Prawdziwe raty 0% na wszystkie produkty

Letnia promocja na sprzęt FOTO-WIDEO!

Obiektyw Laowa 10mm F/2,8 FF II C&D-Dreamer AF do Nikon Z

ID: 32907

laowa
cena 4199 zł
Raty 0%!10 x 419,90 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę

Venus Optics Laowa 10 mm f/2,8 FF II C&D-Dreamer AF

to rewolucyjne połączenie innowacyjnych rozwiązań i niezwykłej wygody użytkowania. Jako pierwsze na świecie pełnoklatkowe rektalinearne szkło 10 mm z przysłoną f/2.8 oraz autofokusem, zapewnia niezrównaną precyzję działania. Dzięki szerokiemu polu widzenia (130,4º) i niemal zerowej dystorsji (technologia Zero-D), doskonale sprawdza się w fotografii krajobrazowej, astrografii czy panoramach. Lekka konstrukcja i kompaktowe wymiary (Ø82 mm x 70,8 mm) sprawiają, że jest idealnym partnerem w podróży. Zaawansowany układ optyczny składający się z 15 elementów w 9 grupach gwarantuje doskonałą ostrość i wyjątkową jakość obrazu. To narzędzie wielu zastosowań, które pozwoli Ci odkryć nowe, filmowe lub fotograficzne, horyzonty.

Obiektyw Laowa 10mm F/2,8 FF II C&D-Dreamer AF do Nikon Z

 Pierwszy taki obiektyw na świecie

Obiektyw Venus Optics Laowa 10 mm f/2,8 AF C&D-Dreamer to nie tylko pierwszy na świecie szerokokątny obiektyw pełnoklatkowy o ogniskowej 10 mm i minimalnej przysłonie f/2.8, ale także pierwszy taki, wyposażony w autofocus. Dzięki temu możesz cieszyć się jeszcze większym komfortem pracy, niezwykłą ostrością i precyzją działania w niemal każdym miejscu, bez względu na warunki oświetleniowe czy odległość od obiektu.

Obiektyw Laowa 10mm F/2,8 FF II C&D-Dreamer AF do Nikon Z

Precyzyjny autofocus

Dzięki funkcji automatycznego ostrzenia możesz w pełni skupić się na kreatywnych wyzwaniach. Autofocus, który oferują obiektywy Venus Optics Laowa 10 mm f/2,8 FF II C&D-Dreamer gwarantuje błyskawiczną współpracę z aparatem. Dzięki temu masz jeszcze więcej czasu na tworzenie wyjątkowych kompozycji i chwytanie ulotnych momentów.

Obiektyw Laowa 10mm F/2,8 FF II C&D-Dreamer AF do Nikon Z

Ultraszerokie pole widzenia

Kąt widzenia obiektywu Laowa 10 mm f/2,8 FF II C&D-Dreamer wynosi imponujące 130,4º. Dzięki temu będzie on idealnym towarzyszem podróży filmowców i fotografów, którzy chcą pokazać w kadrach piękno krajobrazów. Szeroka perspektywa zapewni też ogromną elastyczność podczas wykonywania zdjęć architektury, a także wnętrz, w ograniczonej lub ciasnej przestrzeni.

Obiektyw Laowa 10mm F/2,8 FF II C&D-Dreamer AF do Nikon Z

Technologia Zero-D

Obiektyw Venus Optics Laowa 10 mm f/2,8 to kolejne szkło w ofercie marki, w którym wykorzystano rewolucyjną technologię Zero-D. To dzięki niej poziome i pionowe linie pozostaną niemal niezmienne w swoich płaszczyznach. Zachowanie właściwej geometrii docenią przede wszystkim osoby, które filmują lub fotografują architekturę. Oprócz prawie zerowej dystorsji obiektyw oferuje również nieprzeciętną ostrość i doskonale minimalizuje aberrację chromatyczną. Generowany obrazek jest pełen szczegółów, kolorów i kontrastów.

Obiektyw Laowa 10mm F/2,8 FF II C&D-Dreamer AF do Nikon Z

Mnogość zastosowań

Obiektyw Laowa 10 mm f/2,8 otwiera przed Tobą drzwi do niezwykłych możliwości w świecie fotografii oraz filmu. Za sprawą szerokiego kąta widzenia oraz jasnej przysłony f/2.8, uwiecznisz kadry, które zachwycają swoją głębią, ostrością i szczegółowością. Niezależnie od tego, czy fotografujesz panoramiczne krajobrazy, szczegółową architekturę lub kosmos widziany z poziomu Ziemi, obiektyw Venus Optics Laowa zapewni topową jakość obrazu.

Obiektyw Laowa 10mm F/2,8 FF II C&D-Dreamer AF do Nikon Z

Zaawansowany układ optyczny

Z modelem Venus Optics Laowa 10 mm f/2,8 FF II C&D-Dreamer Twoje wierne naturze fotografie będą pełne szczegółów, kontrastów i głębokich kolorów. Serce obiektywu tworzy aż 15 elementów optycznych, podzielonych na 9 grup. Wszystkie cechują się wysoką jakością i dokładnością wykonania. Zastosowanie 3 soczewek asferycznych oraz 2 elementów ze szkła o bardzo niskiej dyspersji (ED) pozwala skutecznie skorygować aberrację sferyczną oraz chromatyczną.

Obiektyw Laowa 10mm F/2,8 FF II C&D-Dreamer AF do Nikon Z

Lekki i kompaktowy

Laowa 10 mm f/2,8 FF II C&D-Dreamer to idealny towarzysz każdej fotograficznej podróży. Pomimo imponujących możliwości, konstrukcję udało się zamknąć w kompaktowej obudowie o długości niespełna 8 cm i wadze na poziomie 440 gramów. Dzięki temu możesz swobodnie eksplorować najbardziej wymagające tereny i wyjątkowe miejsca, nie martwiąc się o ciężar czy gabaryty sprzętu.

Obiektyw Laowa 10mm F/2,8 FF II C&D-Dreamer AF do Nikon Z

Wygodna instalacja filtrów

Kto powiedział, że ultraszeroki kąt to powód, aby rezygnować z filtrów kołowych?! Przecież to właśnie one dodatkowo rozszerzają możliwości obiektywu i pozwalają lepiej go zabezpieczyć. W przypadku modelu Laowa 10 mm f/2,8 FF II C&D-Dreamer bez trudu skorzystasz ze standardowych filtrów kołowych o średnicy 77 mm. Ich montaż będzie szybki i wygodny. W ten sposób na obiektywie zainstalujesz ulubione filtry polaryzacyjne, ND lub UV. Ergonomiczna konstrukcja tubusu pozwoli Ci zapomnieć o prostokątnych adapterach i wciąż cieszyć się niezwykłymi możliwościami szkła od Venus Optics Laowa!

Obiektyw Laowa 10mm F/2,8 FF II C&D-Dreamer AF do Nikon Z

Piękne 10-punktowe gwiazdy

Chcesz urozmaicić swoje zdjęcia o efekty specjalne, które przyciągają wzrok? Venus Optics Laowa ma na to przepis! Specjalnie zaprojektowana przysłona składająca się z pięciu prostych listków, pozwala uzyskać efekt estetycznych i dobrze zarysowanych 10-punktowych „gwiazd”, które pojawiają się w miejscu słońca lub innych źródeł światła (np. lamp ulicznych).

Obiektyw Laowa 10mm F/2,8 FF II C&D-Dreamer AF do Nikon Z

Venus Optics Laowa 10 mm f/2,8 FF II C&D-Dreamer AF cena: 4199 zł

pytaj o dostępność
Ogniskowa
10mm 
Minimalna wartość przysłony
F/2.8 
Maksymalna wartość przysłony
F/22 
Rodzaj mocowania
Nikon Z 
Kompatybilność z matrycą
Pełna klatka 
Kąt widzenia
130,4° 
Minimalna odległość ostrzenia
12cm 
Skala odwzorowania
0,24 x 
Konstrukcja optyczna
15 elementów w 9 grupach (w tym 3 elementy wykonane ze szkła ED i 2 ze szła asferycznego) 
Liczba listków przysłony
Ustawianie ostrości
Automatyczne 
Stabilizacja
brak 
Średnica filtra
77mm 
Osłona przeciwsłoneczna
w zestawie 
Wymiary
Ø82 mm x 70,8 mm 
Waga
440g 
 • obiektyw Laowa 10 mm f/2,8 FF II C&D-Dreamer AF
 • dekielek na przód obiektywu
 • dekielek na tył obiektywu
 • pierwszy na świecie pełnoklatkowy obiektyw rektalinearny 10 mm f/2,8 z autofocusem
 • ogniskowa 10 mm oferuje imponujące pole widzenia – 130,4º
 • poręczny i lekki – waży 440 g, a jego wymiary to Ø82 mm x 70,8 mm
 • idealny do fotografii krajobrazowej i podróżniczej, astrografii, panoram, a także zdjęć architektury
 • doskonały wybór zarówno dla fotografów, jak i twórców video
 • minimalna wartość przysłony to f/2.8
 • niemal zerowa dystorsja (technologia Zero-D)
 • minimalna odległość ostrzenia wynosząca zaledwie 12 cm
 • układ optyczny składający się z 15 elementów w 9 grupach
 • 3 elementy układu optycznego wykonane ze szkła ED i 2 ze szkła asferycznego
 • gwint o średnicy 77 mm umożliwiający wygodny montaż filtrów
 • 5-listkowa przysłona pozwalająca uzyskać atrakcyjne 10-ramienne gwiazdki w punktach świetlnych
 • umożliwia uzyskanie przyjemnego dla oka rozmycia tła
 • dekielki na przód i tył obiektywu pozwalające zabezpieczyć soczewki

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?