Obiektyw Voigtlander Nokton 23mm f/1,2 do Fujifilm X

ID: 27121

voigtlander
cena 3199 zł
eRaty 60 x 66 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z naszym doradcą
zapytaj o produkt lub cenę

Obiektyw Voigtlander Nokton 23mm f/1,2 do Fujifilm X

Nokton 23 mm f/1,2 to super-jasny obiektyw manualny marki Voigtlander zaprojektowany do współpracy z wysokorozdzielczymi matrycami APS-C aparatów Fujifilm X. Obiektyw łączący analogowy charakter z najnowszymi osiągnięciami inżynierii optycznej, gwarantując niepowtarzalne, pełne detali obrazowanie.

Obiektyw Voigtlander Nokton 23mm f/1,2 do Fujifilm X

Odpowiednik 35 mm na pełnej klatce

Ogniskowa 23 mm, jaką oferuje Nokton jest odpowiednikiem klasycznych 35 mm dla aparatów pełnoklatkowych. Obiektyw daje 63,2° pole widzenia - odrobinę szersze spojrzenie w stosunku do standardowych 50 mm (na pełnej klatce). Nokton 23 mm znajdzie zastosowanie w filmowaniu oraz fotografii ulicznej, reportażowej lub produktowej, pozwalając Ci uwiecznić zarówno wspaniałe portrety, jak i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Klasyczna konstrukcja

Nokton 23 mm posiada zaawansowany układ optyczny złożony z dziesięciu elementów rozmieszczonych w sześciu grupach. W skład układu wchodzą dwie soczewki wykonane ze szkła o anormalnej dyspersji oraz jedna soczewka dwustronnie asferyczna. Taka konstrukcja pozwoliła na uzyskanie wysokiej jakości obrazu, przy zachowaniu charakterystycznego, analogowego charakteru.

Obiektyw Voigtlander Nokton 23mm f/1,2 do Fujifilm X

Precyzyjna kontrola nad światłem

Przysłona Noktona 23 mm oferuje możliwość regulacji w zakresie f/1,2 - f/16, zapewniając odpowiednią swobodę podczas pracy z głębią ostrości dla większości codziennych zastosowań. Wartość przysłony regulowana może być w krokach co 1/3 EV. 12 listków kontrolujących przysłonę pozwala uzyskać przepiękne kremowe rozmycia w obszarach nieostrości.

Jakość bez kompromisów

Obiektywy Voigtlander słyną z najwyższej jakości wykonania. Nie inaczej jest w przypadku Noktona 23 mm. Obiektyw zaskakuje swoimi kompaktowymi rozmiarami i prostą, zwartą budową. Cały tubus wykonany został z metalu, dzięki czemu obiektyw zachowa dokładność pracy przez wiele lat. Pierścienie nastawcze poruszają się płynnie, ale z niezbędnym do precyzyjnej pracy oporem.

Obiektyw Voigtlander Nokton 23mm f/1,2 do Fujifilm X

Bagnet Fujifilm X

Obiektyw wyposażony został w mocowanie Fujifilm X i skierowany jest do świadomych fotografów, poszukujących manualnego obiektywu o wysokiej jakości optycznej i dużej jasności. Wbudowana w obiektyw elektronika zapewnia wsparcie dla stabilizacji obrazu oraz systemu ustawiania i potwierdzenia ostrości. Pozwala także na przekazywanie do korpusu danych EXIF wykonywanych zdjęć.

Przed rozpoczęciem pracy z obiektywem sugerujemy zmianę ustawień wyświetlania wartości przysłony w body aparatu z TNo na FNo oraz zmianę sposobu wyświetlania skali głębi ostrości na standard filmowy.

Voigtlander Nokton 23mm f/1,2 do Fujifilm X cena: 3199 zł

dostępny u dostawcy
Ogniskowa
23mm 
Minimalna wartość przysłony
f/1,2 
Maksymalna wartość przysłony
f/16 
Rodzaj mocowania
Fujifilm X
Kompatybilność z matrycą
APS-C 
Kąt widzenia
63,2° 
Minimalna odległość ostrzenia
18 cm 
Konstrukcja optyczna
10 elementów w 6 grupach 
Liczba listków przysłony
12 
Ustawianie ostrości
MF 
Stabilizacja
Brak 
Średnica filtra
46 mm 
Wymiary
4,4 x ⌀5,9 cm 
Waga
214 g 

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?