Prawdziwe raty 0% - Na cały asortyment!

Obiektyw Voigtlander APO Lanthar 35mm f/2,0 do Nikon Z

ID: 27124

voigtlander
cena 4999 zł
Raty 0%!10 x 499,90 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z naszym doradcą
zapytaj o produkt lub cenę

Obiektyw Voigtlander APO Lanthar 35mm f/2,0 do Nikon Z

Voigtlander APO Lanthar 35 mm f/2,0 to obiektyw, który spełnia marzenia poszukiwaczy optycznej doskonałości obrazu, który cenią sobie odrobinę szersze spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. APO chromatyczna budowa APO Lanthara zapewnia nieporównywalną ostrość i mikrokontrast - cechy tak ważne w profesjonalnej fotografii produktowej, krajobrazowej oraz przemyśle filmowym.

Obiektyw Voigtlander APO Lanthar 35mm f/2,0 do Nikon Z

Uniwersalna ogniskowa APO Lanthara, wynosząca 35 mm, to punkt równowagi pomiędzy teleobiektywami, a obiektywami szerokokątnymi. Odrobinę szersze spojrzenie w stosunku do standardowych 50 mm znajdzie zastosowanie w filmowaniu oraz fotografii ulicznej, reportażowej lub produktowej. 35 mm to klasyka gatunku. Ogniskowa, która pozwoli Ci uwiecznić zarówno wspaniałe portrety, jak i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

APO Chromat

Układ optyczny APO Lanthara nie pozostawia wątpliwości, że inżynierowie z Cosiny nie szczędzili środków ani wiedzy podczas jego projektowania. Zaawansowaną konstrukcję tworzy 11 elementów rozmieszczonych w 9 grupach. Pięć soczewek wykonano ze szkła o anormalnej dyspersji, a kolejne dwie to soczewki asferyczne. APO chromatyczna budowa o świetle f/2,0 może i nie jest najjaśniejsza. Nie gwarantuje zapierających dech w piersiach kremowych rozmyć, z których słyną superjasne noktony, oddaje jednak rzeczywistość w technicznie doskonały sposób, bezlitośnie rozprawiając się z aberracją chromatyczną. Niespotykana ostrość, kontrast, mikrokontrast oraz reprodukcja barw to efekt wyboru domieszkowanych lantanem soczewek, doskonałej precyzji wykonania i wielu lat doświadczenia japońskiego producenta.

Obiektyw Voigtlander APO Lanthar 35mm f/2,0 do Nikon Z

Płynna kontrola nad światłem

Przysłona APO Lanthar'a 35 mm oferuje możliwość regulacji w zakresie f/2,0 - f/16, zapewniając odpowiednią swobodę podczas pracy z głębią ostrości dla większości codziennych zastosowań. Wartość przysłony regulowana może być w krokach co 1/3 EV lub płynnie, po przekręceniu odpowiedniego pierścienia. 12 specjalnie zaprojektowanych listków kontrolujących przysłonę pozwala uzyskać idealnie okrągły otwór dla wybranych wartości f/2,0, f/2,8, f/5,6 oraz f/16, dzięki czemu nieostrości zyskują przyjemne, okrągłe rozmycia.

Jakość bez kompromisów

Obiektywy Voigtlander słyną z najwyższej jakości wykonania. Nie inaczej jest w przypadku APO Lanthar'a 35 mm. Obiektyw zaskakuje swoimi kompaktowymi rozmiarami i prostą, zwartą budową. Cały tubus wykonany został z metalu, dzięki czemu obiektyw zachowa dokładność pracy przez wiele lat. Pierścienie nastawcze poruszają się płynnie, ale z niezbędnym do precyzyjnej pracy oporem.

Obiektyw Voigtlander APO Lanthar 35mm f/2,0 do Nikon Z

Bagnet Nikon Z

Obiektyw wyposażony został w mocowanie typu Nikon Z i skierowany jest do świadomych profesjonalnych fotografów, poszukujących obiektywu o wybitnej jakości optycznej. Wbudowana w obiektyw elektronika zapewnia wsparcie dla pięcioosiowej stabilizacji obrazu oraz systemu ustawiania i potwierdzenia ostrości.

Voigtlander APO Lanthar 35mm f/2,0 do Nikon Z cena: 4999 zł

dostępny u dostawcy
Ogniskowa
35mm 
Minimalna wartość przysłony
f/2 
Maksymalna wartość przysłony
f/16 
Rodzaj mocowania
Nikon Z 
Kompatybilność z matrycą
APS-C
Kąt widzenia
62,1° 
Minimalna odległość ostrzenia
35 cm 
Konstrukcja optyczna
11 elementów w 9 grupach 
Liczba listków przysłony
12 
Ustawianie ostrości
Manualne (funkcja potwierdzenia ostrości) 
Stabilizacja
Brak 
Średnica filtra
52 mm 
Wymiary
7,0 x ⌀6,8 cm 
Waga
360 g 
  • obiektyw Voigtlander APO Lanthar 35 mm f/2,0 do Nikon Z
  • osłona przeciwsłoneczna
  • dekielek na przód obiektywu
  • dekielek na tył obiektywu

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?