Prawdziwe raty 0% - Na cały asortyment!

Obiektyw Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 do Leica M - MC, niklowy

ID: 31373

voigtlander
cena 4199 zł
Raty 0%!10 x 419,90 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z naszym doradcą
zapytaj o produkt lub cenę

Obiektyw Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 do Leica M - MC, niklowy

Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 to druga, odświeżona i uwspółcześniona wersja legendarnego obiektywu o niepowtarzalnej plastyce i charakterze. Obiektyw łączy wysoką jakość optyczną z duchem analogowych konstrukcji i wyjątkową pracą pod światło.Obiektyw Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 do Leica M - MC, niklowy

50 mm to klasyka gatunku wśród obiektywów stałoogniskowych zaprojektowanych do współpracy z matrycami pełnoklatkowymi. Oferując 46,3° pole widzenia, podobne do tego, jakie widzi ludzkie oko, jest jedną z najczęściej wybieranych ogniskowych do fotografii portretowej czy reportażowej. Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 znajdzie swoje zastosowanie także w fotografii studyjnej, produktowej, a nawet w krajobrazie, umożliwiając wycięcie fragmentu obserwowanego pejzażu.

Obiektyw Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 do Leica M - MC, niklowy

Obiektyw Voigtlander 50 mm f/1,5 to część linii superjasnych obiektywów Nokton, umożliwiających pracę nawet przy znikomej ilości światła zastanego. Szeroki zakres ustawień przysłony od f/1,5 do f/16 oraz możliwość jej precyzyjnej zmiany co 1/2 stopnia EV daje pełną kontrolę nad tym, co w danym kadrze jest istotne. Papierowa głębia ostrości uzyskiwana na dużych otworach przysłony pozwala wydobyć temat zdjęcia z jego otoczenia, skupiając na nim całą uwagę widza. Przy szeroko otwartej przysłonie obraz jest ostry w centrum kadru oraz plastyczny na bokach. Po jej przymknięciu ostrość pojawia się na całej szerokości kadru, rozmycia nadal zachowują jednak swój charakterystyczny, malowniczy wygląd.

Obiektyw Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 do Leica M - MC, niklowy

Nokton II 50 mm f/1,5 nawiązuje do konstrukcji cenionego przez koneserów poprzednika z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wprowadzone poprawki pozwoliły zachować absolutnie niepowtarzalny, analogowy charakter obrazowania, łącząc go z wysoką precyzją i rozdzielczością współczesnej optyki. 8 elementów rozmieszczonych w 6 grupach, w tym jedna soczewka obustronnie asferyczna, umożliwiają kreowanie zdjęć o bardzo małej głębi ostrości, z zachowaniem dużego mikrokontrastu i wspaniałej, bogatej kolorystyki. Perfekcyjnie działająca, dwunastolistkowa przysłona umożliwia kontrolę ilości przepuszczanego światła oraz sprawia, że uzyskiwane rozmycia są aksamitnie gładkie.

Obiektyw Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 do Leica M - MC, niklowy

Obiektyw Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 z mocowaniem Leica M dostępny jest w dwóch wersjach optycznych SC oraz MC, różniących się ilością zastosowanych powłok antyrefleksyjnych. Soczewki w wersji MC pokryte są wieloma warstwami powłok antyrefleksyjnych, które znacznie redukują flary i odblaski oraz pozostawiają naturalny kolor zdjęć. Wersja SC posiada natomiast pojedynczą powłokę, dzięki czemu praca pod światło bywa zdecydowanie bardziej zaskakująca. Mniejsza liczba warstw wpływa także na barwę uzyskiwanych zdjęć, w których dominują klasyczne tony.  Kompaktowy tubus Noktona II 50 mm utrzymany został w klasycznym designie, odwołującym się do obiektywów z minionych dekad. Do wyboru dostępne są aż trzy wersje kolorystyczne: klasyczna czerń, eleganckie satynowe srebro oraz prawdziwa gratka dla miłośników fotograficznej historii - wersja niklowa nawiązująca do lat trzydziestych dwudziestego wieku.

Obiektyw Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 do Leica M - MC, niklowy

Najwyższa jakość wykonania to cecha charakterystyczna dla wszystkich produktów marki Voigtlander. Nie inaczej jest w przypadku drugiej odsłony Noktona 50 mm f/1,5. Niezależnie od wybranej wersji cały tubus obiektywu wykonany został z metalu, dzięki czemu obiektyw zachowa dokładność pracy przez wiele lat. Pierścień ostrości porusza się płynnie, ale z przyjemnym, niezbędnym do precyzyjnej pracy oporem.   Obiektyw wyposażony został w bagnet typu Leica M, zaprojektowany do aparatów dalmierzowych Leica oraz Voigtlander. Przy użyciu odpowiedniego adaptera bagnetowego, Noktona II 50 mm f/1,5 założyć można na dowolnym aparacie bezlusterkowym Canon R, Nikon Z, Sony E czy Micro 4/3.

Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 do Leica M - MC, niklowy cena: 4199 zł

pytaj o dostępność
Ogniskowa
50mm 
Minimalna wartość przysłony
f/1,5 
Maksymalna wartość przysłony
f/16 
Rodzaj mocowania
 Leica M
Kompatybilność z matrycą
Pełna klatka 
Kąt widzenia
 46,3°
Minimalna odległość ostrzenia
70 cm 
Konstrukcja optyczna
8 elementów w 6 grupach  
Liczba listków przysłony
12 
Ustawianie ostrości
Manual 
Średnica filtra
43 mm 
Wymiary
3,7 x ⌀5,5 cm 
Waga
258 g 
  • obiektyw Voigtlander Nokton II 50 mm f/1,5 do Leica M - MC, niklowy
  • dekielek na przód obiektywu
  • dekielek na tył obiektywu

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?