Prawdziwe raty 0% na wszystkie produkty

Letnia promocja na sprzęt FOTO-WIDEO!

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

ID: 19509

canon
Produkt wycofany.

Skontaktuj się z nami w sprawie alternatywnych produktów

Foto-Plus ekspert
kontakt z naszym doradcą
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Aparat cyfrowy Canon EOS R

Nowe, większe możliwości zawarte w mniejszym korpusie

Canon EOS R  to pierwszy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy skonstruowany przez firmę Canon. Zaprojektowany od podstaw tworzy nowy system EOS R, w którym można było zastosować wiele pionierskich i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Dzięki temu udało się stworzyć jeszcze doskonalsze narzędzie do wykonywania wspaniałych fotografii oraz kręcenia rewelacyjnych filmów.

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Kompaktowy korpus (mniejszy i lżejszy niż lustrzanka) wykonany ze stopu magnezowego, posiada ergonomiczny uchwyt, jest uszczelniony i odporny na kurz oraz zachlapania. Prosta i intuicyjna obsługa aparatu znana z lustrzanek Canon EOS nie sprawi trudności nawet początkującym entuzjastom fotografii i filmowania. Ogromnym ułatwieniem w pracy jest wizjer OLED o imponującej rozdzielczości 3,69mln punktów oraz regulowany, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,15”.

Sercem tego pionierskiego bezlusterkowca jest pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 30,3 megapiksela cechująca się nadzwyczajnym odwzorowywaniem szczegółów, bardzo szerokim zakresem czułości (ISO 50-102400) pozwalającym na pracę w ekstremalnych warunkach oświetleniowych oraz unikatową technologią Dual Pixel CMOS AF umożliwiającą precyzyjną i płynną zmianę ustawienia ostrości nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.

Canon EOS R posiada walory świetnego aparatu reporterskiego: minimalny czas otwarcia migawki 1/8000s, zdjęcia seryjne z prędkością 8kl./s, wyjątkowo szybki i precyzyjny autofokus czy bezszelestną migawkę elektroniczną.

Pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec Canona  umożliwia rejestrowanie filmów o znakomitej rozpiętości tonalnej w rozdzielczościach: 4K 30kl./s, Full HD 60kl./s, HD 120kl./s. Płaski profil obrazu Canon C-Log pozwala na zaawansowaną pracę i uzyskanie profesjonalnej jakości w postprodukcji.

Model EOS R to aparat wyposażony w nowe mocowanie obiektywowe, które zostało zaprojektowane z myślą o pracy w optymalnej odległości od matrycy pełnoklatkowej i daje więcej możliwość w konstruowaniu doskonalszych obiektywów nowej generacji. Oprócz nowej optyki systemowej o nadzwyczajnych parametrach optycznych i funkcjonalności, użytkownicy nowego bezlusterkowca Canona bedą mieli możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Canon EF i EF-S dzięki trzem adapterom Mount Adapter EF-EOS R.

Canon EOS R jest adresowany do szerokiej grupy odbiorców zarówno do bardzo wymagających  amatorów oczekujących najwyższej jakości zdjęć i filmów, jak i profesjonalistów, którzy pragną posiadać niezawodne narzędzie pracy o mniejszej wadze i gabarytach.

 

Imponujące możliwości matrycy o wysokiej rozdzielczości

EOS R jest wyposażony w pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 30,3Mpix, która cechuje się imponującym odwzorowywaniem szczegółów, skutecznym wykorzystaniem czułości ISO i technologią Dual Pixel CMOS AF. Wraz z obiektywami RF model EOS R umożliwia wykonywanie zdjęć oraz tworzenie filmów o wysokiej rozdzielczości i szerokim zakresie dynamiki nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Zapewnia obraz o niskim poziomie szumów i nadzwyczajnej szczegółowości w wyjątkowo szerokim zakresie czułości ISO 50-102400. Canon EOS R pozwala na nadzwyczaj szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości dzięki zaawansowanemu systemowi detekcji fazy z matrycą światłoczułą, procesorowi DIGIC 8 i cyfrowej optymalizacji obiektywu wewnątrz aparatu.

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)Wykonano przy użyciu: Canon EOS R + RF 50mm f/1.2    przysłona f/1.2   czas 1/80s   ISO 3200

Wspaniała jakość zdjęć w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych dzięki wysokiej użytecznej czułości matrycy oraz doskonałej jakości obiektywu przy pełnym otworze przysłony.

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)Wykonano przy użyciu: Canon EOS R + RF 24–105mm F4 L   przysłona f/8   czas 10s   ISO 100

Matryca o wysokiej rozdzielczości oraz doskonałe nowe obiektywy RF umożliwiają wykonywanie fotografii o nadzwyczajnej szczegółowości, z których można wykonywać duże powiększenia.

 

Wyjątkowo sprawny i precyzyjny autofokus

Zastosowany w tym aparacie bezlusterkowym system AF oparty o detekcję fazową doskonale radzi sobie w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych w całym obszarze kadru. Wyjątkowo szybki i precyzyjny AF potrafi ustawiać ostrość zaledwie w 0,05s i jest skuteczny w rekordowo słabym oświetleniu (do-6EV). System korzysta z 5655 pól pomiarowych i obejmuje zdecydowaną większość powierzchni matrycy  zapewniając bardzo szybki autofokus w przypadku zdjęć, a także płynne śledzenie ostrości podczas rejestracji filmów.
 

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Po detekcji twarzy automatyczne ustawianie ostrości na oko.

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Automatyczny system śledzenia twarzy.

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Ramka autofokusa z regulowaną wielkością.

Zdjęcia seryjne

Aparat EOS R umożliwia rejestrowanie zdjęć seryjnych z szybkością do 8 kl./s co jest przydatne na przykład w fotografii reportażowej, sportowej  czy przyrodniczej, gdzie chcemy uchwycić spontaniczne i dynamiczne ujęcia. Dzięki nowemu procesorowi DIGIC 8 możliwe jest zachowanie równowagi pomiędzy dużą liczbą pikseli a dynamiką działania. EOS R posiada duży bufor pozwalający na zapis 47 zdjęć w formacie RAW i 100 w JPEG, dzięki czemu można rejestrować zdjęcia bez zbędnych przerw.

 

Cicha migawka

W sytuacjach, gdy konieczne jest zachowanie dyskrecji, kliknięcie migawki aparatu może zwrócić uwagę fotografowanego obiektu i spowodować utratę wspaniałego ujęcia. EOS R to pierwszy aparat firmy Canon, który umożliwia całkowicie bezgłośną pracę. Dzięki temu można robić zdjęcia bez zakłócania spokoju. Połączenie odchylanego ekranu z cichym fotografowaniem umożliwia uwiecznianie niepozowanych ujęć. Z tej funkcji skorzystają z pewnością fotografowie wykonujący zdjęcia ślubne, dzikiej przyrody z niewielkiej odległości jak i ci wszyscy, którzy pragną zachować dyskrecję lub chcą zostać niezauważeni.

 

 Komfortowy podgląd obrazu dzięki wyświetlaczom o wysokiej rozdzielczości

 

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

 

Gdy fotografujemy przy użyciu elektronicznego wizjera EVF, możemy szybko i precyzyjnie wybrać pole AF za pomocą funkcji dotykowego i przesuwanego AF. Dzięki czemu, patrząc przez wizjer, można używać ekranu jako panelu dotykowego. Jeśli w przypadku danego obiektu lepszym wyborem jest ręczne ustawianie ostrości, warto użyć funkcji powiększenia wyostrzanego fragmentu obrazu lub opcji wzmacniania krawędzi. Umożliwia to precyzyjną regulację i gwarantuje wyraźny obraz.

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

 

Odchylany ekran dotykowy o średnicy 3,15 cala i wysokiej rozdzielczości 2,1 miliona punktów, umożliwia obserwowanie obrazu o niezwykłej klarowności. Kąt ustawienia ekranu z łatwością można regulować we wszystkich kierunkach. Ułatwia to fotografowanie obiektów, gdy tradycyjny podgląd jest utrudniony lub niemożliwy. Z kolei technologia Canon Clear View II znacząco redukuje odbicia obrazu. Możliwość zmiany odcieni kolorów widocznych na ekranie LCD pozwala dopasować wygląd zdjęć do preferencji użytkownika.

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

 

Canon EOS R został wyposażony w wysokiej klasy wizjer elektroniczny EVF o ogromnej rozdzielczości 3,69mln punktów z korekcją  -4 do +2 dioptri.  Wyświetlacz pokazuje na bieżąco, jak będzie wyglądał zarejestrowany obraz. Fotografowane obiekty są wyraźnie widoczne nawet w niemal całkowitym mroku oraz w oślepiającym świetle. Gdy odsuwamy wizjer od oka, wbudowany czujnik automatycznie przełącza obraz na ekran, co pozwala oszczędzać energię akumulatora.

 

 

Nowy standard obiektywów RF

Canon EOS R to aparat wyposażony w mocowanie do współpracy z nowymi obiektywami RF, które zostały zaprojektowane z myślą o optymalnej odległości od matrycy pełnoklatkowej  i zapewnieniu doskonałej równowagi między konstrukcją optyczną, mechaniczną i elektroniczną. Umożliwiają szybszą pracę autofokusa,  lepszą komunikację między aparatem a obiektywem oraz  doskonałą jakość optyczną nawet przy całkowicie otwartej przysłonie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo małej głębi ostrości przy zachowaniu wysokiej jakości nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Lepsza komunikacja z korpusem pozwala również na sterowanie funkcjami aparatu z pozycji pierścienia obiektywu.

 

Współpraca ze wszystkimi obiektywami Canon

Canon oferuje trzy nowe opcjonalne adaptery umożliwiając połączenie innowacyjnego aparatu EOS R z ponad 70-cioma obiektywami EF i EF-S. Firma dodaje nowe możliwości przy jednoczesnym zachowaniu ulubionych przez fotografów parametrów. Dzięki temu zachowujemy wysoką jakość i funkcjonalność, jak z dotychczas używanymi lustrzankami EOS

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Jeden z adapterów posiada pierścień kontrolny taki jak w obiektywach RF i zapamiętuje ustawienia użytkownika niezależnie od tego czy używamy obiektywów RF, EF czy EF-S.  Drugi adapter z miejscem na filtry drop-in umożliwia stosowanie filtrów polaryzacyjnych lub filtrów szarych. Jest idealny dla filmowców, którzy używają obiektywów, gdzie trudno dodać filtry. Z filtrem szarym można lepiej kontrolować ekspozycję a kołowy filtr polaryzacyjny redukuje refleksy i zwiększa nasycenie kolorów.  Canon oferuje również adapter z podstawowymi funkcjami łączenia aparatu EOS R z obiektywami EF i EF-S.

 

Profesjonalne filmowanie w jakości 4K

EOS R przypadnie do gustu także filmowcom. Dzięki zaawansowanemu poziomowi kontroli jest to bardzo wydajne narzędzie do tworzenia profesjonalnej jakości filmów. Połączenie matrycy CMOS aparatu EOS R z procesorem DIGIC 8 oznacza, że można nagrywać filmy 4K (3840×2160) 30kl./s o atrakcyjnych kolorach i z mnóstwem szczegółów oraz wyprowadzać 10-bitowy sygnał przez złącze HDMI do zewnętrznego rejestratora . Profesjonalna jakość wyprowadzanego sygnału wideo zwiększa możliwości edycji w postprodukcji oraz umożliwia nagrywanie filmów poklatkowych w jakości 4K i wyodrębnianie obrazów z kadrów 4K.

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Funkcja Dual Pixel Focus Guide ułatwia ustawianie ostrości szczególnie podczas nagrywania filmów. Pokazuje za pomocą strzałek  miejsce ustawienia ostrości i czy ostrość znajduje się przed czy za rejestrowanym obiektem. 

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Canon EOS R jest wyposażony międzyinnymi w gniazdo słuchawkowe i minizłącze mikrofonowe oraz inne złącza pozwalające na rozbudowę zestawu do filmowania.

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Funkcja Focus Peaking pozwala na precyzyjne, manualne ustawianie ostrości podczas filmowanych obiektów, wskazując ostry obszar za pomocą kolorowej linii.

 

Płynna zmiana ostrości podczas filmowania

Technologia Dual Pixel CMOS AF umożliwia wyjątkowo płynną i precyzyjną zmianę punktu ostrości w przypadku filmowania. Chcąc uzyskać profesjonalny efekt stopniowej zmiany punktu ostrości, przenosząc go z jednej części kadru na inną, wystarczy dotknąć ekranu LCD w obu wybranych punktach ostrości – najbliższym i najbardziej oddalonym – a aparat EOS R zadba o atrakcyjnie wyglądającą, płynną zmianę. Zastosowany tu system AF oparty o detekcję fazową doskonale radzi sobie w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych oraz w całym obszarze kadru.

 

Więcej detali dzięki profilowi Canon Log

Aparat EOS R obsługuje profil Canon Log – ustawienie nagrywania rozszerzające zakres dynamiczny o 800% i minimalizujące utratę szczegółów w najciemniejszych i najjaśniejszych partiach obrazu. Gdy używamy profilu Canon Log w aparacie EOS R, ustawienie ISO na poziomie 400 zapewnia niezwykle szeroki zakres dynamiczny (12 stopni) z neutralnym kontrastem – idealne rozwiązanie do pracy w trudnym oświetleniu, jeśli chcemy uchwycić wszystkie szczegóły ujęcia. Wybierz profil Canon Log, jeśli wiesz, że materiał filmowy zostanie poddany korekcji w postprodukcji. Pozwoli to uatrakcyjnić kolory i pokazać niesamowite szczegóły.

 

Stabilizacja obrazu Dual Sensing IS

Gdy filmujemy bez statywu, technologia Dual Sensing IS zapewnia zaawansowaną 5-osiową stabilizację i umożliwia nagrywanie płynnego, pozbawionego drgań obrazu – nawet przy słabym oświetleniu.

 

Solidny korpus niezawodny w każdych warunkach

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Magnezowy korpus jest wytrzymały i lekki oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Zamykające się po wyłączeniu aparatu lamelki chronią matrycę przed uszkodzeniem mechanicznym i zanieczyszczeniem.

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Dzięki uszczelnieniu aparat jest niezawodny w każdych warunkach pogodowych.

Nawiązywanie łączności, przesyłanie i udostępnianie w dowolnym miejscu

Canon EOS R zaprojektowano z myślą o fotografach i filmowcach będących w ciągłym ruchu. Zawsze włączona technologia Bluetooth o niskim poborze energii umożliwia parowanie aparatu ze smartfonami, a wbudowany moduł Wi-Fi pozwala udostępniać materiały za pomocą serwisów w chmurze. Tryb zdalnej pracy zapewnia jeszcze większą swobodę i twórcze możliwości.

 

Przesyłanie danych i tworzenie kopii zapasowej w podróży

Aparat EOS R może automatycznie wysyłać obrazy bezpośrednio do sparowanego telefonu, tabletu lub komputera za pomocą aplikacji Canon Camera Connect. Wystarczy włączyć funkcję Wi-Fi na telefonie komórkowym lub nawiązać za pośrednictwem Wi-Fi połączenie z komputerem. Jest to przydatna funkcja dla osób, które muszą natychmiast wykonywać kopię zapasową swojej pracy – na przykład dla fotoreporterów pracujących w trudnych warunkach.

 

Zdalne sterowanie aparatem

To kolejna funkcja aplikacji Canon Camera Connect – użytkownik może swobodniej fotografować dzięki zdalnemu sterowaniu aparatem EOS R. Umożliwia to robienie zdjęć w sytuacjach, w których trudno jest bezpośrednio obsługiwać aparat lub wtedy, gdy mamy do czynienia z płochliwymi obiektami, np. w przypadku fotografowania przyrody.

 

Udostępnianie materiałów poprzez Wi-Fi lub USB

Podczas studyjnej pracy zespołowej aparat EOS R można podłączyć do komputera PC lub Mac za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub USB 3.1, aby natychmiast oglądać i sprawdzać zdjęcia oraz wprowadzać niezbędne poprawki.

 

Moduł GPS

Osoby zajmujące się fotografią podróżniczą lub krajobrazową pokochają funkcje GPS aparatu EOS R, z których można korzystać za pośrednictwem urządzeń przenośnych. Podczas fotografowania, po nawiązaniu połączenia ze zgodnym urządzeniem inteligentnym poprzez Bluetooth, aparat EOS R może gromadzić dane GPS i automatycznie dodawać je do zdjęć dzięki aplikacji Canon Camera Connect. Ułatwia to identyfikację lokalizacji i zapewnia przydatną funkcję edycji, z której można skorzystać po powrocie do domu.

Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Obiektywy
Oświetlenie
Pamięci i czytniki
Zasilanie
Torby, plecaki, pokrowce
Statywy i stabilizatory
Adaptery, konwertery, pierścienie
Akcesoria audio
Akcesoria filmowe
Akcesoria czyszczące
Inne akcesoria

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika
CMOS 
Wielkość przetwornika
36×24 mm 
Liczba pikseli
30.3 Mpix

Optyka

Mocowanie obiektywu
Canon RF (obiektywy EF i EF-S można zamocować przy użyciu adaptera Mount Adapter EF-EOS R, Control Ring Mount Adapter EF-EOS R, Drop-In Filter Mount Adapter EF-EOS R; obiektywy EF-M nie są kompatybilne)
Mnożnik ogniskowej
Odpowiednik ogniskowej obiektywu 1.0x z obiektywami RF i EF 1.6x z obiektywami EF-S 

Ustawianie ostrości

Typ i zakres pomiaru
System detekcji fazy z matrycą światłoczułą (technologia CMOS Dual Pixel AF). Działa w zakresie od -6 do 18 EV (temp. 23°C, czułość ISO 100) 
Punkty pomiaru
System korzysta z 5655 pól pomiarowych obejmujących obszar 88% w poziomie i 100% w pionie. Wybór automatyczny (twarz+śledzenie), Wybieranie ręczne (1-punktowy AF - rozmiar ramki AF można zmienić). Wybór ręczny (rozszerzenie punktowego AF do 4 punktów - góra, dół, lewo, prawo). Wybieranie ręczne (rozszerzenie punktu AF o otaczające punkty). Wybór ręczny (strefowy AF - wszystkie punkty AF podzielono na 9 stref ostrości). Wybieranie ręczne (wielostrefowy AF - poziomy). Wybieranie ręczne (wielostrefowy AF - pionowy) 
Tryby pracy AF
One Shot, Servo AF 

Ekspozycja

Rodzaje pomiaru światła
Bieżący pomiar przy użyciu matrycy światłoczułej (384 strefy)
(1) Pomiar wielosegmentowy (połączony ze wszystkimi punktami AF)
(2) Pomiar skupiony (około 6,1% wizjera na środku)
(3) Pomiar punktowy: centralny pomiar punktowy (około 2,7% wizjera na środku) Pomiar połączony z polem AF jest niedostępny
(4) Pomiar centralnie ważony uśredniony 
Tryby ekspozycji
inteligentna scena auto, elastyczna preselekcja AE, programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, ręczny, Bulb i własny (3 opcje);Film: inteligentna scena auto, programowa AE, preselekcja czasu, preselekcja przysłony, Bulb i własny (3 opcje)Korekcja ekspozycji; +/-3 EV z przyrostem co 1/3 lub 1/2 stopnia (możliwość połączenia z automatyczną sekwencją naświetlania) 
Czasy otwarcia migawki
30-1/8000 s (z dokładnością do 1/2 lub 1/3 stopnia), tryb Bulb (Pełny zakres czasów otwarcia migawki. dostępny zakres zależy od trybu fotografowania) 
Czułość ISO
Automatycznie 100–40000 (z dokładnością do 1/3 lub całego stopnia). Wartość czułości ISO można rozszerzyć do wartości: L: 50; H1: 51200; H2: 102400 
Szybkość robienia zdjęć
Maks. około 8 kl./s szybkość utrzymywana przez 100 obrazów JPEG, 47 obrazów RAW / 78 obrazów C-RAW /
Maks. 5 kl./s ze śledzeniem AF 
Balans bieli
+/-3 poziomy z przyrostem co jeden poziom / Sekwencja 2, 3, 5 lub 7 zdjęć po każdym zwolnieniu migawki / Wybierana przez użytkownika korekcja kolorów niebieski/bursztynowy lub purpurowy/zielony 

Zapis obrazu i dźwięku

Rejestracja zdjęć
JPEG: 2 opcje kompresji / RAW: RAW, C-RAW i Dual Pixel RAW (14 bitów, oryginalny RAW firmy Canon, wersja 3)
Zgodność ze standardem Exif 2.31 i DCF (Design rule for Camera File system) w wersji 2.0
Zgodność ze standardem Digital Print Order Format (DPOF) w wersji 1.1
Możliwa dowolna kombinacja standardów RAW + JPEG, w tym Dual Pixel RAW + JPEG 
Rejestracja filmów
Wideo MP4:
4K (16:9) 3840 × 2160
Full HD, HD
MPEG4 AVC/H.264 o zmiennej (średniej) szybkości transmisji bitów 
Rejestracja dźwięku
Linear PCM 

Podgląd obrazu

Wizjer
0,5-calowy kolorowy wizjer EVF OLED
3,69 mln punktów (1280 × 960)

Informacje w wizjerze:
Informacje o punkcie AF, wskaźnik poziomu ekspozycji, liczba pozostałych ekspozycji wielokrotnych, korekta ekspozycji, fotografowanie HDR, priorytet jasnych partii obrazu, ekspozycja wielokrotna, czułość ISO, fotografowanie w technologii Dual Pixel RAW, dostępna liczba zdjęć, redukcja szumów zdjęć seryjnych, liczba zdjęć z samowyzwalaczem, cyfrowy optymalizator obiektywu, maksymalna liczba zdjęć seryjnych, metoda AF, stan akumulatora, działanie AF, symulacja ekspozycji, tryb wyzwalania migawki, sekwencja naświetlania, tryb pomiaru, FEB, fotografowanie bez migotania, kadrowanie zdjęć, tryb fotografowania, format obrazu, ikony ujęcia, Auto Lighting Optimizer (Automatyczny optymalizator jasności), blokada AE, styl obrazów, gotowość lampy, balans bieli, błysk wyłączony, korekta balansu bieli, blokowanie FE, jakość obrazu, szybka synchronizacja, funkcja Bluetooth, czas naświetlania, funkcja Wi-Fi, ostrzeżenie o blokadzie kilku funkcji, histogram, przysłona, poziomica elektroniczna, dane obiektywu 
Wyświetlacz LCD
Clear View LCD II o przekątnej 8,01 cm (3,15 cala) i rozdzielczości około 2,1 mln punktów
Obsługa za pomocą ekranu dotykowego; Tryb pojemnościowy;

Informacje na wyświetlaczu:
funkcje menu, szybkie nastawy, obsługa odtwarzania i widok powiększony. Wybieranie punktu AF w przypadku zdjęć i filmów; migawka dotykowa dostępna w przypadku fotografowania w przypadku zdjęć.

Opcje wyświetlania:
(1) Podstawowe ustawienia aparatu
(2) Zaawansowane ustawienia aparatu
(3) Ustawienia aparatu oraz histogram i dwuosiowa poziomica
(4) Brak informacji
(5) Ekran szybkich nastaw 

Złącza

Stopka na akcesoria
Gorąca stopka 
Gniazdo mikrofonowe
Wejście audio (mini-jack stereo) 
Gniazdo słuchawkowe
Wyjście słuchawkowe (mini-jack stereo) 
Gniazdo HDMI
HDMI mini (typ C, zgodne z HDMI-CEC) 
Gniazdo SDI
Brak 
Gniazdo USB
Złącze SuperSpeed USB 3.1 USB C 
Gniazdo kart pamięci
1 karta SD/SDHC/SDXC i UHS-II 

Inne funkcjonalności

Stabilizacja obrazu
Tylko obiektywowa 
Łączność bezprzewodowa
Wi-Fi i Bluetooth 
Współpraca z lampą błyskową
Automatyka błysku E-TTL II, pomiar ręczny
Czas synchronizacji: 1/200s  

Zasilanie

Akumulator, zasilacz
Akumulator litowo-jonowy LP-E6N (dostarczony), LP-E6, Ładowarka LC-E6E (dostarczona), zasilacz AC-E6N i przyłącze zasilacza DR-E6, zestaw zasilający AC Adapter Kit ACK-E6N/ACK-E6, samochodowa ładowarka akumulatorów CBC-E6, zasilacz USB EC809 
Czas pracy
Około 370 zdjęć (temp. 23°C)
Około 350 (temp. 0°C) 

Parametry fizyczne

Wymiary
135.8 × 98.3 × 84.4 mm 
Waga
Około 580g (660g z kartą i baterią) 
 • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 30,3Mpix
 • Bardzo szeroki zakres czułości ISO 100-40000 (po rozszerzeniu 50-102400 ISO)
 • Wyjątkowo szybki i precyzyjny autofokus z technologią Dual Pixel, działający w słabym oświetleniu (do-6EV)
 • Możliwość rejestrowania filmów 4K 30kl./s, Full HD 60kl./s z 10 bitowym 4K na wyjściu HDMI
 • Płaski profil obrazu Canon C-Log pozwala na zaawansowaną pracę i uzyskanie profesjonalnej jakości w postprodukcji
 • Wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 8kl./s
 • Uchylny, dotykowy 3,15" ekran LCD o rozdzielczości 2,1mln punktów oraz wizjer OLED o rozdzielczości 3,69mln punktów
 • Uszczelniony, kompaktowy korpus ze stopu magnezu odporny na kurz i zachlapania
 • Wejście na karty SD UHS-II
 • Komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi i Bluetooth
 • Możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Canon EF i EF-S dzięki trzem adapterom Mount Adapter EF-EOS R

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Opinie o Bezlusterkowiec Canon EOS R (body)

Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie opinii
Radek - ocena: 5
Cena dzisiaj to już ok. 7099 - 7499 pln-ów; fenomenalny af; wszystkie moje szkła ef działają rewelacyjnie nie gorzej niż z lustrami, a jedno zauważalnie lepiej; po aktualizacji firmware: detekcja oka działa w trybie servo i z serią zdjęć - brawo!!!, jest seria zdjęć na cichej migawce. Test R5 pokazał że R nie ustępuje 3x droższemu body (np. zakres tonalny, jakość zdjęć jpg i raw) brak stabilizacji nie jest odczuwalny z dwóch powodów: mam ja w obiektywach, w R5 miało być 5ev, a testy pokazują ze jest ok 3.5 ev i tylko ze szkłami rf). Czytając dane techniczne dokupiłem gripa i dodatkowy akumulator lp-e6n - tu kolejne zaskoczenie - na jednym akumulatorze wykonałem ponad 550 zdjęć a zużycie energii wyniosło 38%, zdjęcia w pojedyncze i krótkie serie (3 zdjęcia) z podglądem zdjęć i live wiev - czyli nie ma tragedii.
Krzysztof - ocena: 5
Jestem użytkownikiem R-ki od roku, aparat spisuje się super. Również polecam ;)
Ania Małek - ocena: 5
Dziękuję za pomoc przy wyborze aparatu :* Pozdrawiam.
Mariusz - ocena: 5
Przesiadłem się z 5d Mark III. Jestem pod ogromnym wrażeniem działania AF oraz pracy przy lowlighcie. Obecnie działam z obiektywami EF poprzez adapter, ale docelowo chciałbym zakupić obiektywy RF. Dziekuję za szybką realizację zamówienia, POLECAM!
Michał - ocena: 5
Bardzo fajny aparacik. Świetny autofokus no i działa bez problemów z optyką EF (z adapterem :) )
Kasia - ocena: 5
Kocham ten aparat! Auto Focus jest niesamowity. Czapki z głów Canon :)

Masz pytania odnośnie do tego produktu?