Wietrzenie magazynu!

Wyprzedajemy dziesiątki produktów w niższych cenach!

Wzorzec CALIBRITE ColorChecker Passport DUO

ID: 26032

cena 969 zł
eRaty 12 x 87 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę

CALIBRITE ColorChecker Passport DUO

 

ColorChecker Passport DUO to idealne rozwiązanie dla fotografów, którzy dodatkowo filmują oraz wszystkich twórców, poszukujących dokładnych i spójnych kolorów oraz kreatywnej elastyczności. ColorChecker Passport DUO zawiera cztery wzorce: 24-polowy wzorzec ColorChecker Classic służący do tworzenia profili aparatu dla fotografów wykonujących zdjęcia w trybie RAW, wzorzec balansu bieli oraz dwa wzorce wideo do wykorzystania z monitorem waveform, wektroskopem i narzędziem parady RGB. Wszystkie wzorce zawarte są w jednym wytrzymałym i kompaktowym etui ochronnym.

Połączenie wzorców, oprogramowania Camera Calibration, wtyczki Lightroom® i kompatybilności z popularnymi programami do montażu filmowego sprawia, że ColorChecker Passport DUO jest naszym najbardziej wszechstronnym produktem. Zapewnia profesjonalną kontrolę kolorów i obrazu oraz dopasowanie aparatów i kamer w sesji foto lub filmowej. Teraz jeden ColorChecker Passport spełni oczekiwania użytkowników hybrydowych, dla szybszego uzyskania właściwego balansu kolorów oraz spójnego i neutralnego punktu bieli, co pozwala na skrócenie czasu edycji i skupienie się na pracy twórczej. Nowe i udoskonalone etui ochronne umożliwia oznaczenie Passport DUO, poprzez personalizację tego praktycznego narzędzia.

Ten kieszonkowych rozmiarów ColorChecker jest gotowy na każde wyzwanie związane ze sesją fotograficzną lub filmowaniem. Mierzący zaledwie 125 x 90 mm kieszonkowych rozmiarów Passport DUO można zabrać ze sobą w dowolne miejsce i wykorzystać w każdej sytuacji.

 


 

FUNKCJE

 

Wzorzec klasyczny
Branżowy standard przemysłowy, 24-polowy klasyczny wzorzec służący do tworzenia profili aparatów oraz wizualnej oceny i weryfikacji kolorów.

Wzorzec balansu bieli
Koryguj balans bieli dla całej serii zdjęć, eliminując konieczność korygowania każdego zdjęcia z osobna później. W przypadku filmowania wzorzec ten eliminuje konieczność późniejszego korygowania balansu bieli dla pojedynczych klipów.

Wzorzec kolorów wideo
Zawiera sześć chromatycznych pól zaprojektowanych dla produkcji wideo, sześć pól z odcieniami skóry, sześć pól z balansem szarości oraz sześć pól dla świateł i cieni (w tym pole czerni o wysokim połysku) dla osiągnięcia idealnego balansu kolorystycznego.

Wzorzec skali szarości
3-stopniowy wzorzec skali szarości, który zawiera biel, średnią szarość o wartości 40 IRE oraz wzorcową czerń.

Oprogramowanie do kalibracji
Aplikacja do samodzielnego tworzenia profili DNG oraz ICC dla kombinacji aparat / obiektyw / oświetlenie.

Wtyczka Lightroom®
Twórz własne profile aparatu bezpośrednio w programie Adobe® Lightroom®.

Obsługa przez oprogramowanie innych firm

Każdy program do montażu filmowego posiadający narzędzia do korekty balansu bieli lub wektroskop lub RGB parade lub monitor waveform.

Adobe Photoshop oraz Adobe Lightroom przez bezpłatny plugin

Hasselblad Phocus

Black Magic DaVinci Resolve – tryb korekty manualny lub automatyczny

3D LUT Creator

DxO Photolab 4


Ochronne etui
Praktyczne etui umożliwia ustawienie wzorca w dowolnej pozycji, dzięki czemu będzie dobrze widoczny w każdym kadrze. W zestawie znajduje się również poręczna smycz.


 

ColorChecker Passport Photo DUO to niezastąpione narzędzie, które pomaga lepiej uchwycić naturalne kolory oraz zapewnia możliwie najdokładniejszy obraz od ujęcia, po edycję. Zanim rozpoczniesz proces kreatywnego color gradingu, wybierz najbardziej neutralny obraz, nawet gdy korzystasz z wielu aparatów/kamer.

Sztuka kontroli obrazu polega na uzyskaniu tych samych kolorów na każdym etapie pracy, od wejścia, po wyjście, czyli efekt końcowy. Oznacza to, że aparat i kamera przechwytuje naturalne kolory, Twój monitor wyświetla je w prawidłowy sposób, a wydruk lub finalny render jest zgodny jest z Twoją wizją i tym, co widzisz na ekranie.

ColorChecker Passport DUO to potężne, hybrydowe rozwiązanie do przechwytywania i edycji dla wszystkich kreatywnych twórców, którzy pragną zaoszczędzić czas oraz zapewnić spójny, przewidywalny i neutralny punkt wyjścia, uzyskując pożądany efekt szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. W połączeniu z dowolnym rozwiązaniem do kalibracji monitorów Calibrite zaoszczędzisz czas i środki, unikając kosztownych błędów i frustrujących poprawek. Zabierz DUO ze sobą na każde zdjęcia – w studio lub w plenerze – szybko stanie się Twoim niezbędnym narzędziem podczas produkcji i w późniejszej edycji.

 

Wzorzec klasyczny

Sfotografowanie zgodnego z przemysłowym standardem wzorca ColorChecker Classic to ważny krok do uzyskania spójnych i przewidywalnych kolorów podczas sesji zdjęciowej. Użycie go w połączeniu z oprogramowaniem Camera Calibration umożliwia tworzenie profili DNG/ICC, uwzględniających panujące warunki oświetleniowe, a tym samym osiągnięcie spójności, przewidywalności oraz powtarzalności kolorów na każdym zdjęciu w sesji i z każdego użytego aparatu.

24-polowy klasyczny wzorzec to również możliwość wizualnego porównywania barw. Uwzględnij wzorzec w sesji zdjęciowej, otwórz zdjęcie wzornika w swoim programie do edycji foto i potraktuj je jako referencyjny odnośnik do korekty kolorystycznej. Każde z 24 wzorcowych pól kolorystycznych reprezentuje barwy naturalnych obiektów, takie jak błękit nieba, odcienie skóry czy zieleń liści. Próbki odbijają światło w sposób, w jaki robią to naturalne obiekty. Każde pole jest indywidualnie barwione pigmentem dla osiągnięcia czystych, gładkich i nasyconych kolorów bez przebarwień i domieszek innych odcieni.

 

Wzorzec kolorów wideo

Zaprojektowany specjalnie z myślą o współczesnej produkcji wideo. Wzorzec zawiera cztery rzędy barwnych pól do przechwytywania i edycji, stanowiąc potężne narzędzie do szybkiej korekcji kolorystycznej.

Kolory chromatyczne: sześć pól zaprojektowanych specjalnie, aby dopasować osie koloru na wektroskopie

Odcienie skóry: szereg pól dedykowanych odcieniom skóry od jasnego do ciemnego do sprawdzenia i korekty względem osi barw skóry

Liniowa skala szarości: sześciostopniowy balans szarości z dodatkowymi polami dla świateł i cieni

Światła i cienie: sześć białych i czarnych pól, włączając czarne pole o wysokim połysku, umożliwiające kamerze przechwytywanie pełnego zakresu tonów

 

Wzorzec skali szarości

Ulepszony wzorzec dla osiągnięcia idealnej ekspozycji w produkcji wideo. Wzorzec balansu szarości zawiera trzy pola – biel, szarość o wartości 40 IRE oraz wzorcową czerń o wysokim połysku.

Wzorzec umożliwia:

 • Dopasować ekspozycję balans kolorów i kontrast z wielu kamer
 • Sprawia, że półtony takie, jak odcienie skóry zostaną dokładnie zapisane
   

Wzorzec balansu bieli

Precyzyjne ustawienie balansu bieli na starcie to naturalne kolory i doskonały punkt odniesienia w dalszej obróbce. Wzorzec zapewnia neutralny odnośnik w każdych warunkach oświetleniowych i odbija światło równomiernie w całym spektrum widzialnym. Tworząc w aparacie niestandardowy profil balansu bieli, można prawidłowo zrekompensować różne scenariusze światła zastanego.

Wzorzec pozwala na:

 • Eliminację dominant barwnych
 • Poprawę jakości kolorów na wyświetlaczu aparatu
 • Szybszą i łatwiejszą obróbkę zdjęć, brak konieczności późniejszej korekty dla pojedynczych obrazów

  Uwaga:
  Użytkownicy zapisujący pliki w formacie RAW mogą wykonać zdjęcie wzorca w każdym momencie sesji, natomiast dla fotografujących w formacie JPEG zdjęcie wzorca powinno być pierwszym w sesji.

„Dlaczego nie mogę użyć dowolnego, białego obiektu?”

Ustawienie balansu bieli za pomocą kartki papieru lub innego szarego elementu w scenie wydawać by się mogło świetnym pomysłem. Niestety większość obiektów nie jest spektralnie neutralna w zróżnicowanym rodzaju światła.

Nieprawidłowy balans bieli spowoduje powstanie niepożądanych zafarbów i brak spójności kolorystycznej pomiędzy zdjęciami robionymi w zmieniających się warunkach oświetleniowych, co może znacznie spowolnić postprodukcję.

 

Oprogramowanie do kalibracji

Twórz samodzielnie profile DNG i/lub ICC aparatu, dzięki najbardziej rozpoznawalnemu w branży 24-polowemu wzorcowi ColorChecker Classic lub ColorChecker Digital SG oraz oprogramowaniu ColorChecker Camera Calibration lub wtyczce do Adobe Lightroom®.

Ta zaawansowana technologia tworzenia profili zapewnia doskonałe wyniki nawet przy małych polach referencyjnych oraz przy praktycznie wszystkich nietypowych źródłach sztucznego światła. Dodatkowo, oprogramowanie z funkcją auto-detekcji wykryje wzorzec automatycznie. Bez względu na to, czy fotografujesz jednym aparatem, czy kilkoma, w łatwy sposób osiągniesz poprawne kolory i utrzymasz nad nimi pełną kontrolę.

 • Minimalizacja różnic kolorystycznych pomiędzy aparatami i obiektywami
 • Neutralna kolorystyka i dopasowanie do różnych źródeł światła
 • Zachowanie balansu kolorystycznego w różnych scenach i ujęciach
   

Profile DNG Dual-Illuminant

Profil dual-illuminant uwzględnia dwa różne przeważające źródła światła do utworzenia jednego wspólnego profilu, który zastosować można w przenikających się różnych warunkach oświetleniowych. Profil Dual-Illuminant można stworzyć na podstawie dwóch z dwudziestu jeden obsługiwanych illuminantów, co umożliwia stworzenie profilu dla prawie każdej sesji. Profile Dual-illuminant pozwalają na swobodę poruszania się pomiędzy skrajnie różnymi środowiskami bez konieczności przełączania profili.

 

Ochronne etui w kieszonkowym formacie

ColorChecker Passport DUO został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wygodzie użytkowania, dzięki czemu sprawdzi się podczas każdej sesji. Wykonana z wytrzymałego materiału obudowa, zabezpiecza cztery wzorce kolorystyczne ColorChecker przed uszkodzeniami i przedłuża ich trwałość.

Etui ColorChecker Passport DUO można ustawić w wielu pozycjach, dzięki czemu dopasujesz go do każdej sceny. Dzięki praktycznej naklejce identyfikacyjnej w łatwy sposób oznaczysz Passporta, a także zamieścisz własny, spersonalizowany opis. W zestawie znajduje się również poręczna smycz, dzięki której Passport zawsze znajdzie się pod ręką!

ColorChecker Passport DUO cena: 969 zł

dostępny od ręki
Liczba wzorców
4
Liczba pól kolorystycznych
52
Wymiary wzorca
10,9 x 6,35cm
Wymiary etui
12,5 x 9 cm
Zakres wilgotności
85% lub mniej
 • wzorzec klasyczny
 • wzorzec balansu bieli
 • wzorzec kolorów wideo
 • wzorzec skali szarości
 • Zawiera kartę z dwudziestoma czterema polami kolorystycznymi dostępnymi w klasycznym fotograficznym wzorcu ColorChecker Classic do tworzenia profili aparatu, fotograficzny wzorzec balansu bieli oraz dwa wzorce dedykowane dla filmowców do użytku z kamerą lub w oprogramowaniu edycyjnym podczas post-produkcji.
 • Niezbędne narzędzie dla każdego, kto oczekuje dokładnej kontroli obrazu podczas fotografowania lub filmowania i późniejszej edycji.
 • Idealne dopasowanie obrazu z wielu aparatów lub kamer.
 • Dołączone oprogramowanie Camera Calibration software umożliwia tworzenie profili DNG lub ICC aparatu.

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?