Prawdziwe raty 0% na wszystkie produkty

Letnia promocja na sprzęt FOTO-WIDEO!

Obiektyw Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG DN OS Sport (L-Mount)

ID: 22458

sigma
cena 6190 zł
Raty 0%!10 x 619 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z naszym doradcą
zapytaj o produkt lub cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Obiektyw Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG DN OS Sport (L-Mount)
6190 zł
pytaj o dostępność
Obiektyw Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG DN OS Sport (Sony E) - 3 letnia gwarancja
6190 zł
dostępny od ręki
Zalecane akcesoria

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG DN OS Sport (Sony E)

Pierwszy obiektyw z linii Sports dedykowany do aparatów bezlusterkowych

SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports to pierwszy zmiennoogniskowy ultra teleobiektyw SIGMA z linii Sports, zaprojektowany do podstaw do aparatów bezlusterkowych. Spełnia on wszystkie oczekiwania jakie stawiane są obiektywom z serii Sports tj. wyjątkowy poziom jakości optycznej, wysoki poziom funkcjonalności oraz wykonanie z najwyższej jakości materiałów. Dodatkowo, szybki i precyzyjny autofokus wyposażony w nowy sensor magnetyczny, zapewnia doskonałą pracę mechanizmu automatycznego ustawiania ostrości, także w trybie śledzenia szybko poruszających się obiektów.

Obiektyw Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG DN OS Sport (L-Mount)

Bezkompromisowa jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych

SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports oferuje wyjątkową jakość optyczną w całym zakresie ogniskowych, zarówno w centrum jak i na brzegu kadru, którą z pewnością zadowolą się także profesjonaliści.

Konstrukcja optyczna, oparta na najnowszej technologii projektowania, składa się z 25 elementów zawartych w 15 grupach i obejmuje szereg specjalnego rodzaju soczewek (FLD, SLD) które zapewniają dokładną kontrolę różnego rodzaju aberracji. Pozwala to na uzyskanie obrazów o bardzo wysokiej rozdzielczości i kontraście, nie tylko na ogniskowej 600mm, która jest najważniejszą ogniskową w tego typu obiektywach, ale także w całym zakresie ogniskowych – bez żadnych kompromisów. Obiektyw został zaprojektowany również z myślą o jakości obrazu znajdującego się poza głębią ostrości tzw. bokeh, dzięki czemu zyskujemy niezwykle przyjemną dla oka kompresję obrazu.

Dzięki ulepszeniom konstrukcji optycznej i mechanicznej, a także szeroko zakrojonym testom symulacyjnym, obiektyw osiąga również wysoką odporność na flary i duszki, zapewniając ostre i kontrastowe zdjęcia podczas fotografowania pod światło.

Na najszerszej ogniskowej tj. 150mm, obiektyw ma imponującą minimalną odległość ostrzenia, która wynosi 58cm od matrycy aparatu, a maksymalna skala odwzorowania wynosi 1:2.9 (dla 180mm, ustawianie ostrości od 61cm) czyniąc z niego również świetnym narzędziem do fotografii makro.

W przypadku mocowania L-mount możliwe jest użycie teleobiektywów x1.4 i x2.0, dzięki czemu maksymalna ogniskowa obiektywu może wynieść nawet 1200mm.

Szybki, precyzyjny AF i imponująca funkcjonalność

SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports posiada zaawansowane funkcjonalności, które definiują obiektywy z linii SIGMA Sports, przeznaczone do fotografowania obiektów o szybkim ruchu.

Dzięki systemowi AF sterowanemu przez silnik krokowy obiektyw łączy szybki i cichy autofokus z doskonałym śledzeniem poruszających się obiektów. Jest to szczególnie imponujące w przypadku ultra-teleobiektywu, w którym ostrości muszą przemieszczać się na znaczną odległość. Co więcej, nowy i bardzo precyzyjny czujnik magnetyczny umożliwia bardzo dokładne pozycjonowanie w celu zapewnienia niezwykle szybkiego i precyzyjnego ustawiania ostrości.

Funkcja Optycznej Stabilizacji (OS) zapewnia skuteczną stabilizację obrazu, która oferuje przewagę około 4 stopni EV*. Istnieje możliwość zmiany ustawień Optycznej Stabilizacji za pomocą przełącznika trybu niestandardowego, aby najlepiej dopasować ją do warunków fotografowania. Obiektyw posiada przełącznik Focus Limiter oferujący trójstrefową modyfikację AF, co pomaga przyspieszyć działanie AF, a na mocowaniu L- mount można ustawić niestandardowy limit ostrości za pomocą SIGMA USB DOCK. Obiektyw posiada również trzy przyciski AFL, którym można przypisać różne funkcje po stronie aparatu w zależności od modelu używanego aparatu. Gwarantuje to, że kluczowe ustawienia można dostosować do własnego stylu fotografowania i mieć do nich łatwy dostęp, dzięki czemu można szybko dostosować się do zmieniających się warunków.

Wyjątkowa jakość wykonania zoptymalizowana pod kątem ultra-teleobiektywu

SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports łączy wysoką  jakość wykonania, którą definiują standardy linii SIGMA Sports z doskonałą funkcjonalnością, biorąc pod uwagę różne środowiska fotografowania i tryby pracy oczekiwane od ultra-teleobiektywu.

Odporna na kurz i zachlapania konstrukcja, która zapobiega przedostawaniu się kropel wody lub kurzu do obiektywu, w połączeniu z powłoką hydrofobową i oleofobową nałożoną na przedni element, zapewnia spokój ducha nawet w trudnych warunkach fotografowania.

Obiektyw posiada funkcję Dual Action Zoom, która obsługuje zarówno zoom prosty (tzw. push-pull), jak i zoom pierścieniowy, umożliwiając szybką i intuicyjną zmianę kąta widzenia. Ponadto zastosowaliśmy także nowy przełącznik  Zoom Torque, za pomocą którego można zmieniać opór pierścienia zmiany ogniskowej lub zablokować go na szerokim końcu, zapewniając łatwość obsługi zoomu, a także eliminację wysuwania się obiektywu.

Na korpusie obiektywu znajduje się magnezowy łącznik statywowy mocowany do zacisku typu Arca Swiss. Stopka jest zdejmowana i może być zastąpiona opcjonalną stopką obiektywu (typu wymiennej stopki obiektywu) lub zamontowana na monopodzie.

W korpusie obiektywu zastosowano części wykonane z aluminium i TSC (Termicznie Stabilny Kompozyt). TSC to rodzaj poliwęglanu o współczynniku rozszerzalności cieplnej podobnej do aluminium, dzięki czemu materiał nie zmienia swojej charakterystyki w różnych temperaturach. Dzięki wykorzystaniu konstrukcji przeznaczonej wyłącznie do systemów aparatów bezlusterkowych, obiektyw jest zarówno wytrzymały – atrybut niezbędny dla linii obiektywów Sports – jak i kompaktowy i lekki. W porównaniu z SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Sports, który jest również obiektywem z linii Sports, ale przeznaczonym do lustrzanek, nowy obiektyw jest aż o 760g lżejszy i o 26,6 mm krótszy*.

* 150-600mm F5-6.3 DG DN OS | Sports z mocowaniem  L-Mount, w porównaniu z 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Sports z mocowaniem SIGMA SA

 Pokrowiec na osłonę                                                                                                                       Osłona przeciwsłoneczna 

Obiektyw Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG DN OS Sport (L-Mount)

Obiektyw Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG DN OS Sport (L-Mount)

 

 

 

 

 


 

 

 

Obiektyw Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG DN OS Sport (L-Mount) cena: 6190 zł

pytaj o dostępność
Filtry
Akcesoria czyszczące
Adaptery, konwertery, pierścienie
Ogniskowa
150-600mm 
Minimalna wartość przysłony
f/5-6.3
Maksymalna wartość przysłony
f/22-29
Rodzaj mocowania
Sony FE 
Kompatybilność z matrycą
L-Mount (pełna klatka) 
Kąt widzenia
16,4°-4,1°
Minimalna odległość ostrzenia
58cm (szeroki kąt) – 280cm (tele)
Skala odwzorowania
1:2.9 (dla ogniskowej 180mm)
Konstrukcja optyczna
25 elementów w 15 grupach
Liczba listków przysłony
9 (przysłona kołowa)
Ustawianie ostrości
Szybki, precyzyjny AF 
Stabilizacja
Funkcja Optycznej Stabilizacji (OS) 
Średnica filtra
95mm 
Inne funkcjonalności
Szybki, precyzyjny AF , Obiektyw posiada funkcję Dual Action Zoom
Osłona przeciwsłoneczna
osłona przeciwsłoneczna LH-1034-01, w zestawie 
Wymiary
109.4mm x 263.6mm
Waga
2100g
 • Pokrowiec
 • Osłona przeciwsłoneczna LH-1034-01
 • Ochrona przedniej soczewki LC-747E
 • Pasek naramienny
 • Mocowanie statywowe TS-121
 • Przedni dekielek
 • Tylni dekielek
 • Pierwszy obiektyw z linii Sports dedykowany do aparatów bezlusterkowych Sony E
 • Bezkompromisowa jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych
 • Szybki, precyzyjny AF i imponująca funkcjonalność
 • Wyjątkowa jakość wykonania zoptymalizowana pod kątem ultra-teleobiektywu
 • Konstrukcja odporna na kurz i zachlapania
 • Funkcja Dual Active Zoom
 • Lekka i mała obudowa

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?