Obiektyw Sigma 85mm f/1,4 DG DN Art (Sony E) + 3 lata gwarancji


sigma
  cena 5190 zł
  eRaty 12 x 464 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę
  Wersje i konfiguracje produktu
  Obiektyw Sigma 85mm f/1,4 DG DN Art (L-Mount) + 3 lata gwarancji
  5190 zł
  dostępny od ręki
  Obiektyw Sigma 85mm f/1,4 DG DN Art (Sony E) + 3 lata gwarancji
  5190 zł
  dostępny od ręki
  Zalecane akcesoria

  Sigma 85mm f/1,4 DG DN Art (Sony E)

  Nowy rozdział linii Art F1.4 w erze bezlusterkowców. Duży otwór przysłony, niedościgniona jakość optyczna, kompaktowa i lekka obudowa oraz szybki AF - wszystko w Twojej dłoni.

  Obiektyw Sigma 85mm f/1,4 DG DN Art (Sony E) + 3 lata gwarancji

  Obiektyw SIGMA 85 mm F1.4 DG DN | Art to doskonały obiektyw portretowy, który łączy w sobie niespotykaną ostrość i kontrastowość, z pięknym efektem bokeh, co  z pewnością zadowoli zarówno fotografów profesjonalnych, jak i zaawansowanych amatorów. Ogniskowa 85mm i piękny efekt bokeh przy jasności F1.4 pozwalają na wyróżnianie fotografowanego obiektu z tła, co jest jedną z esencji robienia zdjęć portretowych. 

  To niesamowite, iż mimo swoich rekordowych osiągów, Sigma 85mm f/1.4 DG DN | Art to niezwykle lekka i kompaktowa konstrukcja, a jego niewielki korpus jest wyposażony w szereg funkcji, w tym konstrukcję odporną na kurz i zachlapania, wspieraną przez doskonałą jakość użytych materiałów. Obiektyw 85 mm F1.4 DG DN | Art jest bez wątpienia najlepszym obiektywem portretowym firmy SIGMA w erze bezlusterkowców. 

  Rekordowo wysoka wydajność godna miana 85 mm F1.4 | Art

  85mm F1.4 to specyfikacja będąca niemalże synonimem obiektywu portretowego. Dzięki obiektywom z linii Art, SIGMA dąży do uzyskania najwyższej możliwej wydajności optycznej i prezentuje najnowszą wiedzę z obszaru projektowania optycznego, wykorzystując przy tym technologie produkcji fabryki Aizu, jedynego zakładu produkcyjnego SIGMA. Rezultatem jest bardzo szczegółowy obraz, który ma kluczowe znaczenie dla fotografii portretowej, osiągnięty na poziomie, który z pewnością zadowoli zarówno profesjonalnych, jak i zaawansowanych fotografów amatorów.

  Oprócz pięciu soczewek o niskiej dyspersji SLD (Special Low Dispersion) i jednej soczewki asferycznej, w obiektywie 85mm f/1.4 DG DN Art zastosowano najnowsze szkło o wysokim współczynniku załamania światła, które jeszcze dokładnej koryguje aberracje, których nie można zniwelować programowo po stronie aparatu. Dzięki szczególnemu naciskowi na korekcję wzdłużnej aberracji chromatycznej, użytkownicy będą cieszyć się ostrymi obrazami bez rozmywania kolorów, aż do maksymalnego otworu przysłony F1.4. Wysoka rozdzielczość, która obejmuje cały obraz od środka do krawędzi, w połączeniu z pięknym efektem bokeh wytwarzanym przez przysłonę F1.4, uwydatnia obiekt fotografa w sugestywny sposób.

  Liczne serie symulacji śladu promieni świetlnych, a także wielokrotne testy w warunkach rzeczywistych dały obiektywowi 85mm f/1.4 DG DN Art to zdolność do minimalizowania efektu blików, zapewniając wyraźne, kontrastowe obrazy nawet podczas fotografowania pod światło.

  Lekki i kompaktowy - nowe spojrzenie na F1.4

  SIGMA 85mm f/1.4 DG DN Art waży 630 g i cechuje się rozmiarem filtrów 77 mm oraz długością korpusu 94,1 mm. Zaprojektowany specjalnie dla aparatów bezlusterkowych, ma jasną przysłonę obiektywu i doskonałe parametry optyczne oraz lekką i kompaktową obudowę, co od dawna było trudne do osiągnięcia.

  System silnika AF wykorzystuje nowej klasy silnik krokowy, który jest zoptymalizowany zarówno pod kątem AF z detekcją fazy, jak i AF z kontrastem. Zapewnia to nie tylko płynne fotografowanie możliwe tylko w przypadku aparatu bezlusterkowego, takiego jak AF z detekcją twarzy/oczu, ale także znacznie zmniejszyło sam korpus obiektywu, ponieważ soczewka skupiająca została zmniejszona, aby lepiej pasowała do silnika krokowego . Co więcej, wykorzystując w pełni funkcje korekcji aberracji w aparacie, SIGMA był w stanie skoncentrować się na korekcji aberracji, którą mogły być skorygowane wyłącznie przez konstrukcję optyczną, co dodatkowo przyczyniło się do zmniejszenia rozmiaru obiektywuObiektyw Sigma 85mm f/1,4 DG DN Art (Sony E) + 3 lata gwarancji

  Pełen zakres funkcjonalności i doskonała jakość wykonania

  Ten kompaktowy obiektyw został wyposażony w szereg funkcji, które zadowolą zarówno fotografów profesjonalnych, jak i zaawansowanych amatorów. SIGMA 85 mm F1.4 DG DN | Art wprowadziła przełącznik blokady pierścienia przysłony, który zapobiega jego niezamierzonemu ruchowi podczas fotografowania bądź filmowania, pozwalając użytkownikom skupić się na tworzeniu własnego materiału. Przełącznik AF/MF na korpusie obiektywu i „przycisk AFL*”, który umożliwia przypisywanie różnych funkcji z korpusu aparatu, również ułatwiają fotografowanie.

  * Ograniczone do zgodnych aparatów. Funkcje zależą od modelu aparatu.

  Oprócz konstrukcji odpornej na kurz i zachlapania, soczewki wykorzystują materiały takie jak aluminium i TSC (kompozyt stabilny termicznie) tam, gdzie są najlepiej dopasowane, osiągając poziom jakości wykonania godny linii Art. Oprócz trwałości korpusu obiektyw zapewnia również odczuwalną jakość pod względem obsługi, jak płynny ruch, w którym działa każdy pierścień i przełącznik, oraz dobre ułożenie w dłoni. Obiektyw 85 mm F1.4 DG DN | Art pomaga zapewnić użytkownikom płynne fotografowanie w każdych warunkach.

   

  Obiektyw Sigma 85mm f/1,4 DG DN Art (Sony E) + 3 lata gwarancji cena: 5190 zł

  dostępny od ręki
  Filtry
  Akcesoria czyszczące
  Ogniskowa
  85mm 
  Maksymalna wartość przysłony
  f/1.4 
  Minimalna wartość przysłony
  f/16 
  Rodzaj mocowania
  Sony FE  
  Kompatybilność z matrycą
  Sony FE (pełna klatka)
  Sony E (APS-C) 
  Kąt widzenia
  28.6° 
  Minimalna odległość ostrzenia
  85cm 
  Skala odwzorowania
  1:8.4
   
  Konstrukcja optyczna
  15 soczewek w 11 grupach (5 SLD i 1 asferyczna)
   
  Liczba listków przysłony
  11 (przysłona kołowa)
   
  Ustawianie ostrości
  nowej klasy silnik krokowy
  Stabilizacja
  brak 
  Średnica filtra
  77mm 
  Inne funkcjonalności
  przełącznik blokady pierścienia przysłony, który zapobiega jego niezamierzonemu ruchowi podczas fotografowania bądź filmowania.
  przełącznik AF/MF na korpusie obiektywu i „przycisk AFL”, który umożliwia przypisywanie różnych funkcji z korpusu aparatu. 
  Osłona przeciwsłoneczna
  osłona przeciwsłoneczna z blokadą LH828-02 
  Wymiary
  82.8mm x 94.1mm
   
  Waga
  630g
   
  • Sigma 85mm f/1.4 DG DN Art SONY E
  • osłona przeciwsłoneczna z blokadą LH828-02
  • futerał
  • doskonały obiektyw portretowy
  • lekki i kompaktowy
  • konstrukcja odporną na kurz i zachlapania
  • nowej klasy silnik krokowy, który jest zoptymalizowany zarówno pod kątem AF z detekcją fazy, jak i AF z kontrastem
  • obiektyw niemal dwa razy lżejszy, dużo mniejszy i optycznie lepszy niż starsza konstrukcja przy zachowaniu niemal identyczne ceny.

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?