Prawdziwe raty 0% na wszystkie produkty

Letnia promocja na sprzęt FOTO-WIDEO!

Obiektyw Fujinon XF 30mm f/2.8 R LM WR macro | oferta OUTLET - gwarancja 6 miesięcy, fvat 23%

ID: 32889

fujifilm
Produkt wycofany.

Skontaktuj się z nami w sprawie alternatywnych produktów

Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Fujinon XF 30mm f/2.8 R LM WR macro

Fuijnon XF30mmF2.8 R LM WR Macro to stałoogniskowy obiektyw o standardowej długości ogniskowej 30 mm (ekwiwalent 46 mm w formacie pełnej klatki 35 mm). W porównaniu z konwencjonalnymi obiektywami standardowymi produkt ten cechuje niezwykle skrócona minimalna odległość ostrzenia, co zapewnia znacznie poprawione osiągi w fotografii zbliżeniowej i umożliwia wykonywanie zdjęć makro w skali odwzorowania 1:1

 Mimo, że w swej istocie jest to niezwykle wszechstronny obiektyw standardowy, to nie dotyczą go praktycznie żadne ograniczenia w kwestii minimalnej odległości roboczej od fotografowanego obiektu. Możliwość wykonywania dynamicznych ujęć makrofotograficznych z odwzorowaniem 1:1 oznacza, że użytkownicy mogą nie tylko spokojnie mierzyć się z wyzwaniami fotografii stołowej, czyli fotografować obiekty niewielkich rozmiarów w ograniczonej przestrzeni, ale również uprawiać inne rodzaje aktywności fotograficznych, takie jak portrety czy zdjęcia wykorzystujące zalety naturalnej perspektywy. Kompaktowa konstrukcja obiektywu pozwala w pełni wykorzystać poręczność i przenośność cechujące urządzenia serii X, zapewniając jednocześnie nieograniczone doświadczenia fotograficzne.

Konstrukcja optyczna

Model XF30mmF2.8 R LM WR Macro, którego konstrukcja optyczna obejmuje 11 soczewek ułożonych w dziewięciu grupach, w tym trzy soczewki asferyczne i dwie soczewki ED, jest standardowym obiektywem stałoogniskowym, który – mimo swej kompaktowej konstrukcji – pozwala wykonywać zdjęcia makro w skali odwzorowania 1:1 i z minimalną odległością roboczą wynoszącą już 10 cm.  Z uwagi na to, że aparaty serii X wyposażone są w matryce światłoczułe rozmiarów APS-C, w ekwiwalencie formatu pełnej klatki fotografowany obiekt jest 1,5x większy. Obiektyw dysponuje również układem wewnętrznego ustawiania ostrości, w którym silnik liniowy przemieszcza grupę soczewek ostrzących, zapewniając szybki i niezwykle celny autofokus. Proces ustawiania ostrości przebiega cicho i płynnie, nawet przy fotografowaniu w dużych zbliżeniach, co wiąże się ze sporymi przemieszczeniami soczewek ostrzących. Ponadto kompaktowa konstrukcja o wadze zaledwie 195 g gwarantuje zaawansowaną wszechstronność i poręczność, której można oczekiwać od obiektywu standardowego przeznaczonego do stosowania w zróżnicowanych sytuacjach zdjęciowych. Standardowa długość ogniskowej 30 mm (ekwiwalent 46 mm w formacie pełnej klatki 35 mm), zbliżona do pola widzenia ludzkiego oka sprawia, że obiektyw ten jest doskonałym wyborem do portretów i zdjęć wykorzystujących naturalną perspektywę.(2) Szybki i celny autofokus dzięki wykorzystaniu silnika liniowego i lekkiej konstrukcji

Zaawansowany system autofokus

Obiektyw wykorzystuje wewnętrzny układ ustawiania ostrości skonstruowany w oparciu o lekką i kompaktową grupę soczewek ostrzących, która przemieszczana jest za pomocą silnika liniowego, co umożliwia precyzyjnie uzyskać ostrość w czasie zaledwie 0,02 sekundy (*2). Typowy układ wewnętrznego ustawiania ostrości zbudowany jest zazwyczaj z większej liczby soczewek, co siłą rzeczy wydłuża tubus obiektywu. Jednakże konstrukcja XF30mmF2.8 R LM WR Macro jest lekka i mierzy zaledwie 69,5 mm, dzięki optymalnemu rozmieszczeniu i kształtowi soczewek asferycznych. Zastosowany układ ustawiania ostrości sprawia, że obiektyw standardowy umożliwia uchwycenie decydującego momentu fotograficznego w różnorodnych sytuacjach zdjęciowych. Zaawansowane zdolności rozdzielcze silnika liniowego gwarantują wysoką precyzję działania autofokusa nawet przy zdjęciach makro, gdy mamy do czynienia z bardzo płytką głębią ostrości. 

Obudowa odporna na warunki atmosferyczna

Dzięki optymalizacji konstrukcji optycznej i procesów produkcyjnych udało się zredukować liczbę elementów konstrukcyjnych w mechanizmie obiektywu, co przełożyło się na kompaktowe rozmiary urządzenia. Elementy, z którymi styka się użytkownik podczas posługiwania się obiektywem, wykonane zostały z metalu. Z kolei inne części zostały zaprojektowane tak, by ograniczyć masę urządzenia. W rezultacie udało się wyprodukować kompaktowy i lekki obiektyw ważący 195 g, mierzący 69,5 mm długości, o średnicy gwintu filtra 43 mm. Model XF30mmF2.8 R LM WR Macro może przez długi czas pozostawać zapięty do aparatu jako standardowy obiektyw codziennego użytku, ponieważ nie powoduje zbytniego obciążenia dla użytkownika, sprawiając jednocześnie, że jego doświadczenia fotograficzne staną się tak komfortowe, jak nigdy przedtem. Tubus obiektywu został uszczelniony w dziewięciu miejscach, dzięki czemu odporny jest na kurz i warunki atmosferyczne. Nadaje się również do pracy w niskich temperaturach, sięgających -10℃. Model XF30mmF2.8 R LM WR Macro może spokojnie pozostawać zapięty na aparacie jako obiektyw standardowy, pozwalając użytkownikom na niezakłócone fotografowanie w plenerze nawet przy niewielkich opadach deszczu czy warunkach zapylenia.

 

Filtry
Ogniskowa
30mm 
Minimalna wartość przysłony
2.8 
Maksymalna wartość przysłony
22 
Rodzaj mocowania
mocownaie bagnetowe Fujifilm X 
Kompatybilność z matrycą
Fujifilm APS-C 
Kąt widzenia
50.7° 
Minimalna odległość ostrzenia
10cm 
Skala odwzorowania
1:1 
Konstrukcja optyczna
11 elemenów w 9 grupach (w tym 3 soczewki asferyczne oraz dwie ze szkła ED)
Liczba listków przysłony
Ustawianie ostrości
Autofokus + ostrzenie ręczne 
Stabilizacja
brak 
Średnica filtra
43mm 
Inne funkcjonalności
Uszczelniona obudowa, wbudowany pierścień przesłony. 
Osłona przeciwsłoneczna
dołączona do zestawu 
Wymiary
60mm×69.5mm 
Waga
195g 
  • Obiektyw Fujinon XF 30mm/2.8
  • Dekiel przód
  • Dekiel tył
  • Osłona przeciwsłoneczna
  • Mocowanie Fujifilm X
  • Skala odwzorowania 1:1
  • Przesłona od 2.8 do 22
  • Ekwiwalent ogniskowej dla małego obrazka to 45mm
  • Uszczelniona obudowa
  • Wbudowany pierścień przesłony

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?