WEEKENDOWY HITCENOWY! SPRAWDŹ!

Aparat Ricoh GR III Street Edition z dodatkowym akumulatorem oraz futerałem - Edycja Limitowana - Promocja


ricoh
  cena 3999 zł
  eRaty 12 x 357 zł

  • Zawiera dodatkowy oryginalny akumulator Ricoh DB-110 oraz futerał Ricoh GC-9

  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Wersje i konfiguracje produktu

  Aparat Ricoh GR II
  2465 zł
  dostępny od ręki
  Aparat Ricoh GR III
  3839 zł
  dostępny od ręki
  Aparat Ricoh GR III Street Edition z dodatkowym akumulatorem oraz futerałem - Edycja Limitowana - Promocja
  3999 zł
  dostępny od ręki
  Aparat Ricoh GR III + Adapter GA-1 + Konwerter 21mm GW-4 - Cena Promocyjna
  4399 zł
  dostępny od ręki
  Aparat Ricoh GR IIIx
  4499 zł
  pytaj o dostępność
  Aparat Ricoh GR III Street Edition z dodatkowym akumulatorem, paskiem oraz wizjerem optycznym - Edycja Limitowana
  4999 zł
  dostępny od ręki

  Zalecane akcesoria

  Ricoh GR III Street Edition

  Ricoh GR III to aparat stworzony by spełnić cztery główne założenia idealnego kompaktu. Pierwszym z nich jest wysoka jakość obrazu. Gwarantuje ją duża matryca o wielkości APS-C i rozdzielczości 24,2 Mpix oraz jasny, stałoogniskowy obiektyw 28mm (odpowiednik dla formatu małoobrazkowego). Drugim założeniem jest mobilność. Niewielka, lekka i elegancka obudowa wykonana z wytrzymałego stopu magnezu umożliwia schowanie aparatu do kieszeni i zabranie go wszędzie. Trzecią ideą jest szybkość działania. Aby nie przegapić decydującego momentu aparat musi być szybki oraz oferować intuicyjne sterowanie i menu - założenia w pełni spełnione przez kompakt Ricoh GR III. Czwarta idea dotyczy rozwoju aparatu, by stał się dopasowany do potrzeb fotografa - spełniona dzięki możliwości personalizacji oraz aktualizacji oprogramowania. Ricoh GR III jest aparatem fotograficznym przeznaczonym do tworzenia pięknych obrazów, gdziekolwiek jesteśmy.

   

   

  Najwyższa jakość obrazu


  Matryca

  Aparat Ricoh GR III posiada bardzo dużą, jak na aparat kompaktowy, matrycę o wymiarach APS-C i rozdzielczości 24,2 Mpix. Brak filtra dolnoprzepustowego oznacza maksymalną rozdzielczość detali i pozwala w pełni wykorzystać wysoką rozdzielczość optyczną obiektywu. Brak filtra oznacza jednak potencjalne występowanie efektu mory, który powstaje przy fotografowaniu obiektów o regularnych wzorach, z którym w przypadku innych aparatów radzić sobie musimy w postprodukcji. Ricoh GR III oferuje jednak specjalną opcję Symulacji Filtra AA, która używa systemu redukcji drgań matrycy aby pozbyć się tego niepożądanego efektu. Do wyboru mamy kilka stopni poziomu redukcji, lub możliwość całkowitego wyłączenia funkcji w przypadku zdjęć gdzie ten efekt nie występuje. 

   

  Ricoh GR III w Paryżu

  Ideologia stojąca za powstaniem aparatu Ricoh GR III

   

  Ricoh GR III umożliwia wybranie czułości matrycy z przedziału 100-102400 ISO. Dzięki temu możemy fotografować nawet w bardzo słabym świetle, bez konieczności używania statywu. W połączeniu z procesorem obrazu GR Engine 6 aparat zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów oraz minimalne zaszumienie w całym zakresie czułości.

  Podczas fotografowania w trudnych warunkach, lub gdy chcemy mieć możliwość skorzystania z szerokiej rozpiętości tonalnej matrycy oraz zwiększonych możliwości w postprodukcji, Ricoh GR III pozwala na zapis obrazu w 14-bitowym formacie RAW. Dzięki temu możemy odzyskać pozornie utracone detale zarówno w cieniach jak i najjaśniejszych obszarach fotografii, oraz dokonywać zmian balansu bieli po zrobieniu zdjęcia, bez pogarszania jakości obrazu.

   

  Zaawansowany system czyszczenia matrycy doskonale radzi sobie z pyłem i drobnymi zanieczyszczeniami.

  3-osiowa stabilizacja aparatu Ricoh GR III posiada efektywność do 4 EV.

  Funkcja symulacji filtra dolnoprzepustowego umożliwia pozbycie się efektu mory.

   

  System stabilizacji Shake Reduction

  Matryca aparatu Ricoh GR III posiada zaawansowany system redukcji drgań Shake Reduction (SR), dzięki któremu możemy fotografować z czasami otwarcia migawki dłuższymi nawet o 4 kroki EV. Stabilizacja matrycy działa w trzech osiaś - pochylenie góra/dół, prawo/lewo oraz obrót wokół osi obiektywu. W połączeniu z niezwykle szerokim zakresem czułości ISO oraz jasnym obiektywem szerokokątnym aparat Ricoh GR III umożliwia wykonywanie nieporuszonych, pełnych detali fotografii bez konieczności używania statywu. Dzięki temu GR III jest idealnym, wszechstronnym aparatem który można schować do kieszeni i cieszyć się najwyższą jakością obrazu w każdych warunkach, bez konieczności noszenia dodatkowego sprzętu fotograficznego.

  Autofokus

  Ricoh GR III posiada zaawansowany, hybrydowy system automatycznego ustawiania ostrości działający w oparciu o detekcję fazy oraz detekcję kontrastu. Wśród trybów autofokusa znajdują się funkcje automatycznego lub ręcznego ustawienia punktu ostrości, tryb ciągłego ostrzenia, śledzenie obiektu czy tryb ręcznego ustawiania ostrości. Funkcja Touch AF pozwala na wybranie obszaru na którym chcemy ustawić ostrość poprzez dotknięcie ekranu LCD w wybranym przez nas punkcie. Dodatkowo aby usprawnić wykonywanie portretów możemy wybrać tryb wykrywania twarzy, a unikalna funkcja Full Press Snap eliminuje opóźnienie autofokusa wynikające z naciskania spustu migawki do połowy. Dzięki szybkiemu autofokusowi w połączeniu z krótkim czasem reakcji aparatu Ricoh GR III uchwycimy decydujący moment w każdych warunkach.

   

  Aparat Ricoh GR III pozwala na wykonywanie najwyższej jakości fotografii w każdych warunkach oświetleniowych, a szeroka rozpiętość tonalna matrycy zachowuje detale zarówno w najciemniejszych jak i najjaśniejszych partiach obrazu.

  Szeroki zakres czułości ISO oraz 3-osiowa stabilizacja obrazu aparatu Ricoh GR III umożliwia nieporuszone fotografowanie "z ręki" z zachowaniem wyraźnych i ostrych detali oraz przy minimalnym zaszumieniu.

   

  Obiektyw GR 28mm f/2.8

  Ricoh GR III wyposażony jest w niewymienny obiektyw o ogniskowej 18,3mm (co odpowiada ogniskowej 28mm formatu pełnoklatkowego). Jest to kąt widzenia idealnie nadający się do fotografii ulicznej, krajobrazowej, podróżniczej czy fotografowania we wnętrzach. Jasność obiektywu f/2,8 umożliwia wykonywanie zdjęć z niską głębią ostrości, kiedy chcemy odseparować fotografowany obiekt od otoczenia. Z kolei jeśli chcemy uzyskać dużą głębię ostrości, od pierwszego planu aż po horyzont, możemy przymknąć przysłonę maksymalnie do wartości f/16. Konstrukcja obiektywu GR wykonana jest z sześciu elementów rozmieszczonych w czterech grupach z wykorzystaniem soczewek o niskiej dyspersji oraz z wysokim indeksem refrakcji, dzięki czemu powstały obraz charakteryzuje się niskimi zniekształceniami oraz minimalną aberracją chromatyczną. Obiektyw aparatu Ricoh GR III jest idealnie ostry i zapewnia najwyższą jakość obrazu od centrum aż po brzegi kadru, nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie.

  Minimalna odległość ostrzenia obiektywu to 6cm w trybie Makro, co pozwala na przybliżenie się do fotografowanego obiektu i uchwycenie go z pełnią detali (z powiększeniem około 1:3). Z kolei jeśli chcemy zmniejszyć kąt widzenia, aparat Ricoh udostępnia tryby Crop, które symulują kąt widzenia obiektywu o ogniskowej 35mm oraz 50mm (odpowiedniki dla formatu małoobrazkowego). Tryby te są bardzo przydatne kiedy fotografujemy pojedynczą osobę lub gdy nie chcemy podchodzić zbyt blisko do fotografowanego obiektu by uniknąć zniekształceń perspektywy. Funkcja Crop zmniejszy rozdzielczość obrazu do odpowiednio 15 Mpix oraz 7 Mpix, jednak wysoka rozdzielczość optyczna obiektywu oraz rozdzielczość matrycy gwarantują, że korzystanie z powyższych funkcji mimo wszystko da nam pełen szczegółów obraz o wysokiej jakości.

   

  Konstrukcja obiektywu z wykorzystaniem najwyższej jakości soczewek gwarantuje doskonałą jakość obrazu oraz minimalne zniekształcenia i aberrację.

  Tryby symulacji obiektywu 35mm oraz 50mm zwiększają wszechstronność aparatu Ricoh GR III pozwalając na dostosowanie kąta widzenia w zależności od fotografowanej sceny.

  Wykres MTF obiektywu GR określający jakość obrazu w zależności od odległości od centrum kadru, dla przysłony f/2.8.

   

  Mobilność i ergonomia


  Kompaktowy korpus

  Ricoh GR III jest aparatem kompaktowym o niewielkich gabarytach. Wysokość 61.9mm, szerokość 109.4mm oraz głębokość 33.2mm oraz waga 257g zapewniają wyjątkową mobilność jak na aparat o tak dużej matrycy. Elegancki, minimalistyczny korpus wykonany został z lekkiego i wytrzymałego stopu magnezu. Rozkład przycisków został przemyślany w taki sposób, aby aparat Ricoh GR III dało się z łatwością obsługiwać za pomocą jednej ręki. Aparat umożliwia również personalizację ustawień - możemy skonfigurować przyciski ADJ oraz Fn aby odpowiadały wybranym przez nas funkcjom, a najczęściej używane ustawienia ekspozycji możemy przypisać do U1, U2 oraz U3 znajdujących się na pokrętle sterującym. Intuicyjność użytkowania oraz niewielkie wymiary sprawiają że aparat Ricoh GR III jest idealnym narzędziem do codziennej fotografii.

   

  Funkcja wykrywania twarzy aparatu GR III umożliwia szybkie wykonywanie portretów.

  Ekran aparatu Ricoh GR III posiada możliwość regulowania jasności, by dostosować obraz do warunków panujących podczas fotografowania.

   

  Ekran dotykowy

  Aby sterowanie aparatem było jeszcze ergonomiczne, Ricoh GR III wyposażony jest w 3-calowy wyświetlacz TFT LCD z panelem dotykowym o dużym kącie widzenia. Rozdzielczość 1037 tyś. punktów oraz odświeżanie 60 kl./s gwarantują wysoką jakość obrazu na ekranie, dzięki czemu z łatwością możemy ustawić i sprawdzić ostrość. Sterowanie dotykiem, do którego przyzwyczajeni są użytkownicy smartfonów i tabletów, pozwala na ustawianie ostrości w interesującym nas punkcie, przeglądanie zdjęć oraz przybliżanie/oddalanie kadru w celu sprawdzenia ostrości obrazu - wszystko w sposób szybki i intuicyjny.

  Złącza

  Ricoh GR III posiada gniazdo na karty pamięci SD, SDHC oraz SDXC (UHS-I). Dodatkowo możemy skorzystać z wbudowanej pamięci 2GB, która pozwala na zapis około 140 zdjęć JPEG bez konieczności używania karty pamięci. Złącze USB Typ-C umożliwia nie tylko kopiowanie zdjęć do komputera czy wyświetlanie obrazów na telewizorze, ale również ładowanie aparatu, na przykład z power banka, co dodatkowo zwiększa mobilność modelu GR III. Aparat ma również złącze gorącej stopki do podłączenia dodatkowych akcesoriów, jak np. lampę P-TTL (obsługiwane lampy błyskowe: auto flash AF540FGZ II, AF360FGZ II, AF540FGZ, AF360FGZ, AF201FG, AF200FG).

   

  Korpus aparatu Ricoh GR III został wykonany z wysokiej jakości lekkiego i wytrzymałego stopu magnezu.

  Pokrętła sterujące oraz przyciski pozwalają na używanie aparatu Ricoh GR III w sposób szybki i intuicyjny, nawet za pomocą jednej ręki.

  Dotykowy panel LCD aparatu Ricoh GR III umożliwia sterowanie ostrością, dostęp do menu oraz przeglądanie zdjęć za pomocą palca.

   

  Pozostałe funkcjonalności

   

  Full Press Snap Focus

  Full Press Snap Focus to funkcja pozwalająca na szybkie fotografowanie, idealne rozwiązanie dla fotografów ulicznych. Pozwala ona na wybranie odległości 1m, 1.5m, 2m, 2.5m, 5m oraz nieskończoność. Kiedy funkcja jest aktywna, naciskając spust migawki do połowy aparat użyje funkcji autofokusa w normalny sposób. Kiedy jednak szybko naciśniemy spust migawki w całości, bez zatrzymywania się w połowie, pominiemy mechanizm autofokusa i aparat wykona zdjęcie z ostrością ustawioną na wybraną odległość. Dzięki temu możemy fotografować bez konieczności "czekania" na mechanizm automatycznej ostrości oraz bez patrzenia na wyświetlacz aparatu - wystarczy że podejdziemy do obiektu na odpowiedni dystans. Dzięki temu nie przegapimy decydującego momentu oraz będziemy bardziej niezauważalni.

  Filmowanie

  Aparat Ricoh GR III posiada funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) z prędkością 60, 30 lub 24 kl./s. Za rejestrację dźwięku odpowiada wbudowany stereofoniczny mikrofon. Aparat pozwala na rejestrację do 25 minut lub 4GB materiału filmowego (nagrywanie zostanie automatycznie przerwane jeśli temperatura aparatu będzie zbyt wysoka). 

  Łączność bezprzewodowa

  Ricoh GR III posiada wbudowany moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi oraz Bluetooth, co umożliwia połączenie aparatu z komputerem, smartfonem czy tabletem. Aplikacja Image Sync pozwala na budzenie aparatu z trybu uśpienia, przesyłanie zdjęć między urządzeniami i umieszczanie ich na serwisach społecznościowych. Za pomocą tego programu możemy również zdalnie sterować aparatem Ricoh GR III. Obraz z matrycy będzie wyświetlany na naszym urządzeniu inteligentnym wraz z możliwością zdalnego wyzwalania migawki.

   

  Funkcja kompozytowa aparatu Ricoh GR III umożliwia na przykład rejestrowanie ruchu gwiazd.

  Tryb wielokrotnej ekspozycji pozwala na wykonanie kilku ujęć, które Ricoh GR III połączy w jedno zdjęcie.

  Funkcja filtra szarego o skuteczności 2 EV umożliwia fotografowanie z długimi czasami naświetlania nawet w jasnym świetle.

   

  Kreatywna ekspozycja

  Aparat Ricoh GR III oferuje szereg funkcji związanych z ekspozycją zdjęcia, które pozwalają na wykorzystanie naszej kreatywności w praktycznie nieograniczony sposób. Wbudowany filtr szary Neutral Density (ND) jest funkcją, która umożliwia dodatkowe przyciemnienie kadru. Dzięki temu możemy wykonywać zdjęcia w mocnym świetle z szeroko otwartą przysłoną lub z dłuższymi czasami naświetlania. Pozwala to na większe rozmycie tła lub uwidocznienie ruchu na zdjęciu pomimo silnego światła, bez stosowania dodatkowych filtrów obiektywowych.

  Funkcja zdjęć kompozytowych umożliwia wykonywanie ujęć w odstępach czasu między 10 minut a 24 godziny, a następnie automatycznie łączy kadry w jeden obraz. Jednym z przykładów wykorzystania tej funkcji są zdjęcia krajobrazu na tle gwieździstego nieba. Wynikiem będzie statyczny krajobraz na tle nieba przedstawiającego ruch gwiazd.

  Funkcja wielokrotnej ekspozycji umożliwia wykonanie wielu ujęć, z możliwą zmianą parametrów ekspozycji między kadrami, a następnie nakłada na siebie wykonane zdjęcia w jeden obraz kompozytowy. Pozwala to na osiągnięcie kreatywnych, surrealistycznych efektów bezpośrednio w aparacie Ricoh GR III. 

   

  Przykład użycia filtra Bleach Bypass w aparacie Ricoh GR III.

  Przykład użycia filtra Retro w aparacie Ricoh GR III.

  Filtr HDR Tone pozwala na wykonywanie obrazów o dużej rozpiętości tonalnej.

   

  Funkcja Image Control

  Funkcja Image Control umożliwia edycję zdjęcia bezpośrednio w aparacie, bez konieczności spędzania dodatkowego czasu na postprodukcji. Dostępnych jest 10 podstawowych filtrów kreatywnych takich jak Bleach Bypass, HDR Tone lub cztery różne filtry dla fotografii czarno-białej. Funkcja ta pozwala na zmianę wybranych parametrów takich jak kontrast, ziarnistość, nasycenie czy odcień barw. Możemy następnie dodać nasze nowe ustawienia do bazy funkcji Image Control w celu ich późniejszego użycia do innych fotografii

   

  Bogate portfolio akcesoriów

  Ricoh GR III posiada szereg dodatkowych akcesoriów, zwiększających wszechstronność oraz wygodę użytkowania aparatu. 

   

  Zestaw dodatkowych akcesoriów dedykowanych aparatowi Ricoh GR III.

   

  Przeczytaj o aparacie Ricoh GR III na naszym blogu:

   

  Zasilanie

  Pamięci i czytniki

  Adaptery, konwertery, pierścienie

  Torby, plecaki, pokrowce

  Inne akcesoria

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  CMOS 
  Wielkość przetwornika
  APS-C 
  Liczba pikseli
  Całkowita liczba pikseli 24.79 Mpix w tym efektywnych 24.24 Mpix

  Obiektyw

  Ogniskowa
  18.3mm (odpowiednik ogniskowej 28mm dla formatu małoobrazkowego) 
  Zoom cyfrowy
  Zoom cyfrowy odpowiadający kątowi widzenia obiektywu o ogniskowej 35mm lub 50mm (odpowiednik dla formatu małoobrazkowego)
  Zakres przysłony
  f/2.8-16
  Minimalna odległość ostrzenia
  10cm do nieskończoności

  Tryb Makro: 6cm do 12cm 

  Ustawianie ostrości

  Typ pomiaru ostrości
  Hybrydowy AF (detekcja fazy i detekcja kontrastu) 
  Punkty pomiaru
  Brak danych 
  Tryby ustawiania ostrości
  Auto-area AF, Zone AF, Select AF, Pinpoint AF, Tracking AF, Continuous AF, MF, Snap
  Tryb wykrywania twarzy

  Wspomoganie AF

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Wielosegmentowy, centralnie-ważony, punktowy, jasne obszary 
  Tryby ekspozycji
  Priorytet przysłony, Priorytet migawki, Program, Manualna

  Kompensacja ekspozycji:
  (1) Zdjęcia: +5.0 do -5.0 EV w krokach 1/3 EV
  (2) Filmy: ±2 EV w krokach 1/3EV

  Zakres pomiaru 0-22 EV
  Czasy otwarcia migawki
  1/4000-30s (ograniczenie przez ustawienie przysłony f/2.8: 1/2500–1/4000s)
  Ekspozycja czasowa (10s-20min)
  Bulb
  Czułość ISO
  100-102400 
  Balans bieli
  Auto, CTE, Cloudy, Color Temperature, Daylight, Fluorescent (Cool White), Fluorescent (Daylight), Fluorescent (Warm White), Fluorescent (White), Manual, Multi Auto WB, Shade, Tungsten

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  JPEG (conforms to Exif 2.3), RAW 14-bit (DNG)

  [3:2]
  (1) L(24M:6000x4000)
  (2) M(15M:4800x3200)
  (3) S(7M:3360x2240)
  (4) XS(2M:1920x1280)

  [1:1]
  (1) L(16M:4000x4000)
  (2) M(10M:3200x3200)
  (3) S(5M:2240x2240),
  (4) XS(1.6M:1280x1280)
  Rejestracja filmów
  MPEG, 4 AVC/H.264 (MOV)

  Full HD (1920×1080, 60p/30p/24p) 

  Do 25 minut lub 4GB
  Rejestracja dźwięku
  Wbudowany mikrofon stereo 

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Opcjonalny, sprzedawany oddzielnie 
  Wyświetlacz LCD
  3.0" TFT LCD (proporcje 3:2), rozdzielczość 1037 tyś. punktów 
  Panel dotykowy
  Szeroki kąt widzenia
  Powiększenie wyświetlania (4x, 16x)
  Histogram, ostrzeżenie przed obszarami prześwietlonymi
  Elektroniczna poziomica
  Odświerzanie 60Hz
  Stopka na akcesoria
  Gorąca stopka
  Gniazdo mikrofonowe
  Brak 
  Gniazdo słuchawkowe
  Brak 
  Gniazdo HDMI
  Brak 
  Gniazdo USB
  USB Typ-C 
  Gniazdo kart pamięci
  SD/SDHC, SDXC (UHS-I)
  Wewnętrzna pamięć ok. 2GB

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  3-osiowa, przesunięcie matrycy (SR)

  Zakres kompensacji do 4 kroków EV
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi
  Bluetooth Low Energy 
  Współpraca z lampą błyskową
  X-Sync dla wszystkich czasów migawki 

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Bateria DB-110
  Opcjonalny zasilacz AC
  Czas pracy
  Zdjęcia: ok. 200 kadrów
  Nagrywanie: ok. 180min 

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  61.9 x 109.4 x 33.2mm
  Waga
  227g (sam korpus)
  257g

  Złącza

  • Edycja limitowana oprócz stylowego grafitowego wykończenia posiada dodatkowo: drugą baterię, futerał GC-9, żółty i czarny ring
  • Bardzo duża jak na aparat kompaktowy matryca APS-C o rozdzielczości 24,2 Mpix
  • Wysokiej klasy, stałoogniskowy obiektyw (odpowiednik 28mm f/2.8) z możliwością kadrowania do 35mm oraz 50mm
  • 3-osiowa, matrycowa stabilizacja obrazu o efektywności 4 EV
  • Szeroki zakres czułości ISO 100-102400 umożliwia fotografowanie i filmowanie w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych
  • Możliwość rejestrowania filmów w rozdzielczości Full HD 60kl./s
  • Dotykowy 3" ekran LCD o rozdzielczości 1037 tyś. punktów 
  • Kieszonkowe gabaryty eleganckiego, solidnego korpusu wykonanego ze stopu magnezu
  • Wbudowany filtr szary o skuteczności 2 EV
  • Moduły łączności Wi-Fi oraz NFC

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Opinie

  Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie opinii

  Zzzz - ocena: 5
  Świetny kompakt - fantastyczna jakość obrazu. Obiektyw = rewelacja. Stabilizacja robi robotę. Polecam
  Kuba - ocena: 5
  Najlepszy kompakt z którym miałem do czynienia. Wysoka jakość wykonania oraz piękny obraz. Pomimo braku zooma, duża matryca i ostry obiektyw pozwalają na całkiem mocne przykadrowanie w postprodukcji.
  Stanisław - ocena: 5
  Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem tego cudeńka. W końcu mogę mieć zawsze przy sobie aparat o jakości zdjęć porównywalnej z pełnoklatkową lustrzanką albo bezlusterkowcem.

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?