Obiektyw Sony FE GM 24mm f/1.4 + Sony Gwarancja 3 lata DICARDEW3E za 1zł (dodatkowe 3 lata gwarancji producenta 2+3=5lat)


sony
  cena 6964 zł
  eRaty 12 x 622 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

   

  Nowe twórcze możliwości w fotografii i sztuce dzięki obiektywowi zapewniającemu dużą rozdzielczość i doskonały efekt bokeh

  Nawet przy ustawieniu wartości przysłony f/1,4. Obiektyw ma stosunkowo niewielkie rozmiary i jest najlżejszy w swej klasie. Wyróżnia się też szybkim, cichym i precyzyjnym napędem AF. Konstrukcja jest odporna na pył i wilgoć, zapewne docenione zostanie to przez profesjonalistów wymagających od swojego sprzętu znacznie więcej.

   

  [1] Obiektyw XA (Extreme Aspherical) [2] Szkło ED

  Technologia optyczna zapewnia doskonałą jakość nawet z przesłoną f/1,4

  Dwa elementy XA w konstrukcji optycznej spełniającej wymagania G Master umożliwiają uzyskanie wysokiej rozdzielczości na całym obszarze obrazu. Trzy soczewki ze szła niskodyspersyjnego ED skutecznie redukują aberrację chromatyczną. Ta innowacyjna konstrukcja optyczna minimalizuje odblaski strzałkowe, co pozwala na odpowiednie odwzorowanie punktowych źródeł światła. 

  Soczewki ze szkła ED pozwalają kontrolować aberrację kolorów

  Aby zminimalizować osiową i boczną aberrację chromatyczną i tym samym zapewnić optymalną ostrość całego obrazu, w obiektywie zastosowano trzy soczewki ze szkła niskodyspersyjnego ED (Extra-low Dispersion).

   

  Konstrukcja optyczna, wiernie odwzorowująca punktowe źródła światła

  Nowa konstrukcja optyczna z dwoma precyzyjnymi elementami XA minimalizuje odblaski strzałkowe, aberrację w obiektywach z dużą przysłoną. Odblaski strzałkowe mogą powodować nienaturalne rozmieszczenie punktowych źródeł światła na obrzeżach obrazu. W połączeniu z nowym systemem do ustawiania ostrości DDSSM waży zaledwie 445 g.

   

  Zachwycający efekt bokeh G Master

  Dzięki zaawansowanej konstrukcji i procesowi produkcji z precyzyjną regulacją aberracji sferycznej 11-listkowa przysłona kołowa wzmacnia naturalny efekt bokeh. Minimalna odległość od obiektu 0,24 m i maksymalne powiększenie 0,17x oraz szeroki kąt widzenia obiektywu zapewniają spektakularne perspektywy, w których można wykorzystać głęboki efekt bokeh.

  Cichy, precyzyjny i szybki system AF do zdjęć oraz filmów

  Nowy system DDSSM, zoptymalizowany pod kątem tego obiektywu, zapewnia trzy razy większy ciąg niż poprzedni system do ustawiania ostrości. Nowe możliwości systemu DDSSM pozwalają na szybsze, bardziej precyzyjne i cichsze automatyczne ustawienie ostrości, dając doskonałe rezultaty podczas rejestrowania zdjęć i filmów.

   

   

  Kontrola i niezawodność

  Regulowany przycisk blokady ostrości, pierścień przysłony, przełącznik przysłony, funkcja Linear Response MF, konstrukcja odporna na pył i wilgoć i fluorowa powłoka przedniego elementu zapewniają w pełni profesjonalną kontrolę i niezawodność.

  Małe wymiary i lekka konstrukcja

  Nowa optyczna konstrukcja zmniejsza średnicę obiektywu, wykorzystując dwa elementy XA – jeden przy przednim obiektywie. W połączeniu z nowym systemem do ustawiania ostrości DDSSM waży ona zaledwie 445 g. Mniejsza waga i mniejszy rozmiar sprawiają, że ten obiektyw idealnie nadaje się do kompaktowych korpusów z mocowaniem typu E.

  11 listków przysłony

  Przysłona obiektywu zbudowana jest z 11 listków (to najczęstsza liczba w obiektywach α) i ma kształt koła, który jest utrzymywany, nawet gdy obiektyw jest przysłonięty o jeden stopień lub dwa. Dzięki temu łatwo jest uzyskać piękny i sferyczny efekt bokeh. Efekt jest delikatny i równy, co pozwala mocno uwydatnić obiekt.

   

   

   

  Poznaj obiektyw Sony FE 24mm f/1.4 G Master
  Obejrzyj film

   

   

  Wszechstronny system nastawiania ostrości

  Za pomocą przełącznika AF-MF ostrości mamy możliwość szybkiego przełączenia trybu ręcznego i automatycznego nastawiania ostrości, co pozwala dostosować się do zmiennych warunków, w zależności od otoczenia.

  Doskonały czas reakcji

  Pierścień regulacji ostrości posiada funkcję Linear Response MF, która odpowiada za doskonałą i dynamiczną kontrolę ostrości w trybie manualnym. Ostrość zmienia się liniowo wskutek obrotu pierścienia regulacji ostrości, co zapewnia precyzję niezbędną do szybkiego i dokładnego ustawienia ostrości.

  Płynne, uniwersalne działanie

  Przycisk blokady ostrości można dostosować w menu. Użytkownik może użyć drugiej funkcji przycisku blokady ostrości, np. włączyć siatkę linii, która pozwala sprawdzić kompozycję podczas robienia zdjęć krajobrazów, albo włączyć regulację balansu bieli, aby dostosować go do warunków oświetlenia lub stworzyć określoną atmosferę.

   

   

   

   

  Ogniskowa
  24mm
  Minimalna wartość przysłony
  f/1,4
  Maksymalna wartość przysłony
  f/16
  Rodzaj mocowania
  Sony E (FE pełna klatka)
  Kompatybilność z matrycą
  pełna klatka
  Kąt widzenia
  84° (pełna klatka), 61° (APS-C)
  Minimalna odległość ostrzenia
  0,24 m
  Skala odwzorowania
  1:5.85
  Konstrukcja optyczna
  13 elementów w 10 grupach
  Liczba listków przysłony
  11- listkowa przesłona (okrągła )
  Ustawianie ostrości
  Manualny pierścień ustawienia ostrości, AF (wydajny system DDSSM) z możliwością przełączenia trybu MF - AF na obiektywie
  Stabilizacja
  Brak
  Średnica filtra
  67mm
  Inne funkcjonalności
  Regulowany przycisk blokady ostrości, pierścień przysłony, przełącznik przysłony, funkcja Linear Response MF, konstrukcja odporna na pył i wilgoć i fluorowa powłoka przedniego elementu, zachwycający efekt bokeh G Master
  Osłona przeciwsłoneczna
  Tulipanowa z mocowaniem bagnetowym
  Wymiary
  75,4 × 92,4 mm
  Waga
  445 g
  • Osłona (model) ALC-SH154
  • Przednia przykrywka obiektywu ALC-F67S
  • Tylna przykrywka obiektywu ALC-R1EM
  • Pokrowiec
  • Bardzo jasny obiektyw przysłona od f/1,4
  • Ogniskowa 24mm zapewnia szeroki kąt widzenia
  • Obiektyw posiada regulowany przycisk blokady ostrości
  • Funkcja Linear Response MF
  • Fluorowa powłoka przedniego elementu
  • Konstrukcja optyczna, wiernie odwzorowująca punktowe źródła światła
  • G Master został dopracowany, by w pełni sprostać wymaganiom profesjonalistów
  • Konstrukcja obiektywu jest uszczelniana, sprawdzi się zarówno w studiu, jak i w plenerze.
  • Soczewki ze szkła ED pozwalają kontrolować aberrację kolorów
  • Stosunkowo niewielkie rozmiary i wyjątkowo niska waga 445 g

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Opinie

  Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie opinii

  jnowak64 - ocena: 5
  OBIEKTYW SUPER...

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?