Prawdziwe raty 0% - Na cały asortyment!

Obiektyw Voigtlander Nokton 50mm f/1,0 do Leica M

ID: 27144

voigtlander
cena 8199 zł
Raty 0%!10 x 819,90 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z naszym doradcą
zapytaj o produkt lub cenę

Obiektyw Voigtlander Nokton 50 mm f/1,0 do Leica M

Obiektyw Voigtlander Nokton 50 mm f/1,0 to zapowiedź rodzącej się legendy. Najjaśniejszy i najostrzejszy obiektyw z linii Nokton, który zachwyca fenomenalną plastyką, doskonałym kontrastem i reprodukcją barw.

Obiektyw Voigtlander Nokton 50mm f/1,0 do Leica M

Król nocy

Obiektywy Voigtlander opatrzone tytułem Nokton to linia super-jasnych szkieł umożliwiających pracę nawet przy minimalnej ilości światła zastanego. Nowy Nokton o o przysłonie f/1,0 przesuwa granice jeszcze dalej sprawiając ze niedostatek światła staje się jego atutem. Papierowa, niezwykle płytka głębia ostrości uzyskiwana przy przysłonie f/1,0 umożliwia wykonywanie efektownych portretów czy zastosowanie w fotografii artystycznej. Po przymknięciu przysłony Voigtlander 50 mm f/1,0 staje się referencyjnym obiektywem o doskonałej ostrości i mikrokontraście.

Optyczny majstersztyk

Konstrukcja optyczna Noktona 50 mm f/1,0 to prawdzie arcydzieło. W niewielkim, jak na tą jasność obiektywu tubusie, zamknięto 9 elementów optycznych rozmieszczonych w 7 grupach. Dla zapewnienia najwyższej jakości obrazu w śród soczewek znajdują się element "pływający", soczewka obustronnie asferyczna oraz perła w koronie: szlifowana przednia soczewka asferyczna o ultra wysokim współczynniku załamania światła. To dzięki tym elementom obraz generowany przez obiektyw zniewala jakością i charakterem.

Obiektyw Voigtlander Nokton 50mm f/1,0 do Leica M

Światło pod kontrolą

Perfekcyjnie działająca, dwunasto-listkowa przysłona umożliwia kontrolę ilości przepuszczanego światła i sprawia, że rozmycia nieostrości są aksamitnie gładkie. Obiektyw oferuje możliwość regulacji w zakresie nastaw od f/1,0 do f/16, zapewniając swobodę podczas pracy z głębią ostrości. Wartość przysłony regulowana może być w krokach co 1/2 EV. Minimalna odległość ostrzenia na korpusach z mocowaniem Leica M wynosi 90 cm.

Standardowa ogniskowa

50 mm to klasyczna, tak zwana standardowa ogniskowa dla aparatów z matrycami pełnoklatkowymi. Dając 47,8° pole widzenia, zbliżone do tego jakie widzi ludzkie oko, jest jedną z najczęściej wybieranych ogniskowych do fotografii portretowej czy reportażowej, gwarantując przyjemną dla oka perspektywę i głębię.

Obiektyw Voigtlander Nokton 50mm f/1,0 do Leica M

Bagnet Leica M

Obiektyw wyposażony jest w bagnet typu Leica M, zaprojektowany do aparatów dalmierzowych Leica oraz Voigtlander. Przy użyciu odpowiedniego adaptera bagnetowego założyć można go na dowolnym aparacie bezlusterkowym Canon R, Fuxjilim X, Nikon Z, Sony E czy Micro 4/3. Obiektyw pokrywa obrazem całą klatkę formatu 35 mm, a także z delikatnym winietowaniem średnioformatowe matryce aparatów Fujifilm i Hasselblad.

Jakość bez kompromisów

Obiektywy Voigtlander słyną z najwyższej jakości wykonania. Tak też jest w przypadku Noktona 50 mm f/1,0. Cały tubus wykonany został z metalu, dzięki czemu obiektyw zachowa dokładność pracy przez wiele lat. Pierścień ostrości porusza się płynnie, ale z niezbędnym do precyzyjnej pracy oporem.

Voigtlander Nokton 50 mm f/1,0 do Leica M cena: 8199 zł

dostępny u dostawcy
Ogniskowa
50mm 
Minimalna wartość przysłony
f/1,0 
Maksymalna wartość przysłony
f/16 
Rodzaj mocowania
Leica M 
Kąt widzenia
47,8° 
Minimalna odległość ostrzenia
90 cm 
Konstrukcja optyczna
9 elementów w 7 grupach 
Liczba listków przysłony
12 
Ustawianie ostrości
MF 
Stabilizacja
Brak 
Średnica filtra
62 mm 
Wymiary
5,5 x ⌀7,4 cm 
Waga
484 g 
  • obiektyw Voigtlander Nokton 50 mm f/1,5 do Leica M
  • osłona przeciwsłoneczna
  • dekielek na przód obiektywu
  • dekielek na tył obiektywu
  • Kompatybilność:
  • aparaty dalmierzowe z mocowaniem Lecia M
  • aparaty bezlusterkowe z użyciem odpowiedniego adaptera

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?