Aparat Olympus Tough TG-6 (czerwony) + Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)

ID: 16615

olympus
  cena 2039 zł
  eRaty 12 x 182 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę
  Wersje i konfiguracje produktu
  Aparat Olympus Tough TG-6 (czerwony) + Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)
  2039 zł
  dostępny od ręki
  Aparat Olympus Tough TG-6 (czarny) + Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)
  2039 zł
  dostępny od ręki
  Zalecane akcesoria

  Olympus Tough TG-6

   

  Aparat Olympus Tough TG-6 został stworzony do fotografowania i filmowania w ekstremalnych warunkach. Uszczelniany korpus odporny na wstrząsy oraz upadek umożliwia wykonywanie doskonałej jakości obrazów nawet 15m pod wodą. Aparat Olympus TG-6 posiada stabilizowaną matrycę o rozdzielczości 12 Mpix oraz obiektyw 25-100mm (odpowiednik dla formatu małoobrazkowego). Dodatkowo aparat posiada między innymi: funkcję filmowania w rozdzielczości 4K oraz Full HD, wbudowany moduł GPS, funkcję makro, tryb zdjęć seryjnych 20kl./s, funkcję Pro Capture. Olympus Tough TG-6 posiada również bogate portfolio dodatkowych akcesoriów, w tym konwertery, lampy pierścieniowe oraz dodatkowe uszczelnienie umożliwiające korzystanie z kompaktu nawet 45m pod wodą.

   

  Aparat Olympus Tough TG-6 + Gratis Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)

   

  Obrazowanie

   

  Matryca

  Aparat Olympus TG-6 wyposażono w matrycę o wielkości 1/2.3" (6.17 x 4.55 mm) i rozdzielczości 12 Mpix. Matryca charakteryzuje się wysoką czułością, umożliwiając fotografowanie z wartościami od 100 do 12800 ISO. Procesor obrazu TruePic VIII (wykorzystywany również w zaawansowanym modelu OM-D E-M1 Mark II) odpowiada za skuteczne eliminowanie szumów nawet kiedy fotografujemy przy wysokich wartościach czułości. Dzięki temu aparat Olympus Tough TG-6 pozwala fotografować i filmować nawet w trudnych warunkach oświetlenia (na przykład 15m pod wodą).

  TG-6 świetnie sprawdza się w sytuacji kiedy fotografujemy zarówno bardzo jasne jak i bardzo ciemne obszary, czyli sceny o dużej dynamice tonalnej. W takiej sytuacji można użyć trybu HDR, który wykona cztery zdjęcia o różnych wartościach ekspozycji by później połączyć je w jedno zdjęcie, wiernie odtwarzając detale w jasnych jak i ciemnych partiach kadru. Aparat TG-6 posiada również tryb "podwodny HDR" specjalnie przystosowany do tego typu fotografii.

   

  Prezentacja najważniejszych funkcjonalności aparatu Olympus Tough TG-6.

  Aparat Olympus Tough TG-6 + Gratis Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)

  Aparat Olympus TG-6 jest idealnym rozwiązaniem do fotografii podwodnej.

   

  Olympus TG-6 umożliwia wykonywanie zdjęć w formacie cyfrowego negatywu - RAW. Otwiera to dodatkowe możliwości w postprodukcji, umożliwia odzyskanie pozornie straconych detali z najjaśniejszych i najciemniejszych obszarów oraz pozwala na zmianę balansu bieli po wykonaniu zdjęcia. Pliki RAW można w łatwy i intuicyjny sposób edytować przy pomocy oprogramowania Olympus Workspace.

   

  Obiektyw

   

  Olympus Tough TG-6 posiada obiektyw z 4-krotnym zoomem optycznym o uniwersalnym zakresie ogniskowych 4.5-18.0 mm (co odpowiada ogniskowej 25-100 mm dla formatu małoobrazkowego). Umożliwia to wykonywanie szerokich kadrów jak i zbliżeń odległych obiektów. Doskonale sprawdza się również w fotografii portretowej. Przysłonę obiektywu możemy otworzyć do maksymalnej wartości f/2.0 (dla najkrótszej ogniskowej) oraz f/4.9 (dla najdłuższej ogniskowej).

  Jedną z zalet obiektywu Olympusa TG-6 jest tryb zdjęć makro, który pozwala na fotografowanie z niewielkiej odległości nawet 1 cm od przedniej soczewki. Dodatkowe tryby mikroskopowe umożliwiają na powiększenie obrazu aż 44,4x. Olympus TG-6 posiada szereg dodatkowych akcesoriów zwiększających możliwości trybu makro, takich jak przystawka kierująca światło LG-1 oraz dyfuzor lampy błyskowej FD-1.

  Aparat Olympus Tough TG-6 posiada dodatkowe funkcje zwiększające możliwości trybu makro, który charakteryzuje się bardzo płytką głębią ostrości. Funkcja Focus Stacking wykona serię zdjęć, przesuwając punkt ostrości między kadrami, a następnie automatycznie połączy te zdjęcia w celu uzyskania obrazu o dużej głębi ostrości. Fotografowie, którzy chcą mieć większą kontrolę nad uzyskanym obrazem mogą skorzystać z funkcji Focus Bracketing, która wykona do 30 kadrów z przesunięciem ostrości, umożliwiając samodzielne połączenie tych zdjęć w postprodukcji.

   

  Aparat Olympus Tough TG-6 + Gratis Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)

  Funkcja makro w aparacie TG-6 umożliwia ustawienie ostrości nawet 1cm od soczewki obiektywu.

  Aparat Olympus Tough TG-6 + Gratis Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)

  Tryb makro o dużym powiększeniu daje możliwość zarejestrowania szczegółów niewidocznych gołym okiem.

   

  Uszczelniany korpus

   

  Główną zaletą aparatu Olympus Tough TG-6 jest jego uszczelniany, wytrzymały korpus. Wodoodporny do 15 m, odporny na upadek z wysokości 2,1 m, uszczelniony przeciw kurzowi i pyłowi, odporny na zgniatanie oraz działający w temperaturach do -10°C. Specjalne powłoki dodatkowo zapobiegają zaparowaniu. Olympus TG-6 jest kompaktem, który możesz zabrać wszędzie, działającym nawet w ekstremalnych warunkach.

  Różne tryby ekspozycji i indywidualne ustawienia
  Pokrętło trybów daje szybki dostęp do priorytetu przysłony (A), programowanej automatyki (P) oraz trybu filmowania. Teraz możesz z łatwością stosować różne style rejestrowania nagrań wideo.

  Pokrętło trybów / Dźwignia zoom
  Dźwignia zoom pozwala z łatwością obsługiwać aparat – nawet w rękawiczkach, gdy zjeżdżasz na nartach ze stromego stoku. Pokrętło trybów umożliwia dostosowanie parametrów fotografowania, takich jak korekta ekspozycji.

  Przycisk blokady akcesoriów
  Przycisk blokady akcesoriów chroni konwerter rybie oko, telekonwerter, przystawkę kierującą światło oraz dyfuzor lampy błyskowej przed przypadkowym odłączeniem od korpusu aparatu. Korzystaj swobodnie z dodatkowego wyposażenia.

   

  Aparat Olympus Tough TG-6 + Gratis Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)

  Aparat Olympus Tough TG-6 wykonuje zdjęcia seryjne z szybkością nawet 20kl./s.

  Aparat Olympus Tough TG-6 + Gratis Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)

  Funkcje Focus Stacking oraz Focus Bracketing umożliwiają tworzenie obrazów makro o dużej głębi ostrości.

   

  Inne Funkcjonalności

   

  Filmowanie

  Olympus TG-6 posiada funkcję filmowania w wysokiej jakości 4K (3840 x 2160 pikseli, 102 Mbps) z prędkością 30 kl./s. Maksymalny czas nagrywania filmu wynosi 29 min. Olympus TG-6 daje dodatkowo możliwość rejestrowania wideo o wysokim klatkażu w rozdzielczościach Full HD (1920 x 1080 pikseli) z prędkością 120 kl./s, 720p 240 kl./s oraz 640x480 z prędkością 480 kl./s. Maksymalny czas trwania takiego filmu to 20 sek.

   

  Tryb zdjęć seryjnych Pro Capture

  Pro Capture to funkcja zdjęć seryjnych, dzięki której nie przegapimy decydującego momentu. Wciskając spust migawki do połowy aparat Olympus Tough TG-6 zacznie wykonywać zdjęcia z prędkością 10 kl./s, buforując je w pętli bez zapisywania na karcie pamięci. Kiedy wciśniemy spust do końca, zdjęcia z bufora zostaną zapisane, a Olympus TG-6 będzie kontynuował wykonywanie zdjęć seryjnych w normalny sposób. Dzięki temu możemy zarejestrować zarówno fotografowaną akcję jak i moment przed jej rozpoczęciem.

   

  Moduł GPS

  Olympus TG-6 wyposażono w system czujników umożliwiający dodanie do zdjęcia informacji o położeniu fotografa oraz o panujących warunkach atmosferycznych. Aparat posiada moduł GPS, kompas, manometr oraz czujnik temperatury.

   

  Moduł Wi-Fi

  Moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi w połączeniu z aplikacją Ol.Share pozwala na sterowanie aparatem Olympus TG-6 za pomocą urządzenia inteligentnego takiego jak smartfon czy tablet. Możemy również szybko i sprawnie udostępnić wykonane filmy i zdjęcia.

   

  Aparat Olympus Tough TG-6 + Gratis Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)

  Olympus TG-6 posiada funkcję filmowania w rozdzielczości 4K 30kl./s oraz Full HD 120 kl./s.

  Aparat Olympus Tough TG-6 + Gratis Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)

  Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na udostępnianie zdjęć i filmów wykonanych aparatem Olympus TG-6 za pomocą smartfona oraz aplikacji Ol.Share.

   

  Filtry artystyczne

  Aparat Olympus TG-6 umożliwia dodanie do wykonanych zdjęć jednego z 16 filtrów artystycznych, takich jak Bleach Bypass czy Instant Film. Filtry zmieniają charakter zdjęcia pozwalając na przedstawienie fotografowanej sceny w unikalny i niepowtarzalny sposób.

   

  Funkcja Live Composite

  Funkcja ta w prosty sposób umożliwia malowanie światłem. Olympus Tough TG-6 wykona zdjęcie zgodnie z ustawieniami ekspozycji, a następnie przy otwartej migawce będzie "nadpisywał" tylko te obszary, które zostaną dodatkowo rozświetlone lub w których pojawią się nowe światła. Cały proces jest widoczny w czasie rzeczywistym na ekranie LCD. Jest to funkcja, dzięki której z łatwością wykonamy piękne zdjęcia fajerwerków czy ruchu gwiazd.

   

  Bogate portfolio akcesoriów

  Aparat Olympus Tough TG-6 uzupełnia bardzo bogate portfolio akcesoriów zwiększających jego możliwości. Dodatkowe uszczelnienie umożliwiające fotografowanie na głębokości 45m pod wodą, lampy pierścieniowe makro czy zestaw konwerterów obiektywowych - wszystko to sprawia, że aparat Olympus TG-6 można idealnie dopasować do naszych potrzeb.

   

  Aparat Olympus Tough TG-6 + Gratis Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)

  Lista akcesoriów do aparatu Olympus TG-6 przeznaczonych do fotografii podwodnej.

  Aparat Olympus Tough TG-6 + Gratis Karta SanDisk SDXC Extreme 64GB (150MB/s)

  Lista dodatkowych akcesoriów do aparatu Olympus TG-6.

   

  Karty pamięci
  Zasilanie
  Akcesoria Tough
  Futerał
  Konwertery
  Statywy
  Akcesoria czyszczące
  Pamięci i czytniki

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  CMOS 
  Wielkość przetwornika
  1/2.3"
  Liczba pikseli
  Całkowita liczba pikseli 12.7 Mpix w tym efektywnych pilseli 12 Mpix 

  Obiektyw

  Ogniskowa
  4.5-18.0mm (odpowiednik ogniskowej 25-100mm dla formatu małoobrazkowego)
  Zoom optyczny
  4x 
  Zakres przysłony
  f/2.0 (najkrótsza ogniskowa)
  f/4.9 (najdłuższa ogniskowa)
  Minimalna odległość ostrzenia
  1cm 
  Średnica filtra
  40.5mm 

  Ustawianie ostrości

  Typ pomiaru ostrości
  Autofokus TTL iESP z detekcją kontrastu 
  Punkty pomiaru
  b/d 
  Tryby ustawiania ostrości
  Pojedynczy AF
  AF z detekcją twarzy
  Pomiar punktowy
  Obszar
  Śledzenie AF
  Manualne ustawianie ostrości

  Tryb Focus Stacking
  Peaking ostrości (Biały, czarny, czerwony, żółty)
  Tryb Bracketing Ostrości (10 / 20 / 30 zdjęć)

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Pomiar ekspozycji typu ESP
  Punktowy pomiar ekspozycji 
  Tryby ekspozycji
  i-Auto
  Program auto
  Priorytet przysłony
  Fotografowanie wg ustawień własnych
  Tryb podwodny
  Mikroskop
  Programy tematyczne
  Filtr artystyczny
  Film

  Korekta ekspozycji +/- 2 EV / 1/3 kroku
  Czasy otwarcia migawki
  1/2-1/2000s
  poniżej 4s (Sceny nocne / Tryb A) 
  Czułość ISO
  ISO 100-12800 
  Szybkość robienia zdjęć
  Prędkość (H): 20 kl./s
  Maks. liczba kadrów: RAW 14 / JPG (LN): Do pojemności karty pamięci

  Prędkość (L): 5 kl./s
  Maks. liczba kadrów: RAW 40 / JPG (LN): Do pojemności karty pamięci

  Tryb Pro Capture:
  Prędkość (H): 10 kl./s
  Liczba klatek przed zwolnieniem migawki: 5 klatek

  Fotografowanie z interwałem czasowym
  Balans bieli
  System automatycznego balansu bieli
  Sześć zaprogramowanych wartości
  Podwodny balans bieli – trzy gotowe ustawienia
  Jednodotykowe ustawianie balansu bieli: możliwość zarejestrowania 4 ustawień użytkownika
  Możliwość zapisania 1 ustawienia w przypadku temperatury podanej w Kelvinach (2000K - 14000K)

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  RAW, JPEG
  DCF, EXIF 2.3, PIM III, DPOF

  Rozmiar obrazu:
  4000 x 3000 - 640 x 480
  Współczynnik proporcji
  4:3 / 3:2 / 16:9 / 1:1
  Rejestracja filmów
  MOV(MPEG‑4AVC/H.264)

  Film w jakości 4K:
  3840x2160 (4k) / 30p, 25p (około 102 Mbps)
  Czas nagrywania: 29 minut

  Jakość filmu HD:
  1080P Czas nagrywania: 29 minut
  720P Czas nagrywania: 29 minut

  Szybki zapis obrazu:
  (1) 640x360 (SD) / 480fps
  (2) 720P / 240 klatek na sekundę
  (3) 1080P / 120 klatek na sekundę
  Maksymalny czas nagrywania: 20 s

  Poklatkowy:
  720p (AVI Motion JPEG®)
  Rejestracja dźwięku
  PCM, wbudowany mikrofon stereo

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Brak 
  Wyświetlacz LCD
  LCD, 3'' (3:2), rozdzielczość 1.040 tysięcy punktów
  Regulacja jasności +/- 7 poziomów
  Live Preview (Cyfrowy podgląd obrazu na żywo)

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Brak 
  Gniazdo mikrofonowe
  Brak 
  Gniazdo słuchawkowe
  Brak 
  Gniazdo HDMI
  Mikrozłącze (Typ D) 
  Gniazdo USB
  USB 2.0 High-Speed 
  Gniazdo kart pamięci
  SD / SDHC / SDXC (wsparcie UHS-I)
  Kompatybilność z kartą Eye-Fi

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Mechaniczny stabilizator obrazu Przesunięcie sensora 
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi 
  Współpraca z lampą błyskową
  Wbudowana lampa błyskowa

  Tryby:
  (1) AUTO
  (2) Redukcja efektu czerwonych oczu
  (3) Błysk dopełniający
  (4) Manualny
  (5) Wyłączenie lampy błyskowej (Brak błysku)

  Zakres działania (szerokokątny): 0.2-7.9m (ISO 1600)
  Zakres działania (tele): 0.2-3.1m (ISO 1600)
  Korekta błysku

  Bezprzewodowa kontrola błysku: wyzwalanie i sterowanie (system bezprzewodowego, zdalnego sterowania lampami błyskowymi Olympus)

  Kompatybilna zewnętrzna lampa błyskowa:
  FL‑36R, FL‑50R, FL‑300R, FL‑600R, FL‑700WR, FL‑900R

  Liczba kanałów: 1 kanał
  Ustawienie grup: 1 grupa

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  LI‑92B Bateria litowo-jonowa 
  Czas pracy
  b/d 

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  113 x 66 x 32.4 mm (bez elementów wystających) 
  Waga
  253g (zawiera baterię i kartę pamięci) 
  • TG‑6
  • Bateria litowo-jonowa wielokrotnego ładowania LI‑92B
  • Zasilacz sieciowy F‑5AC
  • Kabel USB CB‑USB12
  • Pasek na rękę
  • Karta gwarancyjna
  • Instrukcja obsługi
  • Wodoszczelny (głębokość do 15m)
  • Odporny na upadek z wysokości do 2.1m
  • Odporność na mróz do -10°C
  • Matryca CMOS o rozdzielczości 12 Mpix
  • Wbudowany moduł GPS
  • Możliwość rejestrowania filmów w rozdzielczości 4K 30kl./s, Full HD 120kl./s
  • Szeroki zakres czułości od 100 do 12800 ISO umożliwia fotografowanie w trudnych warunkach oświetlenia
  • Tryb makro o minimalnej odległości ostrzenia 1cm
  • Trzy tryby balansu bieli dla fotografii podwodnej zapewniające naturalne kolory w zależności od głębokości oraz warunków
  • Zapis zdjęć w formacie RAW

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?