Obiektyw Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM


canon
  cena 1509 zł
  eRaty 12 x 135 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę

  Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM

  Ten innowacyjny, kompaktowy obiektyw makro do aparatów serii EOS M umożliwia powiększanie trudno dostrzegalnych detali fotografowanych obiektów. To pierwszy na świecie obiektyw z funkcją automatycznej regulacji ostrości wyposażony we wbudowaną lampę błyskową do makrofotografii, która umożliwia odpowiednie oświetlenie obiektu w każdych warunkach.

   

  Prawdziwe makro o skali odwzorowania 1:1 z możliwością doświetlenia obiektu sprawia, że zdjęcia i filmy charakteryzują się pełnią szczegółów oraz dużą głębią ostrości.

   

  Niewielkie rozmiary całego zestawu jak i wspaniałe walory użytkowe pozwalają na wykonywanie profesjonalnej jakości zdjęć i filmów makro w różnorodnych sytuacjach.

   

   Obiektyw jest wyposażony w dwie wbudowane i kontrolowane lampy LED (lampy błyskowe do makrofotografii). To rozwiązanie zapewnia dodatkowe oświetlenie przed obiektywem, które eliminuje niepotrzebne cienie, rzucane często przez fotografa i jego sprzęt podczas wykonywania zdjęć makro. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby przełączyć lampę błyskową do makrofotografii na oświetlenie z prawej lub z lewej strony w celu znalezienia właściwego balansu i uzyskania atrakcyjnych obrazów, których nie można wygenerować w żaden inny sposób. Doskonałe rozwiązanie do fotografowania z małej odległości kwiatów i żywności oraz małych przedmiotów o zawiłych szczegółach, takich jak biżuteria.  Aby umożliwić pełne wykorzystanie całego dostępnego światła, obiektyw EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM jest wyposażony w zbiegający się tubus, który ogranicza do minimum cień rzucany przez sam obiektyw. Ponadto zapewnia punkty styku z powierzchnią, które gwarantują stabilność fotografowania. Dzięki temu obiektyw może wykonywać zdjęcia pod ostrym kątem (53 stopni) względem powierzchni, na której znajduje obiekt. Połączenie punktów styku i zastosowania lampy błyskowej do makrofotografii (gdy jest potrzebna) umożliwia rejestrowanie szczegółowych zdjęć makro. Obiektyw EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM charakteryzuje się współczynnikiem powiększenia 1:1, co oznacza, że fotografowane obiekty ukazują się na matrycy w rzeczywistych rozmiarach.

  Aby odkryć i powiększyć drobniejsze szczegóły obiektu, można włączyć tryb supermakro. Wyjątkowe, 1,2-krotne powiększenie pozwala powiększać obiekty ponad rzeczywiste rozmiary. Biorąc pod uwagę mnożnik ogniskowej matrycy o rozmiarze APS-C aparatu EOS M, powiększenie podczas rejestrowania obrazu odpowiadające formatowi 35 mm wynosi 1,92x, więc użytkownicy mogą uwieczniać niezwykle drobne szczegóły, takie jak żyłki w roślinach czy drobne detale biżuterii. Z kolei tryb supermakro umożliwia podejście na niewiarygodnie małą odległość roboczą (13 mm) i odkrywanie bardzo małych przedmiotów. 

  Połączenie możliwości obiektywu EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM i funkcji filmowania aparatu EOS M umożliwia rejestrowanie ruchomych obiektów z bardzo małej odległości.

   Kompaktowa konstrukcja obiektywu EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM sprawia, że doskonale nadaje się on do dokumentowania codziennych wydarzeń w podróży. Dzięki precyzyjnej optyce, małej wadze (130 g) i składanemu korpusowi obiektyw EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM jest doskonały do codziennego fotografowania. Zastosowanie elementów UD i asferycznych sprawia, że obiektyw charakteryzuje się wysokiej jakości parametrami optycznymi.  W przypadku makrofotografii drgania kątowe są znacznie bardziej widoczne, dlatego do makrofotografii zwykle potrzebny jest stabilny statyw. Jednak hybrydowy stabilizator obrazu zastosowany w obiektywie EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM został specjalnie zaprojektowany, aby pomóc ograniczyć do minimum drgania kątowe i wynikające z przesuwania aparatu. To zwiększa elastyczność reagowania na ruchy lub zmiany położenia obiektu i zapewnia wyraźne obrazy makrofotograficzne.

  Z hybrydowym stabilizatorem obrazu

  Bez hybrydowego stabilizatora obrazu

   

  Jasna przysłona f/3,5 i długość ogniskowej wynosząca w przeliczeniu na format 35 mm około 44,8 mm (z uwagi na zmniejszoną matrycę aparatów bezlusterkowych) umożliwiają rejestrowanie różnych ujęć z naturalnym kątem widzenia i naturalną perspektywą. Ten obiektyw codziennego użytku jest też doskonały do fotografii portretowej, zwłaszcza w połączeniu z hybrydowym stabilizatorem obrazu 7-listkową, okrągłą przysłoną. Ułatwia wykonywanie zdjęć portretowych, które przyciągną uwagę do wybranych szczegółów dzięki oddzieleniu obiektu od idealnie rozmytego tła. Ponadto można użyć lampy błyskowej do makrofotografii, aby nadać blask oczom fotografowanej osoby. Niemal bezgłośna technologia STM (silnik krokowy) zastosowana w obiektywie EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM ułatwia tworzenie wysokiej jakości filmów, zapewniając stabilną, cichą i ciągłą regulację ostrości. Umożliwia to rejestrowanie tylko dźwięków otoczenia, z pominięciem odgłosów pracy silnika regulacji ostrości.

   

  Przykłady zastosowania obiektywu w fotografii

  Przykłady zastosowania obiektywu w podczas filmowania

   

   

   

   

  Ogniskowa
  28mm 
  Minimalna wartość przysłony
  f/22 
  Maksymalna wartość przysłony
  f/3.5 
  Rodzaj mocowania
  EF-M 
  Kompatybilność z matrycą
  APS-C 
  Kąt widzenia
  51°55' 
  Minimalna odległość ostrzenia
  9,7cm (tryb standardowy)
  9,3cm (tryb Super Macro) 
  Skala odwzorowania
  1:1
  Konstrukcja optyczna
  11 elementów w 10 grupach 
  Liczba listków przysłony
  7 (zaokrąglone) 
  Ustawianie ostrości
  AF (napęd STM)/MF 
  Stabilizacja
  Technologia Hybrid IS, korekcja do 3.5 stopnia EV
  Średnica filtra
  43 (mocowany do osłony obiektywu ES-22) 
  Inne funkcjonalności
  Dioda LED do fotografii makro
  Osłona przeciwsłoneczna
  ES-22 (dostarczona z produktem) 
  Wymiary
  60.9mm × 45.5mm 
  Waga
  130g 
  • Pokrywa na obiektyw: EF-M28 (dostarczona z produktem)
  • Osłona obiektywu: ES-22 (dostarczona z produktem)
  • Pokrywa tylna: Dekiel przeciwkurzowy EB (dostarczony z produktem)
  • Standardowy, bardzo uniwersalny obiektyw do bezlusterkowców Canon z matrycą APS-C i mocowaniem EF-M
  • Możliwość ostrzenia z odległości 3 cm od przedniej krawędzi obiektywu, co daje skalę odwzorowania 1:1
  • Wbudowana okrągła lampa LED, która oświetla pełnym okręgiem lub połową oraz oświetla błyskiem lub światłem ciągłym
  • Silnik STM zapewniający niemal bezgłośną i płynną regulację ostrości, co jest doskonałym rozwiązaniem zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów
  • Stabilizator obrazu Hybrid IS umożliwiający fotografowanie makro z ręki
  • Atrakcyjne rozmycie tła dzięki jasnej przysłonie i małej głębi ostrości
  • Niewielkie rozmiary i waga

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?