BLACK FRIDAY 2022 SPRAWDŹ! prawdziwe raty 0%

Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ2000 | promocja Black Friday!

ID: 11065

panasonic
BLACKFRIDAY
cena 4299 zł
eRaty 12 x 384 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ2000 | promocja Black Friday!
4299 zł
dostępny od ręki
Zalecane akcesoria

Panasonic Lumix DMC-FZ2000

Panasonic Lumix FZ2000 to zaawansowany aparat typu superzoom z niewymienną optyką. Wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 20,1 Mpix oraz obiektyw Leica z 20-krotnym zoomem optycznym oraz 5-osiową stabilizacją obrazu. Aparat posiada możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości C4K, 4K oraz Full HD z prędkościami odpowiednio 24 kl./s, 30 kl./s oraz 60 kl./s. Aparat wyposażono w wysokiej jakości wizjer elektroniczny oraz odchylany i obracany ekran LCD z panelem dotykowym. Dodatkowo Panasonic Lumix FZ2000 posiada między innymi: funkcję 4K Photo z trybem 4K Burst 30 kl./s, funkcje Focus Stacking/Post Focus, Focus Peaking wbudowaną lampę błyskową, łączność bezprzewodową Wi-Fi. Wszystko to sprawia, że Lumix FZ2000 jest idealnym, wszechstronnym narzędziem do fotografowania i filmowania, zarówno do ujęć szerokokątnych jak i do bardzo dużych zbliżeń.

 

Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ2000 | promocja Black Friday!

 

Wyjątkowa jakość obrazu

 

Matryca

Aparat Panasonic Lumix FZ2000 posiada matrycę typu MOS o wielkości 1" i rozdzielczości 20,1 Mpix. Sensor aparatu umożliwia fotografowanie z czułościami od 125 do 12800 ISO (czułość można dodatkowo rozszerzyć do zakresu od 80 do 25600 ISO). Tak szeroki zakres czułości jest szczególnie przydatny podczas fotografowania "z ręki" wykorzystaniem dłuższych ogniskowych oraz w słabym oświetleniu.

 

Przegląd najważniejszych funkcji aparatu Panasonic Lumix FZ2000

Przykład filmu 4K nagranego aparatem Panasonic Lumix FZ2000

 

Obiektyw Leica

Lumix FZ2000 wyposażono w obiektyw Leica DC Vario-Elmarit o jasności od f/2,8 (dla szerokiego kąta) do f/4,5 (dla najdłuższych ogniskowych). Tak jasny obiektyw umożliwia fotografowanie z krótszymi czasami naświetlania, co pomaga w otrzymaniu nieporuszonych zdjęć kiedy fotografujemy przy dużych zbliżeniach. Szeroko otwarta przysłona pozwala na otrzymanie zdjęć z efektem bokeh, czyli z miękko rozmytym tłem, co dodatkowo podkreśla obiekt na którym ustawiona została ostrość. A kiedy znajdujemy się w sytuacjach mocnego światła lub gdy chcemy osiągnąć dużą głębię ostrości możemy przymknąć przysłonę maksymalnie do wartości f/11.

Obiektyw charakteryzuje się 20-krotnym zoomem optycznym. Przedział ogniskowych 8.8-176 mm odpowiada ogniskowym 24-480 mm w aparatach formatu 35mm, co oznacza wyjątkową wszechstronność. Używając szerokiego kąta można z łatwością fotografować w pomieszczeniach, grupy osób, architekturę czy rozległy krajobraz. Korzystając z dłuższych ogniskowych możemy znacznie przybliżyć fotografowany obiekt podkreślając wszelkie detale i rozmywając tło. Zastosowany mechanizm prowadnicy zapewnia płynną pracę zoomu i zapobiega przesunięciu obrazu podczas przybliżania/oddalania, a galwanometryczna przysłona płynnie reaguje na zmiany jasności.

Obiektyw posiada konstrukcję składającą się z 16 elementów rozmieszczonych w 11 grupach, w tym 4 soczewki ED, 5 soczewek asferycznych z 8 powierzchniami asferycznymi oraz soczewki UHR. Wszystko to sprawia że obiektyw aparatu Panasonic Lumix FZ2000 spełnia rygorystyczne standardy firmy Leica i charakteryzuje się wysoką rozdzielczością optyczną oraz doskonałą redukcją flar i aberracji.

 

Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ2000 | promocja Black Friday!

Układ soczewek obiektywu Leica DC Vario-Elmarit w aparacie Lumix FZ2000.

Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ2000 | promocja Black Friday!

Obiektyw aparatu Panasonic Lumix FZ2000 spełnia rygorystyczne standardy firmy Leica pod w zakresie wartości MTF oraz redukcji flar i powidoków. 

 

Korpus i podgląd obrazu

Aparat FZ2000 posiada korpus o wymiarach 137.6 mm (szerokość) x 101.9 mm (wysokość) x 45,2 mm (głębokość) i waży około 966 gramów. Wyprofilowany uchwyt aparatu zapewnia stabilne i wygodne trzymanie aparatu, pomagając w otrzymywaniu nieporuszonych obrazów i minimalizując zmęczenie fotografa. Rozkład przycisków i pokręteł sterujących jest bardzo ergonomiczny, pozwalając na szybką zmianę parametrów ekspozycji bez konieczności odrywania oczu od wizjera lub podglądu na ekranie.

Panasonic Lumix FZ2000 został wyposażony w elektroniczny wizjer o wysokiej rozdzielczości 2360 tysięcy punktów. oraz powiększeniu 0,74x (odpowiednik dla formatu 35 mm). Dzięki temu obraz w celowniku jest duży i wyraźny. Wizjer przedstawia obraz z podglądem na żywo z pełnym pokryciem kadru, co oznacza, że od razu widzimy efekt zmian parametrów ekspozycji bez potrzeby wykonania zdjęcia podglądowego, a wykonana fotografia będzie wyglądała tak samo jak obraz w celowniku.

FZ2000 ma również wyświetlacz LCD z panelem dotykowym, o wielkości 3" i z rozdzielczością 1040 tysięcy punktów. Ekran możemy odchylać i obracać co zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości kadrowania. Funkcje sterowania dotykiem przyspieszają pracę z aparatem, umożliwiając między innymi wybieranie opcji, powiększanie fragmentów obrazu, ustawianie punktu ostrości czy wykonanie zdjęcia. Podczas korzystania z celownika elektronicznego możemy użyć panelu dotykowego LCD do szybkiego przesuwania punktu ostrości (tryb Touchpad AF).

Aparat Panasonic Lumix FZ2000 zapewnia również duże możliwości konfiguracji. Możemy zmieniać funkcje przypisane do 7 przycisków (Fn1-Fn7) oraz 5 ikon na ekranie dotykowym (Fn8-Fn12). Dodatkowo do 15 Najczęściej używanych funkcji menu możemy zapisać do "Szybkiego menu" i przywołać w dowolnym momencie jednym przyciskiem.

 

Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ2000 | promocja Black Friday!

Panasonic Lumix FZ2000 jest bardzo wygodny do trzymania i posiada ergonomicznie rozmieszczone przyciski i pokrętła sterujące.

Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ2000 | promocja Black Friday!

Aparat FZ2000 posiada wizjer elektroniczny o dużej rozdzielczości oraz powiększeniu, zapewniając wyjątkowe doświadczenie fotografowania.

 

Filmowanie w rozdzielczości 4K

Aparat Panasonic Lumix FZ2000 umożliwia wykonywanie filmów w rozdzielczości C4K (format kinowy, 4096 x 2160 pikseli) z szybkością 24 kl./s, 4K (3840 x 2160 pikseli) z szybkością 30 kl./s oraz Full HD (1920 x 1080 pikseli) z szybkością 60 kl./s (o dużej przepływności 200 Mb/s). Aparat umożliwia nagranie filmu w jakości obrazu 4:2:2 10-bitów, jeśli obraz jest przesyłany poprzez złącze HDMI i zapisany na zewnętrznym urządzeniu. Naciskając spust migawki wykonamy i zapiszemy zdjęcie bez przerywania nagrywania. Do 10 zdjęć JPEG oraz 5 zdjęć RAW w pełnej rozdzielczości może zostać zapisanych w ten sposób (jeśli ograniczymy zdjęcia do rozdzielczości 4K możemy zapisać 40 zdjęć JPEG, zapis RAW będzie niemożliwy). Aby dodatkowo zwiększyć jakość nagrywanych filmów, do aparatu FZ2000 możemy podłączyć (poprzez złącze 3,5 mm) zewnętrzny mikrofon oraz słuchawki.

 

Funkcja 4K Photo

FZ2000 posiada funkcję 4K Photo, która umożliwia zapisanie wysokiej jakości klatki filmu 4K jako zdjęcia. W efekcie funkcja ta stanowi tryb zdjęć seryjnych o wysokiej szybkości 30 kl./s z rozdzielczością około 8 Mpix.

 

Funkcje Post Focus i Focus Stacking

Technologia filmowania 4K daje dodatkowe możliwości ustawiania punktu ostrości. Post Focus to funkcja, dzięki której możemy wybrać ostrość po zrobieniu zdjęcia. FZ2000 wykona serię fotografii przesuwając pole ostrości między kadrami. Następnie uruchomiony zostanie tryb, w którym za pomocą panelu dotykowego wskazujemy obiekt, a aparat zapisze zdjęcie w rozdzielczości 4K z ostrością ustawioną na tym obiekcie. Focus Stacking działa na podobnej zasadzie, z taką różnicą że zamiast wybierać pojedynczy kadr, Lumix FZ2000 automatycznie połączy wszystkie wykonane zdjęcia w jeden obraz o dużej głębi ostrości.

 

Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ2000 | promocja Black Friday!

Lumix FZ2000 umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości C4K 24 kl./s oraz 4K 30kl./s.

Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ2000 | promocja Black Friday!

Funkcja 4K Photo umożliwia rejestrację zdjęć w rozdzielczości 8 Mpix z szybkością 30 kl./s.

 

Dolly Zoom

Funkcja Dolly Zoom pozwala na stworzenie efektu, często używanego w kinematografii, w którym filmowana osoba pozostaje nieruchoma w kadrze, a zmienia się kąt widzenia tła. Efekt ten powstaje kiedy poruszamy się z aparatem w przód lub tył, jednocześnie zmieniając ogniskową obiektywu aby obiekt filmowany miał takie same rozmiary w kadrze. Dzięki funkcji Dolly Zoom aparat sam wybierze tryb rozpoznawania twarzy/oczu i zachowa ostrość filmowanej osoby oraz wyświetli ramkę pomagającą w zmianie ogniskowych, ułatwiając zachowanie profesjonalnego rezultatu. Efekt końcowy będzie wyświetlany w przyspieszonym tempie (2x).

 

Pozostałe funkcjonalności

 

Łączność bezprzewodowa

Łączność Wi-Fi w Lumixie FZ2000 umożliwia połączenie aparatu ze smartfonem, drukarką czy komputerem. Połączenie bezprzewodowe ze smartfonem pozwala na zdalne sterowanie aparatem, przeglądanie wykonanych obrazów i kopiowanie ich na telefon, udostępnianie obrazów na serwisach społecznościowych czy dodawanie danych geolokalizacyjnych pobranych ze smartfona.

 

Panorama

W trybie Panoramy aparat FZ2000 wykonuje zdjęcia w trybie ciągłym podczas poruszania aparatem poziomo lub pionowo, a następnie wykonane kadry są łączone w jeden, aby utworzyć zdjęcie panoramiczne o dużej rozdzielczości. Dostępne są dwa tryby działania tej funkcji - Standard oraz Wide.

 

Filtry ND

Obiektyw aparatu Lumix FZ2000 posiada wbudowany filtr ND (filtr szary), który przyciemnia obraz aby można było fotografować z długimi czasami naświetlania lub z małą głębią ostrości nawet w mocnym świetle. Do wyboru mamy przyciemnienie o efektywności 2, 4 oraz 6 EV.

 

Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ2000 | promocja Black Friday! cena: 4299 zł

dostępny od ręki
Zasilanie
Torby, pokrowce, plecaki
Pozostałe akcesoria
Pamięci i czytniki

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika
MOS
Wielkość przetwornika
1"
Liczba pikseli
Całkowita ilość pikseli 20.9 Mpix w tym efektywnych 20.1 Mpix

Obiektyw

Ogniskowa
8.8-176 mm (odpowiednik 24–480 mm dla kliszy 35 mm)
Zoom optyczny
10x 
Zakres przysłony
Szeroki kąt: f/2.8-11
Tele: f/4.5-11 
Minimalna odległość ostrzenia
Normalny:
Najkrótsza ogniskowa 30 cm do nieskończoności
Najdłuższa ogniskowa 100 cm nieskończoność/AF Macro / MF / Inteligentna automatyka /

Filmy:
Najkrótsza ogniskowa 3 cm do nieskończoności
Najdłuższa ogniskowa 100 cm do nieskończoności 
Średnica filtra
n/d 

Ustawianie ostrości

Typ pomiaru ostrości
AF / AF makro / Makro Zoom Każdy dostępny z AFS (pojedynczy) / AFF (elastyczny) / AFC (ciągły) / MF

Zakres pomiaru od -4 do 18 EV (ekwiwalent ISO100)
Punkty pomiaru
49 
Tryby ustawiania ostrości
Wykrywanie i śledzenie twarzy i oczu / 49-polowe ustawianie ostrości / niestandardowe ustawianie obszarów ostrości / 1-polowe ustawianie ostrości / punktowe ustawianie ostrości/(Dostępny pełny obszar wyświetlacza)

Focus Peaking
Touch AF/AE
Touch Pad AF
Post Focus
Focus Stacking

Ekspozycja

Rodzaje pomiaru światła
Wielopunktowy / Centralny ważony / Punktowy

 
Tryby ekspozycji
Program AE, Priorytet przysłony AE, Priorytet migawki AE, Manualny

Kompensacja ekspozycji 1/3 EV krok ±5EV (±3EV dla filmów)
Czasy otwarcia migawki
Zdjęcia:
(1) Przysłona mechaniczna: 1/4000-60s, Bulb (maks. 2 minuty)
(2) Przysłona elektroniczna: 1/16000–1s

Filmy:
(1) 59,94Hz: 1/16000–1/30s
(2) 50,00Hz: 1/16000–1/25s
(3) 24,00Hz: 1/16000–1/24s (w przypadku używania funkcji skanowania synchronizacji)
(4) Tryb Creative Video M / MF: 1/16000–1/2s
Czułość ISO
Zdjęcia Auto, Inteligentny tryb ISO: 125 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800
Rozszerzone ISO: 80 / 100 / 25600
(możliwość zmiany z krokiem 1/3 EV) (ISO Auto w trybie M)

Filmy: Auto / 125 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400/(Zmiana z krokiem 1/3 EV)
Szybkość robienia zdjęć
Przysłona mechaniczna:
(1) AFS: H: 12 klatek/s, M: 7 klatek/s (z funkcją Live View), L: 2 klatki/s (z funkcją Live View)
(2) AFC: H: 7 klatek/s, M: 7 klatek/s (z funkcją Live View), L: 2 klatki/s (z funkcją Live View)

Przysłona elektroniczna:
(1) AFS: H: 12 klatek/s, M: 7 klatek/s (z funkcją Live View), L: 2 klatki/s (z funkcją Live View)
(2) AFC: H: 7 klatek/s, M: 7 klatek/s (z funkcją Live View), L: 2 klatki/s (z funkcją Live View)

Tryb 4K Photo:
4K Burst: 30 kl./s
4K Burst (S/S): 30 kl./s
4K Pre-Burst: 30 kl./s, ok. 2 sekund (W zależności od pojemności karty pamięci i mocy baterii)

Liczba zapisanych kadrów (W zależności od pojemności karty pamięci, rozmiaru obrazu i stopnia kompresji):
(1) Ponad 30 zdjęć (jeżeli są to pliki RAW przy określonej prędkości).
(2) Ponad 100 zdjęć (jeżeli nie są to pliki RAW)
Balans bieli
Auto / światło dzienne / pochmurno / cień / żarówka / lampa błyskowa / ustawienie bieli 1, 2, 3, 4 / ustawienie temperatury kolorów 1, 2, 3, 4
Regulacja balansu bieli zabarwienie niebieskie/bursztynowe, zabarwienie magenta/zielone
Ustawienia temperatury kolorów 2500–10000K w 100K

Zapis obrazu i dźwięku

Rejestracja zdjęć
JPEG (DCF, Exif 2.3), RAW, DPOF
RAW, RAW+Fine, RAW+Standard, Fine, Standard

Rozmiar obrazu:
(1) [4:3] 4864x3648 (L) / 3456x2592 (M) / 2432x1824 (S)/[3:2] 5472x3648 (L) / 3888x2592 (M) / 2736x1824 (S)
(2) [16:9] 5472x3080 (L) / 3840x2160 (M) / 1920x1080 (S)/[1:1] 3648x3648 (L) / 2592x2592 (M) / 1824x1824 (S)
Rejestracja filmów
AVCHD (format dźwięku: LPCM), MP4 (format dźwięku: LPCM / AAC, 2 kanały), AVCHD (format dźwięku: Dolby Digital, 2 kanały)

Rozmiar obrazu:

MOV 59,94Hz:
(1) [4K] 3840x2160, 29,97p, 100 Mb/s (IPB) (LPCM)
(2) [4K] 3840x2160, 23,98p, 100 Mb/s (IPB) (LPCM)
(3) [Full HD] 1920x1080, 59,94p, 200 Mb/s (ALL-Intra) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 50 Mb/s (IPB) (LPCM)
(4) [Full HD] 1920x1080, 29,97p, 200 Mb/s (ALL-Intra) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 50 Mb/s (IPB) (LPCM)
(5) [Full HD] 1920x1080, 23,98p, 200 Mb/s (ALL-Intra) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 50 Mb/s (IPB) (LPCM)

MOV 50,00Hz:
(1) [4K] 3840x2160, 25p, 100 Mb/s (IPB) (LPCM)
(2) [Full HD] 1920x1080, 50p, 200 Mb/s (ALL-Intra) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 50 Mb/s (IPB) (LPCM)
(3) [Full HD] 1920x1080, 25p, 200 Mb/s (ALL-Intra) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 50 Mb/s (IPB) (LPCM)

MOV 24,00Hz:
(1) [C4K] 4096x2160, 24p, 100 Mb/s (IPB) (LPCM)
(2) [4K] 3840x2160, 24p, 100 Mb/s (IPB) (LPCM)
(3) [Full HD] 1920x1080, 24p, 200 Mb/s (ALL-Intra) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 50 Mb/s (IPB) (LPCM)

MP4 59,94Hz:
(1) [4K] 3840x2160, 29,97p, 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (AAC)
(2) [4K] 3840x2160:23,98p, 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (AAC)
(3) [Full HD] 1920x1080, 59,94p, 200 Mb/s (ALL-Intra) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 50 Mb/s (IPB) (LPCM)
(4) [Full HD] 1920x1080, 29,97p, 200 Mb/s (ALL-Intra) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 50 Mb/s (IPB) (LPCM)
(5) [Full HD] 1920x1080, 23,98p, 200 Mb/s (ALL-Intra) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 50 Mb/s (IPB) (LPCM)
(6) [Full HD] 1920x1080, 59,94p, 28 Mb/s (IPB) (AAC)/[Full HD] 1920x1080, 29,97p, 20 Mb/s (IPB) (AAC)
(7) [HD] 1280x720, 29,97p, 10 Mb/s (IPB) (AAC)

MP4 50,00Hz:
(1) [4K] 3840x2160, 25p, 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (AAC)
(2) [Full HD] 1920x1080, 50p, 200 Mb/s (ALL-Intra) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 50 Mb/s (IPB) (LPCM)
(3) [Full HD] 1920x1080, 25p, 200 Mb/s (ALL-Intra) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 50 Mb/s (IPB) (LPCM)
(4) [Full HD] 1920x1080, 50p, 28 Mb/s (IPB) (AAC)/[Full HD] 1920x1080, 25p, 20 Mb/s (IPB) (AAC)
(5) [HD] 1280x720, 25p, 10 Mb/s (IPB) (AAC)

MP4 24,00Hz:
(1) [C4K] 4096x2160, 24p, 100 Mb/s (IPB) (LPCM)
(2) [4K] 3840x2160, 24p, 100 Mb/s (IPB) (LPCM)
(3) [Full HD] 1920x1080, 24p, 200 Mb/s (ALL-Intra) (LPCM) / 100 Mb/s (IPB) (LPCM) / 50 Mb/s (IPB) (LPCM)

AVCHD progresywny, AVCHD 59,94Hz:
(1) [Full HD] 1920x1080, 59,94p, 28 Mb/s (IPB) (Dolby)
(2) [Full HD] 1920x1080:59,94i, 24 Mb/s (IPB) (Dolby) (wydajność przetwornika 30,00 kl./s)
(3) [Full HD] 1920x1080:59,94i, 17 Mb/s (IPB) (Dolby) (wydajność przetwornika 60,00 kl./s)
(4) [Full HD] 1920x1080, 23,98p, 24 Mb/s (IPB) (Dolby)

AVCHD progresywny, AVCHD 50,00MHz:
(1) [Full HD] 1920x1080, 50p, 28 Mb/s (IPB) (Dolby)
(2) [Full HD] 1920x1080, 50i, 24 Mb/s (IPB) (Dolby) (szybkość na wyjściu z przetwornika: 25 kl./s)
(3) [Full HD] 1920x1080, 50i, 17 Mb/s (IPB) (Dolby) (szybkość na wyjściu z przetwornika: 50 kl./s)
Rejestracja dźwięku
Stereo, redukcja wiatru: WYŁ. / Standardowa / Wysoka 

Podgląd obrazu

Wizjer
Wizjer OLED (2360 tys. punktów)
Pole widzenia około 100%
Powiększenie około 2.18x / 0.74x (odpowiednik dla aparatu 35 mm w 4:3)
Wizjer około 20mm dla okularu
Zakres regulacji dioptrii od -4.0 do +4.0 (dioptrie)
Sensor oka 
Wyświetlacz LCD
Wyświetlacz TFT LCD 7.5 cm (3 cale) o swobodnie ustawianym kącie
Rozdzielczość około 1040 tys. punktów, proporcje 3:2
Szeroki kąt widzenia, powłoka antyodblaskowa ze statycznym panelem dotykowym
Pole widzenia około 100%
Tryby ustawiania monitora: Jasność, Kontrast, Nasycenie, Czerń–Zieleń, Niebieski–Żółty 

Złącza

Stopka na akcesoria
Gorąca stopka 
Gniazdo mikrofonowe
Wejście 3,5 mm do podłączenia mikrofonu zewnętrznego 
Gniazdo słuchawkowe
Wyjście 3,5 mm do podłączenia słuchawek 
Gniazdo HDMI
Przekazywanie sygnału do monitora:
4:2:2 (8 bitów) lub 4:2:2 (10 bitów)
(w przypadku trybu 4:2:2 10 bitów nie ma możliwości zapisywania filmów lub zdjęć na karcie pamięci SD znajdującej się w aparacie)

Wyświetlacz WŁ./WYŁ.(możliwość wyboru)/Automatyczna konwersja w dół (tylko 4K --> 1080p)

Odtwarzanie microHDMI typ D / VIERA Link, Audio: LPCM / Stereo
59.94 Hz: Auto / 4K / 1080p / 1080i / 720p / 480p
50Hz: Auto / 4K / 1080p / 1080i / 720p / 576p
24Hz: Auto / C4K / 4K / 1080p
Gniazdo USB
USB 2.0 mikro-B 
Gniazdo kart pamięci
Karta pamięci SD, karta pamięci SDHC, karta pamięci SDXC (Kompatybilne ze standardem UHS-I UHS Speed ​​Class 3 Standard SDHC / SDXC)

Inne funkcjonalności

Stabilizacja obrazu
5-płaszczyznowy system HYBRID O.I.S. 
Łączność bezprzewodowa
Wi-Fi (IEEE 802.11b/g/n, 2412 MHz - 2462 MHz (1-11 ch), Wi-Fi / WPA / WPA2, Tryb Infrastruktura
Połączenie kodem QR
Współpraca z lampą błyskową
Tryb lampy błyskowej: Auto, auto/redukcja czerwonych oczu, wł. wymuszenie, wł. wymuszenie/redukcja czerwonych oczu, powolna synchronizacja, powolna synchronizacja/redukcja czerwonych oczu, wył. wymuszenie

Odległość fotografowania:
(1) 0.5–13.2 m (Wide / ISO Auto)
(2) 1.0–7.9 m (Tele / ISO Auto)

Kompensacja z krokiem 1/3 EV, maks. ± 3 EV
Synchronizacja lampy błyskowej Pierwsza synchronizacja kurtyny, druga synchronizacja kurtyny

Sterowanie bezprzewodowe: w przypadku użycia opcjonalnych lamp DMW-FL200L / FL360L / FL580L

Zasilanie

Akumulator, zasilacz
Akumulator litowo-jonowy (7,2 V, 1200 mAh, 8,7 Wh) (w zestawie)
Czas pracy
350 zdjęć (wyświetlacz tylny)
270 zdjęć (LVF)

Parametry fizyczne

Wymiary
137.6 x 101.9 x 134.7 mm 
Waga
966g (karta SD, bateria, korpus)
915g (tylko korpus)
  • Ładowarka akumulatora
  • akumulator
  • kabel USB
  • osłona przeciwsłoneczna obiektywu
  • osłona obiektywu
  • pasek osłony obiektywu
  • osłona gorącej stopki
  • pasek na ramię
  • Instrukcja
  • Matryca MOS o wielkości 1" i rozdzielczości 20,1 Mpix
  • Obiektyw Leica DC Vario-Elmarit z 20x zoomem optycznym (odpowiednik ogniskowych 24-480 mm dla formatu małoobrazkowego)
  • Możliwość rejestrowania filmów w rozdzielczości C4K 24kl./s, 4K 30kl./s, Full HD 60kl./s
  • Ergonomiczny korpus z funkcjonalnie rozmieszczonymi przyciskami i pokrętłami
  • Wizjer elektroniczny o rozdzielczości 2360 tys. punktów
  • Odchylany i obracany ekran LCD 3" z panelem dotykowym o rozdzielczości 1040 tys. punktów
  • Czas otwarcia migawki 60s-1/4000s (1-1/16000s dla migawki elektronicznej)
  • Szeroki zakres czułości od 125 do 12800 ISO (z możliwością rozszerzenia przedziału od 80 do 25600 ISO)
  • Łączność bezprzewodową
  • Funkcję 4K Photo z trybem 4K Burst 30kl./s
  • Funkcje Focus Peaking, Focus Stacking, Post Focus

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?