Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej

ID: 25677

pentax
  cena 9499 zł
  eRaty 12 x 849 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę
  Wersje i konfiguracje produktu
  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 35mm f/2 HD FA
  9199 zł
  pytaj o dostępność
  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II (body) + Gratis Zestaw Premium 100 Lat Historii (Pasek + Dekiel + Osłona gorącej stopki)
  8399 zł
  dostępny od ręki
  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej
  9499 zł
  dostępny u dostawcy
  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + HD D FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR
  12499 zł
  dostępny od ręki
  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + HD FA* 50mm f/1.4 SDM AW
  12499 zł
  dostępny u dostawcy
  Zalecane akcesoria

  Aparat cyfrowy Pentax K-1 Mark II

  Pentax K-1 II powstał by dawać niezwykłe możliwości tworzenia zdumiewających rzeczy

  Zaawansowana technologicznie pełnoklatkowa matryca CMOS o niezwykłych możliwościach, umieszczona w magnezowym, uszczelnionym korpusie czyni z Pentaxa K-1 II doskonałe narzędzie do wykonywania profesjonalnych zdjęć oraz rejestrowania znakomitych filmów Full HD. Z pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających pasjonatów fotografii, ceniących sobie niezawodność nawet w bardzo trudnych warunkach.

   

  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej

  Pełnoklatkowy przetwornik obrazu 

  Aparat K-1 Mark II został wyposażony w pełnoklatkową matrycę CMOS 36,4 Mpix bez filtra dolnoprzepustowego. Dzięki dużej powierzchni sensora i szerokiemu pokryciu pikseli aparat gwarantuje znakomite, bogate w detale zdjęcia z doskonałą gradacją kolorów. Zapewnia również doskonałą redukcję szumów oraz pozwala kontrolować poziom głębi ostrości i efekt bokeh.

  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej

  Wydajny procesor zapewnia najwyższą jakość zdjęć

  Zastosowany w PENTAX K-1 Mark II procesor PRIME IV jest kwintesencją połączenia najnowszych technologii obróbki obrazu. Poza efektywnym procesem usuwania szumów funkcja Fine Sharpness i Extra Sharpness pozwala oddać kontury obiektu w bardziej naturalny sposób. Przełomowa technologia PENTAX Real-time Scene Analysis (analizy sceny w czasie rzeczywistym) skutecznie kompensuje zniekształcenia, winietowanie czy aberrację chromatyczną.

   

  Pixel Shift Resolution w Pentax K-1 

   

   System Pixel Shift Resolution II

  Pentax K–1 II został wyposażono w nową generację innowacyjnej technologii Pixel Shift Resolution II umożliwiającą uzyskanie zdjęć o wyższym poziomie odwzorowania szczegółów i barw niż w przypadku tradycyjnego pełnoklatkowego sensora. Tryb Dynamic Pixel Shift Resolution, który wykrywa nawet drobne drgnięcia obiektu podczas realizacji zdjęć seryjnych na wysokim poziomie czułości, jest kompatybilny z mechanizmem stabilizacji obrazu.

  Użytkownik może włączyć lub wyłączyć funkcję korekcji ruchu (Motion Correction function). Ta wykrywa poruszające się obiekty uchwycone podczas robienia zdjęć w trybie seryjnym i pozwala na minimalizację efektu poruszenia obrazu w trakcie procesu przetwarzania obrazu.

   Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej

   

  Wbudowany mechanizm stabilizacji obrazu - Shake Reduction II

  System pozwala na efektywniejszą minimalizację efektu drgań wywołanych przechylaniem aparatu (dotyczy głównie fotografii makro) i tych, które powstały podczas realizacji innych ujęć oraz działa skuteczniej niż w przypadku, gdy stabilizacja znajduje się w obiektywie. 5-osiowy system SR II kompensuje drgania na poziomie 5 kroków wartości ekspozycji. Nawet podczas wykonywania zdjęć panoramicznych, system wykrywa automatycznie położenie aparatu i kontroluje drgania powstałe podczas ujęć.

  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej

   

  Innowacyjny symulator filtra AA pozwala zminimalizować efekt mory

  Dzięki mikroskopijnym drganiom matrycy symulator filtra AA (antyaliasingowego) zmniejsza efekt mory tak samo efektywnie jak standardowy filtr AA. Co więcej, pozwala użytkownikowi na samodzielny wybór poziomu redukcji lub całkowite wyłączenie tej funkcji.

   

   

  Nagrywanie filmów Full HD oraz dostęp do dodatkowych narzędzi

  Pentax K-1 pozwala na nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080 pikseli; 60i/30p) w formacie H.264. Aparat wyposażono w gniazdo na zewnętrzny mikrofon i słuchawki. Użytkownik może korzystać z funkcji redukcji szumu wiatru, ręcznych ustawień poziomu nagrywania dźwięku oraz monitorować jego natężenie. Do jego dyspozycji są również dodatkowe efekty (ich zastosowanie może wpływać na zmianę liczby klatek na sekundę z jaką nagrywany jest obraz). K-1 pozwala również na nagrywanie filmów w trybie poklatkowym w jakości 4K (3840 x 2160 pikseli).Tryb poklatkowy  pozwala nagrywać obrazy powoli ruszającym się obiektom, a następnie połączyć je w jeden film. Można go odtworzyć w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli)*.Tryb poklatkowy połączony z funkcją Star Stream zapewnia  niezwykłe ujęcia gwieździstego nieba.

   

  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej

  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej

  Kompaktowe i wytrzymałe body aparatu

  Górny panel oraz rama zostały wykonane z solidnego i lekkiego stopu magnezu. Aparat wyposażono w bardzo wytrzymały mechanizm migawki pozwalający na ponad 300 000 cykli. Jednocześnie dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu – pływającego lustra (floating mirror structure) - wielkość aparatu została zmniejszona do minimum. Natomiast wysoką odporność na niekorzystane warunki atmosferyczne, wodę i kurz zapewnia 87 uszczelek. Z aparatu można korzystać w temperaturze do -10°C. 

   

  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej

   

  Ruchomy wyświetlacz LCD

  Na tylnej części obudowy K-1 umieszczono ruchomy wyświetlacz LCD, który można uchylić i obrócić o około 44 stopni w pionie i 35 stopni w poziomie. Wykonany z hartowanego szkła ekran o przekątnej 3,2 cala wyświetla obraz o rozdzielczości 1,037,000 punktów (w proporcjach 3:2). Zastosowanie konstrukcji air-gapless pozwoliło na minimalizację efektu odblasków. Dodatkowym ułatwieniem jest również możliwość szybkiego dopasowania jasności wyświetlacza. Ta opcja pozwala na uzyskanie lepszej widoczności podczas fotografowania w nocy.

  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej

   

  System SAFOX 12 z 33 punktami AF

  W Pentax K-1 II zastosowano moduł AF SAFOX 12. 33 Punkty AF zostały rozmieszczone w taki sposób by pokryć całe pole obrazowania (25 punktów krzyżowych zostało umieszczonych w centrum kadru). Centralny sensor oraz jeden umieszczony nad a drugi pod nim pozwalają wykryć strumień światła z obiektywu F2.8. W nowym modelu udoskonalono algorytm śledzenia w systemie AF.

   

  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej

  Przechowuj fotografie na dwóch kartach SD

  Gniazdo pamięci w K-1 Mark II pozwala na używanie dwóch kart SD, z możliwością wyboru trzech trybów zapisywania danych: "Serial", aby przechowywać dużą liczbę zdjęć kolejno w jednej i drugiej karcie; "Duplikat” do tworzenia kopii zapasowych oraz "RAW / JPEG Division" do zapisywania zdjęć w zależności od ich formatu.

  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej

  Steruj aparatem za pomocą smartfona

  PENTAX K-1 Mark II został wyposażony w funkcję bezprzewodowego połączenia LAN (Wi-Fi), która pozwala przesyłać i przeglądać zdjęcia na ekranie smartfona. Po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji Image Sync* możliwe jest także sterowanie aparatem, zmiana podstawowych ustawień i wyzwolenie migawki na odległość.

   

  Inne rozwiązania

  Udoskonalony system X Real-Time Scene Analysis (analizy sceny w czasie rzeczywistym PENTA)

  W połączeniu z możliwościami nowego procesora obrazu PRIME IV, zaawansowana technologia analizy sceny w pełnoklatkowym modelu K-1 pozwala na bardzo dobre odwzorowanie kolorów i optymalizuje ustawienia ekspozycji. Zastosowanie algorytmu „sztucznej inteligencji”* sprawia, że aparat jest w stanie dopasować odpowiednie ustawienia, nawet w trudnych warunkach. * Działa kiedy ustawienia AUTO ekspozycja działa w trybie Analiza Sceny AUTO i Tryb Użytkownika ustawiony jest na AUTO.

  Wizjer optyczny o 100 procentowym pokryciu kadru
  Zaprojektowany specjalnie do pracy z nową pełnoklatkową matrycą 35mm optyczny wizjer zapewnia 100 procentowe pokrycie kadru i powiększenie około 0,7x. Natomiast matówka Natural Bright Matt II pozwala na sprawną pracę z użyciem manualnego ustawiania ostrości.

  Superszybki tryb zdjęć seryjnych (High-speed continuous shooting)
  Mechanizm migawki zastosowany w modelu Pentax K-1 II zapewnia wysoką precyzję pracy lustra i zapobiega jego drganiom. System szybkiej transmisji danych pozwala na zapis 17 klatek w formacie RAW (bądź 70 zdjęć w formacie JPEG w najwyższej jakości) w pojedynczej sekwencji z maksymalną szybkością 4,4 kl/s.W trybie APC-S Crop (APC-S Crop mode) w pojedynczej sekwencji z maksymalną prędkością 6,4 kl/s pozwala na zapis 50 klatek w formacie RAW i 100 zdjęć w formacie JPEG w najwyższej jakości. 

  Łatwo dostępne ustawienia jasności
  Dzięki jednemu przyciskowi, nowa funkcja K-1, Outdoor View, wyświetla na ekranie LCD 5 konfiguracji jasności. Dzięki temu łatwo i szybko można dostosować poziom jasności do panujących warunków - rozjaśnić monitor przy oślepiającym słońcu lub ściemnić pod rozgwieżdżonym niebem. Dodatkowo dostępna jest opcja czerwonego podświetlenia, dla komfortowej pracy podczas nocnych ujęć.Przypisanie tej funkcji do przycisku Fx1 umożliwia natychmiastowe przełączenie ekranu monitora pomiędzy trybami normalnym i czerwonym.

  Wsparcie podczas pracy z aparatem w ciemności
  Cztery źródła światła LED wspomagające użytkowanie K-1 są umiejscowione w strategicznych miejscach aparatu: nad obiektywem, za wyświetlaczem LCD, przy slocie na kartę pamięci oraz wejściu kablowym. Można je włączyć* za pomocą przycisku i korzystać z aparatu w ciemności.

  Zaawansowany system usuwania zanieczyszczeń matrycy
  Wykorzystując piezoelektryczne elementy, mechanizm DR II wytwarza ultradźwiękowe wibracje na panelu ze szkła optycznego znajdującego się tuż przed czujnikiem obrazu. Dzięki temu pozbywamy się wszelkich pyłków i brudów, które mogłyby przykleić się do czujnika oraz być widoczne na fotografii.

  Niezawodna praca migawki
  Po serii wymagających testów wydajności, migawka K-1Mark II udowodniła swoją wyjątkową wytrzymałość nawet do 300 000 cykli. Zapewnia to precyzję oraz niesamowitą trwałość wymaganą przez profesjonalnych fotografów.Sterowana elektronicznie migawka optymalizuje wydajność matrycy. Praca z maksymalną prędkością 1/8000 sekundy pozwala szeroko otworzyć przysłonę nawet w jasnych miejscach oraz w pełni korzystać z efektu bokeh. Migawka zapewnia również synchronizację w 1/200 sekundy.

  HDR 
  Tryb HDR (High Dynamic Range)* odwzorowuje obraz takiej samej jakości jaką wychwytuje ludzkie oko. HDR wykorzystuje korekcję najjaśniejszych punktów i czarnych cieni, nawet przy bardzo wysokim kontraście, pozwala też ustawić zakres zmian ekspozycji lub skorzystać z funkcji automatycznej regulacji położenia. ** W tym trybie zdjęcia mogą być zapisywane w formacie RAW, rozszerzenie można zmienić wyłączając tryb HDR, lub zmieniając jego ustawienia. Używając oprogramowania komputerowego obraz RAW może być podzielony na trzy pliki, każdy z nich można zapisać niezależnie.

  Wielokrotna ekspozycja
  Dzięki funkcji wielokrotnej ekspozycji 2 lub nawet 2000 zdjęć można połączyć na jednym obrazie. Użytkownik ma do dyspozycji trzy tryby: average, additive oraz comparative brightness.  Podczas korzystania z opcji Live View, K-1 wyświetla półprzezroczysty obraz już przechwyconego zdjęcia na wyświetlaczu LCD, co pozwala dokonać dokładnego wyrównania obrazów. 

  Filtry cyfrowe
  PENATX K-1 Mark II oferuje 9 filtrów cyfrowych dostępnych podczas fotografowania, oraz 21 filtrów do wykorzystania podczas dalszej edycji zdjęcia. Na jedną fotografię można nałożyć do 20 filtrów.

  ASTROTRACER

  Dzięki współpracy modułu GPS, elektornicznego kompasu i mechanizmu SR, K-1 Mark II umożliwia śledzenie ruchu gwiazd i planet podczas fotografowania z wykorzystaniem długich ekspozycji. W oparciu o dane uzyskane między innymi z satelitów GPS K-1 Mark II oblicza ruch ciał niebieskich, a następnie synchronizuje ruch czujnika obrazu. Dzięki temu gwiazdy można rejestrować bez efektu smug. 

  GPS

  Wbudowany moduł GPS zapewnia szybki dostęp do informacji dotyczących dokładnej lokalizacji czy czasu w którym wykonano zdjęcie. Aparat wyposażono dodatkowo w elektroniczny kompas, możliwość zapisywania logów GPS oraz tryb ASTRO TRACER.

   

   

  Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej cena: 9499 zł

  dostępny u dostawcy
  Obiektywy
  Zasilanie
  Pozostałe Akcesoria
  Pamięci i czytniki

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  CMOS
  Wielkość przetwornika
  35.9 x 24.0 mm
  Liczba pikseli
  Około 36.77 Mpix w tym efektywnych 36.40 Mpix

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  KAF4, KAF3, KAF2 (kompatybilny z power zoom), KAF, KA
  Mnożnik ogniskowej
  1x

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  SAFOX 12. Typ TTL: autofocus z detekcją fazy
  Zakres jasności: EV-3 to 18 (ISO 100 / w normalnej temperaturze)
  Punkty pomiaru
  33 punkty (25 punktów krzyżowych)
  Tryby pracy AF
  Pojedynczy AF (AF.S), ciągły AF (AF.C)

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  TTL otwarta przysłona pomiar z użyciem 86K pikseli RGB. Wielosegmentowy, Centralnie ważony, Punktowy
  Zakres od EV-3 do 20 (ISO100 przy 50mm F1.4)
  Tryby ekspozycji
  Analiza sceny, Auto, Program, Priorytet czułości, Priorytet migawki, Priorytet migawki i przysłony, Manualny, Bulb, Synchronizacja błysku, USER1, USER2, USER3, USER4, USER5
  Kompensacja ±5EV (1/2EV kroku lub 1/3EV kroku)
  Automatyczny bracketing z 2, 3 lub 5 ekspozycjami. Współczynnik korygujący można wybrać w zakresie 0,3 - 2 LW. Ekspozycja serii przez zdalne wyzwalanie IR lub samowyzwalacz przez naciśnięcie
  Czasy otwarcia migawki
  1/8000 do 30 sek., Manualnie: 1/8000 do 30 sek. (1/3EV kroku lub 1/2EV kroku), Bulb
  Czułość ISO
  ISO AUTO/100 do 819200 (w krokach: 1EV, 1/2EV lub 1/3EV)
  Szybkość robienia zdjęć
  35mm Pełna klatka
  Max. ok. 4.4 kl/s, JPEG ( L: ★★★ w serii H): do ok. 70 klatek
  RAW: do ok. 17 klatek
  Max. ok. 3.0 kl/s, JPEG L: ★★★ w serii M): do ok. 100 klatek
  RAW: do ok. 20 klatek
  Max. ok. 0.7 kl/s, JPEG ( L: ★★★ w serii L): do ok. 100 klatek
  RAW: do ok. 100 klatek
  APS-C
  Max. ok.6.4 kl/s, JPEG ( L: ★★★ w serii H): do ok. 100 klatek
  RAW: do ok. 50 klatek
  Max. ok. 3.0 kl/s, JPEG L: ★★★ w serii M): do ok. 100 klatek
  RAW: do ok. 70 klatek
  Max. ok. 1.0 kl/s,, JPEG ( L: ★★★ w serii L): do ok. 100 klatek
  RAW: do ok. 100 klatek
  Balans bieli
  AUTO, Wielokrotny Automatyczny balans bieli, Światło dzienne, Cień, Zachmurzenie, Oświetlenie fluorescencyjne (D:z kolorami światła dziennego, N:o białym świetle dziennym, W:Białe zimne, L:Białe ciepłe), Światło sztuczne, CTE, Ręczny balans bieli (do 3 ustawień), Temperatura barwowa (do 3 ustawień), Kopiowanie balansu bieli ze zrobionego wcześniej zdjęcia
  Ustawienia: dostosowanie ±7 kroków w osiach A-B lub G-M

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  RAW 14bit (PEF/DNG), JPEG (Exif 2.30), DCF2.0. Możliwość fotografowania w trybie RAW + JPEG. Przestrzeń kolorów: sRGB, AdobeRGB
  Pełna klatka:
  JPEG: L(36M: 7360x4912) M(22M:5760x3840) S(12M:4224x2816) XS(2M:1920x1280),
  RAW: (36M:7360x4912)
  APS-C:
  JPEG: L(15M: 4800x3200) M(12M:4224x2816) S(8M:3456x2304) XS(2M:1920x1280),
  RAW: (15M:4800x3200)
  Pixel Shift Resolution: Wysokiej jakości zdjęcia dzięki funkcji badania każdego piksela w celu uzyskania pełnej informacji o kolorach RGB. Teraz także podczas fotografowania ruchomych obiektów.
  Rejestracja filmów
  MPEG-4 AVC/H.264 (MOV)
  Full HD (1920x1080, 60i/50i/30p/25p/24p),
  HD (1280x720, 60p/50p)
  Rejestracja dźwięku
  Wbudowany mikrofon stereo, Mikrofon zewnętrzny (Kompatybilny z trybem stereo). Ustawienie poziomu nagrywanego dźwięku, Redukcja szumu wiatru

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Pentapryzmatyczny. Pole widzenia 100%. Powiększenie ok. 0.70x (50mm F1.4 po nieskończoność)
  Widoczność w wizjerze: Punkty AF, Linie siatki, Elektroniczny poziom, Ramka AF, Ramka ostrości punktowej, Crop
  Wyświetlacz LCD
  Kolorowy wyświetlacz LCD z technologią Airgapless, ruchomy i uchylny. Rozmiar 3.2 cala (proporcje obrazu 3:2). Rozdzielczość ok. 1.037K punktów

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gorąca stopka
  Gniazdo mikrofonowe
  Tak
  Gniazdo słuchawkowe
  Tak
  Gniazdo HDMI
  Wyjście HDMI (Typ D)
  Gniazdo SDI
  Brak
  Gniazdo USB
  USB2.0 (micro B)
  Gniazdo kart pamięci
  Zapis na kartach: SD, SDHC i SDXC (Zgodne ze standardem USH-1)
  Podwójny slot SD: Sekwencja, Zapis na obu, Oddzielnie RAW/JPG, Możliwe jest kopiowanie między slotami

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  5-osiowy system stabilizacji Shake Reduction (SR II)
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n, 2412MHz ~ 2462MHz (1ch ~ 11ch)
  Współpraca z lampą błyskową
  X-sync 1/200 Sek.

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Dedykowany akumulator litowo-jonowy D-LI90.
  Czas pracy
  Liczba zdjęć: 670
  Czas nagrywania: ok. 340 minut

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  110mm x 136.5mm x 85.5mm
  Waga
  Ok. 1010g (wraz z dedykowanym akumulatorem i kartą pamięci SD, ok. 925 (body)
  • Wymienny akumulator D-LI90(B)
  • Ładowarka D-BC90
  • Finder Cap for me
  • AC plug cord D-CO2E
  • Pasek PENTAX O-ST162
  • Muszla oczna FT
  • Osłona stopki lampy FK
  • Osłona bagnetu KII
  • Synchro Terminal 2P Cap
  • PENTAX K-1 Triangular Ring
  • PENTAX K-1 Protective Cover
  • Oprogramowanie (CD-ROM) S-SW162
  • Pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 36,4 Mpix z technologią Pixel Shift Resolution II, bez filtra dolnoprzepustowego co pozwala na uzyskanie wyjątkowo szczegółowych zdjęć
  • Wbudowana 5-osiowa stabilizacja obrazu Shake Reduction II
  • Bardzo szeroki zakres czułości ISO 100-819200
  • Wykonany ze stopu magnezu uszczelniony korpus odporny na kurz, wodę i niskie temperatury
  • 3,2" regulowany wyświetlacz LCD
  • Wbudowany moduł GPS
  • Funkcja ASTROTRACER umożliwiająca śledzenie ruchu gwiazd i planet
  • Podwójne gniazdo kart pamięci SD
  • Czas otwarcia migawki 30-1/8000 s.
  • System redukcji zanieczyszczeń matrycy Dust Removal II
  • Tryb HDR (High Dynamic Range) z możliwością zapisu zdjęć w formacie RAW
  • Bardzo duży wybór wysokiej klasy obiektywów z mocowaniem Pentax K

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Opinie o Lustrzanka Pentax K-1 Mark II + 100mm f/2.8 WR Macro - W Zestawie Taniej

  Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie opinii
  Damian - ocena: 5
  Dobry stosunek ceny do jakości, solidna konstrukcja, świetna jakość zdjęć, zaufałem tej marce i nie żałuję.

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?