Obiektyw Nikkor Z 50mm f/1,8 S -


nikon
  cena 2739 zł
  eRaty 12 x 245 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Zalecane akcesoria

  Zatańcz ze światłem. Wyjątkowa jakość optyki pełnoklatkowego obiektywu NIKKOR Z S wyznacza nowy standard wśród obiektywów f/1,8. Pod względem poziomu szczegółów jest on znacznie lepszy od dotychczasowych¹ obiektywów stałoogniskowych f/1,4. To nie jest więc po prostu nowy obiektyw 50 mm. To nowa przyszłość wspaniałej fotografii.

  Więcej światła

  Dzięki dużej średnicy mocowania Z obiektywy NIKKOR z tym bagnetem umożliwiają tworzenie jasnych obiektywów nie obarczonych winietowaniem. Mimo małej odległości od płaszczyzny mocowania do matrycy, obiektyw oferuje równomierną jasność obrazu w całym kadrze. To w efekcie daje nowe możliwości w zakresie poziomu szczegółów i niuansów aż po krawędzie kadru.

  Twórz szerokie kadry. Ustawiaj ostrość dowolnie.

  Obiektyw NIKKOR Z 50mm f/1.8 S doskonale się sprawdza podczas fotografowania w świetle zastanym. W połączeniu z wyjątkową ostrością i niewielką odległością zdjęciową wynoszącą zaledwie 0,4 m pozwala to pracować w pełni naturalnie. Można uchwycić fotografowany obiekt razem z częścią otoczenia. Można także ustawić ostrość z bliska i uzyskać szczegółowe zdjęcie głowy i barków.
   
   

  Bezkompromisowa precyzja

  Pełen realizm. Więcej światła. Doskonała zdolność rozdzielcza i doskonała korekcja winietowania pozwalają na zachowanie najdrobniejszych szczegółów nawet w narożnikach kadru. Każdy element sceny jest idealnie odwzorowany, nawet podczas fotografowania z maksymalnie otwartą przysłoną.
   

  Ostrzejszy
  Minimalizacja aberracji komatycznej pozwala doskonale odwzorować punktowe źródła światła, na przykład latarnie uliczne nocą. Punktowe źródła światła są odwzorowane jako punkty, nawet przy krawędziach kadru.
   

  Jaśniej
  Dwie soczewki ze szkła ED i dwie soczewki asferyczne zapewniają ostre, wspaniałe zdjęcia o bogatej kolorystyce i głębokim kontraście.
   
  Doskonalej
  Opracowana przez firmę Nikon przeciwodblaskowa powłoka nanokrystaliczna ogranicza refleksy i flarę, co pozwala uzyskać kontrastowe zdjęcia nawet podczas fotografowania pod światło. To samo dotyczy fotografowania scen z wieloma źródłami światła padającego bezpośrednio na kadr. 


   
  Artyzm z dowolnej odległości

  Płynne rozmycie tła. Znakomita ostrość. W połączeniu z niezwykle szczegółowymi cieniami i światłami kadru rejestrowanymi przez aparat Z firmy Nikon obiektyw pozwala tworzyć zdjęcia o wspaniałej głębi.
   
  Znakomite rozmycie tła

  Kremowy, naturalny efekt rozmycia tła to zasługa przysłony f/1,8 i dziewięciosegmentowej konstrukcji przysłony o okrągłym otworze. Światła kadru są odtworzone jako subtelne punkty. Nawet po nieznacznym przymknięciu przysłony można uzyskać piękne, płynne efekty.


   
  Artyzm z dowolnej odległości

  Zastosowany w obiektywie system wielokrotnego ogniskowania dba o wyraźne odwzorowanie obszaru ostrości, nawet podczas fotografowania z bliska. Światła kadru są odtworzone jako subtelne punkty.

  Napędzany obrazem

  Obiektywy NIKKOR Z wykorzystują system wielokrotnego ustawiania ostrości oraz wiele silników AF, aby ustawianie ostrości było niezwykle precyzyjne, wyjątkowo płynne i praktycznie bezgłośne. To sprawia, że obiektyw ten idealnie się nadaje do robienia zarówno filmów, jak i zdjęć.
   
  Najbardziej odpowiedni kąt
  Komunikacja między obiektywem a aparatem pozwala na znakomitą kompensację dystorsji, co przekłada się na wyjątkowo poprawną geometrię całego kadru.
   

  Zawsze precyzyjny
  Pływające soczewki zapewniają doskonałą ostrość przy niewielkich odległościach. Elektromagnetyczna przysłona umożliwia precyzyjne ustalanie ekspozycji podczas szybkich zdjęć seryjnych.
   

  Dowolne światło
  Obiektyw korzysta z dostępnego w aparacie systemu redukcji drgań, umożliwiając fotografowanie z czasami otwarcia migawki dłuższymi nawet o pięć stopni niż byłoby to możliwe bez użycia tego systemu². To pozwala rejestrować ostrzejsze zdjęcia przy słabnącym świetle dziennym oraz filmy bez niechcianych skutków drgania aparatu.


  Przejmij kontrolę

  Szeroki, moletowany pierścień sterujący umożliwia niezwykle precyzyjną i intuicyjną obsługę. Podczas fotografowania w trybie AF do pierścienia sterującego można przypisać ustawienia czułości ISO lub kompensacji ekspozycji. Podczas fotografowania z ręcznym ustawianiem ostrości pierścień sterujący może służyć jako pierścień ustawiania ostrości. Ostrość zmienia się w zależności od tego, jak szybko lub wolno pierścień jest obracany, co ułatwia precyzyjną pracę i filmowanie z bliska.
   
  Doskonałe działanie

  Twarze pełne piękna. Prawda w spojrzeniu z ukrycia. Obiektyw jest stworzony do rejestrowania wyjątkowego, pełnoklatkowego materiału wideo, co pozwala pokazać i przekazać znacznie więcej.
   
   
  Cisza na planie

  Niemal bezgłośny silnik krokowy pozwala oddać pełnię emocji nawet najbardziej cichych momentów. Bezgłośny pierścień sterujący umożliwia ustawianie ostrości z maksymalną precyzją, aby nic nie odciągało uwagi podczas rejestrowania najbardziej emocjonujących scen.
   
  Bez oddechu

  „Oddychanie” obiektywu zostało praktycznie wyeliminowane, umożliwiając swobodne operowanie położeniem płaszczyzny ostrości i niezawodne komponowanie ujęć pełnych ekspresji. Płynne i stabilne sterowanie przysłoną pozwala oddać naturalne zmiany ekspozycji poszczególnych scen.
   

  Wszędzie

  Ruszaj w drogę. W celu ochrony przed kurzem i kropelkami wody dokładnie uszczelniono każdą ruchomą część tubusu obiektywu. Powłoka fluorowa aktywnie chroni przed wodą, pyłem i brudem, nie wpływając przy tym na jakość zdjęć.

  Filtry

  Ogniskowa
  50mm
  Minimalna wartość przysłony
  f/1,8
  Maksymalna wartość przysłony
  f/16
  Rodzaj mocowania
  Nikon Z
  Kompatybilność z matrycą
  FX/DX
  Kąt widzenia
  Format FX: 47°, format DX: 31°30'
  Minimalna odległość ostrzenia
  400mm
  Skala odwzorowania
  1:6.666
  Konstrukcja optyczna
  12 soczewek w 9 grupach (w tym 2 soczewki ze szkła ED, 2 soczewki asferyczne i soczewki z powłoką nanokrystaliczną)
  Liczba listków przysłony
  9
  Ustawianie ostrości
  System wewnętrznego ustawiania ostrości AF/MF
  Stabilizacja
  brak
  Średnica filtra
  62mm
  Inne funkcjonalności
  Uszczelniona konstrukcja, programowalny pierścień ustawiania ostrości
  Osłona przeciwsłoneczna
  tak, dołączona do zestawu
  Wymiary(długość x średnica)
  76 x 86.5 mm
  Waga
  415g
  • Zatrzaskiwana przednia pokrywka obiektywu LC-62B o średnicy 62 mm
  • Tylna pokrywka obiektywu LF-N1
  • Osłona z mocowaniem bagnetowym HB-90
  • Futerał na obiektyw CL-C1
  • Nowe mocowanie Nikon Z
  • Zakres przysłony od f/1.8 to f/16
  • Dwie soczewki ze szkła ED , oraz dwie soczewki asferyczne
  • Powłoki nanokrystaliczne
  • Płynny, krokowy silnik AF
  • Programowalny pierścień ustawiania ostrości
  • Uszczelniona konstrukcja
  • Zaokrąglona, 9-listkowa przyszłona
  • Wyróżniające się wzornictwo

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Opinie

  Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie opinii

  Krzysztof - ocena: 5
  Najlepszy obiektyw 50 1.8 od Nikona jaki do tej pory powstał. Niesamowita ostrość od 1.8, dobry balans z Z6. Sklep fotoplus szybka dostawa i obsługa

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?