Prawdziwe raty 10 i 20 x 0% - Na cały asortyment!

Obiektyw Voigtlander APO Lanthar 50mm f/2,0 do Nikon Z

ID: 27163

voigtlander
cena 5099 zł
eRaty 60 x 105 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z naszym doradcą
zapytaj o produkt lub cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Obiektyw Voigtlander APO Lanthar 50mm f/2,0 do Nikon Z
5099 zł
dostępny u dostawcy

Obiektyw Voigtlander APO Lanthar 50mm f/2,0 do Nikon Z

Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2,0 to obiektyw wyczekiwany przez wielu poszukiwaczy technicznej doskonałości obrazu. APO chromatyczna budowa zapewnia nieporównywalną ostrość i mikrokontrast - cechy szczególnie ważne dla profesjonalnych fotografów produktowych, filmowców czy mistrzów krajobrazu.

Obiektyw Voigtlander APO Lanthar 50mm f/2,0 do Nikon Z

50 mm to klasyczna, tak zwana standardowa ogniskowa dla aparatów z matrycami pełnoklatkowymi 35 mm. Pole widzenia obiektywu zbliżone jest do tego, jakie widzi ludzkie oko i wynosi 46,5°. Jest to jedna z najczęściej wybieranych ogniskowych do fotografii portretowej, produktowej czy reportażowej, gwarantując przyjemną dla oka perspektywę i wierność odwzorowania.

APO Chromat

Patrząc na konstrukcję APO Lanthar'a 50 mm, wyraźnie widać, co było głównym celem konstruktorów - ostrość. Układ optyczny tworzy 10 elementów, z czego zaledwie trzy to "zwyczajne" szkło optyczne. Aż pięć soczewek wykonano ze szkła o anormalnej dyspersji, a dwie to soczewki asferyczne. APO chromatyczna konstrukcja może i nie jest najjaśniejsza (f/2,0), nie gwarantuje bajkowych rozmyć, znanych z takich obiektywów jak Nokton 50 mm f/1,2, oddaje jednak rzeczywistość w technicznie ostry sposób, bezlitośnie rozprawiając się z aberracją chromatyczną. Niespotykana ostrość, kontrast, mikrokontrast oraz reprodukcja barw to efekt wyboru domieszkowanych lantanem soczewek, doskonałej precyzji wykonania i wielu lat doświadczenia inżynierów japońskiej Cosiny.

Kontrola nad światłem

Przysłona APO Lanthar'a 50 mm oferuje możliwość regulacji w zakresie f/2,0 - f/16, zapewniając odpowiednią swobodę podczas pracy z głębią ostrości dla większości zastosowań. Wartość przysłony regulowana może być w krokach co 1/3 EV lub płynnie, co z pewnością docenią twórcy filmów. 12 specjalnie zaprojektowanych listków kontrolujących przysłonę pozwala uzyskać idealnie okrągły otwór dla wybranych wartości f/2,0, f/2,8 oraz f/16, dzięki czemu nieostrości zyskują przyjemne, okrągłe rozmycia.

Obiektyw Voigtlander APO Lanthar 50mm f/2,0 do Nikon Z

Jakość bez kompromisów

Obiektywy Voigtlander słyną z najwyższej jakości wykonania. Nie inaczej jest w przypadku APO Lanthar'a. Obiektyw zaskakuje swoimi kompaktowymi rozmiarami i prostą, zwartą budową. Cały tubus wykonany został z metalu, dzięki czemu obiektyw zachowa dokładność pracy przez wiele lat. Pierścienie nastawcze poruszają się płynnie, ale z niezbędnym do precyzyjnej pracy oporem.

Bagnet Nikon Z

Obiektyw wyposażony został w mocowanie typu Nikon Z i skierowany jest do świadomych profesjonalnych fotografów, poszukujących obiektywu o wybitnej jakości optycznej. Wbudowana w obiektyw elektronika zapewnia wsparcie dla pięcioosiowej stabilizacji obrazu oraz systemu ustawiania i potwierdzenia ostrości.

Obiektyw Voigtlander APO Lanthar 50mm f/2,0 do Nikon Z

Voigtlander APO Lanthar 50mm f/2,0 do Nikon Z cena: 5099 zł

dostępny u dostawcy
Ogniskowa
50mm 
Minimalna wartość przysłony
f/2 
Maksymalna wartość przysłony
f/16 
Rodzaj mocowania
Nikon Z 
Kąt widzenia
46,5° 
Minimalna odległość ostrzenia
45 cm 
Konstrukcja optyczna
10 elementów w 8 grupach 
Liczba listków przysłony
12 
Ustawianie ostrości
ustawianie ostrości: manualne (funkcja potwierdzenia ostrości) 
Stabilizacja
wsparcie systemu pięcioosiowej stabilizacji obrazu dostępnej w aparatach Nikon 
Średnica filtra
52 mm 
Wymiary
6,4 x ⌀6,8 cm 
Waga
347 g 
  • obiektyw Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2,0 do Nikon Z
  • osłona przeciwsłoneczna
  • dekielek na przód obiektywu
  • dekielek na tył obiektywu

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?