Prawdziwe raty 0% na wszystkie produkty

Letnia promocja na sprzęt FOTO-WIDEO!

Lustrzanka Pentax K-3 Mark III Monochrome (body) - Letnia Promocja Pentax

ID: 28065

pentax

> Dobierz akcesoria do aparatu z dodatkowym rabatem

cena 9899 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 11499 zł
- rabat 500 zł
Raty 0%!10 x 989,90 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z naszym doradcą
zapytaj o produkt lub cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Grip Pentax D-BG8 (do K-3 Mark III)
1249 zł
pytaj o dostępność
Lustrzanka Pentax K-3 Mark III Body (czarny) - Letnia Promocja Pentax
7199 zł
dostępny od ręki
Lustrzanka Pentax K-3 Mark III Monochrome (body) - Letnia Promocja Pentax
9899 zł - rabat 500 zł
dostępny od ręki

Lustrzanka Pentax K-3 Mark III Monochrome (body) - Letnia Promocja Pentax

Pentax K-3 Mark III Monochrome to aparat dedykowany fotografii czarno-białej, który wprowadza nową jakość do twórczości artystycznej. Wyróżniające cechy tego modelu umożliwiają osiągnięcie najwyższej jakości obrazu, idealnej do fotografiicznych eksperymentów w odcieniach szarości. Aparat jest wyposażony w monochromatyczny sensor CMOS, specjalnie zaprojektowany do przechwytywania obrazów w czerni i bieli.

 

Monochromatyczny czujnik obrazu CMOS

 

Fotografia monochromatyczna, pierwotna forma artystycznego obrazowania, pozwala na głębsze uwidocznienie kształtów, faktur i gry światła. Bez informacji o kolorach, fotografia monochromatyczna ukazuje formę i strukturę obiektu dzięki światłu, cieniom i stopniom pośrednim. Pentax K-3 Mark III Monochrome wychodzi naprzeciw oczekiwaniom artystów fotografików pragnących mistrzowsko posługiwać się tą dziedziną sztuki. Sensor monochromatyczny tego modelu jest projektowany wyłącznie do rejestrowania jasności światła, co eliminuje proces interpolacji ("zgadywania") kolorów, charakterystyczny dla typowych sensorów kolorowych. Dzięki temu uzyskane dane są bezpośrednio konwertowane na obraz cyfrowy w celu stworzenia monochromatycznego obrazu o niezwykłej ostrości i bogatej gradacji tonalnej.

 

Różnice między sensorem kolorowym i monochromatycznym


Typowe czujniki obrazu kolorowego są zaprojektowane do odbierania światła przechodzącego przez filtr Bayera, który jest "siatką" kolorów: czerwonego (Red), zielonego (Green) i niebieskiego (Blue), więc każdy piksel wykrywa tylko jeden składnik danych kolorowych. Aby stworzyć obraz kolorowy dokonuje się "interpolacji" każdego piksela, czyli niejako zgadywania jaki powinien być jego kolor, jasność i nasycenie, w oparciu o sąsiednie piksele. Z tego względu nawet przy tych samych ustawieniach ekspozycji i balansu bieli, obraz z każdego aparatu będzie miał inne kolory w zależności od algorytmu dokonującego tej interpolacji. Sensor monochromatyczny pozbawiony jest tego zgadywania - brak siatki kolorów zapewnia rejestrowanie dokładnie takiej jasności każdego piksela, jaka jest w rzeczywistości. Dzięki temu uzyskujemy obraz o pięknej, naturalnej i bogatej gradacji tonalnej oraz wyrazistych szczegółach.

Pentax K-3 Mark III Monochrome oferuje trzy tryby obrazu, zaprojektowane specjalnie dla sensora monochromatycznego: Standardowy, Twardy i Miękki. Każdy z tych trybów umożliwia subtelne dostosowanie parametrów takich jak ton, kontrast i ostrość, co pozwala fotografowi na spersonalizowanie obrazów według własnych preferencji artystycznych.

 

Niezwykła konstrukcja zewnętrzna aparatu podkreśla charakter monochromatycznej fotografii. Podświetlenie LCD na górnym panelu jest białe, a cały interfejs użytkownika aparatu utrzymany jest w czarno-białym schemacie kolorystycznym. Oznaczenia na przyciskach i przełącznikach zewnętrznych elementów aparatu są utrzymane w trzech odcieniach szarości, co ułatwia obsługę aparatu.

Aparat Pentax K-3 Mark III Monochrome oferuje wiele zaawansowanych funkcji, takich jak mechanizm redukcji drgań wewnętrznych, zaawansowany system autofokusa SAFOX 13 z 101 punktami ostrości, możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, dwa sloty na karty pamięci SD i wiele innych. Dzięki zastosowaniu sensora o wyjątkowej czułości i monochromatycznemu przetwarzaniu obrazu, aparat ten jest idealnym narzędziem dla artystów fotografików pragnących tworzyć wyjątkowe dzieła sztuki w odcieniach czerni i bieli.

Pentax K-3 Mark III Monochrome cena: 9899 zł

dostępny od ręki

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika
Monochrome, CMOS 
Wielkość przetwornika
APS-C (23.3 x 15.5 mm) 
Liczba pikseli
Około 25.73 Mpix  

Optyka

Mocowanie obiektywu
Mnożnik ogniskowej

Ustawianie ostrości

Typ i zakres pomiaru
Punkty pomiaru
Tryby pracy AF

Ekspozycja

Rodzaje pomiaru światła
Tryby ekspozycji
Czasy otwarcia migawki
Czułość ISO
Szybkość robienia zdjęć
Balans bieli

Zapis obrazu i dźwięku

Rejestracja zdjęć
Rejestracja filmów
Rejestracja dźwięku

Podgląd obrazu

Wizjer
Wyświetlacz LCD

Złącza

Stopka na akcesoria
Gniazdo mikrofonowe
Gniazdo słuchawkowe
Gniazdo HDMI
Gniazdo SDI
Gniazdo USB
Gniazdo kart pamięci

Inne funkcjonalności

Stabilizacja obrazu
Łączność bezprzewodowa
Współpraca z lampą błyskową

Zasilanie

Akumulator, zasilacz
Czas pracy

Parametry fizyczne

Wymiary
Waga

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?