Nikon lampa SB-5000 - 2 lata gwarancji


nikon
  cena 2999 zł
  eRaty 12 x 268 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę
  Zalecane akcesoria

  Odpowiednie oświetlenie dzięki SB-5000 – naszej pierwszej lampie błyskowej sterowanej radiowo.

  Szybka, niezawodna i uniwersalna – lampa błyskowa SB-5000 zapewnia niezrównane możliwości oświetleniowe zarówno w plenerze, jak i w studio. Wykorzystanie sygnałów radiowych pozwala sterować lampą z odległości nawet 30 m oraz umożliwia tworzenie złożonych konfiguracji lamp błyskowych zamontowanych na aparacie lub używanych oddzielnie. Teraz można pracować w warunkach, w których użycie sygnałów optycznych byłoby niemożliwe z powodu fizycznych przeszkód lub w których mogłyby one ulec osłabieniu ze względu na intensywne światło słoneczne. Nowy wewnętrzny system chłodzenia pozwala na wykonanie ponad 100 szybkich zdjęć z maksymalną mocą lampy. Lekki i kompaktowy model SB-5000 charakteryzuje się wygodną i intuicyjną obsługą, dzięki czemu jest idealny dla fotografów, którzy muszą być zawsze gotowi do utrwalania ważnych chwil.

  PROFESJONALNA LAMPA BŁYSKOWA ZAPEWNIAJĄCA NIEZRÓWNANE MOŻLIWOŚCI OŚWIETLENIOWE

  Zaprojektowana tak, aby sprostać oczekiwaniom zawodowych fotografów zarówno w plenerze, jak i w studio. SB-5000 to lampa błyskowa i-TTL zgodna z cyfrowymi lustrzankami jednoobiektywowymi formatu FX i DX. Lampa ta, stanowiąca element kreatywnego systemu oświetlenia firmy Nikon (CLS), może być używana jako lampa błyskowa mocowana w gorącej stopce, jako bezprzewodowy sterownik błysku lub jako lampa wyzwalana bezprzewodowo. Jest to pierwsza lampa błyskowa firmy Nikon, która umożliwia bezprzewodowe sterowanie za pośrednictwem fal radiowych, co eliminuje konieczność zachowania bezpośredniej widoczności między lampą sterującą i lampami wyzwalanymi oraz usprawnia ich działanie podczas fotografowania w pełnym słońcu. Nowy wewnętrzny system chłodzenia firmy Nikon umożliwia wykonanie większej liczby zdjęć w serii i eliminuje niepożądane przerwy w zasilaniu. Inne zalety to liczba przewodnia 34,5 oraz pokrycie szerokiego zakresu ogniskowych, który w przypadku formatu FX wynosi od 24 do 200 mm (z dyfuzorem – 14 mm). Udoskonalone elementy sterujące i bardziej przejrzyste menu ułatwiają obsługę, a lekka, kompaktowa konstrukcja zapewnia większy komfort w przypadku zamontowania lampy błyskowej na aparacie. Trzy ustawienia rozkładu oświetlenia zapewniają pełną kontrolę pokrycia błyskiem w zależności od warunków. Wbudowany dyfuzor oraz odbłyśnik, a także nasadka rozpraszająca i opcjonalne filtry kolorowe firmy Nikon zapewniają jeszcze większe możliwości twórcze.

  PEŁNA KONTROLA W WYMAGAJĄCYCH SYTUACJACH: ZAAWANSOWANY BEZPRZEWODOWY SYSTEM OŚWIETLENIA STEROWANY RADIOWO

  Model SB-5000 został stworzony z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach. Zapewnia pełną obsługę nowej funkcji sterowania radiowego w ramach kreatywnego systemu oświetlenia (CLS) firmy Nikon. Za pomocą lampy błyskowej SB-5000 i bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania WR-R10 można teraz wyzwalać pojedyncze lampy lub konfiguracje złożone z wielu lamp. Dzięki uniwersalności, którą model SB-5000 zapewnia w zakresie zdalnego wyzwalania, można stworzyć niemal dowolną konfigurację lamp błyskowych, w tym złożone konfiguracje obejmujące wiele lamp, oraz sterować nimi. W połączeniu z bezprzewodowym pilotem zdalnego sterowania WR-R10 umożliwia obsługę do sześciu grup lamp błyskowych SB-5000. Funkcja sterowania za pomocą sygnałów optycznych również jest w pełni dostępna, dzięki czemu w konfiguracjach złożonych z wielu lamp nadal można stosować starsze modele lamp błyskowych.

  PROFESJONALNA LAMPA BŁYSKOWA, KTÓRA JEST ZAWSZE GOTOWA DO PRACY

  Model SB-5000 zaprojektowano do pracy w najbardziej wymagających okolicznościach – od dżungli i pustyni po czerwone dywany i wybiegi. Lampa błyskowa SB-5000 została wyposażona w pierwszy na świecie (wg danych na 1 września 2015 r.) – wśród kompaktowych lamp błyskowych mocowanych na sankach aparatu – wewnętrzny system kontrolowania temperatury opracowany przez firmę Nikon. Dzięki szybkości działania i niezawodności pozwala wykonać nawet 120 zdjęć w 5-sekundowych odstępach lub 84 zdjęcia w odstępach 3-sekundowych. Możliwe jest wykonanie ponad 100 zdjęć w serii z pełną mocą lampy. Ograniczenie ilości ciepła generowanego w głowicy zapobiega jej przegrzaniu – ochrona termiczna jeszcze nigdy nie była tak skuteczna.

  BEZPROBLEMOWA INTEGRACJA Z CIESZĄCYM SIĘ OGROMNYM UZNANIEM KREATYWNYM SYSTEMEM OŚWIETLENIA (CLS) FIRMY NIKON

  Głównym elementem modelu SB-5000 jest opracowany przez firmę Nikon inteligentny system sterowania błyskiem i-TTL, dzięki któremu lampy firmy Nikon mogą przesyłać do cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych zgodnych z systemem CLS kluczowe informacje na temat ekspozycji. Sterowanie lampą błyskową SB-5000 może odbywać się drogą radiową – w ramach zaawansowanego bezprzewodowego systemu oświetlenia – lub tradycyjnie, z wykorzystaniem sygnałów optycznych. Jednym z ulepszeń z zakresu obsługi jest ujednolicone sterowanie błyskiem, które zapewnia większe możliwości sterowania systemem. Teraz można sterować lampą SB-5000 i zmieniać jej ustawienia z poziomu menu aparatu lub komputera z oprogramowaniem Camera Control Pro 2, jeśli lampa jest podłączona do aparatu.

  ZWARTA KONSTRUKCJA, WYGODNE STEROWANIE

  Model SB-5000 został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkownika – jest lżejszy od poprzednika, a jego obsługa jest bardziej intuicyjna. Różnica jest zauważalna od razu po podłączeniu lampy błyskowej SB-5000 do aparatu lub umieszczeniu jej w torbie podróżnej – to niewielkie urządzenie waży zaledwie 420 gramów. Wygodnie rozmieszczone elementy sterujące pozwoliły na zastosowanie dużego i czytelnego wyświetlacza. Obrotowy wybierak wielofunkcyjny i przycisk „i” zapewniają szybki dostęp do często używanych lub spersonalizowanych funkcji – np. naciśnięcie przycisku „i” powoduje natychmiastowe wyświetlenie listy głównych ustawień lampy błyskowej do fotografii w trybie pojedynczej lampy błyskowej lub zaawansowanego bezprzewodowego systemu oświetlenia. Głowicę lampy błyskowej SB-5000, podobnie jak głowicę poprzedniego modelu, można przechylać w dół do 7° lub w górę do 90° oraz obracać w poziomie o 180° w lewo i w prawo.

  Nikon lampa SB-5000 - 2 lata gwarancji cena: 2999 zł

  pytaj o dostępność
  Zasilanie
  Liczba przewodnia (w metrach, ISO 100)
  34,5 (ogniskowa 35 mm)
  55 (ogniskowa 200 mm)
  Regulacja energii błysku
  1/1-1/256
  Zoom palnika
  Pokrywa kąt widzenia obiektywu o ogniskowej od 24 do 200 mm, a w przypadku użycia dyfuzora – 14 mm (wartości dotyczą formatu FX i standardowego rozkładu oświetlenia)
  Tryby pracy lampy
  i-TTL
  automatyka przysłony (AA)
  automatyka bez TTL
  tryb manualny błysku z priorytetem odległości
  tryb manualny
  błysk stroboskopowy
  Funkcje fotografowania (ustawiane z menu aparatu)
  Automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki
  Blokada mocy błysku
  Synchronizacja z długimi czasami ekspozycji
  Redukcja efektu czerwonych oczu
  Synchronizacja na tylną kurtynkę migawki
  Kompensacja ekspozycji
  Inne funkcje
  Błysk próbny, przedbłyski monitorujące, wspomaganie diodą wielopolowego AF, oświetlenie modelujące
  Odchylanie głowicy
  W dół do 7° lub w górę do 90°
  Obrót w poziomie o 180° w lewo i w prawo
  Funkcje fotografowania z użyciem kilku lamp błyskowych
  Zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia (sterowany radiowo [lampa główna + 6 grup]/sterowany optycznie [lampa główna + 3 grupy]), tryb bezprzewodowy dla wielu lamp błyskowych z bezpośrednim zdalnym sterowaniem (tryb lampy zdalnej)
  Filtr barwny
  Filtr zewnętrzny, dostępna funkcja automatycznej detekcji
  Zasilanie
  4 baterie typu AA (alkaliczne akumulatory manganowe lub akumulatory niklowo-wodorkowe)
  Wysokowydajny pojemnik na baterie SD-9
  Liczba błysków
  150 lub więcej (w przypadku baterii alkalicznych)
  190 lub więcej (w przypadku akumulatorów niklowo-wodorkowych)
  Minimalny czas ładowania
  ok. 2,6 s (w przypadku baterii alkalicznych)
  ok. 1,8 s (w przypadku akumulatorów niklowo-wodorkowych)
  Wymiary
  ok. 73 × 137 × 103,5 mm
  Waga
  ok. 420 g (sam korpus)
  • Podstawka do lampy błyskowej AS-22
  • Nasadka rozpraszająca SW-15H firmy Nikon
  • Filtr światła jarzeniowego SZ-4FL
  • Filtr żarowy SZ-4TN
  • Miękki futerał SS-5000
  • Futerał na akcesoria
  • Radiowy system sterowania błyskiem
  • Wbudowany system chłodzenia
  • Głowica regulowana w 2 płaszczyznach
  • Zoom palnika 24-200 mm

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?