem poziomo lub pionowo, a następnie wykonane kadry są łączone w jeden, aby utworzyć zdjęcie panoramiczne o dużej rozdzielczości. Dostępne są dwa tryby działania tej funkcji - Standard oraz Wide.

   

  Wbudowana lampa błyskowa

  Wbudowana lampa błyskowa w bezlusterkowcu G90 jest doskonałym narzędziem do wyrównywania ekspozycji między nieoświetlonym obiektem a jasnym tłem. Taka sytuacja ma miejsce na przykład kiedy fotografujemy pod słońce lub kiedy wykonujemy nocne portrety z jasnymi światłami w tle.

   

  Szeroka gama obiektywów Lumix G

  Dzięki systemowi wymiennej optyki Lumix G fotografujący może wybrać idealny obiektyw do danej sytuacji - od szerokiego kąta po teleobiektywy, zarówno stało- jak i zmienno- ogniskowe. Na rodzinę ponad 20 obiektywów składają się wysokiej jakości seria Leica DG, kompaktowe Lumix G "X" oraz szereg dodatkowych obiektywów standardowych.

   

  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S.

   

  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S. cena: 5699 zł

  pytaj o dostępność
  Dodatkowa gwarancja
  Zasilanie
  Pamięci i czytniki
  Obiektywy
  Oświetlenie
  Statyw
  Akcesoria czyszczące
  Torby, pokrowce, plecaki

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  Live MOS 
  Wielkość przetwornika
  Micro 4/3 (17.3 x 13.0 mm)
  Liczba pikseli
  Całkowita liczba pikseli 21.77 Mpix w tym efektywnych 20.3 Mpix 

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  M4/3 
  Mnożnik ogniskowej
  2x 

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  Kontrastowy system AF z technologią DFD

  Zakres działania: -4 do 18 EV
  Punkty pomiaru
  b/d 
  Tryby pracy AF
  AFS (pojedynczy), AFF (elastyczny), AFC (ciągły), MF

  Funkcje Post Focus i Focus Stacking

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Wielokrotny, Centralnie ważony, Punktowy
  1728-strefowy wielopunktowy system wykrywania
  Tryby ekspozycji
  Program AE, priorytet przysłony AE, priorytet migawki AE, ekspozycyjna manualna

  Kompensacja ekspozycji: ±5EV (±3 EV dla filmów) z krokiem 1/3 EV
  Czasy otwarcia migawki
  Zdjęcia: Bulb (maks. 30 minut), 1/4000 – 60
  Elektroniczna pierwsza kurtyna przednia: Bulb (maks. 30 minut), 1/2000 – 60
  Przysłona elektroniczna: 1/16000 – 1
  Filmy: 1/16000 – 1/25
   
  Czułość ISO
  Zdjęcia: Auto, Inteligentny tryb ISO: 100 (rozszerzony) / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800 / 25600 (możliwość zmiany na krok 1/3 EV)
  Tryb Creative Video: Auto / 100 (rozszerzony) / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 (możliwość zmiany na krok 1/3 EV) 
  Szybkość robienia zdjęć
  Przysłona mechaniczna / Elektroniczna pierwsza kurtyna przednia:

  [AFS/MF]
  (1) H: 9 kl./s
  (2) M: 6 kl./s (z funkcją Live View)
  (3) L: 2 kl./s (z funkcją Live View)

  [AFF/AFC]
  (1) H: 6 kl./s
  (2) M: 6 kl./s (z funkcją Live View)
  (3) L: 2 kl./s (z funkcją Live View)

  Migawka elektroniczna:

  [AFS/MF]
  (1) H: 9 kl./s
  (2) M: 6 kl./s (z funkcją Live View)
  (3) L: 2 kl./s (z funkcją Live View)

  [AFF/AFC]
  (1) H: 6 kl./s
  (2) M: 6 kl./s (z funkcją Live View)
  (3) L: 2 kl./s (z funkcją Live View)

  Liczba nagrywanych obrazów:
  Ponad 45 zdjęć (gdy przy określonej szybkości zapisywane są pliki RAW)
  Ponad 300 zdjęć (gdy nie ma plików RAW)

  4K PHOTO: 30 kl./s
  Każdy plik JPEG wykadrowany z pliku seryjnego 4K jest zgodny ze standardem EXIF.
  Balans bieli
  Tryby: AWB / AWBc / AWBw / światło dzienne / pochmurno / cień / żarówka / lampa błyskowa / ustawienie bieli 1, 2, 3, 4 / ustawienie temperatury kolorów 1, 2, 3, 4

  Regulacja balansu bieli zabarwienie niebieskie/bursztynowe, zabarwienie magenta/zielone
  Ustawienie temperatury barwowej 2500–10000K w 100K 

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  JPEG (DCF, Exif 2.31), RAW

  Rozmiar obrazu:
  (1) [4:3] 5184x3888(L) / 3712x2784(M) / 2624x1968(S) / 3328x2496(4K PHOTO)
  
(2) [3:2] 5184x3456(L) / 3712x2480(M) / 2624x1752(S) / 3504x2336(4K PHOTO)
  
(3) [16:9] 5184x2920(L) / 3840x2160(M) / 1920x1080(S) / 3840x2160(4K PHOTO)
  
(4) [1:1] 3888x3888(L) / 2784x2784(M) / 1968x1968(S) / 2880x2880(4K PHOTO)

  Zdjcie panoramiczne
  Rejestracja filmów
  MP4 (H.264/MPEG-4 AVC, format audio: AAC (2 kan.))
  AVCHD Progressive, AVCHD (format audio: Dolby Audio 2 kanały)

  Rozmiar obrazu MP4:
  (1) [4K] 3840 x 2160 4K/30p: 100 Mb/s
  (2) [4K] 3840 x 2160 4K/25p: 100 Mb/s
  (3) [4K] 3840 x 2160 4K/24p: 100 Mb/s
  (4) [Full HD] 1920 x 1080 FHD/60p: 28 Mb/s
  (5) [Full HD] 1920 x 1080 FHD/50p: 28 Mb/s
  (6) [Full HD] 1920 x 1080 FHD/30p: 20 Mb/s
  (7) [Full HD] 1920 x 1080 FHD/25p: 20 Mb/s
  (8) [HD] 1280 x 720 HD/30p: 10 Mb/s
  (9) [HD] 1280 x 720 HD/25p: 10 Mb/s

  Rozmiar obrazu AVCHD:
  (1) [Full HD] 1920 x 1080 FHD/50p: nagrywanie 28 Mb/s, 50p
  (2) [Full HD] 1920 x 1080 FHD/50i: nagrywanie 17 Mb/s, 50i
  (3) [Full HD] 1920 x 1080 FHD/25p: nagrywanie 24 Mb/s / 50i (obraz wyjściowy z przetwornika: 25 kl./s)
  (4) [Full HD] 1920 x 1080 FHD/24p: nagrywanie 24 Mb/s, 24p

  Szybkie nagrywanie wideo przy wyborze trybu Creative Video:
  [Full HD] 1920 x 1080 30p, 20 Mb/s (wydajność matrycy wynosi 120 kl./s, 100 kl./s, 90 kl./s, 75 kl./s, 60 kl./s, 50 kl./s)
  Rejestracja dźwięku
  Stereo, redukcja szumu wiatru 

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Wizjer OLED Live View Finder
  Około 2360 tys. punktów
  Pole widzenia ok. 100%
  Powiększenie około 1.48x (odpowiednik 0.74x dla formatu 35 mm)
  Dystans widzenia około 20 mm
  Regulacja dioptrii -1.0 m-1 / -4.0 - +4.0 (dpt)
  Czujnik oczu
  Wyświetlacz LCD
  Wyświetlacz OLED ze statycznym panelem dotykowym
  Około 1040 tys. punktów, rozmiar 3"
  Swobodnie ustawiany kąt, proporcje 3:2
  Pole widzenia ok. 100%

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gorąca stopka 
  Gniazdo mikrofonowe
  3.5mm 
  Gniazdo słuchawkowe
  3.5mm 
  Gniazdo HDMI
  Brak 
  Gniazdo SDI
  Brak 
  Gniazdo USB
  USB 2.0 mikro-B 
  Gniazdo kart pamięci
  Karta pamięci SD, karta pamięci SDHC, karta pamięci SDXC
  
(zgodne ze standardem UHS-I / UHS II UHS Speed Class 3 dla kart pamięci SDHC/SDXC)

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Przesunięcie matrycy w 5 osiach, kompensacja 5.0 EV)
  Dual I.S. (Zgodność z Dual I.S. 2)
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi / Bluetooth (BLE) 
  Współpraca z lampą błyskową
  Wbudowana lampa błyskowa TTL, równoważne z GN9.0 (ISO 200 m) / równoważne z GN6.4 (ISO 100 m) (punkt odniesienia), wbudowana rozkładana lampa błyskowa

  Prędkość synchronizacji: poniżej 1/200 sekundy

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Akumulator litowo-jonowy BLC12 (7,2 V, 1200 mAh, 8,7 Wh) (w zestawie)
  Zasilanie przez USB, ładowanie przez USB
  Czas pracy
  Około 290 zdjęć (wyświetlacz tylny)
  290 zdjęć (LVF)
  1000 zdjęć (LVF w trybie oszczędzania energii)

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  130.4 × 93.5 × 77.4 mm 
  Waga
  Około 533g (karta SD, akumulator, korpus)
  
Około 481g (tylko korpus) 
  • Matryca Live MOS 4/3" o rozdzielczości 20.3 Mpix
  • Dostęp do niezwykle szerokiej gamy obiektywów rodziny Mikro 4/3
  • Wysokiej jakości filmy w rozdzielczości 4K 30kl./s lub Full HD 60kl./s z funkcją V-Log L
  • Gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe
  • Odchylany, dotykowy ekran 3" o wysokiej rozdzielczości
  • Zdjęcia seryjne 9 kl./s
  • Funkcja 4K PHOTO: 30 kl./s
  • Funkcje Post Focus i Focus Stacking
  • Szeroki zakres czułości ISO 200-25600 pozwalający na fotografowanie i filmowanie w trudnych warunkach oświetleniowych
  • Czas otwarcia migawki 60-1/4000s lub 1/16000s (migawka elektroniczna)
  • Zapis zdjęć w formacie RAW
  • Komunikacja bezprzewodowa Bluetooth Low Energy
  • Wbudowana lampa błyskowa
  • Ładowanie USB

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Opinie o Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G90 + Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6 II Power O.I.S.

  Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie opinii
  Józek - ocena: 5
  Długo biłem się z myślami czy dokupić obiektyw 8-18 do GX7 czy kupić nowe body, Była chwilowa promocja na obiektyw, no i kupiłem Lumixa G 90.Ożesz nie ma porównania do GX7.Podgląd na żywo, ustawienie na zewnątrz ISO, balans bieli, braketing, przysłona jednym słowem super, nie trzeba grzebać po menu celem ustawienia. AF szybki jak rakieta. Marny ze mnie fotograf ale wystarczy w miarę dobrać parametry i foty wychodzą jak brzytwa, nawet nie ma co poprawiać w programie. Jak zwykle Fotoplus na piątkę z plusem. Szóstki nie daję, by nie wpadli w samozachwyt i samouwielbienie.

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?