Prawdziwe raty 0% - Na wybrane produkty!

Viltrox adapter bagnetowy EF-E II - Canon EF do Sony E 0.71x

ID: 14826

viltrox
cena 690 zł
eRaty 60 x 14 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
negocjuj cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Viltrox adapter bagnetowy EF-E II - Canon EF do Sony E 0.71x
690 zł
dostępny od ręki

Viltrox adapter bagnetowy EF-E II - Canon EF do Sony E 0.71x

Viltrox EF-E II to aktywny adapter bagnetowy Sony E-mount przeznaczony dla obiektywów z mocowaniem Canon EF i EF-S. Posiada funkcję “Speed Booster” z przelicznikiem ogniskowej 0.71x i zwiększeniem światłosiły o +1 f-stop.

Współpracuje z aparatami Sony wyposażonymi w matryce APS-C - A6500, A6300, A6000, NEX-7, w matryce pełnoklatkowe (w trybie APS-C) - seria A7 III, A7 II, A7, oraz kamerami z sensorem Super 35 - PXW-FS7, PXW-FS5, FS700 i innymi.

Jego szybki, niezawodny autofocus z dwoma trybami pracy, daje Ci pewność działania w każdych warunkach.

Viltrox. Zobacz więcej!

Wbudowany układ optyczny daje Ci możliwości znane z adapterów (reduktorów) “Speed Booster”. Zyskujesz nie tylko efektywny crop adaptera wynoszący 0.71x, ale także zmniejszysz wartość przysłony o +1 f-stop.

Z aparatem Sony A6500 (APS-C) i obiektywem 50/1.8 zamontowanym za pomocą adaptera Viltrox EF-E II, efektywna ogniskowa będzie wynosić 53 mm (crop 1.065x), zamiast 75 mm jak przy zwykłym adapterze bez soczewki. To pole widzenia zbliżone do aparatów z matrycą pełnoklatkową! Dodatkowo, możesz dwukrotnie skrócić czas naświetlania dzięki efektywnej przysłonie f1.0, co jest nieocenione przy zdjęciach w trudnych warunkach oświetleniowych

Szybki i pewny autofocus

Adapter Viltrox został wyposażony w styki niezbędne do komunikacji aparatu z obiektywem. Obsługuje auto-focus, dane EXIF i stabilizację obrazu w obiektywie. Złącze micro-USB umożliwi Ci samodzielną aktualizację oprogramowania.

Adapter cechuje się niespotykaną do tej pory szybkością ustawiania ostrości, niewiele ustępując obiektywom zamontowanym bezpośrednio z aparatem Canon*. To nowy standard wśród adapterów bagnetowych.

Dwa tryby pracy AF
Przełącznik na obudowie adaptera umożliwi Ci wygodną zmianę trybu pracy auto-focusa. Możesz wybrać PDAF (ang. “Phase Detection Auto Focus”), działającym na zasadzie detekcji fazy, lub CDAF (ang. “Contrast Detection Auto Focus”), opartym na pomiarze kontrastu. Dzięki tym dwóm trybom z łatwością dostosujesz adapter do swoich potrzeb i osiągniesz jeszcze lepsze rezultaty podczas fotografowania lub filmowania.

Solidna budowa
Konstrukcja adaptera jest wykonana z aluminium i stali nierdzewnej, czyniąc go odpornym na uszkodzenia i gwarantując stabilność podczas pracy. Jego wnętrze wykonano z czarnego, matowego tworzywa, zapobiegającego refleksom światła.

Zdejmowana stopka statywowa z gwintem 1/4" jest szczególnie pomocna podczas pracy z dużą i ciężką optyką. Z łatwością przymocujesz do niej szybkozłączkę lub statyw. W razie potrzeby możesz ją także szybko odczepić używając wygodnego pokrętła.

Kompatybilność:
Aparaty i kamery z bagnetem Sony E-mount wyposażone w matrycę APS-C (Super 35), np.: Sony A6500, A6300, A6000, seria NEX, Sony A7R II A7R III i A7 III w trybie APS-C, Sony PXW-FS7, PXW-FS5 i inne
Obiektywy z mocowaniem EF i polem krycia pełnej klatki (Canon, Sigma, Tamron i inni producenci)

 

* szybkość działania auto-focus zależy od rodzaju i producenta obiektywu, może różnić się w porównaniu do współpracy z aparatem Canon.

Viltrox adapter bagnetowy EF-E II - Canon EF do Sony E 0.71x cena: 690 zł

dostępny od ręki
Mocowanie aparatu lub kamery
bagnet Sony E-mount
Mocowanie obiektywu
Canon EF z polem krycia pełnej klatki (Canon, Sigma, Tamron i inne)
Układ optyczny
4 elementy w 4 grupach
Pokrycie sensora
APS-C (Super 35)
Przelicznik ogniskowej
0.71x
Światłosiła
+1 EV
Stopka statywowa
punkt montażowy z gwintem 1/4", zdejmowana
Materiał
aluminium, stal nierdzewna, tworzywo sztuczne
Wymiary
65 x 28 mm (bez stopki)
Waga
176 g
  • Zwiększenie maksymalnego otworu przysłony o 1 stopień EV
  • Mnożnik ogniskowej 0,71x

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?