PROMOCJA BLACK WEEKEND

jeszcze tylko  

Kliknij i sprawdź ofertę!

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix S1 - Rabat do 2025zł (1350zł natychmiast oraz 675zł przy zakupie z obiektywem)


panasonic
  cena 10499 zł
  - rabat 1350 zł
  eRaty 12 x 938 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  negocjuj cenę

  Wersje i konfiguracje produktu

  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix S1 - Rabat do 2025zł (1350zł natychmiast oraz 675zł przy zakupie z obiektywem)
  10499 zł - rabat 1350 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix S1 + Lumix S 20-60mm f/3.5-5.6 - Rabat do 2025zł (1350zł natychmiast oraz 675zł przy zakupie z obiektywem)
  11499 zł - rabat 1350 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix S1 + Lumix S 24-105 f/4 MACRO O.I.S. - Rabat do 2025zł (1350zł natychmiast oraz 675zł przy zakupie z obiektywem)
  14399 zł - rabat 1350 zł
  dostępny od ręki

  Aparat cyfrowy Panasonic Lumix S1 (body)

  Panasonic Lumix S1 jest profesjonalnym bezlusterkowcem wyposażonym w pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 24,2 Mpix. Mocowanie L-Mount umożliwia stosowanie najwyższej klasy obiektywów Panasonic, Leica Camera oraz Sigma. Aparat zawdzięcza swoją wszechstronność najnowszej technologii obrazowania fotograficznego i filmowego. Zaawansowany autofokus z technologią inteligentnego wykrywania obiektu, 5-osiowa stabilizacja sensora, funkcja Hi Res Photo 96 Mpix, filmowania 4K 60kl./s, funkcje 6K/4K photo, to tylko niektóre cechy bezlusterkowca Lumix S1.

   

   

  Matryca pełnoklatkowa

  Aparat Panasonic Lumix S1 wyposażono w pełnoklatkową matrycę (35,6 mm x 23,8 mm) typu CMOS o rozdzielczości 24,2 Mpix. Czułość matrycy może zostać wybrana z przedziału 100 do 51200 ISO z krokiem 1/3EV, który dodatkowo może zostać rozszerzony do przedziału 50-204800 ISO.

  Stabilizacja obrazu

  Matryca aparatu Panasonic Lumix S1 posiada 5-osiowy system stabilizacji umożliwiający obniżenie czasów naświetlania do 5,5 EV. Stabilizacja sensora może współpracować z optyczną stabilizacją obiektywu w trybie Dual I.S. co dodatkowo zwiększy jej efektywność (nawet do 6 EV).

  Hi Res Shot

  Dzięki zastosowaniu technologii stabilizacji matrycy aparat S1 jest w stanie wykonać zdjęcia RAW o bardzo dużej rozdzielczości 12000 x 8000 pikseli. Funkcja Hi Res Shot 96 Mpix działa na zasadzie wykonywania zdjęć seryjnych, podczas których matryca aparatu jest przesuwana o pół piksela w ośmiu kierunkach. Po połączeniu ze sobą otrzymujemy obraz o bardzo dużej liczbie detali.

   

  Odkrycie możliwości nowej serii bezlusterkowców Panasonic Lumix S1

  Aparat Lumix S oraz fotograf Daniel Berehulak

   

  Zdjęcia seryjne oraz 6K/4K Photo

  Funkcje 6K oraz 4K Photo umożliwiają wyodrębnienie pojedynczego zdjęcia JPEG z zapisanego materiału filmowego, odpowiednio w rozdzielczości 18 oraz 12 Mpix. Materiał 6K zapisywany jest z prędkością 30kl./s, 4K z prędkością 60kl./s. W efekcie otrzymujemy tryb bardzo szybkich zdjęć seryjnych.

  Aparat Panasonic Lumix S1 umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych w pełnej rozdzielczości z szybkościa 9kl./s i zapisanie w ten sposób do 90 obrazów RAW.

   

  Film "Argon" nagrany aparatem Panasonic Lumix S1. Nagranie i reżyseria: Griffin Hammond

  Film "Magic of Hawaii" nagrany aparatem Panasonic Lumix S1. Nagranie i reżyseria: Daimon Xanthopoulos

   

  Procesor obrazu

  Dzięki połączeniu zaawansowanej matrycy CMOS z procesorem Venus Engine 10 można odwzorować wyjątkowe bogactwo kolorów oraz uzyskać naturalnie wyglądające tekstury. Funkcje Multipixel Luminance Generation oraz Intelligent Detail Processing zapewniają odpowiednią jasność i silny kontrast. Funkcja Three-Dimensional Color Control gwarantuje bogactwo kolorów zarówno w ciemnych, jak i jasnych odcieniach, a funkcja precyzyjnej redukcji szumów Multi Process NR sprawia, że obrazy wyglądają niezwykle atrakcyjnie nawet przy wysokiej wartości ISO.

   

  Wytrzymała obudowa aparatu Lumix S1 została uszczelniona przeciw kurzowi i wilgoci

  Wyjście słuchawkowe oraz wejście mikrofonu umożliwiają nagrywanie profesjonalnego materiału wideo

  Zaawansowany przetwornik obrazu oraz system AF odpowiadają za wyjątkowe osiągi aparatu Lumix S1 nawet w trudnych warunkach oświetleniowych

   

  Korpus i ergonomia

  Rama głównej konstrukcji aparatu Panasonic Lumix S1 w pełni odlana ze stopu magnezu jest bardzo wytrzymała. Dodatkowo uszczelnione są wszystkie miejsca łączenia, przełączniki i przyciski. Cały aparat jest odporny na pył i zachlapania oraz przystosowany do użytkowania w temperaturze nawet -10°C. Dzięki temu z aparatu Lumix S1 możemy korzystać bez względu na warunki pogodowe.

  Wizjer elektroniczny

  Aparat Lumix S1 wyposażono w elektroniczny wizjer o najwyższej rozdzielczości 5,760 tys. punktów i powiększeniu 0,78x, zapewniając wyjątkowe doświadczenia w kadrowaniu. Celownik wyświetla obraz z podglądem na żywo dzięki czemu wszystkie zmiany w ustawieniach są widoczne od razu, przed zrobieniem zdjęcia. Odświeżanie z szybkością 120 lub 60 kl./s oraz opóźnienie 0,005 sek zapewnia płynny obraz w wizjerze nawet podczas fotografowania dynamicznych i szybko poruszających się obiektów.

  Uchylany ekran LCD

  Aparat Lumix S1 posiada odchylany dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 2,100 tys. punktów i rozdzielczości 3,2". Odchylanie w trzech osiach umożliwia wygodne fotografowanie i filmowanie z różnej perspektywy.

   

  Stabilizacja obiektywu oraz stabilizacja matrycy współpracują ze sobą w trybie Dual I.S. dla osiągnięcia efektywności nawet 6EV

  Podwójne gniazdo kart pamięci XQD/UHS-II

   

  Autofokus

  Aparat Panasonic Lumix S1 wyposażono w zaawansowaną technologię autofokusa Depth From Defocus (DFD). Właściwości optyczne obiektywu są przesyłane do aparatu i na podstawie charakterystyki obszaru nieostrości, mechanizm DFD "wie" jak przesunąć punkt ostrości. Dzięki komunikacji matrycy z obiektywem (480 klatek na sekundę) możliwy jest szybki i precyzyjny autofokus (nawet do 0,08s.). O wszechstronności aparatu Lumix S1 świadczy również bardzo szeroki zakres pracy autofokusa, który działa w ciemności nawet -6 EV (jasność światła gwiazd).

  Panasonic Lumix S1 korzysta z technologii sztucznej inteligencji do rozpoznawania obiektów. Funkcja ta potrafi rozpoznać człowieka, kształty zwierząt takich jak psy, koty i ptaki. Po wykryciu, system śledzenia pozwala na utrzymanie ostrości na danym obiekcie.

   

  Technologia DFD zapewnia szybkość i precyzję autofokusa

  Autofokus bezlusterkowca działa w słabym świetle -6EV

  Technologia AI umożliwia inteligentne wykrywanie obiektu, np. twarzy fotografowanych osób

   

  Filmowanie

  Technologia 4K firmy Panasonic w połączeniu z nową matrycą CMOS i nowym procesorem Venus Engine umożliwia nagrywanie materiału wideo w rozdzielczości 4K i z szybkością klatek 60kl./s (QFHD 4K: 3840 x 2160 MP4) w formacie pełnoklatkowym. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii nawet gwałtowne ruchy są płynne i naturalne. Aparat Lumix S1 zaprojektowano, mając na uwadze doskonałe rozpraszanie ciepła, aby umożliwić nagrywanie w jakości 4K z szybkością 30kl./s oraz w jakości Full HD bez ograniczeń czasowych. Dzięki możliwości długotrwałego nagrywania aparat ten to doskonały wybór do wielu profesjonalnych zastosowań, takich jak filmy dokumentalne z długimi ujęciami czy obserwacja dzikich zwierząt.

  Chcąc sprostać oczekiwaniom profesjonalistów, aparat Lumix S1 będzie oferował nagrywanie wewnętrzne w 10-bitowej jakości 4:2:2, nagrywanie w 10-bitowej jakości 4:2:2 w 4K 60kl./s z wyprowadzaniem sygnału HDMI w czasie rzeczywistym, a także oprogramowanie V-Log z kluczem aktualizacji oprogramowania (sprzedawanym oddzielnie). Wideo w 10-bitowej jakości 4:2:2 zajmuje ok. 128 razy więcej miejsca niż wideo w 8-bitowej jakości 4:2:0. Jest w stanie przedstawić ponad miliard kolorów - cechy cenione w procesie postprodukcji. Umożliwia dynamiczną i znaczną zmianę kolorów, a nawet zmianę scen dziennych w nocne. Ponadto wideo w jakości 4K z szybkością 30kl./s można rejestrować z zastosowaniem mnożnika ogniskowej 1,0x oraz pełnego odczytu pikseli.

  Inne funkcjonalności

  Łączność bezprzewodowa

  Aparat Lumix S1 pozwala na połączenie z urządzeniami inteligentnymi dzięki modułowi sieci Wi-Fi/Bluetooth. Umożliwia to przesyłanie zdjęć między urządzeniami lub zdalne sterowanie bezlusterkowcem.

   

  Podstawowe różnice między aparatami Panasonic Lumix S1 i S1R

  Parametr

  S1

  S1R

  Rozdzielczość 24,4 Mpix 47,3 Mpix
  Maksymalne ISO 51200 (rozszerzone 204800) 25600 (rozszerzone 51200)
  Tryb zdj. wysokiej rozdzielczości (Hi Res Shot) 96 Mpix 187 Mpix
  Najkrótszy czas migawki elektronicznej 1/8000s 1/16000s
  Jakość nagrań wideo

  H.265 10-bit 4:2:0

  H.264 8-bit 4:2:0

  Maksymalna długość pojedynczego filmu

  4K 50/60 kl./s: 30 min.
  4K 24/25/30 kl./s: bez ograniczeń
  Full HD: bez ograniczeń

  4K 50/60 kl./s: 15 min.
  4K 24/25/30 kl./s: 30 min.
  Full HD: bez ograniczeń

  Aktualizacja Zapowiedziana opcjonalna aktualizacja umożliwiająca wewnętrzne filmowanie 10-bit 4:2:2  

   

  Bogate portfolio wymiennej optyki

  Dzięki mocowaniu L-Mount można stosować wymienne obiektywy marki Leica Camera, Sigma oraz Panasonic przy zachowaniu wszystkich właściwości i funkcjonalności.

   

  Dodatkowa gwarancja

  Rozszerzenie oprogramowania

  Obiektywy

  Zasilanie

  Pozostałe akcesoria

  Torby, pokrowce

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  CMOS 
  Wielkość przetwornika
  Pełna klatka (35,6 mm x 23,8 mm)
  Liczba pikseli
  Całkowita liczba pikseli 25,28 Mpix w tym efektywnych 24,20 Mpix 

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  Mocowanie L-Mount 
  Mnożnik ogniskowej
  1x 

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  Kontrastowy system AF technologia DFD

  AFS (pojedynczy), AFC (ciągły), MF
  Niestandardowe ustawienie AF: Czułość AF, czułość przełączania obszaru AF, prognozowanie obiektu w ruchu
  Blokada AF: Ustaw przycisk Fn w menu niestandardowym na blokadę AF
  Zakres wykrywania AF EV -6-18 (F1,4, równoważne z ISO100, AFS)
  Funkcje Post Focus / Focus Stacking

  Automatyczne wykrywanie (Twarz, Oczy, Ciało, Zwierzę) / Śledzenie / 225-obszarowy / Strefa (pionowa/pozioma) / Strefa (kwadratowa) / Strefa (owalna) / 1-obszarowy+ / 1-obszarowy / Pinpoint / Niestandardowy 1, 2, 3
(funkcja dotyku jest dostępna dla pełnego obszaru) (skalowalny rozmiar kadru AF i elastyczna pozycja AF)
  Punkty pomiaru
  225 
  Tryby pracy AF
  Automatyczne wykrywanie (Twarz, Oczy, Ciało, Zwierzę) / Śledzenie / 225-obszarowy / Strefa (pionowa/pozioma) / Strefa (kwadratowa) / Strefa (owalna) / 1-obszarowy+ / 1-obszarowy / Pinpoint / Niestandardowy 1, 2, 3
(funkcja dotyku jest dostępna dla pełnego obszaru) (skalowalny rozmiar kadru AF i elastyczna pozycja AF)

  Inne: AF-ON, AF migawki, zwolnienie migawki po wciśnięciu przycisku do połowy, Priorytet ostrości/migawki, Szybki AF, Ciągły AF (podczas nagrywania filmów), AF z wykrywaniem zbliżenia oka, ustawienie zakresu punktów AF, AF+MF, MF Guide, MF Assist, Touch MF Assist, Focus Peaking, funkcja Touch AF/AE, panel dotykowy AF, migawka dotykowa, przełączanie ostrości w pionie/w poziomie, blokada pierścienia ustawiania ostrości, wyświetlanie/ukrywanie trybu AF 

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  1 728-strefowy wielopunktowy system wykrywania

  Zakres pomiaru EV 0-18 (obiektyw F2,0, równoważne z ISO100)
  Blokada AE Ustaw przycisk Fn w menu niestandardowym na blokadę AE
  Tryby ekspozycji
  Wielokrotny / Centralnie ważony / Punktowy / Wyróżniony ważony

  Kompensacja ekspozycji 1/3 EV krok ±5EV (±3EV dla filmów)
  Czasy otwarcia migawki
  Migawka szczelinowa
  Czas otwarcia migawki Zdjęcia: Bulb (maks. 30 minut), 1/8000 – 60
  Czas otwarcia migawki Elektroniczna kurtyna przednia: Bulb (maks. 30 minut), 1/2 000 – 60
  Czas otwarcia migawki Przysłona elektroniczna: Bulb (maks. 60 s), 1/8000 – 60
  Czas otwarcia migawki Filmy: 1/16 000 – 1/25
  Żywotność migawki Około 400 000 zdjęć
  Samowyzwalacz 10 s, 3 obrazy / 2 s / 10 s
  Pilot zdalnego sterowania Pilot zdalnego sterowania przez DMW-RS2 (sprzedawany oddzielnie)
  Tryb cichy / Tryb migawki Tak / Tak (Automatyczna / Mechaniczna / Elektroniczna kurtyna przednia / Elektroniczna / Elektroniczna+NR) 
  Czułość ISO
  Auto / 50* / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800 / 25600 / 51200 / 102400* / 204800* (możliwość zmiany na krok 1/3 EV) *Rozszerzone ISO
  Szybkość robienia zdjęć
  6K PHOTO: 30 kl./s
  Szybkość wykonywania zdjęć seryjnych 4K PHOTO: 60 kl./s, 30 kl./s

  Szybkość serii - przysłona mechaniczna / elektroniczna kurtyna przednia AFS/MF: H: 9 kl./s, M: 5 kl./s (z funkcją Live View), L: 2 kl./s (z funkcją Live View)
  Szybkość serii - przysłona mechaniczna / elektroniczna kurtyna przednia AFC: H: 6 kl./s (z funkcją Live View), M: 5 kl./s (z funkcją Live View), L: 2 kl./s (z funkcją Live View)
  Szybkość serii - przysłona elektroniczna AFS/MF: H: 9 kl./s, M: 5 kl./s (z funkcją Live View), L: 2 kl./s (z funkcją Live View)
  Szybkość serii - przysłona elektroniczna AFC: H: 5 kl./s (z funkcją Live View), M: 5 kl./s (z funkcją Live View), L: 2 kl./s (z funkcją Live View)
  Liczba nagrywanych obrazów RAW: Ponad 90 zdjęć
  Liczba nagrywanych obrazów RAW+JPEG: Ponad 70 zdjęć
  Liczba nagrywanych obrazów JPEG: Ponad 999 zdjęć
  Liczba nagrywanych obrazów *Przy użyciu karty pamięci XQD serii G firmy Sony Corporation. Do momentu zwolnienia szybkości zdjęć seryjnych. Podczas rejestrowania w warunkach testowych określonych przez firmę Panasonic. 
  Balans bieli
  Balans bieli AWB / AWBc / AWBw / światło dzienne / pochmurno / cień / żarówka / lampa błyskowa / ustawienie bieli 1, 2, 3, 4 / ustawienie temperatury kolorów 1, 2, 3, 4
  Regulacja balansu bieli zabarwienie niebieskie/bursztynowe, zabarwienie magenta/zielone
  Ustawienie temperatury barwowej 2500–10000K w 100K

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  JPEG (DCF, Exif 2.31), RAW, HLG Photo (CTA-2072)

  Jakość obrazu RAW / RAW+Fine / RAW+Standard / Fine / Standard
  Przestrzeń barw sRGB, AdobeRGB

  Podczas korzystania z obiektywów pełnoklatkowych [3:2]
  (1) 6000x4000(L)
  (2) 4272x2848(M)
  (3) 3024x2016(S)
  (4) 12000x8000(XL)* *Tryb wysokiej rozdzielczości. Plik RAW.

  Podczas korzystania z obiektywów pełnoklatkowych [3:2]
  (1) 5184x3456(6K PHOTO)
  (2) 3504x2336(4K PHOTO)
  (3) 5984x4000(HLG PHOTO, pełna rozdzielczość)
  (4) 3232x2160(HLG PHOTO, rozdzielczość 4K)

  Podczas korzystania z obiektywów pełnoklatkowych [4:3]
  (1) 5328x4000(L)
  (2) 3792x2848(M)
  (3) 2688x2016(S)
  (4) 10656x8000(XL)* *Tryb wysokiej rozdzielczości. Plik RAW.

  Podczas korzystania z obiektywów pełnoklatkowych [4:3]
  (1) 4992x3744(6K PHOTO)
  (2) 3328x2496(4K PHOTO)
  (3) 5312x3984(HLG PHOTO, pełna rozdzielczość)
  (4) 2880x2160(HLG PHOTO, rozdzielczość 4K)


  Podczas korzystania z obiektywów pełnoklatkowych [16:9]
  (1) 6000x3368(L)
  (2) 4272x2400(M)
  (3) 3024x1704(S)
  (4) 12000x6736(XL)* *Tryb wysokiej rozdzielczości. Plik RAW.


  Podczas korzystania z obiektywów pełnoklatkowych / 16:9
  (1) 3840x2160(4K PHOTO)
  (2) 5888x3312(HLG PHOTO, pełna rozdzielczość)
  (3) 3840x2160(HLG PHOTO, rozdzielczość 4K)

  Podczas korzystania z obiektywów pełnoklatkowych [1:1]
  (1) 4000x4000(L)
  (2) 2848x2848(M)
  (3) 2016x2016(S)
  (4) 8000x8000(XL)* *Tryb wysokiej rozdzielczości. Plik RAW.

  Podczas korzystania z obiektywów pełnoklatkowych [1:1]
  (1) 2880x2880(4K PHOTO)
  (2) 4000x4000(HLG PHOTO, pełna rozdzielczość)
  (3) 2144x2144(HLG PHOTO, rozdzielczość 4K)

  Podczas korzystania z obiektywów pełnoklatkowych [65:24] 6000x2208(L)
  Podczas korzystania z obiektywów pełnoklatkowych [2:1] 6000x3000(L)

  Podczas korzystania z obiektywów APS-C [3:2] 3984x2656(L) / 2880x1920(M) / 2064x1376(S)
  Podczas korzystania z obiektywów APS-C [4:3] 3536x2656(L) / 2560x1920(M) / 1840x1376(S)
  Podczas korzystania z obiektywów APS-C [16:9] 3984x2240(L) / 2880x1624(M) / 1920x1080(S)
  Podczas korzystania z obiektywów APS-C [1:1] 2656x2656(L) / 1920x1920(M) / 1376x1376(S)
  Rejestracja filmów
  Format zapisu pliku MP4: H.264/MPEG-4 AVC (format audio: LPCM (2 kanały, 48 kHz/16 bitów), AAC (2 kanały)), MP4 HEVC: H.265/HEVC (format audio: AAC (2 kan.))
  Format zapisu pliku AVCHD Progressive (format audio: Dolby Audio 2 kanały), AVCHD (format audio: Dolby Audio (2 kanały))

  MP4**[4K] 3840 x 2160 59,94p, 150 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (LPCM)
  MP4**[4K] 3840 x 2160 50,00p, 150 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (LPCM)
  MP4**[4K] 3840 x 2160 29,97p, 100 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (AAC)
  MP4**[4K] 3840 x 2160 25,00p, 100 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (AAC)
  MP4**[4K] 3840 x 2160 23,98p, 100 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (AAC)
  MP4** [FHD] 1920x1080 59,94p, 28 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (AAC)
  MP4** [FHD] 1920x1080 50,00p, 28 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (AAC)
  MP4** [FHD] 1920x1080 29,97p, 20 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (AAC)
  MP4** [FHD] 1920x1080 25,00p, 20 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (AAC)
  MP4 HEVC** [4K] 3840x2160 29,97p, 72 Mb/s (4:2:0, 10 bitów, LongGOP) (AAC) (HEVC, nagrywanie w HLG)
  MP4 HEVC** [4K] 3840x2160 25,00p, 72 Mb/s (4:2:0, 10 bitów, LongGOP) (AAC) (HEVC, nagrywanie w HLG)
  MP4 HEVC** [4K] 3840x2160 23,98p, 72 Mb/s (4:2:0, 10 bitów, LongGOP) (AAC) (HEVC, nagrywanie w HLG)
  AVCHD Progressive** AVCHD** [FHD] 1920x1080 50,00p, 28 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (Dolby Audio)
  AVCHD Progressive** AVCHD** [FHD] 1920x1080 50,00i, 24 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (Dolby Audio) (dane wyjściowe z matrycy: 25,00 kl./s)
  AVCHD Progressive** AVCHD** [FHD] 1920x1080 50,00i, 17 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (Dolby Audio) (dane wyjściowe z matrycy: 50,00 kl./s)
  AVCHD Progressive** AVCHD** [FHD] 1920x1080 23,98p, 24 Mb/s (4:2:0, 8 bitów, LongGOP) (Dolby Audio)
  MP4** Szybkie nagrywanie wideo *Przy wyborze trybu Creative Video. [4K] 3840x2160 29,97p (dane wyjściowe z matrycy: 60 kl./s)
  MP4** Szybkie nagrywanie wideo *Przy wyborze trybu Creative Video. [4K] 3840x2160 25,00p (dane wyjściowe z matrycy: 50 kl./s)
  MP4** Szybkie nagrywanie wideo *Przy wyborze trybu Creative Video. [4K] 3840x2160 23,98p (dane wyjściowe z matrycy: 48 kl./s)
  MP4** Szybkie nagrywanie wideo *Przy wyborze trybu Creative Video. [FHD] 1920x1080 29,97p (dane wyjściowe z matrycy: 180 kl./s / 150 kl./s)
  MP4** Szybkie nagrywanie wideo *Przy wyborze trybu Creative Video. [FHD] 1920x1080 25,00p (dane wyjściowe z matrycy: 150 kl./s / 125 kl./s)

  Czas ciągłego nagrywania (filmy)** Około 150 min (wyświetlacz tylny), 140 min (LVF) w trybie [AVCHD/FHD/60p] *Z obiektywem S-R24105 i kartą pamięci SD.
  Faktyczny czas nagrywania (filmy)** Około 75 min (wyświetlacz tylny), 70 min (LVF) w trybie [AVCHD/FHD/60p] *Z obiektywem S-R24105 i kartą pamięci SD. 
  Rejestracja dźwięku
  Stereo, redukcja szumu wiatru: WYŁ. / niska* / standardowa / wysoka *tylko po podłączeniu DMW-MS2 (opcjonalnie).

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Wizjer OLED Live View Finder około 5760 tys. punktów
  Pole widzenia około 100%
  Powiększenie około 0,78x z obiektywem 50 mm ustawionym na nieskończoność; -1,0 m-1, gdy proporcje są ustawione na 3:2
  Dystans widzenia około 21 mm po ustawieniu na nieskończoność
  Regulacja dioptrii ; -1,0 m-1 / -4,0 - +2,0 (dpt)
  Czujnik oczu
  Prędkość wyświetlacza 120 kl./s / 60 kl./s
  Opóźnienie wyświetlania około 0,005s
  Wyświetlacz LCD
  Wyświetlacz TFT LCD 3,2" (8,0 cm) ze statycznym panelem dotykowym
  Możliwość odchylania w trzech osiach, proporcje 3:2
  Piksele Około 2100 tys. punktów
  Pole widzenia ok. 100% 

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gorąca stopka
  Gniazdo mikrofonowe
  φ3,5 mm dla mikrofonu zewnętrznego / zewnętrznego urządzenia audio
  Gniazdo słuchawkowe
  φ3,5 mm
  Gniazdo HDMI
  HDMI*** Przekazywanie sygnału do monitora 4:2:2 8 bitów (z wyjątkiem [4K/60p]/[4K/50p]) / 4:2:0 8 bitów
  HDMI*** Odtwarzanie HDMI typ A / VIERA Link
  HDMI*** Odtwarzanie Wideo: Auto / 4K/50p / 4K/25p / 1080p / 1080i / 720p / 576p
  HDMI*** Odtwarzanie Audio: Stereo
  Gniazdo SDI
  Brak
  Gniazdo USB
  SuperSpeed USB 3.1 typ C pierwszej generacji
  Gniazdo kart pamięci
  Karta pamięci XQD, karta pamięci SD / karta pamięci SDHC* / karta pamięci SDXC*

  *Zgodność ze standardem UHS-I / UHS-II UHS Speed Class 3 dla kart pamięci SDHC/SDXC i ze standardem UHS-II Video Speed Class 90 dla kart pamięci SDXC.

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Typ z przesunięciem matrycy (5 osi / 5,5 punktu*) *Zgodnie ze standardem CIPA [kierunek odchylenia: odległość ostrzenia f=50 mm w przypadku użycia obiektywu S-X50.]
  Dual I.S. (zgodność z systemem Dual I.S. 2 6 punktów*) *Zgodnie ze standardem CIPA [kierunek odchylenia: odległość ostrzenia f=200 mm w przypadku użycia obiektywu S-R70200.]
  Łączność bezprzewodowa
  2,4 GHz (STA/AP) (IEEE 802.11 b/g/n)
  Wi-Fi Wi-Fi 5 GHz (STA) (IEEE 802.11 a/n/ac) *Pasmo Wi-Fi 5 GHz w niektórych krajach jest niedostępne.
  Wi-Fi 1-13, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 100, 104, 108, 112, 116, 120, 124, 128, 132, 136, 140
  Bluetooth Bluetooth® 4.2 (Bluetooth Low Energy (BLE))
  Współpraca z lampą błyskową
  Zewnętrzna lampa błyskowa TTL (sprzedawana oddzielnie)
  Tryb lampy błyskowej Auto* / auto/redukcja czerwonych oczu* / wł. wymuszenie / wł. wymuszenie/redukcja czerwonych oczu / powolna synchronizacja / powolna synchronizacja/redukcja czerwonych oczu / wył. wymuszenie *Tylko w trybie iA.
  Synchronizacja lampy błyskowej Synchronizacja na 1. kurtynę, synchronizacja na 2. kurtynę
  Regulacja mocy lampy błyskowej 1/3 EV z krokiem ±3 EV
  Prędkość synchronizacji poniżej 1/320 s *Liczba przewodnia zmniejsza się przy 1/320 s. Tylko po ustawieniu trybu M lub S.
  Sterowanie bezprzewodowe (podczas korzystania z lampy błyskowej DMW-FL200L / FL360L / FL580L (sprzedawane oddzielnie)), kanał bezprzewodowy: 1 kan./2 kan./3 kan./4 kan.
  Gniazdo synchronizacji lampy błyskowej

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Akumulator Li-ion (7,4 V, 3050 mAh, 23 Wh) (dołączony)
  Zasilanie przez USB, ładowanie przez USB
  Czas pracy
  400 zdjęć (wyświetlacz tylny)
  380 zdjęć (LVF)
  1 150 zdjęć (LVF w trybie oszczędzania energii*) z obiektywem S-R24105

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  148,9 x 110,0 x 96,7 mm
  Waga
  Około 1021g (1 karta pamięci XQD, bateria, korpus)
  • Osłona korpusu
  • Osłona gorącej stopki
  • Muszla oczna
  • Osłona gniazda synchronizacji lampy błyskowej
  • Osłona złącza uchwytu z akumulatorem
  • Pasek na ramię, akumulator
  • Ładowarka
  • Zasilacz sieciowy
  • Przewód zasilający
  • Kabel połączeniowy USB (C-C)
  • Kabel połączeniowy USB (A-C)
  • Uchwyt kabla
  • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 24,2Mpix
  • Mocowanie optyki L-Mount umożliwiające stosowanie najwyższej klasy wymiennych obiektywów Panasonic, Leica Camera oraz Sigma
  • Wytrzymały, uszczelniany korpus odporny na kurz, zachlapania i niską temperaturę
  • 5-osiowa stabilizacja obrazu o efektywności do 5,5EV (6EV w trybie Dual I.S.)
  • 225 polowy autofokus z trybem inteligentnego wykrywania obiektu oraz zakresem działania od -6EV
  • Szeroki zakres czułości ISO 100-51200 (możliwość rozszerzenia od 50 do 204800 ISO)
  • Zdjęcia seryjne 9kl./s (funkcja 6K Photo z prędkością 30kl./s oraz 4K Photo 60kl./s)
  • Nagrywanie filmów 4K 60kl./s, Full HD 180kl./s
  • Najwyższej klasy wizjer elektroniczny o rozdzielczości 5,760 tys. punktów i powiększeniu 0,78x
  • Odchylany dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 2,100 tys. punktów
  • Funkcja zdjęć wysokiej rozdzielczości 96Mpix
  • Podwójne gniazdo kart pamięci XQD oraz SD (UHS-II)
  • Pozostałe funkcjonalności: tryb zdjęć HLG, złącze HDMI, wejście mikrofonu i słuchawek, łączność bezprzewodowa Wi-Fi/Bluetooth

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?