Prawdziwe raty 0%! Na wybrane produkty

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

ID: 29950

blackmagic
cena 11490 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 11490 zł
Raty 0%!20 x 574,50 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount
11490 zł
dostępny od ręki
Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount - kamera ze zwrotu
8400 zł
dostępny od ręki
Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K + Blackmagic Design Cinema Camera Pro EVF - ilość sztuk ograniczona
9999 zł
dostępny od ręki

Blackmagic Desing Cinema Camera 6K

to kamera kinowa nowej generacji do wysokiej klasy filmów cyfrowych!
Przedstawiamy nową generację w kinematografii! Nowa kamera Blackmagic Cinema Camera 6K to niezwykle wysokiej klasy cyfrowa kamera filmowa, która zapewnia precyzyjne odcienie skóry i bogate, organiczne kolory. Kamera wyposażona jest w  pełnoklatkowy sensor 24 x 36 mm 6K o szerokim zakresie dynamicznym, mocowanie L-Mount dla obiektywów oraz wbudowany optyczny filtr dolnoprzepustowy, który został specjalnie zaprojektowany, aby pasował do sensora. Kamera wyposażona jest także w gniazdo szybkich kart CFexpress Typ B, a nawet może korzystać z akcesoriów Pocket Cinema Camera! Podczas pracy w chmurze i na urządzeniach mobilnych kamera rejestruje jednocześnie pliki Blackmagic RAW o dużej głębi bitowej i pliki proxy H.264! Żadna inna kamera nie oferuje takiego poziomu technologii, jakości obrazu będąc przy okazji tak kompaktową!

Uzyskaj "hollywoodzki look" z cyfrowym filmem!

Blackmagic Cinema Camera 6K posiada profesjonalne funkcje, których potrzebujesz do filmów fabularnych, programów telewizyjnych i dokumentalnych, jednak teraz ta sama jakość może być wykorzystana do tworzenia kinowych treści dla mediów społecznościowych, filmów na YouTube i nie tylko! Otrzymujesz te same funkcje, które można znaleźć w wysokiej klasy cyfrowych kamerach filmowych, umożliwiając uchwycenie głębszych kolorów, większej szczegółowości obrazu i szerszego zakresu dynamicznego między najjaśniejszymi światłami i najgłębszymi cieniami. To właśnie dlatego filmy fabularne wyglądają tak niesamowicie, a teraz możesz uzyskać te same wysokiej klasy wartości produkcyjne dla każdego rodzaju pracy. Wyobraź sobie filmowanie wielkoformatowym filmem cyfrowym w niskobudżetowych filmach niezależnych, reklamach telewizyjnych, a nawet korporacyjnych materiałach wideo!

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Pełnoklatkowa matryca filmowa!

Blackmagic Cinema Camera 6K wyposażona jest w pełnoklatkowy sensor o natywnej rozdzielczości 6048 x 4032. To prawie trzy razy więcej niż sensor Super 35 i pozwala na filmowanie z płytką głębią ostrości lub używanie obiektywów anamorficznych bez przycinania, aby uzyskać prawdziwie kinowy wygląd. Niezależnie od tego, czy fotografujesz w jasnym świetle słonecznym, czy prawie bez światła, 13-stopniowy zakres dynamiczny z podwójną natywną czułością ISO do 25 600 zapewnia oszałamiające obrazy o niskim poziomie szumów w każdych warunkach oświetleniowych. Ponadto można nagrywać do 36 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości matrycy lub 120 klatek na sekundę z wycinka matrycy. Ten niesamowity sensor w połączeniu z technologią Blackmagic Color Science oznacza, że otrzymujesz taką samą technologię obrazowania jak w drogich cyfrowych kamerach kinowych.

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Elastyczność pełnej klatki

Duży, pełnoklatkowy sensor w Blackmagic Cinema Camera 6K pozwala na pracę w różnych formatach filmowych i proporcjach obrazu bez utraty jakości! Wykorzystanie całej powierzchni sensora pozwala uzyskać unikalny obraz 3:2, który umożliwia także kadrowanie ujęć w postprodukcji. Duży sensor pozwala również na pracę w prawdziwym anamorficznym formacie 6:5 bez przycinania, dzięki czemu panoramiczne obrazy kinowe są bardziej szczegółowe i mają wyższą rozdzielczość niż wcześniej. Można nawet użyć wycinka matrycy o rozmiarze Super 35, aby stworzyć natychmiastową wersję "zbliżenia" ujęcia, która idealnie pasuje do otwartego materiału filmowego. Wszystko to pozwala tworzyć wyróżniające się materiały kinowe w najwyższej jakości!

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Mocowanie L nowej generacji!

Blackmagic Cinema Camera 6K jest wyposażona w bagnet L-Mount, zaawansowane mocowanie obiektywu zaprojektowane z myślą o pełnoklatkowych matrycach, zapewniając jednocześnie kompatybilność z nowymi i a także bardziej wiekowymi obiektywami (przy użyciu odpowiednich adapterów)! Dzięki dużej średnicy 51,6 mm, L-Mount współpracuje z najnowszymi obiektywami pełnoklatkowymi takich producentów jak Leica, Panasonic i Sigma. Ponadto bardzo mała odległość między bagnetem a matrycą wynosząca zaledwie 20 mm oznacza, że można łatwo dodawać adaptery do różnych mocowań obiektywów bez wpływu na jakość obrazu. Wyobraź sobie, że używasz nowoczesnych, jasnych obiektywów, aby uzyskać ostre, precyzyjne obrazy podczas jednej sesji zdjęciowej, a następnie kręcisz dramat z epoki za pomocą zabytkowych obiektywów fotograficznych! Dzięki mocowaniu L-Mount otrzymujesz jedno mocowanie, które działa z praktycznie każdym obiektywem, zapewniając nieograniczony wybór kreatywności!

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Nagrywaj niesamowite obrazy o wysokim zakresie dynamicznym (HDR)

Odległość między najjaśniejszymi i najciemniejszymi częściami obrazu nazywana jest zakresem dynamicznym i jest mierzona w stopniach. Blackmagic Cinema Camera 6K ma niesamowity 13-stopniowy zakres dynamiki, co oznacza, że zachowuje więcej szczegółów w najjaśniejszych i najciemniejszych obszarach obrazu niż zwykłe kamery wideo. Pozwala to na ustawienie ekspozycji dla sceny wewnętrznej, takiej jak kawiarnia, a jednocześnie zachowanie szczegółów jasnego światła zewnętrznego wpadającego przez okno. Uzyskuje się także więcej kolorów niż w standardowej przestrzeni barw DCI-P3 stosowanej w filmach fabularnych. Dodatkowo, w zestawie z kamerą znajduje się oprogramowanie DaVinci Resolve Studio, dzięki czemu użytkownik zyskuje pełną swobodę twórczą z pełną regulacją ekspozycji i kontrolą odzyskiwania podczas korekcji kolorów!

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Podwójne wzmocnienie ISO dla wyjątkowej jakości filmu przy słabym oświetleniu

W filmie cyfrowym ISO jest miarą czułości przetwornika obrazu na światło. Oznacza to, że im wyższa wartość ISO, tym większa czułość na światło, dzięki czemu możliwe jest filmowanie przy użyciu naturalnego światła nawet w nocy! Kamera Blackmagic Cinema Camera 6K oferuje podwójne natywne ISO do 25 600, co oznacza, że jest zoptymalizowana pod kątem minimalizacji ziarna lub szumów na obrazach, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego zakresu dynamicznego czujnika. Natywna czułość ISO 400 jest idealna do scen z oświetleniem na planie. Dodatkowa wysoka bazowa czułość ISO 3200 jest idealna do fotografowania w słabo oświetlonych miejscach. Wzmocnienie jest ustawiane automatycznie podczas dostosowywania ustawienia ISO, dzięki czemu łatwo jest uchwycić wspaniałe obrazy, gdy nie masz czasu na ustawienie świateł.

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Różne rozdzielczości i liczba klatek na sekundę

Blackmagic Cinema Camera 6K może nagrywać we wszystkich standardowych rozdzielczościach i częstotliwościach klatek od HD do DCI 4K, a nawet 6K. Możesz nawet robić zdjęcia w rozdzielczości 24,6 megapiksela! Blackmagic Cinema Camera 6K może nagrywać do 36 klatek na sekundę w rozdzielczości 6048 x 4032 3:2 lub 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 6048 x 2520 2.4:1 i 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4096 x 2160 4K DCI. W celu uzyskania większej liczby klatek na sekundę można przesłonić sensor i nagrywać z prędkością do 100 kl./s w rozdzielczości 2112 x 1184 Super 16. Można nawet pracować w prawdziwym formacie anamorficznym 6:5 w znacznie wyższych rozdzielczościach niż inne kamery wykorzystujące obiektywy anamorficzne w rozdzielczości 4,8K przy 24 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4838 x 4032. Możesz nawet nagrywać 120 klatek na sekundę w 1080HD! Dzięki Blackmagic Cinema Camera 6K zawsze będziesz w stanie nagrywać w odpowiedniej rozdzielczości!

Lekki kompozyt poliwęglanowy z włóknem węglowym

Elegancka konstrukcja Blackmagic Cinema Camera 6K zawiera niesamowitą liczbę wysokiej klasy cyfrowych funkcji filmowych w zminiaturyzowanej, ręcznej konstrukcji opartej na platformie Pocket Cinema Camera. Wykonana z lekkiego kompozytu poliwęglanowego z włóknem węglowym, kamera posiada wielofunkcyjny grip ze wszystkimi elementami sterującymi nagrywaniem, ISO, WB i kątem migawki na wyciągnięcie ręki. Ponieważ jest to zaawansowana cyfrowa kamera filmowa, sensor został zaprojektowany w celu zmniejszenia szumów termicznych, umożliwiając czystsze cienie i wyższe ISO. Ponadto duży 5-calowy wyświetlacz LCD umożliwia uzyskanie idealnej ostrości w rozdzielczości 6K. Otrzymujesz również zdejmowaną komorę baterii, 4 odporne na wstrząsy mikrofony, wytrzymałe mocowanie obiektywu i wbudowany głośnik.

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Wielofunkcyjny uchwyt z przyciskami sterującymi!

Wielofunkcyjny uchwyt ma ergonomiczną konstrukcję, która zapewnia dostęp do ważnych funkcji, takich jak ISO, WB i przyciski migawki. Pod palcem wskazującym znajduje się nawet kółko przewijania do szybkiej regulacji przysłony! Dodatkowe elementy sterujące wykraczają poza te, które można znaleźć w aparatach cyfrowych, co oznacza, że nie musisz przeszukiwać menu na małym ekranie, aby znaleźć odpowiednie funkcje! Kamera Blackmagic Cinema Camera 6K posiada łatwo dostępne przyciski nagrywania i fotografowania, które są umieszczone dokładnie tam, gdzie się ich spodziewasz, w tym przyciski funkcyjne przypisywane przez użytkownika, umożliwiające przyciski dla dużej liczby klatek na sekundę, zoomu ostrości, false color i innych.

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Nagrywaj w pionie!

Teraz możesz z łatwością tworzyć kinowe treści dla TikTok, YouTube Shorts i nie tylko! Wystarczy obrócić kamerę Blackmagic Cinema Camera 6K, aby nagrywać w pionowych proporcjach obrazu, takich jak 9:16 i 4:5. HUD na ekranie obraca się, dzięki czemu istotne informacje, takie jak liczba klatek na sekundę, kąt migawki czy ramki do kadrowania, są łatwe do wyświetlenia, nawet gdy kamera jest odwrócona do góry nogami! Możesz nawet włączyć ramki kadru, aby ważne szczegóły pozostały tam gdzie powinny dla różnych proporcji obrazu. Po zaimportowaniu plików do DaVinci Resolve, klipy są automatycznie oznaczane jako pionowe, dzięki czemu pojawiają się poprawnie na osi czasu. Po zakończeniu projektu można go łatwo przesłać na swój kanał dzięki bezpośredniemu eksportowi do TikTok i YouTube!

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Postprodukcja i przyjazne formaty plików!

Blackmagic Cinema Camera nagrywa w formacie Blackmagic RAW, aby zachować kontrolę nad szczegółami, ekspozycją i kolorami podczas postprodukcji. Nagrywa również proxy HD H.264 w czasie rzeczywistym, ułatwiając udostępnianie multimediów na całym świecie w ciągu kilku minut! Blackmagic RAW jest wysoce zoptymalizowany, wielowątkowy, działa na wielu rdzeniach procesora, a także jest akcelerowany przez GPU do pracy z Apple Metal, CUDA i OpenCL. Oznacza to, że obrazy zawsze zachowują bezprecedensową rozdzielczość i jakość kolorów, kluczowania, kompozycji, reframingu, stabilizacji i śledzenia w HD, 4K lub 6K. Pliki multimedialne działają we wszystkich systemach operacyjnych, a ponadto można formatować karty pamięci i dyski w systemie HFS+ dla komputerów Mac i ExFAT dla systemu Windows.

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Nagrywanie na karty CFexpress Typ B lub dyski zewnętrzne!

Blackmagic Cinema Camera 6K posiada wbudowaną slot pamięci na karty CFexpress Typ B oraz port rozszerzeń USB-C do nagrywania bezpośrednio na zewnętrzne dyski flash lub SSD. Nośniki CFexpress są trwalsze i szybsze niż starsze nośniki, dzięki czemu idealnie nadają się do nagrywania 12-bitowych plików Blackmagic RAW w pełnej rozdzielczości. Wyobraź sobie ponad godzinę nagrywania obrazów 6K w pełnej rozdzielczości na pojedynczej karcie CFexpress o pojemności 256 GB! Bardzo wysoka prędkość kart CFexpress sprawia, że są one idealne do montażu na komputerze i edycji bezpośrednio z nich przy użyciu dołączonego oprogramowania DaVinci Resolve Studio!

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Blackmagic Raw - Jakość RAW i szybkość wideo!

Blackmagic RAW to nowy, rewolucyjny format zaprojektowany do przechwytywania i zachowania jakości danych z sensora kamery. Blackmagic RAW eliminuje problemy z jakością, dzięki czemu uzyskujesz oszałamiające obrazy z niesamowitą szczegółowością i kolorami w całym etapie produkcji, od kamery po edycję, kolor i mastering. Zapisuje również ustawienia aparatu jako metadane, dzięki czemu można ustawić ISO, balans bieli i ekspozycję w aparacie lub zastąpić je później podczas edycji, a wszystko to bez utraty jakości! Pliki Blackmagic RAW są również małe i szybkie w użyciu, co ułatwia pracę z nimi. Tylko Blackmagic RAW zapewnia najwyższą jakość, najmniejsze pliki i najlepszą wydajność!

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Duży 5-calowy monitor LCD

Blackmagic Cinema Camera 6K posiada duży, jasny 5-calowy ekran dotykowy HDR, który ułatwia kadrowanie ujęć i precyzyjne ustawianie ostrości, niezależnie od warunków! Oznacza to, że nie musisz nosić ze sobą zewnętrznego monitora! Nakładki ekranowe pokazują stan i parametry nagrywania, histogram, wskaźniki ostrości, poziomy, ramki kadrowania i wiele więcej. Możesz szybko zastosować 3D LUT do monitorowania ujęć z pożądanym kolorem i wyglądem. Monitor LCD można nawet odchylić do 180 stopni na płasko i w dół do 47 stopni, co ułatwia kontrolowania ujęcia z praktycznie dowolnej pozycji. Dodatkowo, wyświetlacz HDR ma jasność 1500 nitów, dzięki czemu zawsze możesz wykadrować swoje ujęcie, nawet w jasnym świetle słonecznym!

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Ekran dotykowy dla szybkiej konfiguracji

Duży ekran dotykowy LCD wyświetla najważniejsze informacje na wyświetlaczu HUD, a także zapewnia dostęp do menu konfiguracji kamery. HUD pozwala zobaczyć i dostosować ustawienia, takie jak liczba klatek na sekundę, przysłona, kod czasowy, kąt migawki, balans bieli, ISO, poziomy dźwięku i inne za pomocą jednego dotknięcia. HUD można wyświetlić lub ukryć, przesuwając palcem w górę lub w dół. Dostosuj ustawienia, takie jak balans bieli, dotykając wskaźnika WB lub zmień poziomy dźwięku, dotykając mierników dźwięku. Wszystko jest interaktywne, więc możesz dotknąć dowolnego elementu i natychmiast zmienić ustawienia bez przeszukiwania zagmatwanych menu! Możesz także uzyskać dostęp do ustawień, takich jak cyfrowa tabliczka, aby szybko dodać metadane do dowolnego ujęcia.

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Opcjonalny wizjer dla profesjonalnego filmowania

Blackmagic Cinema Camera 6K obsługuje opcjonalny wizjer, który sprawia, że filmowanie w plenerze i z ręki jest dokładne i łatwe! Otrzymujesz zintegrowany wysokiej jakości kolorowy wyświetlacz OLED 1280 x 960 z wbudowanym czujnikiem zbliżeniowym, zapewniającą niesamowitą dokładność z szeroką regulacją ostrości od -4 do +4 dioptrii. Wbudowany cyfrowy wykres ostrości zapewnia idealne ustawienie ostrości w wizjerze. Można również wyświetlić istotne informacje o ustawieniach kamery. EVF jest niezwykle łatwy do podłączenia do kamery Blackmagic Cinema Camera 6K, ponieważ po prostu montuje się go na górze kamery za pomocą jednej śruby. Wizjer ma 70-stopniowy zakres obrotu i jest wyposażony w 4 różne rodzaje muszli ocznych dla lewego i prawego oka.

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Profesjonalne połączenia dla niestandardowych zestawów!

Choć niewielka i przenośna, kamera Blackmagic Cinema Camera 6K jest wyposażona w szeroką gamę złączy audio, monitorowania, zasilania i innych. Kamera zawiera pełnowymiarowe złącze HDMI do monitorowania z obsługą HDR i czystym 10-bitowym wyjściem. Oznacza to, że można podłączyć wyświetlacz HDMI do monitorowania obrazu na planie, z lub bez nakładek, które pokazują istotne informacje i stan kamery. Dostępne są również złącza mini XLR z zasilaniem phantom 48 V do podłączania profesjonalnych mikrofonów, wejście mikrofonowe 3,5 mm, złącze słuchawkowe i profesjonalne blokowane złącze zasilania DC! Złącze USB-C umożliwia podłączenie i nagrywanie bezpośrednio na zewnętrzny dysk SSD!

4 wbudowane mikrofony i profesjonalne wejścia audio

Dzięki wbudowanemu profesjonalnemu nagrywaniu dźwięku o wysokiej wierności już nigdy nie będziesz musiał nosić ze sobą oddzielnego rejestratora dźwięku! Blackmagic Cinema Camera posiada 2 wejścia mini XLR z zasilaniem phantom 48 V do podłączenia profesjonalnych mikrofonów, takich jak mikrofony krawatowe, czy typu shotgun. Te połączenia mini XLR umożliwiają nagrywanie 2 oddzielnych ścieżek audio przy użyciu 2 mikrofonów, bez zewnętrznego miksera. Cztery wbudowane mikrofony charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem szumów własnych i są odporne na wstrząsy i wiatr, zapewniając doskonały dźwięk w każdym miejscu. Dostępne jest również wejście audio 3,5 mm do podłączania mikrofonów kamer wideo, a także wbudowany głośnik do odtwarzania i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Załaduj niestandardowe 3D LUTs aby odtworzyć wygląd filmu!

Cyfrowe kamery filmowe nagrywają w logarytmicznej przestrzeni kolorów, aby zachować zakres dynamiki, co jest świetne do późniejszej postprodukcji, jednak gdy pliki te są oglądane na monitorze, mogą wyglądać na płaskie i wyblakłe. LUTy 3D rozwiązują ten problem, ponieważ pozwalają na zastosowanie "wyglądu" na monitorze, dzięki czemu można uzyskać wyobrażenie o tym, jak będą wyglądać gotowe obrazy podczas edycji. LUTy mogą być stosowane tymczasowo tylko do monitorowania lub mogą być zapisywane w plikach Blackmagic RAW do wykorzystania w postprodukcji. Blackmagic Cinema Camera 6K współpracuje ze standardowymi w branży 17- i 33-punktowymi plikami 3D LUT, można też pracować z wbudowanymi LUT-ami, takimi jak Extended Video, Film to Video, Film to Rec.2020 i inne.

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Blackmagic Design Film

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Blackmagic Design Extended Video

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Kodak D55

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-MountFuji D65

USB-C dla dysków zewnętrznych i sterowanie przez Ethernet

Blackmagic Cinema Camera 6K jest wyposażona w innowacyjny i szybki port rozszerzeń USB-C, który działa z prędkością do 5 Gb/s. USB-C jest dostępny w większości nowych komputerów i zapewnia nawet zasilanie. Oznacza to, że możesz podłączyć zewnętrzne akcesoria, takie jak dyski flash i dyski SSD o dużej pojemności, aby znacznie wydłużyć czas nagrywania. Co najlepsze, po zakończeniu nagrywania można po prostu przenieść dysk zewnętrzny do komputera i od razu rozpocząć edycję i korekcję kolorów z tego samego dysku, eliminując kopiowanie plików. Możesz także dodać adapter USB-C do Ethernet, aby sterować kamerą przez sieć za pośrednictwem bezpiecznych i łatwych w użyciu interfejsów API REST. Możesz nawet kopiować pliki z kamery przez sieć!

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Ujęć z wielu kamer w idealnej synchronizacji!

Profesjonalne kamery posiadają profesjonalne funkcje, a także wejście kodu czasowego, umożliwiające nagrywanie z więcej niż jednej kamery przy zachowaniu idealnej synchronizacji! Wystarczy podłączyć zewnętrzny generator kodu czasowego, taki jak Tentacle Sync, do gniazda audio 3,5 mm, a kamera automatycznie wykryje kod czasowy i zablokuje wewnętrzny generator. Teraz każda kamera może rozpocząć i zatrzymać nagrywanie, a wszystkie ujęcia ze wszystkich kamer będą miały ten sam dopasowany kod czasowy. Wyobraź sobie nagrywanie festiwalu muzycznego z wielu kamer! Co najlepsze, DaVinci Resolve automatycznie znajdzie i zsynchronizuje ujęcia ze wszystkich kamer, dzięki czemu nie musisz tracić czasu na sortowanie tysięcy ujęć!

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Rób zdjęcia do 24,6 megapikseli!

Oprócz nagrywania wideo, Blackmagic Cinema Camera 6K może również rejestrować zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk zdjęć, aby rejestrować obrazy o rozdzielczości 24,6 megapiksela. Zdjęcia są zapisywane w formacie Blackmagic RAW, dzięki czemu uzyskuje się bardzo wysoką jakość obrazu, która jest idealna do tworzenia profesjonalnych wydruków w wysokiej rozdzielczości lub do późniejszej edycji w DaVinci Resolve. Przechwytywanie nieruchomych obrazów doskonale nadaje się do śledzenia ciągłości między ujęciami lub do udostępniania obrazów w celu uzyskania zgody klientów, którzy nie są na planie.

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

13 popularnych języków

Kamera Blackmagic Cinema Camera została zaprojektowana do użytku na całym świecie i obsługuje 13 różnych języków! Podczas konfigurowania kamery można wybrać pracę w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim, włoskim, polskim, rosyjskim, ukraińskim, tureckim, chińskim, japońskim lub koreańskim. Łatwo jest przełączyć się na inny język, aby móc dzielić się kamerą z inną ekipą podczas podróży do miejsc na całym świecie! Po przełączeniu języka wszystkie nakładki ekranowe, menu ustawień i informacje dotyczące monitorowania będą wyświetlane w wybranym języku.

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Bezprzewodowy Bluetooth i zdalne sterowanie kamerą

Jeśli umieszczasz kamerę na końcu wysięgnika lub w innym trudno dostępnym miejscu, możesz uzyskać pełną kontrolę przez Bluetooth z odległości do 10 metrów. Możesz pobrać aplikację Blackmagic Camera Control na iPada lub użyć aplikacji innych firm, takich jak Bluetooth+ lub tRigger na urządzeniach z systemem iOS i Android. Na stronie Blackmagic Design dla deweloperów dostępny jest nawet darmowy zestaw SDK dla deweloperów z przykładowym kodem, dzięki czemu można tworzyć własne rozwiązania do zdalnego sterowania kamerą i cyfrową matrycą! Wyobraź sobie, że tworzysz aplikację, która może synchronizować kod czasowy i wyzwalać wszystkie kamery do nagrywania w tym samym czasie. Możliwości są nieograniczone!

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Zasilanie bateryjne 12V DC i ładowanie przez USB-C!

Blackmagic Cinema Camera 6K wykorzystuje akumulatory NP-F570 o dużej pojemności. Te popularne baterie są dostępne w różnych pojemnościach i są używane na całym świecie. Zastosowano blokowane złącze zasilania DC, dzięki czemu nie musisz się martwić o utratę zasilania podczas nagrywania. Ponadto dołączony zasilacz sieciowy może zasilać kamerę lub ładować akumulator, gdy kamera nie jest używana. Otrzymujesz również zestaw międzynarodowych adapterów gniazd do użytku na całym świecie. Nawet port rozszerzeń USB-C może ładować baterię, dzięki czemu można korzystać z przenośnych akumulatorów, ładowarek do telefonów komórkowych lub laptopów. Opcjonalny uchwyt na baterie pozwala dodać dodatkowe baterie, aby znacznie zwiększyć moc kamery, dzięki czemu można fotografować przez cały dzień!

Kamera Blackmagic Desing Cinema Camera 6K - pełna klatka L-Mount

Blackmagic Desing Cinema Camera 6K cena: 11490 zł

dostępny od ręki
Rozmiar matrycy
36mm x 24mm (Full Frame)
Mocowanie obiektywów
L-Mount.
Rozpiętość dynamiczna
13 stopni
Podwójne natywne ISO
400 i 3200
Obsługiwane rozdzielczości
6048 x 4032 (Open Gate 3:2) up to 36 fps; 4838 x 4032 (Anamorphic 6:5) up to 36 fps; 6048 x 3200 (6K DCI 17:9) up to 48 fps; 6048 x 2520 (6K 2.4:1) up to 60 fps; 4096 x 3072 (Super 35 4:3) up to 50 fps; 4096 x 2160 (4K DCI 17:9) up to 60 fps; 2112 x 1184 (Super 16 16:9) up to 100 fps; 1920 x 1080 (1080 HD 16:9) up to 120 fps
Obsługiwane klatkaże (zależne od kodeka)
23.98, 24, 25, 29.97, 30, 50, 59.94 and 60 fps supported; Off-speed frame rates up to 60 fps in 6K 2.4:1 and 4K DCI 17:9, 100 fps in Super 16 16:9 and 120 fps in 1080HD.
Wyświetlacz
dotykowy, 5” 1920 x 1080; 1500 nit
Połączenia
1 x HDMI up to 1080p60; 2 x mini XLR analog; x 3.5mm Stereo Input; 1 x 3.5mm headphone jack
Wbudowane mikrofony
4
Gniazda kart pamięci
1x Cfexpress typ B; możliwość nagrywania na dyskach zewnętrznych poprzez gniazdo USB-C
Kodeki
Blackmagic RAW Constant Bitrate 3:1; Blackmagic RAW Constant Bitrate 5:1; Blackmagic RAW Constant Bitrate 8:1; Blackmagic RAW Constant Bitrate 12:1; Blackmagic RAW Constant Quality Q0; Blackmagic RAW Constant Quality Q1; Blackmagic RAW Constant Quality Q3; Blackmagic RAW Constant Quality Q5; H.264 Proxy in 1920 x 1080, 8-bit 4:2:0
Formaty nagrywania
Blackmagic RAW 3:1, 5:1, 8:1, 12:1, Q0, Q1, Q3 and Q5 at 6048 x 4032, 4838 x 4032, 6048 x 3200, 6048 x 2520, 4096 x 3072, 4096 x 2160, 2112 x 1184 and 1920 x 1080 with film, extended video, video dynamic range or custom 3D LUT embedded in metadata; Supports recording optional portrait mode metadata for all resolutions in Blackmagic RAW and H.264 Proxies.
Bitrate (przy 30fps)
6048 x 4032 (6K Open Gate 3x2)
Blackmagic RAW 3:1 - 370 MB/s; Blackmagic RAW 5:1 - 223 MB/s; Blackmagic RAW 8:1 - 140 MB/s; Blackmagic RAW 12:1 - 94 MB/s; Blackmagic RAW Q0 - 278 to 555 MB/s ; Blackmagic RAW Q1 - 186 to 444 MB/s ; Blackmagic RAW Q3 - 124 to 318 MB/s; Blackmagic RAW Q5 - 75 to 186 MB/s
4838 x 4032 (Anamorphic 6x5)
Blackmagic RAW 3:1 - 297 MB/s; Blackmagic RAW 5:1 - 179 MB/s; Blackmagic RAW 8:1 - 112 MB/s; Blackmagic RAW 12:1 - 75 MB/s; Blackmagic RAW Q0 - 223 to 445 MB/s; Blackmagic RAW Q1 - 149 to 356 MB/s; Blackmagic RAW Q3 - 100 to 255 MB/s; Blackmagic RAW Q5 - 60 to 149 MB/s
6048 x 3200 (6K DCI 17x9)
Blackmagic RAW 3:1 - 295 MB/s; Blackmagic RAW 5:1 - 177 MB/s; Blackmagic RAW 8:1 - 111 MB/s; Blackmagic RAW 12:1 - 75 MB/s; Blackmagic RAW Q0 - 221 to 441 MB/s; Blackmagic RAW Q1 - 148 to 353 MB/s; Blackmagic RAW Q3 - 99 to 253 MB/s; Blackmagic RAW Q5 - 60 to 148 MB/s
6048 x 2520 (6K 2.4x1)
Blackmagic RAW 3:1 - 233 MB/s; Blackmagic RAW 5:1 - 140 MB/s; Blackmagic RAW 8:1 - 88 MB/s; Blackmagic RAW 12:1 - 59 MB/s; Blackmagic RAW Q0 - 175 to 348 MB/s; Blackmagic RAW Q1 - 117 to 279 MB/s; Blackmagic RAW Q3 - 78 to 199 MB/s; Blackmagic RAW Q5 - 47 to 117 MB/s
4096 x 3072 (Super 35 4x3)
Blackmagic RAW 3:1 - 192 MB/s; Blackmagic RAW 5:1 - 116 MB/s; Blackmagic RAW 8:1 - 73 MB/s; Blackmagic RAW 12:1 - 49 MB/s; Blackmagic RAW Q0 - 145 to 288 MB/s; Blackmagic RAW Q1 - 97 to 231 MB/s; Blackmagic RAW Q3 - 65 to 165 MB/s; Blackmagic RAW Q5 - 39 to 97 MB/s
4096 x 2160 (4K DCI 17x9)
Blackmagic RAW 3:1 - 136 MB/s; Blackmagic RAW 5:1 - 82 MB/s; Blackmagic RAW 8:1 - 52 MB/s; Blackmagic RAW 12:1 - 35 MB/s; Blackmagic RAW Q0 - 102 to 203 MB/s; Blackmagic RAW Q1 - 69 to 163 MB/s; Blackmagic RAW Q3 - 46 to 117 MB/s; Blackmagic RAW Q5 - 28 to 69 MB/s
2112 x 1184 (Super 16 16x9)
Blackmagic RAW 3:1 - 40 MB/s; Blackmagic RAW 5:1 - 24 MB/s; Blackmagic RAW 8:1 - 16 MB/s; Blackmagic RAW 12:1 - 11 MB/s; Blackmagic RAW Q0 - 30 to 59 MB/s; Blackmagic RAW Q1 - 21 to 48 MB/s; Blackmagic RAW Q3 - 14 to 34 MB/s; Blackmagic RAW Q5 - 9 to 21 MB/s
1920 x 1080
Blackmagic RAW 3:1 - 33 MB/s; Blackmagic RAW 5:1 - 20 MB/s; Blackmagic RAW 8:1 - 13 MB/s; Blackmagic RAW 12:1 - 9 MB/s; Blackmagic RAW Q0 - 25 to 49 MB/s; Blackmagic RAW Q1 - 17 to 40 MB/s; Blackmagic RAW Q3 - 12 to 29 MB/s; Blackmagic RAW Q5 - 8 to 17 MB/s
 • Blackmagic Cinema Camera 6K
 • Dekiel korpusu
 • Pasek
 • Zasilacz 30w
 • Akumulator NP-F570
 • Ładowarka USB NP-F
 • DaVinci Resolve Studio - klucz aktywacyjny
 • Filmowanie w Rawach w rozdzielczości 6048 x 4032 (Open Gate 3:2) up to 36 fps
 • Bagnet obiektywu L-Mount
 • Podwójne natywne ISO - 400 i 3200
 • Ekran dotykowy 1500 nit
 • 4 wbudowane mikrofony
 • Pełnoklatkowa matryca filmowa o rozdzielczości 6048 x 4032
 • Możliwość robienia zdjęć
 • 13 stopniowy zakres tonalny HDR
 • Możliwość nagrywania na karty pamięci CFexpress typ B lub zewnętrzne dyski SSD

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?