Wietrzenie magazynu!

Wyprzedajemy dziesiątki produktów w niższych cenach!

Lustrzanka Nikon D850

ID: 13070

nikon
cena 12999 zł
eRaty 12 x 1161 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
negocjuj cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Lustrzanka Nikon D850
12999 zł
dostępny od ręki
Lustrzanka Nikon D850 + Nikkor AF-S 24-120mm f/4G ED VR + oryginalny akumulator Nikon EN-EL15C
17999 zł
pytaj o dostępność
Zalecane akcesoria

Aparat cyfrowy Nikon D850

Nikon D850 to profesjonalna lustrzanka cyfrowa wyposażona w pełnoklatkową  matrycę CMOS bez optycznego filtra dolnoprzepustowego, o  bardzo wysokiej rozdzielczości 45,4 mln pikseli.  Dedykowana jest szerokiej grupie zawodowych fotografów oraz najbardziej wymagającym pasjonatom, ceniącym sobie doskonałą jakość obrazu i niezawodność nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Ta uniwersalna lustrzanka wspaniale sprawdza się  zarówno podczas reportażu ślubnego, sesji modowej, fotografii portretowej w studio lub w plenerze jak i podczas fotografowania sportu czy przyrody.

 Bardzo szeroki zakres czułości ISO 64-25600 (rozszerzalny do ISO 32-102400) pozwala na fotografowanie i filmowanie w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Model ten posiada bardzo sprawny  153-punktowy system AF (z 99 czujnikami krzyżowymi) umożliwiający szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości nawet w wyjątkowo słabym oświetleniu (do -4EV). Nikon D850 świetnie sprawdza się w czasie fotografowania dynamicznych wydarzeń  pozwalając na wykonywanie serii zdjęć z prędkością 7kl./s lub 9kl./s (z gripem MB-D18). Bufor pozwala na zapis serii około 65 zdjęć w formacie RAW i około 160 JPEG. Najkrótszy czasem otwarcia migawki wynosi 1/8000s. Zarówno zdjęcia seryjne jak i pojedyncze możemy wykonywać również w trybie cichej migawki. Aparat umożliwia również wykonywania wysokiej jakości filmów w rozdzielczości 4k 30kl./s, Full HD 60kl./s ora 120kl./s.

Lustrzanka Nikon D850

Bardzo solidny korpus Nikona D850 wykonany ze stopu magnezu jest uszczelniony, odporny na kurz, wodę i niskie temperatury. Posiada ergonomiczny uchwyt oraz łatwy i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji. Aparat jest wyposażony w bardzo dobry wizjer optyczny z regulacją dioptrii, mały wyświetlacz LCD informujący o aktualnych ustawieniach oraz 3,2-calowy, uchylny ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości.

D850 posiada komunikację bezprzewodową Wi-Fi pozwalającą na błyskawiczne udostępnianie zdjęć i filmów a także zdalne sterowanie aparatem, podwójne gniazdo kart pamięci XQD/SD. Ponadto model ten oferuje takie funkcjonalności jak: zdjęcia i filmy poklatkowe 4K, tryb HDR, funkcja D-Lighting, braketing (ekspozycji, mocy błysku, balansu bieli, ADL), wielokrotna ekspozycja, focus stacking, focus peaking, funkcja redukcji migotania, bezprzewodowy system sterowania błyskiem, automatyczne czyszczenie matrycy.

 

Lustrzanka Nikon D850

Aparat świetnie spisuje się podczas reportażu ślubnego w naturalnym oświetleniu zapewniając wspaniałą plastykę i szczegółowość obrazu.

Lustrzanka Nikon D850

Doskonały system pomiaru światła zintegrowany z zaawansowanym sterowaniem światłem błyskowym daje imponujący efekt przy użyciu błysku wypełniającego.

Matryca i jakość obrazu

Nikon D850 wyposażony jest w pełnoklatkową matrycę BSI CMOS (35,9 × 24 mm) o efektywnej liczbie pikseli wynoszącej 45,4 miliona. Matryca o bardzo dużej rozdzielczości oraz wysokiej czułości pozbawiona jest optycznego filtra dolnoprzepustowego, dzięki czemu aparat rejestruje obrazy, które charakteryzują się wyjątkowo dużą szczegółowością oraz bardzo szerokim zakresem dynamiki tonalnej, co pozwala na wykonywanie wielkoformatowych wydruków o imponującej jakości. Pliki mogą być zapisywane w 14-bitowym formacie RAW o rozdzielczości 8256 x 5504 pikseli a filmy można rejestrować  w rozdzielczości 4K UHD 3840 x 2160 pikseli. 
 

Doskonałe narzędzie pracy każdego fotografa ślubnego

Wspaniałe narzędzie podczas fotografowania przyrody

 

Pomiar światła

Nikon D850 wykonuje niezwykle precyzyjne pomiary ekspozycji TTL za pomocą czujnika RGB o rozdzielczości ok. 180 000 pikseli. Czujnik ten działa również w połączeniu z systemem AF aparatu w celu wykrywania i śledzenia kolorowych obiektów, a także rozpoznawania twarzy. Pracuje on w zakresie od -3 do +20 EV. Kompensacja ekspozycji może odbywać się od -5 do +5 EV w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV. Opcja bracketingu ekspozycji oferuje możliwość wykonania do 9 zdjęć w zakresie +/-3 EV, z minimalnym krokiem 1/3 EV. Do dyspozycji mamy kilka trybów pracy pomiaru światła: matrycowy pomiar ekspozycji 3D Color Matrix III, centralnie ważony (przypisanie 75% wagi pomiaru do obszaru o średnicy 12 mm na środku kadru, przy czym średnicę obszaru można zmienić na 8, 15 lub 20 mm albo dokonywać pomiaru na podstawie uśrednienia całego kadru), punktowy (pomiar w kole o średnicy 4 mm - około 1,5% powierzchni kadru - ustawionym na wybranym polu AF) oraz tryb chroniący jasne obszary przed prześwietleniem.

Lustrzanka Nikon D850

Nadzwyczajna rozdzielczość i szczegółowość fotografii pozwala na wyeksponowanie detali krajobrazu dzięki wydrukom wielkoformatowym. 

Lustrzanka Nikon D850

Nawet w bardzo słabych warunkach oświetleniowych możemy uwiecznić piękno pejzażu na fotografiach o wysokiej rozdzielczości i niskich szumach.

 

Autofokus

Nikon D850 został wyposażony w moduł czujnika autofokusa Multi-CAM 20K działający na zasadzie detekcji fazy TTL,  ze 153 polami AF (w tym 99 polami krzyżowymi i 15 polami współpracującymi z obiektywami z otworem względnym f/8), z których można wybierać 55 pól (35 pól krzyżowych i 9 pól dla f/8). Zakres działania autofokusa wynosi od −4 do 20 EV. System AF może pracować w następujących trybach: pojedynczy (AF-S), tryb ciągły (AF-C) pozwalający na wyprzedzające śledzenie ostrości włączane automatycznie przy zmianie stanu fotografowanego obiektu oraz ręczne ustawianie ostrości (MF), przy którym można korzystać ze wskaźnika ustawienia ostrości. 

 

Lustrzanka Nikon D850

Połączenie bardzo wysokiej rozdzielczości z wyjątkowo sprawnym systemem AF sprawia, że model ten idealnie sprawdza się gdy oczekujemy bardzo wysokiej jakości zdjęć podczas fotografowania dynamicznych wydarzeń.  

Lustrzanka Nikon D850

Dzięki wysokiej użytecznej czułości matrycy oraz precyzyjnie działającemu nawet w słabym świetle systemowi AF, możemy fotografować dynamiczne sceny w trybie zdjęć seryjnych uzyskując fotografie najwyższej jakości.

Zdjęcia seryjne

D850 zapewnia możliwość uzyskania idealnego ujęcia nawet w przypadku szybko rozgrywających się wydarzeń. Jesteśmy w stanie zarejestrować do 65 zdjęć w 14-bitowym formacie RAW  lub około 160 obrazów JPEG  z szybkością 7kl./s. Znajdziemy tu trzy tryby zdjęć seryjnych: szybki (CH), wolny (CL) oraz ciche zdjęcia seryjne (Qc). Maksymalna prędkość fotografowania dla trybu CH sięga 7 kl./s (przy użyciu uchwytu pionowego i dedykowanego akumulatora, prędkość ta może wzrosnąć do 9 kl./s). Tryb wolny umożliwia wybranie prędkości fotografowania w zakresie od 1 do 6 kl./s co pozwala dostosować szybkość fotografowania do sytuacji, w której będziemy wykonywać zdjęcia. W trybie cichych zdjęć seryjnych fotografowanie odbywa się z prędkością 3 kl./s. Pełne śledzenie AF podczas wykonywania zdjęć seryjnych zapewnia, że szybkość rejestracji nie jest osiągana kosztem jakości obrazu. Najkrótszy czas ekspozycji wynosi 1/8000s.

 

Niezawodny aparat w sportowej fotografii reklamowej

Świetnie sprawdza się podczas fotografowania mody

 

 Praca w trudnych warunkach oświetleniowych

Model D850 wyposażono w szybki procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5, pochodzący z modelu D5, który sterujący każdym aspektem działania aparatu (w tym redukcję szumów) zapewniając doskonałą jakość zdjęć w całym, niezwykle szerokim zakresie czułości ISO. Odpowiada on za przekształcanie surowych danych z matrycy w pełne najdrobniejszych szczegółów i pozbawione szumu pliki obrazów wysokiej jakości z precyzyjnym odwzorowaniem kolorów i odcieni skóry.

Dzięki temu Nikon D850 zapewnia najwyższą jakość obrazu nawet przy czułości ISO 25600. Do dyspozycji mamy zakres czułości od ISO 64 do ISO 25600 w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV. Czułość można też ustawić na odpowiednik ISO 32  lub odpowiednik ISO 102400. Dostępny jest również automatyczny dobór czułości ISO.

 

Lustrzanka Nikon D850

Bardzo sprawnie działający system AF oraz precyzyjny pomiar światła pozwalają uchwycić subtelne piękno ruchu w czasie  sesji fotografii mody zarówno podczas pracy w studio jak i w plenerze z wykorzystaniem oświetlenia wypełniającego.

Lustrzanka Nikon D850

Pełnoklatkowa matryca o bardzo wysokiej rozdzielczości charakteryzująca się wyjątkowo dużą szczegółowością, bardzo szerokim zakresem dynamiki tonalnej oraz wiernym oddaniem kolorów sprawia, że aparat doskonale sprawdza się w fotografii modowej.

 

Nagrywanie filmów

Nikon D850 dzięki pełnoklatkowej matrycy o wysokiej rozdzielczości umożliwia rejestrowanie materiału o znakomitej jakości z małą głębią ostrości, charakterystyczną dla profesjonalnych filmów. Pozwala na stosowanie szerokokątnych, stałoogniskowych obiektywów o dużej jasności. Daje możliwość tworzenia płynnych sekwencji dynamicznych wydarzeń lub efektu zwolnionego tempa z wybraną prędkością i nagrywania nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Zaawansowana matryca światłoczuła aparatu D850 umożliwia uwiecznianie wydarzeń na filmie z wysoką szczegółowością i kinematograficzną jakością.

Nikon D850 umożliwia rejestrowanie pełnoklatkowych filmów w rozdzielczości 4K/UHD (3840 x 2160 pikseli) z szybkością 30kl./s  oraz filmy Full HD (1920 x 1080 pikseli) z szybkością do 120kl./s. Udostępnia czysty, 8-bitowy sygnał 4:2:2 na wyjściu HDMI i umożliwia jednoczesne nagrywanie filmów w pełnej rozdzielczości w aparacie i na zewnętrznym rejestratorze. 

Zastosowana w D850 czuła matryca FX i szybki procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 zapewniają ogromny zakres dynamiki, pozwalają na filmowanie z czułością ISO 12800 bez obawy o szumy. Maksymalną elastyczność przy postprodukcji daje nagrywanie w trybie równomiernym funkcji Picture Control. Pozwala ono zachować wszystkie szczegóły oraz pełne informacje o zakresach tonalnych zarówno w obszarach prześwietlonych, jak i w cieniach.

Dzięki dostępnej w aparacie funkcji pomiaru ekspozycji z ochroną świateł i wyświetlania obszarów prześwietlonych unikamy błędów przy filmowaniu scen o zróżnicowanym oświetleniu. Przy pomiarze ekspozycji z ochroną świateł stosowany jest wyższy priorytet jasnych obszarów kadru, co pozwala uzyskać lepszą ekspozycję i zapobiega powstawaniu prześwietleń. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych problematyczne miejsca są wyróżniane na monitorze aparatu deseniem paskowym.

W ustawianiu ostrości bardzo przydaje się funkcja wykrywa najbardziej kontrastowych krawędzi sceny i wyróżnianie ich kolorem na wyświetlaczu, co pozwala natychmiast orientować się, które obszary są ostre. Wyróżnienia mogą być wyświetlane w kolorze czerwonym, białym, żółtym lub niebieskim.

Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio umożliwiają precyzyjną, niezależną regulację poziomów dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie.

W Nikonie D850 możemy również tworzyć automatycznie filmy poklatkowe w jakości 4K a z serii zdjęć wykonanych z interwalometrem można przy późniejszej obróbce tworzyć imponujące filmy poklatkowe o rozdzielczości aż 8K.

Kinematograficzna jakość filmów dzięki pełnoklatkowej matrycy

Imponujące rezultaty filmów poklatkowych w rozdzielczości 8K

 

Budowa i ergonomia

Bardzo solidny korpus Nikona D850 wykonany ze stopu magnezu  posiada dobrze wyprofilowany uchwyt pokryty gumowym tworzywem co zapewnia bardzo wygodne i pewne trzymanie w dłoni. Stosując dedykowany grip MB-D18 zyskujemy jeszcze lepszą ergonomię pracy oraz dodatkowe zasilanie. Dzięki uszczelnieniu  aparat jest zabezpieczony przed kurzem, wilgocią oraz niskimi temperaturami. Nikon D850 posiada szybki, intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji, zarówno automatycznych jak i bardziej zaawansowanych. Dodatkowy monochromatyczny wyświetlacz LCD pozwala na szybki podgląd aktualnych ustawień, nawet w ciemności dzięki podświetleniu. Uchylny, 3,2-calowy, dotykowy monitor LCD o wysokiej rozdzielczości jest bardzo praktyczny i poprawia ergonomię pracy w wielu sytuacjach. Dzięki solidnej konstrukcji, uszczelnieniu oraz zastosowaniu migawki o zwiększonej wytrzymałości, aparat jest przeznaczony do profesjonalnego użytkowania  i niezawodnej pracy przez wiele lat. 

 

Lustrzanka Nikon D850

 

Duży, uchylny, dotykowy, wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości oraz łatwa i intuicyjna obsługa czynią z tego modelu bardzo ergonomiczne narzędzie pracy.

Lustrzanka Nikon D850

 

Dokładne uszczelnienie umożliwia niezawodną pracę bez względu na warunki atmosferyczne.

 

Lustrzanka Nikon D850

 

Solidny, magnezowy korpus dobrze trzymający się w dłoni zapewnia długotrwałe użytkowanie oraz wytrzymałość nawet w razie upadku.

 

Wyświetlacz LCD

  Nikon D850 posiada 3,2-calowy, odchylany wyświetlacz dotykowy TFT o bardzo wysokiej rozdzielczości około 2,36 mln punktów, kącie oglądania wynoszącym 170°, pokryciu kadru  około 100% oraz możliwością ręcznego sterowania jasnością monitora. 

 

Wizjer

W Nikonie D85 zastosowano wizjer z pryzmatem pentagonalnym, pokrywający około 100% pola widzenia. Jego powiększenie wynosi około 0,75x, a odległość źrenicy wyjściowej 17 mm. Regulacja dioptrażu może odbywać się w zakresie od −3 do +1 dioptrii. Wizjer został oczywiście wyposażony w przepuszczalny ekran LCD, który służy między innymi do wyświetlania punktów AF oraz siatki kadrowania.

 

Gniazda

 Nikon D850 został wyposażony w następujące gniazda:  złącze mikro USB, złącze HDMI typu C, wejście Audio stereofoniczne typu mini-jack (średnica 3,5 mm, obsługa zasilania po podłączeniu), wyjście Audio stereofoniczne typu mini-jack (średnica 3,5 mm), złącze akcesoriów (10-stykowe gniazdo zdalnego sterowania: umożliwia podłączenie opcjonalnego przewodu zdalnego sterowania MC-30A/MC-36A, zestawu modulite do zdalnego sterowania ML-3, bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania WR-R10 lub WR-1 albo odbiornika GPS GP-1/GP-1A), gniazdo przewodu synchronizacyjnego do lampy błyskowej (PC). Aparat posiada podwójny slot na karty pamięci XQD  oraz  SD, SDHC. Dzięki temu mamy możliwość: zapisu na jedną kartę z automatycznym przełączeniem się na drugą, w przypadku zapełnienia pierwszej, zapisu RAW-ów i JPEG-ów na odrębnych kartach a także zapisu wielokrotnego (każde zdjęcie na obu kartach jednocześnie).

 

Komunikacja bezprzewodowa

 Nikon D850 umożliwia zdalną obsługę aparatu dzięki technologii Wi-Fi oraz Bluetooth. Zakres funkcji obejmuje m.in. podgląd kadru w trybie Live View na ekranie smartfona, tabletu lub komputera, bezprzewodową obsługę aparatu za pomocą programu Nikon Camera Control Pro, przeglądanie zdjęć oraz zdalne wyzwalanie migawki. Pliki obrazów można przenosić w plenerze do urządzenia inteligentnego w celu łatwego przesyłania ich do serwisów społecznościowych i usług udostępniania plików. W celu korzystania z ultraszybkiego połączenia bezprzewodowego i przewodowego Ethernet możesz sparować aparat D850 z opcjonalnym przekaźnikiem bezprzewodowym WT-7A. Umożliwia on wysyłanie plików do serwera FTP lub komputera z maksymalną szybkością 866,7 Mb/s.

Lustrzanka Nikon D850

Lustrzanka Nikon D850

 

 

Inne funkcjonalności Nikona D850


 

Focus Stacking

Dzięki tej funkcji Nikon D850 pozwala na wykonywanie zdjęć z przesunięta płaszczyzną ostrości. Umożliwia uzyskanie większej głębi ostrości zdjęcia niż to wynika z możliwości optycznych obiektywu lub wybór optymalnego balansu między ostrością a rozmyciem, już po wykonaniu zdjęcia. Odległość ustawionej ostrości możemy regulować w 10 stopniowej skali. Liczbę zdjęć natomiast ustalamy od 2 do 100. Dodatkowo, wybrać możemy, czy kolejne fotografie wykonywane będą od razu po sobie, czy w określonych odstępach czasowych. Zdjęcia zapisywane są na karcie osobno a złożenia ich w jedno możemy dokonać w postprodukcji. 

 

Tryb HDR

W trybie HDR aparat wykonuje kilka zdjęć tego samego ujęcia przy różnych parametrach ekspozycji, następnie wykonane kadry łączymy w jeden, wybierając z każdego z nich tę część obrazu, która została najlepiej naświetlona. Otrzymujemy w ten sposób prawidłowo naświetloną fotografię z dobrze widocznymi wszystkimi jej elementami. Nikon D850 w tym trybie wykonuje dwa zdjęcia, a różnica w naświetleniu pomiędzy nimi może być kontrolowana automatycznie lub ręcznie przez fotografa. W przypadku ręcznej kontroli użytkownik ma do wyboru trzy warianty: ±1 EV, ±2 EV, ±3 EV. Do dyspozycji mamy także opcje wygładzania: zmniejszone, normalne oraz zwiększone.

 

Tryb D-Lightning

 Tryb ten polega na programowym rozszerzeniu dynamiki tonalnej, którą regulować można w zakresie: zmniejszona, normalna oraz bardzo wysoka. Istnieje także tryb automatyczny, który dopasowuje poziom tej funkcji do fotografowanej sceny.

 

 Autobracketing

Funkcja bracketingu ekspozycji pozwala na wykonanie serii do 9 zdjęć, z których każde może być automatycznie skompensowane w zakresie od -3 do +3 EV w krokach co 1/3, 2/3, 1, 2, lub 3 EV.

 

Wielokrotna ekspozycja

Tryb ten w Nikonie D850 umożliwia wykonanie od dwóch do dziesięciu ekspozycji w formacie NEF (RAW) jako jedno zdjęcie. Wykonując kolejne zdjęcia na bieżąco możemy podglądać tworzony obraz. Fotografując z wykorzystaniem podglądu na żywo, na ekranie widzimy efekt powstającego obrazu w postaci półprzezroczystej nakładki na aktualny kadr. W tym trybie mamy także możliwość zachowywania oryginałów wszystkich wykonanych zdjęć. 

 

Zdjęcia interwałowe

W Nikonie D850 mamy do dyspozycji funkcję umożliwiającą automatyczne wykonywanie zdjęć poklatkowych. Dostępne dla tej funkcji opcje obejmują ustawienie czasu rozpoczęcia fotografowania, czas interwału, liczbę interwałów oraz liczbę zdjęć na interwał.

Funkcja bezgłośnego fotografowania z interwalometrem pozwala realizować długie sesje zdjęciowe bez obaw o z hałas czy poruszenia mechaniczne. Pomiar ekspozycji działa już przy poziomie oświetlenia -3 EV, co pozwala wykonywać ostre zdjęcia nieba lub nocnych krajobrazów i nagrywać piękne filmy zapadającego zmierzchu. Wykorzystanie minimalnego interwału 0,5 s umożliwia płynne rejestrowanie ruchów chmur i smug gwiezdnych.

Rejestruj pełnoklatkowe filmy poklatkowe o rozdzielczości 4K bezpośrednio w aparacie. Łącząc podczas późniejszej obróbki zdjęcia z sesji bezgłośnego fotografowania z interwałometrem, można tworzyć niewiarygodnie szczegółowe zdjęcia poklatkowe w rozdzielczości 8K.

 

Bezprzewodowe sterowanie błyskiem

Zastosowany w modelu D850 kreatywny system oświetlenia, umożliwia zaawansowane radiowe i optyczne sterowanie błyskiem. CLS (Creative Lighting System) umożliwia bezprzewodową komunikację aparatu z zewnętrznymi lampami błyskowymi wraz z pomiarem mocy błysku na zasadzie i-TTL. Sterowanie odbywa się poprzez krótkie impulsy świetlne, radiowo lub w sposób mieszany. W tym drugim przypadku, potrzebujemy przekaźnika WR-R10 i kompatybilnych lamp błyskowych. Każdą lampę możemy przyporządkować do jednej z trzech grup (A, B i C) i przypisanie jej pracy na jednym z 4 kanałów. System CLS pozwala na synchronizację z krótkimi czasami ekspozycji (tryb Auto FP) oraz umożliwia  przesyłanie do aparatu informacji o zmierzonej temperaturze barwowej sceny.

 

Fotografowanie bez migotania

Nikon D850 posiada funkcję usprawniającą fotografowanie przy oświetleniu, którego migotanie może powodować problemy z poprawną ekspozycją zdjęcia, przy stosowaniu krótkich czasów ekspozycji. Dotyczy to na przykład światła, które emitują świetlówki i jest to szczególnie pomocne podczas wykonywania zdjęć seryjnych. Przy tego typu oświetleniu kolejne zdjęcia mogą się różnić poziomem naświetlenia, jak również kolorystyką. Funkcja detekcji migotania powoduje, że migawka będzie wyzwalana w optymalnym momencie, by zapewnić równą ekspozycję kolejnych zdjęć.

 

Czyszczenie matrycy

W Nikonie D850 zastosowano system automatycznego czyszczenia matrycy, działający na zasadzie wibracji matrycy. Funkcję tę można uruchomić w dowolnej chwili w menu lub ustawić czyszczenie przy każdym włączaniu lub wyłączaniu aparatu. Istnieje także możliwość ręcznego usuwania kurzu z matrycy.

 

d850 cena: 12999 zł

dostępny od ręki
Zasilanie
Lampy błyskowe
Karty pamięci
Komunikacja i sterowanie
Wizjery
Akcesoria
Akcesoria audio
Pamięci i czytniki

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika
Nikon FX CMOS
Wielkość przetwornika
35,9 x 23,9 mm
Liczba pikseli
Całkowita liczba pikseli 46,89 Mpix w tym efektywnych 45,7 Mpix

Optyka

Mocowanie obiektywu
Nikon F
Mnożnik ogniskowej
1x

Ustawianie ostrości

Typ i zakres pomiaru
Moduł czujnika autofokusa Multi-CAM 20K z detekcją fazową TTL, precyzyjnym dostosowaniem.
Zakres detekcji od -4 do +20 EV (ISO 100, 20°C)
Punkty pomiaru
153 pól AF (w tym 99 pól krzyżowych i 15 pól współpracujących z obiektywami z otworem względnym f/8), z których można wybierać 55 pól (35 pól krzyżowych i 9 pól dla f/8)
Tryby pracy AF
Jednopolowy AF, AF z dynamicznym wyborem pola (liczba pól: 9, 25, 72 lub 153), Śledzenie 3D, Wybór pola AF z grupy, Automatyczny wybór pola AF

Ekspozycja

Rodzaje pomiaru światła
Pomiar ekspozycji TTL za pomocą czujnika RGB o rozdzielczości ok. 180 000 pikseli:
(1) Matrycowy pomiar ekspozycji 3D Color Matrix III (obiektywy typu G, E i D)
(2) Matrycowy pomiar ekspozycji Color Matrix III (inne obiektywy z procesorem)
(3) Matrycowy pomiar ekspozycji Color Matrix jest dostępny w przypadku obiektywów bez procesora, jeśli użytkownik wprowadzi ich dane.
(4) Centralnie ważony: przypisanie 75% wagi pomiaru do obszaru o średnicy 12 mm na środku kadru. Średnicę obszaru można zmienić na 8, 15 lub 20 mm albo dokonywać pomiaru na podstawie uśrednienia całego kadru (w przypadku obiektywu bez procesora używany jest obszar o średnicy 12 mm)
(5) Punktowy: pomiar w kole o średnicy 4 mm (około 1,5% powierzchni kadru) ustawionym na wybranym polu AF (lub centralnym polu AF, gdy używany jest obiektyw bez procesora)
(6) Chroniący jasne obszary przed prześwietleniem: dostępny w przypadku obiektywów G, E i D

Zakres pomiaru ekspozycji:
(1) Pomiar matrycowy lub centralnie ważony: od -3 do +20 EV.
(2) Pomiar punktowy: od 2 do 20 EV.
(3) Pomiar chroniący jasne obszary przed prześwietleniem: od 0 do 20 EV
Tryby ekspozycji
Automatyka programowa z fleksją programu (P); automatyka z preselekcją czasu (S); automatyka z preselekcją przysłony (A); manualny (M)
Czasy otwarcia migawki
Od 1/8000 do 30 s w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV, czas B, ustawienie czasu x 250
Czułość ISO
Od ISO 64 do ISO 25600 w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV. Czułość można też ustawić na około 0,3, 0,5, 0,7 lub 1 EV (odpowiednik ISO 32) poniżej wartości ISO 64 lub około 0,3, 0,5, 0,7, 1 lub 2 EV (odpowiednik ISO 102400) powyżej wartości ISO 25600. Dostępny jest automatyczny dobór czułości ISO.

Czułość ISO przy filmowaniu:
(1) Tryby ekspozycji P, S i A: automatyczny dobór ISO (od ISO 64 do Hi 2) z możliwością wyboru maksymalnej wartości
(2) Tryb ekspozycji M: dostępny automatyczny dobór ISO (od ISO 64 do Hi 2) z możliwością wyboru maksymalnej wartości
(3) Wybór ręczny (od ISO 64 do 25600 z krokiem 1/3, 1/2 lub 1 EV) z dostępnymi opcjami odpowiednika około 0,3, 0,5, 0,7, 1 lub 2 EV (odpowiednik ISO 102400) powyżej wartości ISO 25600
Szybkość robienia zdjęć
Maksymalnie 9 kl./s
Z akumulatorem EN-EL18b umieszczonym w pojemniku na baterie MB-D18:
(1) CL: 1–8 kl./s
(2) CH: 9 kl./s
(3) QC: 3 kl./s
Balans bieli
Automatyczny (3 rodzaje), automatyczny dla naturalnego oświetlenia, światło żarowe, światło jarzeniowe (7 rodzajów), światło słoneczne, lampa błyskowa, pochmurno, cień, pomiar manualny (można zapisać maks. 6 wartości; punktowy pomiar balansu bieli dostępny w trybie podglądu na żywo) i wybór temperatury barwowej (od 2500 do 10 000 K), wszystkie tryby z dokładną regulacją.

Zapis obrazu i dźwięku

Rejestracja zdjęć
NEF (RAW): 12- lub 14-bitowy (z kompresją bezstratną lub stratną albo bez kompresji); dostępne duże, średnie i małe (zdjęcia małe i średnie są rejestrowane z 12-bitową głębią kolorów przy użyciu kompresji bezstratnej)
TIFF (RGB)
JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia opcji kompresji: fine (ok. 1: 4), normal (ok. 1: 8) i basic (ok. 1: 16); dostępna opcja kompresji Optymalna jakość
NEF (RAW)+JPEG: jedno zdjęcie zapisywane jednocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG

Rozmiar obrazu:
(1) Obszar zdjęcia FX (36x24): (L) 8256 x 5504 (45,4 mln), (M) 6192 x 4128 (25,5 mln) i (S) 4128 x 2752 (11,3 mln)
(2) Obszar zdjęcia 1,2x (30x20): (L) 6880 x 4584 (31,5 mln), (M) 5152 x 3432 (17,6 mln) i (S) 3440 x 2288 (7,8 mln)
(3) Obszar zdjęcia DX (24x16): (L) 5408 x 3600 (19,4 mln), (M) 4048 x 2696 (10,9 mln) i (S) 2704 x 1800 (4,8 mln)
(4) Obszar zdjęcia 5: 4 (30x24): (L) 6880 x 5504 (37,8 mln), (M) 5152 x 4120 (21,2 mln) i (S) 3440 x 2752 (9,4 mln)
(5) Obszar zdjęcia 1: 1 (24x24): (L) 5504 x 5504 (30,2 mln), (M) 4128 x 4128 (17 mln) i (S) 2752 x 2752 (7,5 mln)
(6) Zdjęcia formatu FX wykonywane podczas filmowania: (L) 8256 x 4640 (38,3 mln), (M) 6192 x 3480 (21,5 mln) i (S) 4128 x 2320 (9,5 mln)
(7) Zdjęcia formatu DX wykonywane podczas filmowania: (L) 5408 x 3040 (16,4 mln), (M) 4048 x 2272 (9,1 mln) i (S) 2704 x 1520 (4,1 mln)
Rejestracja filmów
MOV, MP4. Kompresja H.264/MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding)

Rozmiar filmu:
(1) 3840 x 2160 (4K UHD): 30p (progresywny), 25p, 24p
(2) 1920 x 1080: 60p, 50p, 30p, 25p, 24p
(3) 1280 x 720: 60p, 50p
(4) 1920 x 1080 (spowolnienie): 30p x4, 25p x4, 24p x5
Rzeczywista liczba klatek na sekundę dla szybkości 60p, 50p, 30p, 25p, i 24p to odpowiednio 59,94, 50, 29,97, 25 i 23,976 kl./s
Wybór jakości dostępny dla wszystkich, rozmiarów oprócz 3840 x 2160 (w jego przypadku wybrane jest na stałe ustawienie, „Wysoka”) i 1920 x 1080 spowolnienie (w jego przypadku wybrane jest na stałe ustawienie,„Normalna”)
Rejestracja dźwięku
Liniowy PCM, AAC przez wbudowany mikrofon stereofoniczny lub mikrofon zewnętrzny; możliwość regulowania czułości

Podgląd obrazu

Wizjer
Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka, z powiększeniem około 0,75x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; -1,0 dptr.)

Pokrycie kadru:
(1) FX (36x24): około 100% w poziomie i 100% w pionie
(2) 1,2x (30x20): około około 97% w poziomie i 97% w pionie
(3) DX (24x16): około 97% w poziomie i 97% w pionie
(4) 5:4 (30x24): około 97% w poziomie i 100% w pionie
(5) 1:1 (24x24): około 97% w poziomie i 100% w pionie
Wyświetlacz LCD
8 cm (3,2 cala) odchylany, dotykowy wyświetlacz LCD TFT, o kącie oglądania wynoszącym 170°, pokryciu kadru wynoszącym około 100%, z możliwością ręcznego sterowania jasnością monitora. Rozdzielczość: około 2 359 000 punktów (XGA)

Złącza

Stopka na akcesoria
Złącze "gorącej" stopki
Gniazdo mikrofonowe
Stereofoniczne typu mini-jack (średnica 3,5 mm, obsługa zasilania po podłączeniu)
Gniazdo słuchawkowe
Stereofoniczne typu mini-jack (średnica 3,5 mm)
Gniazdo HDMI
Złącze HDMI typu C
Gniazdo SDI
Brak
Gniazdo USB
Interfejs Hi-Speed USB ze złączem mikro USB; zalecane połączenie z wbudowanym portem USB
Gniazdo kart pamięci
1 karta pamięci XQD i 1 karta pamięci Secure Digital (SD). Każda karta może zostać użyta na potrzeby zapisu podstawowego lub zapasowego albo osobnego zapisu danych w formacie NEF (RAW) i JPEG; można kopiować zdjęcia między kartami.

Inne funkcjonalności

Stabilizacja obrazu
Tylko obiektywowa
Łączność bezprzewodowa
Wi-Fi: IEEE 802.11b, IEEE 802.11g. Częstotliwość od 2412 do 2462 MHz (kanały od 1 do 11). Zasięg Wi-Fi w linii prostej około 10 m przy braku zakłóceń; zasięg zależy od siły sygnału i ewentualnej obecności przeszkód
Bluetooth: wersja 4.1; częstotliwość pracy: od 2402 do 2480 MHz; Bluetooth Low Energy: od 2402 do 2480 MHz
Współpraca z lampą błyskową
Sterowanie lampą w trybie i-TTL, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia sterowany radiowo, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia sterowany optycznie, oświetlenie modelujące, blokada mocy błysku, informowanie o temperaturze barwowej, automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki, wspomaganie wielopolowego AF, ujednolicone sterowanie błyskiem
Czas synchronizacji błysku X=1/250 s; synchronizacja dla czasu otwarcia migawki 1/250 s lub dłuższego; obsługa automatycznej synchronizacji z krótkimi czasami migawki

Zasilanie

Akumulator, zasilacz
Akumulator EN-EL15A. Zasilacz sieciowy EH-5c/EH-5b (wymaga dostępnego osobno złącza zasilania EP-5B)
Czas pracy
Ok 1800 zdjęć ma jednym ładowaniu akumulatora EN-EL15a (tryb pojedynczego zdjęcia, bez filmowania)

Parametry fizyczne

Wymiary
146.0 x 124.0 x 78.5 mm
Waga
Ok. 1005 g z akumulatorem oraz kartą pamięci XQD, ale bez pokrywki bagnetu korpusu: ok. 915 g (sam korpus aparatu)
 • aparat Nikon D850
 • pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
 • akumulator jonowo-litowy EN-EL15a z pokrywką styków
 • ładowarka MH-25a (dostarczana z adapterem wtyczki lub kablem zasilającym typu odpowiedniego dla kraju bądź regionu sprzedaży)
 • zatrzask kabla HDMI/USB
 • kabel USB UC-E22
 • pasek na szyję AN-DC18
 • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 45,7Mpix pozbawiona filtra dolnoprzepustowego
 • Szeroki zakres czułości ISO 64-12800 (rozszerzalny do ISO 32-25600)
 • 153-punktowy system AF (z 99 czujnikami krzyżowymi)
 • Czas otwarcia migawki 30-1/8000s
 • Zdjęcia seryjne z prędkością 7kl./s lub 9kl./s (z gripem MB-D18)
 • Wysokiej jakości filmy w rozdzielczości 4k 30kl./s i Full HD 60kl./s
 • 3,2" odchylany, dotykowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości
 • Podwójne gniazdo kart pamięci XQD/SD
 • Solidna, uszczelniona konstrukcja przewidziana do profesjonalnych zastosowań
 • Komunikacja bezprzewodowa (Wi-Fi, Bluetooth, SnapBridge)
 • Bardzo duży wybór wysokiej jakości obiektywów z mocowaniem Nikon F

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?