Świąteczna promocja!
W obiektywach G Master zastosowano najnowsze technologie, dzięki którym uznana seria obiektywów typu G firmy Sony osiąga jeszcze wyższy poziom możliwości. W tym modelu zmiennoogniskowego teleobiektywu o stałej przysłonie f/2,8 efekt bokeh — firmowy znak serii G — prezentuje się jeszcze lepiej. Obiektyw oferuje także wyższą rozdzielczość i znakomite odwzorowanie obrazu, błyskawicznie działający autofokus oraz wyjątkowo sprawną stabilizację obrazu.
Przy tworzeniu obiektywu Sony FE GM 70-200mm f/2,8 OSS szczególny nacisk położono na doskonały kontrast przy postrzeganiu częstotliwości przestrzennych. Dlatego zastosowano w nim trzy soczewki asferyczne, w tym jedną dwustronną i jedną nowo opracowaną soczewkę XA (extreme aspherical), której powierzchnia jest obrobiona z dokładnością do 0,01 mikrona. Pozwala to skutecznie ograniczać aberrację i uzyskiwać doskonałą rozdzielczość oraz zachwycający efekt bokeh.
Zastosowanie czterech soczewek ze szkła ED (z bardzo małą dyspersją) oraz dwóch soczewek ze szkła Super ED pozwoliło poradzić sobie z problemem aberracji chromatycznej, która bywa uciążliwa w teleobiektywach. Całkowicie zlikwidowano zlewanie się kolorów, co pozwala uchwycić fotografowany obiekt z maksymalną ostrością.
Osobne siłowniki precyzyjnie sterują ustawieniem dwóch grup ciężkich soczewek służących do nastawiania ostrości: grupę przednią porusza zaawansowany pierścieniowy silnik SSM (Super Sonic wave Motor), a grupą tylną podwójny siłownik liniowy. Zwiększoną dokładność ustawiania połączono tu z przekazywaniem do korpusu danych zbieranych na bieżąco przez zespół czujników położenia, co pozwala w pełni wykorzystać możliwości autofokusa.
Najlepsze w klasie możliwości fotografowania z bliska. Minimalna odległość od obiektu to 0,96 m, co w połączeniu z maksymalnym powiększeniem 0,25x tworzy idealną konfigurację do portretów, makrofotografii i nie tylko. Z nowych udoskonaleń należy wymienić także soczewki ze szkła ED oraz mechanizm nastawiania ostrości z „szybującymi” soczewkami. Pozwalają one ograniczyć aberracje mogące stanowić problem przy fotografowaniu z bliska.
Zastosowany w mechanizmie nastawiania ostrości podwójny silnik liniowy odgrywa kluczową rolę przy „wahliwym” sterowaniu na potrzeby mechanizmu wykrywania kontrastu systemu autofokusa przy nagrywaniu filmów. Kolejne cechy, dzięki którym ten obiektyw sprawdzi się przy nagrywaniu filmów tak samo dobrze jak przy fotografowaniu, to konstrukcja optyczna, która skutecznie minimalizuje efekt niestabilności kąta widzenia przy nastawianiu ostrości, i cicha mechanika.
Przysłony kołowe w obiektywach Sony były zazwyczaj zbudowane z maksymalnie 9 listków, jednak w tym modelu jest ich aż 11. Pozwala to uzyskać doskonały efekt bokeh oraz gładkość obrazu i naturalny wygląd świateł.
Sztywna konstrukcja i stała długość przy nastawianiu ostrości i zoomu podnoszą komfort korzystania z obiektywu w najróżniejszych warunkach. Przyciski blokowania ostrości pozwalają zachować niezmieniony punkt ostrości nawet przy autofokusie działającym w trybie ciągłym, a ogranicznik zakresu ostrzenia pozwala wstępnie wybrać odległość od obiektu i uzyskać maksymalną szybkość pracy AF.
Wbudowana w sam obiektyw, doskonale działająca stabilizacja obrazu pozwala robić ostre, wyraźne zdjęcia różnych obiektów. Dla zapewnienia szybkiego i dokładnego przemieszczania ciężkiej soczewki stabilizującej obraz w obiektywie zastosowano silnik liniowy. Stabilizacja w pięciu osiach jest dostępna po zamontowaniu obiektywu do korpusu z serii α, który jest wyposażony we wbudowaną stabilizację obrazu.
Uniwersalny uchwyt do mocowania obiektywu na statywie pozwala szybko wyjąć aparat w sytuacjach wymagających szybkiego fotografowania z ręki. Dodatkowo wyposażono go w mechanizm obrotowy, który daje możliwość szybkiego przestawienia aparatu z pozycji poziomej w pionową i odwrotnie. Przed przypadkowym odłączeniem od statywu chroni blokada.
Aby umożliwić najpełniejsze wykorzystanie wbudowanej stabilizacji obrazu w jak największej liczbie zastosowań, obiektyw Sony FE GM 70-200mm f/2,8 OSS (SEL70200GM) wyposażono w 2 TRYBY STABILIZACJI (z możliwością przełączania), co pozwala stosować stabilizację obrazu przy robieniu zdjęć panoramicznych i uzyskać bardziej klarowny, wyraźny obraz.
Obiektyw jest zabezpieczony przed wilgocią i pyłem, co w połączeniu z zastosowaniem fluorowej powłoki przedniej soczewki zapewnia doskonałą ochronę i niezawodną pracę w trudnych warunkach.
Obiektywy G Master, łączące niezwykle wysoką rozdzielczość z efektem miękkiego rozmycia tła (bokeh), dają niespotykane dotąd możliwości ekspresji i przetwarzania obrazu.
[1] Soczewka XA (extreme aspherical) [2] Soczewka asferyczna [3] Szkło Super ED [4] Szkło ED (o bardzo małej dyspersji)
Funkcja przeniesienia modulacji (MTF) określa zdolność obiektywu do reprodukcji drobnych detali. Jest mierzona jako kontrast między gęsto ułożonymi liniami.
[1] Kontrast (%) [2] Odległość od środka optycznego obiektywu (mm) [3] 70 mm / maks. przysłona [4] 70 mm / przysłona F8 [5] 200 mm / maks. przysłona [6] 200 mm / przysłona F8 [7] Częstotliwość przestrzenna [8] 10 par linii/mm [9] 30 par linii/mm [10] Wartości radialne [11] Wartości styczne
Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.
Masz pytania odnośnie do tego produktu?