Obiektyw TTArtisan 17mm f/1,4 - mocowanie Sony E


  cena 599 zł
  eRaty 12 x 54 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę

  Szeroki kąt i duża przysłona
  Łącząc wygodną konstrukcję szerokokątną z bardzo dużym otworem względnym, obiektyw 17 mm f/1,4 jest przeznaczony do użytku z aparatami bezlusterkowymi formatu APS-C i zapewnia ekwiwalent ogniskowej 25 mm. Konstrukcja optyczna tego obiektywu składa się z 9 elementów w 8 grupach, a kąt widzenia wynosi 81°.Wyróżniający się jasnym maksymalnym otworem przysłony f/1.4, obiektyw ten doskonale radzi sobie w warunkach słabego oświetlenia, a także zapewnia większą kontrolę nad głębią ostrości w celu odseparowania obiektu od tła. Ten niewielki obiektyw doskonale nadaje się do fotografii krajobrazowej, przyrodniczej i ulicznej.

  Fotografia dokumentalna

  Przy takim kącie widzenia zarówno ludzie jak i ich otoczenie będą na zdjęciu. Doskonale sprawdzi się to przy tzw. portrecie dokumentalnym lub kontekstowym, co jest bardzo istotne przy fotografii streetowej. Światłosiła f/1,4 pozwala uzyskać bardzo przyjemną w odbiorze separację planów.

  Obiektyw szerokokątny, ale nie ultra szerokokątny
  Ogniskowa 17mm jest to obiektyw szerokokątny o kącie widzenia około 81° przy matrycy APS-C. Paradoksalnie, pomimo większej głębi ostrości w przypadku obiektywów o jeszcze większym kącie widzenia, ustawianie ostrości może być tam trudniejsze, a w przypadku tego obiektywu mamy idealnie wyważone proporcje pomiędzy szerokim i łatwością jego użytkowania.

  Duży otwór względny
  Cóż tu dużo mówić. Im jaśniejszy obiektyw, tym lepiej. F/1,4 to płytsza głębia ostrości, która zadowoli portrecistów i wpuści więcej światła, gdy to będzie potrzebne, np w przypadku zdjęć nocnych.

  Doskonała jakość obrazu
  Doskonała jakość obrazu od środka po krawędzie. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej konstrukcji obiektywu i użyciu soczewki asferycznej, możemy się cieszyć bardzo dobrą jakością obrazu w całym kadrze.

  Minimalna odległość ostrzenia
  Lubisz lekko przerysowane zdjęcia? To obiektyw dla ciebie. Szeroki kąt, duża światłosiła i minimalna odległość ostrzenia 20cm pozwala na eksperymenty z perspektywą. 

  Kompaktowy i przenośny
  Ten obiektyw waży tylko 248 g (około), jest tak lekki i kompaktowy, jak to tylko możliwe. Nie tylko świetnie wygląda z aparatem, ale też nie będzie Cię obciążał podczas podróży.

  Klikowa przysłona
  Dzięki klikowej przysłonie możesz ją przełączać bez patrzenia na obiektyw, zwłaszcza podczas fotografowania w nocy. Masz też pewność, że nie zmienisz wartości przysłony przypadkowo.

  Obiektyw TTArtisan 17mm f/1,4 - mocowanie Sony E cena: 599 zł

  dostępny od ręki
  Ogniskowa
  17mm
  Minimalna wartość przysłony
  f/1,4
  Maksymalna wartość przysłony
  f/16 
  Rodzaj mocowania
  Sony E 
  Kompatybilność z matrycą
  APS-C 
  Kąt widzenia
  81° 
  Minimalna odległość ostrzenia
  20cm 
  Skala odwzorowania
  n/d 
  Konstrukcja optyczna
  9 elementów w 8 grupach 
  Liczba listków przysłony
  10 
  Ustawianie ostrości
  manualne 
  Stabilizacja
  brak 
  Średnica filtra
  40,5mm 
  Inne funkcjonalności
  klikowa przysłona
  Osłona przeciwsłoneczna
  brak 
  Wymiary
  58x54mm 
  Waga
  248g 
  • obiektyw
  • komplet dekli
  • ultra jasny obiektyw - przysłona maksymalna f/1,4
  • wykonany w całości z metalu i szkła
  • minimalna odległość ostrzenia to 20cm

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?