zapisy!

Prawdziwe raty 0% - Na wybrane produkty!

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix S1H

ID: 17020

panasonic

> Dobierz akcesoria BlackMagic w promocyjnej cenie

Produkt wycofany.

Skontaktuj się z nami w sprawie alternatywnych produktów

Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Aparat cyfrowy Panasonic Lumix S1H

Panasonic Lumix DC-S1H to pełnoklatkowy bezlusterkowiec przeznaczony do tworzenia profesjonalnych filmów o kinowej jakości. Najnowsza technologia obrazowania w połączeniu z mocowaniem L-Mount tworzy system gwarantujący najwyższą jakość obrazu. Aparat Lumix S1H posiada funkcje nagrywania materiału wideo w rozdzielczościach m.in. 6K, C4K/4K czy Full HD oraz wewnętrznym nagrywaniem 4:2:2 10-bit (dla rozdzielczości C4K/4K 30p/25p/24p). Funkcje V-Log/V-Gamut pozwalają zarejestrować obraz filmowy o bardzo wysokiej dynamice tonalnej i kolorystycznej, a interfejs słuchawkowy i mikrofonowy pozwala dodatkowo zwiększyć jakość nagrań. Ponadto aparat posiada: matrycę CMOS o rozdzielczości 24.2 Mpix ze stabilizacją obrazu o efektywności 6EV, obracany i odchylany dotykowy ekran LCD, wysokiej jakości wizjer elektroniczny, ergonomiczny i wytrzymały korpus, układ chłodzący zapobiegający przegrzewaniu się bezlusterkowca, łączność bezprzewodową.

 

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix S1H

 

Zaawansowana technologia filmowania

 

Matryca

Panasonic Lumix S1H wyposażono w pełnoklatkową (35.6 x 23.8 mm) matrycę typu CMOS o rozdzielczości 24.2 Mpix z wbudowanym filtrem dolnoprzepustowym, który zapobiega powstaniu efektu mory. Matryca aparatu jest stabilizowana w pięciu osiach, dzięki czemu możemy wydłużyć czas naświetlania nawet o 6 stopni EV (lub 6.5 stopnia w trybie Dual I.S. kiedy używamy odpowiedniego obiektywu).

W aparacie Lumix S1H możemy wybrać wielkość obszaru nagrywania spośród trzech opcji: "Full" czyli odczyt obrazu z całej powierzchni matrycy pełnoklatkowej, "S35mm" czyli odczyt z obszaru matrycy o wielkości Super 35mm (APS-C) oraz Pixel/Pixel czyli odczyt z obszaru o ustalonym rozmiarze w pikselach. Niektóre rozdzielczości i klatkaże wymagają wybrania odpowiedniego trybu.

 

Podwójne natywne ISO

W aparacie Panasonic Lumix S1H każdy piksel posiada dwa osobne układy, o różnej bazowej czułości ISO, które odczytują i wzmacniają sygnał. Jeden układ przewidziany jest dla niskich czułości matrycy, a drugi dla czułości wysokich. Dzięki temu, pracując z wyższymi wartościami ISO używamy dedykowanego układu o zwiększonym bazowym ISO, który nie wymaga aż tak dużego wzmocnienia jak układy o niskim ISO, dzięki czemu otrzymujemy obraz o minimalnym zaszumieniu. W aparacie Lumix S1H możemy wybrać, którego z tych układów używamy w danym czasie albo zdać się na automatykę.

Możliwość wyboru czułości matrycy zależy również od wybranego profilu kolorów. Dla profilu normalnego natywne ISO wynoszą 100 oraz 640, a zakres czułości wynosi 100-51200 ISO (po rozszerzeniu 50-204800 ISO). Profil V-Log posiada natywne ISO 640 oraz 4000, a czułość możemy wybrać z zakresu 640-51200 ISO (po rozszerzeniu 320-51200 ISO). Profil HLG posiada natywne ISO 400 oraz 2500, a czułość możemy wybrać z zakresu 400-51200 ISO (po rozszerzeniu 400-204800 ISO). Z kolei profil Cinelike D2 / Cinelike V2 posiada natywne ISO 200 oraz 1250, a czułość możemy wybrać z zakresu 200-51200 ISO (po rozszerzeniu 100-204800 ISO). To wszystko sprawia, że aparat Panasonic Lumix S1H znakomicie radzi sobie w każdych warunkach oświetleniowych, gwarantując wysoką dynamikę tonalno-kolorystyczną oraz minimalne zaszumienie obrazu.

 

Przegląd funkcjonalności bezlusterkowca Panasonic Lumix DC-S1H.

Przykładowy materiał nagrany aparatem Panasonic Lumix DC-S1H.

 

Zaawansowane tryby i funkcje filmowania

Panasonic Lumix S1H został stworzony jako narzędzie do tworzenia filmów o kinowej jakości. Umożliwia on filmowanie w wielu różnych rozdzielczościach i formatach, tak by sprostać wymaganiom współczesnej kinematografii. Bezlusterkowiec S1H umożliwia wewnętrzne nagrywanie C4K/4K 30p/25p/24p 4:2:2 10-bit w trybie pełnoklatkowym oraz 4K 60p 4:2:0 10-bit w trybie S35mm. Dodatkowo do wyboru mamy m.in.: 6K 24p, 5.9K 30p, 5.4K 30p, Full HD 120p jak również obsługę obiektywów anamorficznych w trybie Anamorphic 4K 50p, wszystkie z próbkowaniem 4:2:0 10-bit. Korzystając z funkcji strumieniowania wideo na zewnętrzny monitor HDMI możemy zastosować próbkowanie 4:2:2 10-bit.

Aparat Panasonic S1H powstał przy współpracy z grupą Panasonic odpowiedzialną za profesjonalne kamery VariCam, aby zapewnić potrzebne funkcje i parametry. Jedną z decyzji było zmniejszenie intensywności algorytmów odszumiania (proces, który można wykonać w postprodukcji), wydobywając z obrazu nieco więcej detalu. Bezlusterkowiec S1H udostępnia również profile V-Log/V-Gamut, które są w stanie zarejestrować pełną, 14-stopniową dynamikę matrycy.

Dodatkowo S1H posiada interfejs HDMI (który umożliwia strumieniowanie obrazu na zewnętrzny monitor), wejście mikrofonowe 3,5mm oraz wyjście słuchawkowe 3,5mm. Złącze "flash sync" może zostać użyte jako wejście na terminal do obsługi kodów czasowych. Opcjonalnie do aparatu możemy podłączyć produkt DMW-XLR1 (sprzedawany oddzielnie) w celu nagrywania wysokiej jakości dźwięku hi-res 24-bit z próbkowaniem 48 lub 96 kHz.

Lumix S1H umożliwia nieprzerwane filmowanie, nawet w bardzo wysokich temperaturach. Pomaga w tym wbudowany, uszczelniony wentylator chłodzący, który zapobiega przegrzewaniu się układów podczas filmowania. Jego praca jest bardzo cicha, aby nie zakłócać nagrywanego dźwięku. Prędkość wentylatora możemy wybrać (normalny, wolny, wyłączony) lub zdać się na jeden z dwóch trybów automatycznych.

 

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix S1H

Podwójne natywne ISO w aparacie Panasonic S1H umożliwia filmowanie na wysokich czułościach matrycy przy minimalnym zaszumieniu obrazu.

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix S1H

Bezlusterkowiec Panasonic S1H wyposażono w wentylator, który zapobiegając przegrzewaniu się układów pozwala na nieprzerwane filmowanie.

 

Ergonomiczny korpus

 

Korpus bezlusterkowca Lumix S1H jest bardzo ergonomiczny, przemyślany tak by zapewnić szybką, intuicyjną pracę. Głęboki wyprofilowany uchwyt umożliwia stabilne filmowanie i fotografowanie z ręki nawet kiedy używamy większych obiektywów. Przycisk wyzwalania migawki (połączony z dźwignią włączania aparatu) oraz pokrętła sterujące są łatwo dostępne kiedy trzymamy aparat w dłoni. Górny panel wyposażono w duży, dedykowany przycisk nagrywania (jest jeszcze drugi przycisk nagrywania znajdujący się z przodu, obok mocowania obiektywu). Miłym dodatkiem jest specjalna dioda zarówno z przodu jak i z tyłu aparatu sygnalizująca, że aparat jest w trakcie nagrywania.

Przyciski funkcyjne aparatu S1H zostały zaprojektowane w taki sposób, aby użytkownik był w stanie je rozpoznać bez odrywania oczu od wizjera czy ekranu. Każdy przycisk ma specjalne wyprofilowanie umożliwiające rozpoznanie go po dotyku. Punkt ostrości przesuwamy dedykowanym, ośmiokierunkowym joystickiem. Jest jeszcze drugi czterokierunkowy joystick z pokrętłem wyboru przeznaczony do nawigacji po menu bezlusterkowca. Pozostałe przyciski i pokrętła sterujące zapewniają bezpośredni dostęp do najważniejszych ustawień fotograficznych i filmowych.

Górny panel aparatu wyposażono w ekran LCD o przekątnej 1,8" wyświetlający aktualne parametry filmowania, m.in informacje o poziomie baterii, wolnym miejscu na karcie pamięci, ekspozycji czy poziomach głośności kanałów stereo. Ekran możemy dostosować aby wyświetlał białą czcionkę na czarnym tle lub odwrotnie. Kiedy pracujemy po ciemku możemy również włączyć tylne podświetlenie ekranu.

Panasonic Lumix S1H posiada podwójne gniazdo kart pamięci SD, kompatybilne ze standardem UHS-II oraz kartami SDXC. Do wyboru mamy trzy tryby pracy: wykonanie kopii zapasowej na drugiej karcie, użycie drugiej karty po zapełnieniu pierwszej lub przeznaczenie jednej karty na film, a drugiej na zdjęcia.

Bezlusterkowiec S1H używa tych samych akumulatorów co aparaty S1/S1R czyli Panasonic DMW-BLJ31. Aparat możemy ładować przez złącze USB, a jeśli nasze zasilanie zapewnia 27 watów przy napięciu 9V - możemy jednocześnie pracować z aparatem i ładować akumulator. Żywotność akumulatora obliczona została na 400 zdjęć (lub 1050 zdjęć w trybie PowerSave).

Korpus aparatu Panasonic S1H został uszczelniony przeciw kurzowi i wilgoci i może pracować w temperaturach nawet -10ºC.

 

Podgląd obrazu

Aparat Panasonic Lumix S1H posiada najwyższej jakości wizjer elektroniczny o rozdzielczości 5,76 mln punktów i dużym powiększeniu 0,78x. Wysokie odświeżanie 120 kl./s (które można pomniejszyć do 60kl./s w celu oszczędności baterii) oraz bardzo niewielkie opóźnienie 0,005 sek. gwarantuje płynny i wyraźny obraz w kadrze.

Kadrować możemy również za pomocą ekranu dotykowego LCD o wielkości 3,2" i rozdzielczości 2,33 mln punktów. Ekran jest odchylany i obracany, zapewniając podgląd obrazu z praktycznie dowolnej perspektywy. Cały ekran jest umieszczony na osobnym, uchylnym panelu, dzięki czemu możemy bez przeszkód zmieniać kąt widzenia ekranu nawet kiedy do interfejsu bezlusterkowca podłączone są kable.

Zarówno wizjer jak i ekran mają proporcje obrazu 3:2.

 

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix S1H

Strumieniowanie na zewnętrzny monitor HDMI umożliwia na zapis obrazu o powiększonej dynamice tonalnej i kolorystycznej.

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix S1H

Aparat Lumix DC-S1H to aparat umożliwiający tworzenie produkcji wideo o kinowej jakości obrazu.

 

Fotografia

 

Panasonic Lumix DC-S1H, chociaż stworzony dla filmowców jest również zaawansowanym aparatem fotograficznym. Matryca pełnoklatkowa 24.2 Mpix w połączeniu z bagnetem L-Mount pozwalającym na zamontowanie najwyższej jakości obiektywów Panasonic, Leica oraz Sigma samo w sobie stanowi podstawę do tworzenia najwyższej jakości fotografii cyfrowych. Podwójne natywne ISO również zwiększy jakość zdjęć wykonywanych na wyższych czułościach matrycy. Dodatkowo aparat S1H umożliwia fotografowanie seryjne z prędkością 9 kl./s w trybie pojedynczego autofokusa oraz 6 kl./s w trybie śledzenia AF. Na uwagę zasługuje również funkcja High Resolution Mode, która wykonując 8 szybkich ujęć z przesunięciem sensora między ujęciami. Tak wykonane kadry łączone są w jeden obraz RAW o rozdzielczości 96 Mpix. Przesunięcie sensora niweluje również błędy w obliczaniu barw wynikające z zastosowania filtra Bayera, zapewniając tym samym poprawioną, naturalną kolorystykę obrazu.

 

Pozostałe funkcjonalności

 

Łączność bezprzewodowa

Bezlusterkowiec Panasonic S1H posiada moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi oraz Bluetooth, umożliwiając sparowanie aparatu z urządzeniem inteligentnym jak smartfon czy tablet. Po połączeniu możemy kopiować i przesyłać filmy i zdjęcia między urządzeniami.

 

Różnice pomiędzy funkcjami nagrywania aparatów Lumix DC-S1H oraz Lumix DC-S1 + Rozszerzenie oprogramowania DMW-SFU2

 

  Panasonic Lumix DC-S1H Panasonic Lumix DC-S1 + Panasonic DMW-SFU2
Nagrywanie w rozdzielczości 6K/5.9K/5.4K/C4K 4:2:0 10-bit brak
Nagrywanie wewnętrzne 4K 60p/50p 4:2:0 10-bit 4:2:0 8-bit
Nagrywanie wewnętrzne 4K 30p 4:2:2 10-bit 4:2:2 10-bit
Podwójne natywne ISO tak brak
Dynamika tonalna 14+ EV 14+ EV
V-Log/V-Gamut tak tak
Look Up Table (LUT) tak tak
Nagrywanie dźwięku za pomocą XLR-1 48 lub 96 kHz, 24-bit 48 lub 96 kHz, 24-bit

 

 

Obiektywy
Zasilanie
Pozostałe akcesoria
Torby, pokrowce
Akcesoria
Statywy i stabilizatory
Karty pamięci
Pamięci i czytniki

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika
CMOS 
Wielkość przetwornika
Pełna klatka (35.6mm x 23.8mm)
Liczba pikseli
Efektywna liczba pikseli 24,2 Mpix 

Optyka

Mocowanie obiektywu
L-Mount 
Mnożnik ogniskowej
1x 

Ustawianie ostrości

Typ i zakres pomiaru
System detekcji kontrastu z technologią DFD

Zakres pomiaru od -6 do 20 EV (F1.4, ISO100, AFS)
Punkty pomiaru
b/d 
Tryby pracy AF
AFS (Pojedynczy) / AFC (Ciągły) / MF (Ręczny)

Auto Detection (Face, Eye, Body, Animal) / Tracking / 225-Area / Zone (Vertical/Horizontal) / Zone (Square) / Zone (Oval) / 1-Area+ / 1-Area / Pinpoint / Custom 1, 2, 3

Ekspozycja

Rodzaje pomiaru światła
Wielopolowy / Centralnie ważony / Punktowy / Jasne obszary
1728 polowy system pomiaru
Tryby ekspozycji
Program AE / Priorytet Przysłony / Priorytet Migawki / Ręczna ekspozycja 
Czasy otwarcia migawki
b/d 
Czułość ISO
Podwójne natywne ISO

[Normal]
Native ISO: 100, 640
Auto: Auto / 50* / 100-51200 / 102400* / 204800* *Extended ISO
Low: Auto / 50* / 100-800 *Extended ISO
High: Auto / 320* / 640-51200 / 102400* / 204800* *Extended ISO

[V-Log]
Native ISO: 640, 4000
Auto: Auto / 320* / 640-51200 *Extended ISO
Low: Auto / 320* / 640-5000 *Extended ISO
High: Auto / 2000* / 4000-51200 *Extended ISO

[HLG]
Native ISO: 400, 2500
Auto: Auto / 400-51200 / 102400* / 204800* *Extended ISO
Low: Auto / 400-3200
High: Auto / 2500-51200 / 102400* / 204800* *Extended ISO

[Cinelike D2 / Cinelike V2]
Native ISO: 200, 1250
Auto: Auto / 100* / 200-51200 / 102400* / 204800* *Extended ISO
Low: Auto /100* / 200-1600 *Extended ISO
High: Auto / 640* / 1250-51200 / 102400* / 204800* *Extended ISO 
Szybkość robienia zdjęć
Migawka mechaniczna / elektroniczna przednia kurtyna migawki

AFS/MF
(1) H: 9 kl./s
(2) M: 5 kl./s (z Live View)
(3) L: 2 kl./s (z Live View)

AFC
(1) H: 6 kl./s (z Live View)
(2) M: 5 kl./s (z Live View)
(3) L: 2 kl./s (z Live View)

Elektroniczna migawka:

[AFS/MF]
(1) H: 9 kl./s
(2) M: 5 kl./s (z Live View)
(3) L: 2 kl./s (z Live View)

[AFC]
(1) H: 5 kl./s (z Live View)
(2) M: 5 kl./s (z Live View)
(3) L: 2 kl./s (z Live View) 
Balans bieli
AWB / AWBc / AWBw / Daylight / Cloudy / Shade / Incandescent / Flash / White Set 1, 2, 3, 4 / Color temperature setting 1, 2, 3, 4 

Zapis obrazu i dźwięku

Rejestracja zdjęć
JPEG (DCF, Exif 2.31), RAW, HLG Photo (CTA-2072)

Rozmiar obrazu (dla obiektywów pełnoklatkowych):

[3:2]
(1) 6000x4000(L)
(2) 4272x2848(M)
(3) 3024x2016(S)
(4) 12000x8000(XL) High Resolution Mode. RAW.
(5) 5184x3456(6K PHOTO)
(6) 3504x2336(4K PHOTO)
(7) 5984x4000(HLG PHOTO, Full-Res.)
(8) 3232x2160(HLG PHOTO, 4K-Res.)

[4:3]
(1) 5328x4000(L)
(2) 3792x2848(M)
(3) 2688x2016(S)
(4) 10656x8000(XL) High Resolution Mode. RAW.
(5) 4992x3744(6K PHOTO)
(6) 3328x2496(4K PHOTO)
(7) 5312x3984(HLG PHOTO, Full-Res.)
(8) 2880x2160(HLG PHOTO, 4K-Res.)

[16:9]
(1) 6000x3368(L)
(2) 4272x2400(M)
(3) 3024x1704(S)
(4) 12000x6736(XL) High Resolution Mode. RAW.
(5) 3840x2160(4K PHOTO)
(6) 5888x3312(HLG PHOTO, Full-Res.)
(7) 3840x2160(HLG PHOTO, 4K-Res.)

[1:1]
(1) 4000x4000(L)
(2) 2848x2848(M)
(3) 2016x2016(S)
(4) 8000x8000(XL) High Resolution Mode. RAW.
(5) 2880x2880(4K PHOTO)
(6) 4000x4000(HLG PHOTO, Full-Res.)
(7) 2144x2144(HLG PHOTO, 4K-Res.)

[65:24]
(1) 6000x2208(L)

[2:1]
(1) 6000x3000(L)
Rejestracja filmów
MOV: H.264/MPEG-4 AVC, H.265/HEVC (Audio format: LPCM (2ch 48kHz/16-bit, 48kHz/24-bit, 96kHz/24-bit)) z DMW-XLR1 (sprzedawane oddzielnie)
MP4: H.264/MPEG-4 AVC, H.265/HEVC (Audio format: AAC (2ch))
AVCHD Progressive, AVCHD (Audio format: Dolby Audio (2ch))

Rozmiar obrazu (59.94Hz, odczyt pełnoklatkowy):
(1) [6K] 5952x3968 (3:2) 23.98p, 200Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(2) [5.4K] 5376x3584 (3:2) 29.97p, 200Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(3) [5.9K] 5888x3312 29.97p, 200Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(4) [5.9K] 5888x3312 23.98p, 200Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(5) [C4K] 4096x2160 29.97p, 400Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 150Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(6) [C4K] 4096x2160 23.98p, 400Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 150Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(7) [4K] 3840x2160 29.97p, 400Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 150Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(8) [4K] 3840x2160 23.98p, 400Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 150Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(9) [FHD] 1920x1080 119.88p, 150Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(10) [FHD] 1920x1080 59.94p, 200Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 100Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(11) [FHD] 1920x1080 59.94i, 100Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 50Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(12) [FHD] 1920x1080 47.95p, 100Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(13) [FHD] 1920x1080 29.97p, 200Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 100Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.
(14) [FHD] 1920x1080 23.98p, 200Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 100Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *możliwość użycia HLG.


Rozmiar obrazu (59,94 Hz, odczyt Super 35 mm / piksel po pikselu):
(1) [C4K] 4096x2160 59.94p, 200Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(2) [C4K] 4096x2160 59.94p, 150Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio)
(3) [C4K] 4096x2160 47.95p, 200Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(4) [C4K] 4096x2160 29.97p, 400Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 150Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(5) [C4K] 4096x2160 23.98p, 400Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 150Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(6) [4K] 3840x2160 59.94p, 200Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(7) [4K] 3840x2160 59.94p, 150Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio)
(8) [4K] 3840x2160 47.95p, 200Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(9) [4K] 3840x2160 29.97p, 400Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 150Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(10) [4K] 3840x2160 23.98p, 400Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 150Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(11) [Anamorphic 4K] 3328x2496 (4:3) 47.95p, 200Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(12) [Anamorphic 4K] 3328x2496 (4:3) 29.97p, 400Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 150Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(13) [Anamorphic 4K] 3328x2496 (4:3) 23.98p, 400Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 150Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(14) [FHD] 1920x1080 119.88p, 150Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *When Super 35mm is selected. HLG is selectable.
(15) [FHD] 1920x1080 59.94p, 200Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 100Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(16) [FHD] 1920x1080 59.94i, 100Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 50Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(17) [FHD] 1920x1080 47.95p, 100Mbps (4:2:0 10-bit LongGOP)* (H.265/HEVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(18) [FHD] 1920x1080 29.97p, 200Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 100Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
(19) [FHD] 1920x1080 23.98p, 200Mbps (4:2:2 10-bit ALL-Intra)* / 100Mbps (4:2:2 10-bit LongGOP)* / 100Mbps (4:2:0 8-bit LongGOP) (H.264/MPEG-4 AVC, LPCM, High-Res Audio) *HLG is selectable.
High-Res Audio dostępne z DMW-XLR1 (sprzedawane oddzielnie)
Rejestracja dźwięku
2 kanały
LPCM / AAC / Dolby Audio  

Podgląd obrazu

Wizjer
OLED Live View Finder
Około 5.76 miliona punktów
Pole widzenia ok. 100%
Powiększenie około 0.78x
Punkt oczny ok. 21mm
Regulacja dioptrażu -4.0 - +2.0 (dpt)
Czujnik oka
Odświerzanie 120kl./s, 60kl./s
Opóźnienie około 0.005sec 
Wyświetlacz LCD
TFT LCD ze statycznym panelem dotykowym 3.2"
Rozdzielczość ok. 2.33 mln punktów
Pole widzenia ok. 100%
Uchylny i obracany

Złącza

Stopka na akcesoria
Gorąca stopka 
Gniazdo mikrofonowe
3.5mm 
Gniazdo słuchawkowe
3.5mm  
Gniazdo HDMI
HDMI TypeA 
Gniazdo SDI
brak 
Gniazdo USB
SuperSpeed USB 3.1 Gen1 Type-C 
Gniazdo kart pamięci
2 gniazda kart
SD / SDHC / SDXC

Inne funkcjonalności

Stabilizacja obrazu
5-osiowe przesunięcie sensora o efektywności ok. 6 EV.
Łączność bezprzewodowa
Wi-Fi / Bluetooth 
Współpraca z lampą błyskową
Współpraca z zewnętrzną lampą błyskową 

Zasilanie

Akumulator, zasilacz
Li-ion Battery Pack (7.4V, 3050mAh, 23Wh) (w zestawie)
Czas pracy
Ok. 400 zdjęć. 

Parametry fizyczne

Wymiary
151.0 x 114.2 x 110.4 mm 
Waga
Około. 1164g (Jedna karta SD, Bateria, Body)
Około. 1052g (tylko Body) 
  • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 24,2 Mpix
  • Możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K 24 kl./s z próbkowaniem 4:2:0 10-bit
  • Filmowanie w rozdzielczości C4K/4K 60 kl./s z próbkowaniem 4:2:0 10-bit oraz C4K/4K 30 kl./s z próbkowaniem 4:2:2 10-bit
  • Podwójne natywne ISO zapewnia minimalne zaszumienie obrazu podczas filmowania na wyższych czułościach matrycy
  • Funkcje V-Log/V-Gamut rejestrujące obraz filmowy o dynamice 14+ EV
  • Stabilizacja matrycy o efektywności 6EV oraz 6.5EV w trybie Dual I.S.
  • Najwyższej klasy wizjer elektroniczny o rozdzielczości 5.76 mln. punktów
  • Obracany, dotykowy ekran LCD o wielkości 3.2"
  • Obudowa o zwiększonej odporności na mróz, pył i zachlapania
  • Wbudowany wentylator zapobiegający przegrzewaniu i umożliwiający nieprzerwane filmowanie

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?