Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja (piątek) nasze salony w Krakowie i Katowicach oraz biuro będą nieczynne. Zamówienia złożone w tym terminie będą realizowane od 5 maja. Za utrudnienia przepraszamy.
Wszechstronny obiektyw typu „All in one zoom” do pełnoklatkowych aparatów marki Sony
Pierwszy na świecie uniwersalny obiektyw typu zoom f/2.8 do aparatów bezlusterkowych z matrycą pełnoklatkową. Tamron 28-200 mm f/2.8-5.6 Di III RXD oferuje niezwykle szeroki i uniwersalny zakres ogniskowych. Łączy w sobie znakomite parametry optyczne i wydajny system AF. Idealny zarówno do fotografii krajobrazowej , portretowej czy przyrodniczej.
Nowy obiektyw 28–200 mm ma nie tylko duży zasięg, lecz także fenomenalne parametry makro.
Przy długości ogniskowej równej 28 mm MOD (ang. Minimum Object Distance — minimalna odległość od obiektu) wynosi 0,19 m, a współczynnik powiększenia 1:3,1. Natomiast przy długości 200 mm MOD wynosi 0,8 m, a współczynnik powiększenia jest równy 1:3,8. Dzięki temu można tym obiektywem wykonać zachwycające zbliżenia i w pełni wykorzystać duży otwór przysłony do uzyskania znakomitego efektu bokeh.
Przeczytaj o tym obiektywie na naszym blogu
Szybki, precyzyjny i cichy
Obiektyw 28–200 mm F/2.8‐5.6 Di III RXD marki Tamron jest wyposażony w popularny silnik krokowy RXD AF, który został specjalnie dostosowany do technologii pracy układu ostrzenia zastosowanej w bezlusterkowych aparatach systemowych. Jest szybki, precyzyjny i bardzo cichy, dlatego znakomicie się sprawdza przy nagrywaniu filmów, a także umożliwia płynne przejścia. Obsługuje również funkcję szybkiego przełączania na ręczne ustawianie ostrości (DMF, Direct Manual Focus) oraz funkcję Eye AF opracowane przez firmę Sony.
Firma Tamron ma bezkompromisowe podejście do parametrów optycznych. Dlatego wykorzystuje specjalne elementy obiektywu — w tym dwie soczewki LD (ang. Low Dispersion) i jedną XLD (ang. Extra Low Dispersion) — aby znacznie zmniejszyć aberracje chromatyczne i umożliwić fotografom uzyskanie zniewalającej jakości w obrębie całego obrazu.
Obiektyw jest odporny na warunki atmosferyczne dzięki zastosowaniu gumowych uszczelek wewnątrz konstrukcji. Przednia soczewka jest pokryta powłoką fluorową, która chroni soczewkę przed skraplaniem się wody, tłustymi śladami oraz zabrudzeniami, a także sprawia, że łatwiej ją wyczyścić.
Kompaktowe rozmiary
Mimo świetnej przysłony i dużego zakresu ogniskowej Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD ma dokładnie takie same wymiary jak popularny model 28–75 mm f/2.8 Di III RXD , jest również mniejszy od innych megazoomów dostępnych na rynku.
W tym modelu, podobnie jak we wcześniejszych obiektywach marki Tamron z linii opracowanej z myślą o aparatach marki Sony z mocowaniem typu E, również zastosowano 67-milimetrową średnicę przedniej soczewki, a tym samym filtrów. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ w przypadku wszystkich modeli obiektywów można stosować te same filtry.
Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.
Masz pytania odnośnie do tego produktu?