Prawdziwe raty 0% - Na cały asortyment!

Bezlusterkowiec Nikon Z7

ID: 14959

nikon
Produkt wycofany.

Skontaktuj się z nami w sprawie alternatywnych produktów

Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Aparat cyfrowy Nikon Z7

Nikon Z7 to pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy zaprojektowany przez firmę Nikon od podstaw. Zapoczątkował on nowej generacji system pełnoklatkowych bezlusterkowców, w którym użyto wielu nowatorskich rozwiązań technologicznych dających całkiem nowe możliwości użytkowe. Zastosowanie nowego bagnetu o dużo większej średnicy niż w klasycznym mocowaniu Nikon F, umożliwiło skonstruowanie nowych obiektywów charakteryzujących się większą jasnością i lepszymi właściwościami optycznymi.

Uniwersalny Nikon Z7 jest adresowany do szerokiej grupy odbiorców. Usatysfakcjonuje zarówno najbardziej wymagających amatorów oczekujących najwyższej jakości zdjęć i filmów, jak i profesjonalistów, którzy pragną posiadać niezawodne narzędzie pracy o mniejszej wadze i gabarytach.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Kompaktowy korpus (mniejszy i lżejszy niż lustrzanka) wykonany ze stopu magnezowego, posiada ergonomiczny uchwyt, jest uszczelniony i odporny na kurz oraz zachlapania. Prosta i intuicyjna obsługa aparatu znana z lustrzanek Nikona nie sprawi trudności nawet początkującym entuzjastom fotografii i filmowania. Ogromnym ułatwieniem w pracy jest wizjer OLED o imponującej rozdzielczości 3,69 mln punktów oraz uchylny, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,2” i rozdzielczości 2,1 mln pkt.

Aparat posiada pełnoklatkową matrycę CMOS o bardzo wysokiej rozdzielczości 46,89 Mpix, cechującą się nadzwyczajnym odwzorowywaniem szczegółów, bardzo szerokim zakresem czułości ISO 64-25600 (rozszerzalny do ISO 32-102400) pozwalającym na pracę w ekstremalnych warunkach oświetleniowych oraz 493-punktowy system AF umożliwiający precyzyjne ustawienie ostrości nawet w bardzo słabym oświetleniu (do -4EV). Wyposażony jest w 5-osiową optyczną stabilizację obrazu, co skutecznie redukuje drgania podczas fotografowania i filmowania (również przy użyciu obiektywów bez wbudowanej funkcji stabilizacji VR).

Nikon Z7 doskonale sprawdza się jako aparat reporterski wykonując zdjęcia seryjne z prędkością 9kl./s. Posiada również bezszelestną migawkę elektroniczną a minimalny czas ekspozycji wynosi 1/8000s. 

Ten uniwersalny pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona umożliwia rejestrowanie filmów o znakomitej rozpiętości tonalnej w rozdzielczościach: 4K 30kl./s, Full HD 120kl./s. Płaski profil obrazu Nikon N-Log pozwala na zaawansowaną pracę i uzyskanie profesjonalnej jakości w postprodukcji.

 Oprócz nowej optyki systemowej o nadzwyczajnych parametrach optycznych i funkcjonalności, użytkownicy nowego bezlusterkowca Nikona mają możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Nikkor z bagnetem F dzięki adapterowi FTZ.

 

Bezlusterkowiec Nikon Z7

 Dzięki wydajnemu procesorowi EXPEED 6 oraz precyzyjnemu pomiarowi ekspozycji, nawet zdjęcia nocne charakteryzują się bardzo niskim poziomem szumów, wyjątkowo dużą rozdzielczością oraz bogatą kolorystyką. Pozwala to na wykonywanie wysokiej jakości wydruków wielkoformatowych.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Pełnoklatkowa matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 46,7 mln pikseli w połączeniu z autofokusem w płaszczyźnie ogniskowej rejestruje ostre zdjęcia o niezwykłym poziomie szczegółowości, wyjątkowo duży zakres dynamiki oraz wiernym oddaniu barw niezależnie od czułości ISO.

 

Matryca i jakość obrazu

Nikon Z7 wyposażony jest w pełnoklatkową matrycę BSI CMOS (36 × 24 mm) o efektywnej liczbie pikseli wynoszącej 45,7 miliona. Matryca o wysokiej czułości, wspierana przez wydajny procesor EXPEED 6 pozwala na rejestrowanie obrazów, które charakteryzują się nadzwyczaj dużą szczegółowością, bardzo szerokim zakresem dynamiki tonalnej oraz niskim poziomem zaszumienia nawet przy ISO 51200. Podstawowy zakres czułości ISO 64 - 25600 można rozszerzyć aż do wartości ISO 32 - 102400 co umożliwia fotografowanie i filmowanie w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych. Pliki mogą być zapisywane w 12 lub 14-bitowym formacie NEF (RAW) o rozdzielczości 8256 x 5504 pikseli a filmy można rejestrować  w rozdzielczości 4K UHD 3840 x 2160 pikseli.
 

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Zastosowana w Z7 pełnoklatkowa matryca o wyjątkowo dużej rozdzielczości i użytecznej czułości ISO daje imponujące efekty np. podczas fotografowania nocnego nieba.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Nowy system Nikon Z sprawia, że dysponujemy mniejszą głębią ostrości i bardzo plastycznym rozmyciem tła przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu głównego obiektu.

 

Pomiar światła

Nikon Z7 dysponuje bardzo precyzyjnym pomiary ekspozycji TTL, który działa nawet w wyjątkowo słabym oświetleniu w zakresie  od -3 do +17 EV. Kompensacja ekspozycji może odbywać się od -5 do +5 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV. Opcja bracketingu ekspozycji oferuje możliwość wykonania do 9 zdjęć w zakresie +/-3 EV, z minimalnym krokiem 1/3 EV. Do dyspozycji mamy kilka trybów pracy pomiaru światła: matrycowy pomiar ekspozycji obejmujący całą powierzchnię kadru, centralnie ważony (przypisanie 75% wagi pomiaru do obszaru o średnicy 12 mm na środku kadru, punktowy (pomiar w kole o średnicy 4 mm - około 1,5% powierzchni kadru - ustawionym na wybranym polu AF) oraz tryb chroniący jasne obszary przed prześwietleniem. W modelu tym mamy do dyspozycji również funkcję wielokrotnej ekspozycji oraz HDR.

 

Bezlusterkowiec Nikon Z7 

Jakość zdjęć jest doskonała w całym ultraszerokim zakresie czułości zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów w jakości 4K. Teraz możesz wydobyć bogactwo przejść tonalnych zarówno w jasnym słońcu, jak i przekonać się co znaczy niezwykła szczegółowość zdjęć nawet przy bardzo słabym świetle.

 

Sprawny i precyzyjny system AF

Zastosowany w Z7 hybrydowy system AF oparty o detekcję fazową i detekcją kontrastu, doskonale radzi sobie w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych w całym obszarze kadru. Wyjątkowo szybki i precyzyjny AF jest skuteczny w bardzo słabym oświetleniu (do -4EV) i posiada funkcję rozpoznawania twarzy oraz inteligentnego śledzenia poruszających się obiektów. System korzysta z 493 pól pomiarowych i obejmuje 90% powierzchni pola widzenia  zapewniając bardzo szybki autofokus w przypadku zdjęć, a także płynne śledzenie ostrości podczas rejestracji filmów. W Nikonie Z7 mamy do dyspozycji następujące tryby ustawiania ostrości: pojedynczy (AF-S), ciągły (AF-C), ciągły działający w trybie filmowym (AF-F) oraz ręcznym (M). 

 

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Twórz szerokie kadry

Ultraszeroki autofokus pokrywa punktami pomiarowymi  90% powierzchni kadru, pozwalając na rejestrowanie ostrych zdjęć nawet gdy fotografowane obiekty znajdują się na krawędzi kadru.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Ustawiaj ostrość dowolnie

System AF natychmiast wykrywa ruch. Nawet małe lub szybko poruszające się obiekty można śledzić z maksymalną precyzją niezależnie od warunków oświetleniowych. Tryb Precyzyjny AF pozwala doskonale uchwycić nawet najmniejsze detale.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Fotografuj w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych

Szybki i precyzyjny autofokus działa nawet w ciemności do -4 EV a pomiar ekspozycji w zakresie od -3 do +17 EV.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Uchwyć ten wyraz twarzy

Procesor AF z algorytmem inteligentnego wykrywania twarzy utrzymuje ostrość na twarzy nawet kiedy obiekt odwróci się na chwilę.

 

Zdjęcia seryjne

Nikon Z7 umożliwia rejestrowanie zdjęć seryjnych z szybkością do 9 kl./s co jest przydatne na przykład w fotografii reportażowej, sportowej  czy przyrodniczej, gdzie chcemy uchwycić spontaniczne i dynamiczne ujęcia. Dzięki wydajnemu procesorowi EXPEED 6 możliwe jest zachowanie równowagi pomiędzy śledzącym trybem pracy autofokusa podczas wykonywania zdjęć seryjnych a wysoką jakością zdjęć nawet w słabym oświetleniu. Z7 posiada bufor pozwalający na zapis serii około 30 zdjęć z prędkością 9kl./s i około 120 z prędkością 4kl./s w formacie NEF/RAW, dzięki czemu można rejestrować zdjęcia najwyższej jakości bez zbędnych przerw. Najkrótszy czas ekspozycji wynosi 1/8000s. Zdjęcia seryjny możemy wykonywać również w trybie pracy cichej migawki z maksymalną prędkością 8kl./s w formacie NEF.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Możliwość rejestrowania serii zdjęć z prędkością 9kl./s o rozdzielczości 45,7 Mpix w formacie RAW, pozwala uchwycić zachwycające piękno natury normalnie nie widoczne gołym okiem.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Dyskretna cicha migawka działająca w trybie zdjęć seryjnych oraz bardzo sprawny system AF, czynią z tego modelu wspaniałe narzędzie pracy dla fotografów dzikiej przyrody.

 

Cicha migawka

W sytuacjach, gdy konieczne jest zachowanie dyskrecji, kliknięcie migawki aparatu może zwrócić uwagę fotografowanego obiektu i spowodować utratę wspaniałego ujęcia. Dzięki dostępnemu w modelu Z7 trybowi cichej migawki można robić zdjęcia bez zakłócania spokoju. Połączenie odchylanego ekranu z cichym fotografowaniem umożliwia uwiecznianie niepozowanych ujęć bez zwracania na siebie uwagi. Z tej funkcji skorzystają z pewnością fotografowie wykonujący zdjęcia ślubne, dzikiej przyrody z niewielkiej odległości jak i ci wszyscy, którzy pragną zachować dyskrecję lub chcą zostać niezauważeni.

 

Stabilizacja obrazu

Wbudowana funkcja pięcioosiowej redukcji drgań umożliwia fotografowanie z czasami otwarcia migawki dłuższymi nawet o pięć stopni. Można dzięki temu rejestrować ostrzejsze zdjęcia przy słabnącym świetle dziennym oraz filmy bez niechcianych skutków drgania aparatu.

Tryb Sport gwarantuje większą stabilność obrazu w wizjerze podczas fotografowania wyjątkowo dynamicznych scen, a także w czasie panoramowania. Przy nagrywania filmów system pięcioosiowej optycznej redukcji drgań współpracuje z systemem elektronicznej redukcji drgań, by zapewnić niezwykle stabilne ujęcia.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Dzięki wbudowanej pięcioosiowej stabilizacji matrycy oraz wysokiej użytecznej czułości możemy uzyskać imponujące efekty nawet podczas nocnych ujęć bez użycia statywu. 

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Wbudowana pięcioosiowa stabilizacja obrazu o skuteczności 5EV jest szczególnie ważna podczas rejestrowania filmów. Jest w pełni skuteczna nawet gdy używamy obiektywów bez funkcji VR.

Filmowanie

Nikon Z7 dysponuje zaawansowanymi możliwościami rejestrowania materiału filmowego o profesjonalnej jakości wykorzystując w tym celu pełną powierzchnię matrycy. Możemy nagrywać filmy w rozdzielczości 4K (3840×2160) z szybkością 30kl./s oraz Full HD (1920x1080) z szybkością nawet 120kl./s ze scenami w zwolnionym tempie i o niezwykłym poziomie szczegółowości. Aparat pozwala na wyprowadzenie 10-bitowego sygnału (w formacie N-Log) przez złącze HDMI do zewnętrznego rejestratora. Profesjonalna jakość sygnału wideo zwiększa możliwości edycji w postprodukcji oraz umożliwia nagrywanie filmów poklatkowych w jakości 4K i wyodrębnianie wysokiej jakości zdjęć z kadrów filmu 4K. 

Nadpróbkowanie do jakości 8K umożliwia nagrywanie materiałów w jakości 4K o niezwykłej precyzji i zaskakującym poziomie szczegółów. Szybki procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6 generuje idealnie czyste zdjęcia wolne od szumów, efektu mory i przekłamań barw.

Jasne obiektywy z mocowaniem Z firmy Nikon są wyposażone w cichy autofokus, a dodatkowo zapewniają efektowne rozmycie tła. Wbudowana funkcja podkreślania krawędzi wspomaga ustawianie ostrości podczas ręcznego przesuwania ostrości przez scenę.

Szybkość autofokusa oraz czułość śledzenia ostrości można ustawić podczas nagrywania filmu. Niezwykły mechanizm autofokusa w obiektywach z mocowaniem Z firmy Nikon minimalizuje niechciane efekty „oddychania” czy przesunięcia ostrości podczas zmiany ogniskowej.

Aparat posiada wbudowany mikrofon stereofoniczny oraz wejście na zewnętrzny mikrofon z opcją wytłumienia i możliwością regulowania czułości.

 

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Nikon N-Log umożliwia nagrywanie filmów z niezwykłą 10-bitową głębią koloru, która pozwala utrwalić czterokrotnie więcej informacji niż format 8-bitowy, zapewniając maksymalną jakość zdjęć do montażu i obróbki koloru. 

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Aparat pozwala na rejestrowanie znaczników czasowych w trybie pomijania klatek lub bez pomijania klatek i zapis nagrania w formacie gotowym do wyświetlenia przez złącze HDMI z obsługą 10-bitowej głębi koloru. Z 7 obsługuje otwarty protokół Atomos, dzięki czemu można synchronizować momenty rozpoczęcia i zatrzymania nagrywania filmu HDMI z poziomu zewnętrznego rejestratora lub aparatu.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Wbudowana aktywna funkcja D-Lighting wyrównuje obszary prześwietlone i zacienione w scenach o wysokim kontraście. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku filmów, które muszą być gotowe do prezentacji od razu po zakończeniu zdjęć.

 

Sekwencje poklatkowe w jakości 4K i 8K z płynnymi zmianami ekspozycji

Aparat umożliwia nagrywanie sekwencji poklatkowych w rozdzielczości 4K/UHD. Rozdzielczość aż 45,7 mln efektywnych pikseli oznacza, że zdjęcia wykonane z interwalometrem można wykorzystać do utworzenia zachwycających filmów poklatkowych o rozdzielczości aż 8K.

 

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Aparat podczas reportażu ślubnego działa niezawodnie i dyskretnie pozwalając osiągnąć imponujące rezultaty zarówno podczas fotografowania jak i filmowania w zastanym świetle.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Z materiału filmowego zarejestrowanego przy użyciu pełnej matrycy w rozdzielczości 4K/UHD możemy uzyskać wysokiej jakości zdjęcia zatrzymujące ulotne chwile.

 

 

Budowa i ergonomia

 

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Doskonały wizjer elektroniczny, uchylny monitor dotykowy o wysokiej rozdzielczości, solidny korpus z ergonomicznym uchwytem niezawodny w każdych warunkach pogodowych sprawiają, że praca Nikonem Z7 jest prawdziwą przyjemnością.

 

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Duży wizjer elektroniczny OLED o rozdzielczości 3,69 mln pkt. z możliwością regulacji poziomu jasności i balansu kolorów zapewnia wyraźny obraz z naturalnym odwzorowaniem barw oraz płynne śledzenie ruchu. Gwarantuje to ostry, stabilny obraz  nawet podczas szybkiego panoramowania lub przybliżenia obrazu, aby sprawdzić ostrość. Regulacja dioptrażu wynosi -4 do +2 dpt.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Sekret niezawodności tego aparatu w każdych warunkach tkwi w wytrzymałym, a zarazem lekkim korpusie wykonanym z magnezowego odlewu oraz dokładnym zabezpieczeniu obudowy przed czynnikami atmosferycznymi. Mimo niewielkich gabarytów aparat wygodnie i pewnie trzyma się w dłoni. Testy potwierdzają wysoką precyzję i wytrzymałość migawki aparatu nawet do 200 000 cykli.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Uchylny, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,2” i rozdzielczości 2,1 mln pkt. pokrywa 100% pola widzenia obiektywu. Umożliwia regulację balansu kolorów oraz sterowanie jasnością a maksymalny kąt oglądania wynosi 170°. Monitor pozwala na przeglądanie zdjęć oraz obsługę autofokusa i spustu migawki za pośrednictwem dotykowych elementów sterujących nawet w silnym słońcu. 

 

Gniazda

Nikon Z7 został wyposażony w następujące gniazda: USB - Złącze typu C (USB SuperSpeed). Zalecane połączenie z wbudowanym portem, Wyjście HDMI -Złącze HDMI typu C, Wejście Audio - Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm; zasilanie po podłączeniu), Wyjście Audio - Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm), Złącze akcesoriów - Możliwość użycia z przewodem MC-DC2 i innymi opcjonalnymi akcesoriami oraz gniazdo kart pamięci XQD.

 

Komunikacja z innymi urządzeniami

Wbudowane moduły Wi-Fi® i Bluetooth® umożliwiają szybkie połączenie aparatu z dowolnym urządzeniem inteligentnym za pomocą technologii SnapBridge. Pozwala to na dzielenie się na odległość zdjęciami w formacie JPEG oraz zdalnie fotografowanie i nagrywanie filmów.

Zdjęcia w formacie JPEG i RAW możesz płynnie przesyłać w trybie Stacja lub Punkt dostępowy. Opcjonalny przekaźnik bezprzewodowy WT-7A zapewnia połączenie z przewodową lub bezprzewodową siecią LAN na większe odległości.

 

Bezlusterkowiec Nikon Z7

 

 

Mocowanie Z dające więcej światła i więcej możliwości


Najszersze na świecie mocowanie obiektywów pełnoklatkowych sprawia, że wszechstronny aparat bezlusterkowy Z 7 rejestruje światło w zupełnie wyjątkowy sposób. Dzięki dużemu mocowaniu o średnicy 55 mm aparat z serii Z wpuszcza więcej światła. Zaledwie 16 mm między mocowaniem i pełnoklatkową matrycą w aparacie oznacza, że do matrycy dociera jeszcze więcej światła. Od granatowej poświaty zmierzchu po urzekające cienie. Wyjątkowa konstrukcja układu optycznego obiektywów z mocowaniem Z firmy Nikon w połączeniu z mocowaniem bagnetowym o dużej średnicy pozwala uzyskać niezwykłe efekty świetlne.

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Bezlusterkowiec Nikon Z7

Adapter do mocowania FTZ umożliwia swobodne korzystanie z dotychczasowych obiektywów NIKKOR z mocowaniem F z aparatem Z 7

firmy Nikon. Zdjęcia nie tracą na jakości. Dodatkowo obiektywy bez redukcji drgań (VR) zyskują zupełnie nową ostrość dzięki mechanizmowi redukcji drgań w aparacie.

 

 

 

Inne funkcjonalności Nikona Z7


 

Focus Stacking

Dzięki tej funkcji Nikon Z7 pozwala na wykonywanie zdjęć z przesuniętą płaszczyzną ostrości. Umożliwia uzyskanie większej głębi ostrości zdjęcia niż to wynika z możliwości optycznych obiektywu lub wybór optymalnego balansu między ostrością a rozmyciem, już po wykonaniu zdjęcia. Odległość ustawionej ostrości możemy regulować w 10 stopniowej skali. Liczbę zdjęć natomiast ustalamy od 1 do 300. Dodatkowo, wybrać możemy, czy kolejne fotografie wykonywane będą od razu po sobie, czy w określonych odstępach czasowych. Zdjęcia zapisywane są na karcie osobno a złożenia ich w jedno możemy dokonać w postprodukcji. 

 

Tryb HDR

W trybie HDR aparat wykonuje kilka zdjęć tego samego ujęcia przy różnych parametrach ekspozycji, następnie wykonane kadry łączymy w jeden, wybierając z każdego z nich tę część obrazu, która została najlepiej naświetlona. Otrzymujemy w ten sposób prawidłowo naświetloną fotografię z dobrze widocznymi wszystkimi jej elementami. Nikon Z7 w tym trybie wykonuje trzy zdjęcia, a różnica w naświetleniu pomiędzy nimi może wynosić od 1 do 3 EV. Do dyspozycji mamy także opcje wygładzania: zmniejszone, normalne oraz zwiększone.

 

Tryb D-Lightning

 Tryb ten polega na programowym rozszerzeniu dynamiki tonalnej, którą ustawić można w następujących trybach: Automatyczna, Bardzo wysoka, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona.

 

 Autobracketing

Funkcja bracketingu ekspozycji pozwala na wykonanie serii do 9 zdjęć, z których każde może być automatycznie skompensowane w zakresie od -3 do +3 EV w krokach od 1/3 do 3 EV. Oprócz tej funkcji aparat dysponuje również trybami bracketingu moc błysku, balans bieli oraz ADL.

 

Wielokrotna ekspozycja

Tryb ten w Nikonie Z7 umożliwia wykonanie od dwóch do dziesięciu ekspozycji w formacie NEF (RAW) jako jedno zdjęcie. Wykonując kolejne zdjęcia na bieżąco możemy podglądać tworzony obraz. Fotografując z wykorzystaniem podglądu na żywo, na ekranie widzimy efekt powstającego obrazu w postaci półprzezroczystej nakładki na aktualny kadr. W tym trybie mamy także możliwość zachowywania oryginałów wszystkich wykonanych zdjęć. 

 

Zdjęcia interwałowe

W Nikonie Z7 mamy do dyspozycji funkcję umożliwiającą automatyczne wykonywanie zdjęć poklatkowych. Dostępne dla tej funkcji opcje obejmują ustawienie czasu rozpoczęcia fotografowania, czas interwału, liczbę interwałów oraz liczbę zdjęć na interwał.

 

Fotografowanie bez migotania

Nikon Z7 posiada funkcję usprawniającą fotografowanie przy oświetleniu, którego migotanie może powodować problemy z poprawną ekspozycją zdjęcia, przy stosowaniu krótkich czasów ekspozycji. Dotyczy to na przykład światła, które emitują świetlówki i jest to szczególnie pomocne podczas wykonywania zdjęć seryjnych. Przy tego typu oświetleniu kolejne zdjęcia mogą się różnić poziomem naświetlenia, jak również kolorystyką. Funkcja detekcji migotania powoduje, że migawka będzie wyzwalana w optymalnym momencie, by zapewnić równą ekspozycję kolejnych zdjęć.

 

Czyszczenie matrycy

W Nikonie Z7 zastosowano system automatycznego czyszczenia matrycy, działający na zasadzie wibracji matrycy. Funkcję tę można uruchomić w dowolnej chwili w menu lub ustawić czyszczenie przy każdym włączaniu lub wyłączaniu aparatu. Istnieje także możliwość ręcznego usuwania kurzu z matrycy.

 

Zasilanie
Karty pamięci oraz czytniki
Adaptery
Obiektywy Nikkor Z
Obiektywy Nikkor F
Wężyki spustowe oraz piloty
Akcesoria filmowe
Inne akcesoria
Akcesoria audio
Obiektywy
Pamięci i czytniki

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika
BSI CMOS
Wielkość przetwornika
pełna klatka 35.9 x 23.9 mm (FX)
Liczba pikseli
46.8 Mpix

Optyka

Mocowanie obiektywu
Z bagnetem Nikon Z
Mnożnik ogniskowej
x1
Ustawianie ostrości
Zależne od obiektywu / Hybrydowy AF z detekcją fazową/kontrastu 493 pola (detekcja fazowa, w trybie jednopolowego AF) / 90% pokrycie kadru w pionie i poziomie / Strefy AF: jednopolowy AF, AF z dynamicznym wyborem pola (liczba pól: 9, 25, 72 lub 153), śledzenie 3D, wybór pola AF z grupy, automatyczny wybór pola AF / Tryby napędu AF: pojedynczy AF (AF-S), tryb ciągłego AF: AF-C i AF-F (tylko film), wyprzedzające śledzenie ostrości, ręczne ustawianie ostrości (MF) / Zakres detekcji: od -1 do +19 EV (od -4 do +19 EV z AF przy słabym oświetleniu)

Ekspozycja

Rodzaje pomiaru światła
TTL, tryby pomiaru: matrycowy / centralnie ważony: przypisanie 75% wagi pomiaru do koła o średnicy 12 mm na środku kadru / punktowy: z obszaru o średnicy 4 mm (około 1,5% powierzchni kadru) na środku wybranego pola AF / Zakres pomiaru: od -3 do +17 EV (ISO 100, obiektyw f/2,0 przy 20°C)
Tryby ekspozycji
Automatyka programowa (P); preselekcja czasu (S), preselekcja przysłony (A), tryb manualny (M), ustawienia użytkownika (U1-U3)
Czasy otwarcia migawki
30-1/8000 s w krokach co 1/2, 1/3 lub 1 EV, Bulb, X200 / elektroniczna przednia kurtynka migawki dostępna / elektroniczna migawka
Czułość ISO
Auto, 64-25600 ISO w skoku 1/3 lub 1/2 EV
Szybkość robienia zdjęć
Do 9 kl./s
Balans bieli
Automatyczny (3 rodzaje) + automatyczny dla naturalnego światła, światło słoneczne, pochmurno, cień, światło żarowe, światło jarzeniowe (7 ustawień), lampa błyskowa / Wybór temperatury barwowe: 2500-10 000 K

Zapis obrazu i dźwięku

Rejestracja zdjęć
JPEG (DCF 2.0, Exif 2.31, PictBridge), NEF (12- lub 14-bitowy, z kompresją lub bez), NEF+JPEG, TIFF (RGB) / Rodzaje JPEG: Fine/Normal/Basic + opcja kompresji "Optymalna jakość"
Rejestracja filmów
MOV, MP4, H.264/MPEG-4 AVC
Rejestracja dźwięku
Liniowy PCM, AAC

Podgląd obrazu

Wizjer
LCD TF, 0.5-cala, ok. 3690 tys. punktów, w technologii OLED, automatyczne sterowanie jasnością, 11 poziomów jasności / powiększenie ok. 0.8x / pokrycie kadru: ok. 100% / korekcja dioptrażu: -4 do +2 dpt / dystans widzenia całej matówki: 21 mm (-1 dioptria, od centralnego punktu soczewki okularu wizjera) / czujnik zbliżenia oka
Wyświetlacz LCD
Główny, uchylny 3.2-calowy, kolorowy TFT LCD, 2100 tys. punktów, kąt widzenia 170 stopni, pokrycie 100% pola widzenia / Pomocniczy; podświetlany

Złącza

Stopka na akcesoria
Tak
Gniazdo mikrofonowe
minijack 3.5 mm
Gniazdo słuchawkowe
minijack 3.5 mm
Gniazdo HDMI
HDMI typu C
Gniazdo SDI
Brak
Gniazdo kart pamięci
jedno gniazdo na karty typu XQD
Gniazdo USB
USB typu C

Inne funkcjonalności

Stabilizacja obrazu
Stabilizacja w aparacie: 5-osiowa z przesunięciem matrycy
Łączność bezprzewodowa
Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n/a/ac / Bluetooth wersja 4.2
Współpraca z lampą błyskową
Sterowanie lampą w trybie i-TTL / Synchronizacja dla czasu 1/200 s lub dłuższego / Korekcja siły błysku od -3 do +1 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV / Tryby pracy; Synchronizacja na przednią kurtynkę migawki, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja na tylną kurtynkę migawki, redukcja efektu czerwonych oczu, redukcja efektu czerwonych oczu przy synchronizacji z długimi czasami ekspozycji; synchronizacja z długimi czasami ekspozycji na tylną kurtynkę migawki, wyłączona

Zasilanie

Akumulator, zasilacz
EN-EL15b (można stosować także EN-EL15a/EN-EL15)
Czas pracy
Brak informacji prod.

Parametry fizyczne

Wymiary
134 x 100.5 x 67.5 mm
Waga
Ok. 675 g (z akumulatorem i kartą pamięci) / Ok. 585 g (sam korpus)
 • Aparat cyfrowy Nikon Z7 (body)
 • Pasek AN-DC19
 • Pokrywka bagnetu BF-N1
 • Pokrywka sanek gorącej stopki BS-1
 • Okular wizjera DK-29
 • Zasilacz sieciowy EH-7P
 • Akumulator EN-EL15B
 • Ładowarka MH-25A
 • Kabel USB UC-E24
 • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 46,89 Mpix
 • 5-osiowy system stabilizacji matrycy (skuteczność 5 EV)
 • Nowy bardzo duży bagnet pozwalający na większy dopływ światła i rejestrowanie obrazu jeszcze lepszej jakości
 • Szeroki zakres efektywnej czułości ISO 64-25600
 • Bardzo szybki i precyzyjny autofokus z 493 punktami pomiaru i 90% pokryciem kadru
 • Możliwość rejestrowania filmów 4K 30kl./s, Full HD 120kl./s
 • Płaski profil obrazu Nikon N-Log (pozwala na zaawansowaną pracę z kolorem w postprodukcji)
 • Wykonywanie zdjęć z prędkością 9kl./s
 • Uchylny, dotykowy 3,2" ekran LCD oraz wizjer OLED o rozdzielczości 3 690 000 punktów
 • Uszczelniony, kompaktowy korpus odporny na kurz i zachlapania
 • Wejście na karty XQD
 • Wi-Fi w technologii SnapBridge
 • Możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Nikkor F dzięki opcjonalnemu adapterowi Nikon FTZ

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?