Prawdziwe raty 0% - Na cały asortyment!

Apple MacBook Pro 14,2" M1 Pro 10C CPU/16GB/1TB/16C GPU/ Space Grey

ID: 23315

apple
Produkt wycofany.

Skontaktuj się z nami w sprawie alternatywnych produktów

Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Apple MacBook Pro 14,2" M1 Pro

 

Oto najpotężniejszy MacBook Pro w historii. Jego piorunująco szybkie czipy M1 Pro lub M1 Max – pierwsze układy Apple stworzone specjalnie dla profesjonalistów – przynoszą rewolucyjną prędkość działania i przełomową wydajność baterii. Dodaj do tego wyświetlacz Liquid Retina XDR, kamerę i audio, jakich nie miał jeszcze żaden mobilny Mac, oraz komplet portów. To notebook o absolutnie bezprecedensowej mocy. Prawdziwa bestia. Teraz to dopiero możesz nawyczyniać.

Apple MacBook Pro 14,2" M1 Pro 10C CPU/16GB/1TB/16C GPU/ Space Grey

Pro do potęgi Max.

 

Czipy M1 Pro i M1 Max, kolejna odsłona rewelacyjnej architektury M1, to systemy jednoukładowe (SoC) na zupełnie nowym poziomie, niespotykane dotąd w profesjonalnych notebookach. Każdy z nich ma więcej rdzeni CPU, więcej rdzeni GPU i więcej zunifikowanej pamięci RAM niż czip M1. Ich potężny system Neural Engine przyspiesza samouczenie maszyn, a jeszcze lepsze silniki multimedialne obsługują format ProRes. M1 Pro i M1 Max otwierają przed profesjonalistami ogrom nowych możliwości.

 

M1 Pro - Strasznie szybki.

 

W czipie M1 Pro wydajność architektury M1 wchodzi na nowy poziom. Profesjonalny użytkownik ma do dyspozycji nawet 10 rdzeni CPU, nawet 16 rdzeni GPU, 16-rdze­niowy system Neural Engine i dedykowane silniki do kodowania i dekodowania multimediów, które obsługują kodeki H.264, HEVC i ProRes. Taki sprzęt z łatwością udźwignie najambitniejsze projekty.

M1 Max - Albo jeszcze straszniej.

 

M1 Max to najpotężniejszy czip kiedykolwiek stworzony dla profesjonalnego notebooka. Ma 10 rdzeni CPU, nawet 32 rdzenie GPU i 16-rdze­niowy system Neural Engine. Zapewnia dwukrotnie większą szybkość przetwarzania grafiki i dwukrotnie większą przepustowość pamięci niż M1 Pro. Ma również dedykowany silnik do dekodowania i dwa silniki do kodowania multimediów, które kodują wideo nawet 2 razy szybciej 

 

Wybierz rozmiar. Dobierz czip. I jazda.

 

Nowy MacBook Pro jest dostępny jako model 14- i 16-calowy. Każdy z nich może być wyposażony w czip M1 Pro albo M1 Max i każdy oferuje niespotykaną wydajność w zastosowaniach profesjonalnych. Na takim sprzęcie możesz manipulować milionami wielokątów w Cinema 4D, montować nawet siedem strumieni wideo ProRes 8K w Final Cut Pro albo wykonywać grading kolorów obrazu HDR na wideo 8K w formacie ProRes 4x4. I wcale nie musisz robić tego wszystkiego w studiu montażowym.
 

Możemy tak bez końca.       


Zawrotna szybkość działania w połączeniu z rewelacyjną wydajnością baterii – to nie czary, lecz efektywność układów scalonych Apple. Jedno ładowanie wystarczy na skompilowanie nawet czterokrotnie większego kodu w Xcode19 albo nawet dwukrotnie dłuższe edytowanie obrazów w Lightroom Classic20. W odróżnieniu od innych notebooków MacBook Pro działa z tą samą fantastyczną wydajnością niezależnie od tego, czy jest podłączony do zasilacza, czy nie.

 

Liquid Retina XDR.

Najlepszy wyświetlacz, jaki kiedykolwiek trafił do notebooka, ma ekstremalnie szeroki zakres dynamiczny i współczynnik kontrastu milion do jednego. Obrazy HDR ożywają na zdjęciach, filmach i w grach, przyciągając wzrok idealnie dopieszczonymi refleksami, bogactwem detali w słabo oświetlonych obszarach i żywymi, naturalnymi barwami. Każdy wyświetlacz jest kalibrowany fabrycznie i oferuje profesjonalne tryby referencyjne do gradingu kolorów na obrazie HDR, fotografii, projektowania i przygotowania do druku.

 
ProMotion.

Po raz pierwszy do Maca trafia technologia ProMotion, która sprawia, że wszystko na ekranie – od przewijania stron internetowych po dynamiczne gry – zyskuje większą płynność i responsywność, a do wyświetlania obrazu potrzeba mniej energii. Częstotliwość odświeżania może wynosić nawet 120 Hz, ale adaptacyjna technologia automatycznie dostosowuje ją do ruchów treści na ekranie. Technologia ProMotion spełnia też oczekiwania montażystów wideo, ponieważ pozwala dobrać stałą częstotliwość odświeżania dokładnie dopasowaną do materiału wideo.

 

Uśmiechnij się. Masz kamerę HD 1080p.

        
Bez komunikacji na odległość nie sposób dziś pracować. Dlatego w nowym MacBooku Pro podwoiliśmy rozdzielczość kamery do 1080p i zastosowaliśmy obiektyw z przysłoną wpuszczającą więcej światła. W połączeniu z większą matrycą zawierającą bardziej efektywne piksele kamera działa 2 razy lepiej w słabym świetle.
Trzy mikrofony klasy studyjnej.Przez swoje mikrofony, charakteryzujące się nawet o 60 procent niższym poziomem szumów, MacBook Pro może wychwycić najbardziej subtelne dźwięki. Układ trzech mikrofonów kierunkowo kształtuje wiązkę akustyczną, aby Twój głos był zawsze słyszany głośno i wyraźnie.    
System sześciu głośników.Cztery głośniki niskotonowe z technologią force-cancelling odtwarzają dźwięki nawet o pół oktawy niższe i wypełniają pomieszczenie do 80 procent mocniejszym basem. A z wydajnych głośników wysokotonowych dobiegają czystsze, pełniejsze partie wokalne.

Dźwięk przestrzenny. Dzięki systemowi sześciu głośnikówi zaawanso­wanym algorytmom, gdy MacBook Pro odtwarza muzykę lub film w technologii Dolby Atmos, wypełnia przestrzeń dźwiękiem, tworząc wyrafinowaną, trójwymiarową scenę akustyczną. Dodaj do tych dźwięków wyświetlacz Liquid Retina XDR – i już masz prawdziwe mobilne kino.

 

Bardziej kontaktowy.


Zdjęcia i wideo przeniesiesz przez czytnik kart SDXC. Telewizory lub wyświetlacze podłączysz przez wyjście HDMI. Dźwięk odtworzysz przez 3,5-milimetrowe gniazdo słuchawkowe, które wykrywa słuchawki o wysokiej impedancji i automatycznie się do nich dopasowuje. Gdy chcesz podłączyć szybkie urządzenia peryferyjne lub wyświetlacze, masz do dyspozycji trzy porty Thunderbolt 4. A przez szybkorozłączalny port MagSafe 3 błyskawicznie doładujesz baterię.
 

Więcej pikseli niż kiedykolwiek.

 

Do modeli z czipem M1 Max możesz podłączyć nawet trzy wyświetlacze Pro Display XDR i telewizor 4K. A do modeli z M1 Pro – dwa wyświetlacze Pro Display XDR.

 

Profesjonalna moc. Klawiatura podobnie.

 

Po raz pierwszy klawiatura Magic Keyboard MacBooka Pro ma rząd klawiszy funkcyjnych o pełnej wysokości. To ukłon w stronę profesjonalistów, którzy lubią czuć reakcję mechanicznych klawiszy. Przewidziano też nowe skróty klawiaturowe wywołujące Spotlight i tryb Nie przeszkadzać. Ponadto czytnik Touch ID ma teraz nowy, wyczuwalny dotykiem pierścień, który naprowadza Twój palec, gdy szybko, łatwo i bezpiecznie odblokowujesz swojego Maca.
 

macOS Monterey i układ scalony Apple. Piękno i bestia.

 

Skorzystaj z Uniwersalnej kontroli, aby sterować jednocześnie komputerem Mac i iPadem za pomocą jednej klawiatury i myszy lub gładzika27. Zautomatyzuj skomplikowane zadania za pomocą Skrótów. Udostępnij swój ekran, oglądaj i pracuj zespołowo w FaceTime. I przeglądaj sieć w najlepszej jak dotąd wersji Safari. A gdy potrzebujesz maksymalnej koncentracji, Tryb skupienia wyciszy tymczasowo powiadomienia od osób i aplikacji, które mogłyby Ci przeszkadzać.

 

Do pracy z czipem Apple zoptymalizowano już ponad 10 000 aplikacji i wtyczek. A technologia Rosetta 2 gładko tłumaczy aplikacje zaprojektowane dla procesorów Intel, by działały na Twoim nowym MacBooku Pro.

Procesor
Apple M1 Pro (10 rdzeni)
Pamięć RAM
16GB
Dysk wewnętrzny
1x1000 GB SSD
Grafika
16 rdzeni GPU
Wyświetlacz
Liquid Retina XDR o przekątnej 14,2 cala1; rozdzielczość
natywna 3024 na 1964 piksele przy 254 pikselach na cal

XDR (Extreme Dynamic Range)

Do 1000 nitów jasności utrzymywanej na całym ekranie; 1600 nitów jasności szczytowej
Kontrast 1 000 000:1

1 mld kolorów
Szeroka gama kolorów (P3)
Technologia True Tone
Częstotliwość odświeżania

Technologia ProMotion zapewniająca adaptacyjną częstotliwość odświeżania do 120 Hz
Stałe częstotliwości odświeżania: 47,95 Hz, 48,00 Hz, 50,00 Hz, 59,94 Hz, 60,00 Hz
Klawiatura
Podświetlana klawiatura Magic Keyboard wyposażona w:

78 (USA) lub 79 (ISO) klawiszy, w tym 12 klawiszy funkcyjnych o pełnej wysokości i 4 klawisze strzałek w układzie odwróconego „T”
Touch ID
Panel dotykowy
Gładzik Force Touch wyczuwający siłę nacisku i umożliwiający precyzyjne sterowanie
kursorem; obsługuje mocne kliknięcia, akcelerację, rysowanie z gradacją nacisku oraz
gesty Multi-Touch
Mikrofon
Układ trzech mikrofonów z możliwością kierunkowego kształtowania wiązki akustycznej
Dźwięk
System sześciu głośników hi-fi z przetwornikami niskotonowymi w technologii force-cancelling
Przestrzenny dźwięk stereo
Dźwięk przestrzenny podczas odtwarzania muzyki i materiałów wideo w technologii Dolby Atmos przy użyciu wbudowanych głośników
Dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem ruchu głowy przy korzystaniu ze słuchawek AirPods (3. generacji), AirPods Pro lub AirPods Max
Interfejsy/porty
Gniazdo na kartę SDXC x1
Port HDMI x1
Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm x1
Port MagSafe 3 x1
Thunderbolt 4 (USB‑C) x3
Komunikacja bezprzewodowa
Wi‑Fi

Interfejs sieci bez­prze­wodowej Wi‑Fi 6 (802.11ax)
zgodny z IEEE 802.11a/b/g/n/ac

Interfejs bezprzewodowy Bluetooth 5.0
Zasilanie
Bateria litowo-polimerowa o pojemności 70 Wh1
Zasilacz USB‑C o mocy 67 W (dołączany do modelu z czipem M1 Pro z 8-rdze­niowym CPU)
Zasilacz USB‑C o mocy 96 W (dołączany do modeli z czipem M1 Pro z 10-rdze­niowym CPU i modeli z czipem M1 Max; opcjonalnie do modelu z czipem M1 Pro z 8-rdze­niowym CPU)
Przewód z USB‑C na MagSafe 3
Możliwość szybkiego ładowania zasilaczem USB‑C o mocy 96 W

Do 17 godzin odtwarzania filmów w apce Apple TV
Do 11 godzin bez­prze­wodowego przeglądania internetu
System operacyjny
macOS Monterey
Wbudowane oprogramowanie
Aplikacje iMovie, GarageBand, Pages, Numbers i Keynote są dostępne w Mac App Store. Do pobierania aplikacji niezbędny jest identyfikator Apple ID oraz urządzenie zgodne z wersją systemu operacyjnego wymaganą do korzystania z danej aplikacji. Aplikacje preinstalowane: Siri, Mail, Face Time, iMessage, Mapy, AppleTV, Muzyka oraz wiele innych.
Wymiary (wys. x szer. x gł.)
155 mm x 312,6 mm x 221,2 mm
Waga
1,61 kg (z baterią) 
 • 14-calowy MacBook Pro
 • Zasilacz USB‑C o mocy 67 W (M1 Pro z 8-rdze­niowym CPU) lub zasilacz USB‑C o mocy 96 W (M1 Pro z 10-rdze­niowym CPU lub M1 Max)
 • Przewód z USB‑C na MagSafe 3 (2 m)
 • OFICJALNA POLSKA DYSTRYBUCJA
 • Wydajny procesor Apple M1 Pro z 10-rdzeniowym CPU, 16-rdzeniowym GPU, 16-rdzeniowym systemem Neural Engine
 • 16 GB zunifikowanej pamięci RAM
 • 1 TB pamięci masowej SSD
 • Zasilacz USB-C o mocy 67 W
 • 14-calowy wyświetlacz Liquid Retina XDR
 • Trzy porty Thunderbolt 4, port HDMI, gniazdo na kartę SDXC, port MagSafe 3
 • Podświetlana klawiatura Magic Keyboard z Touch ID – angielski (międzynarodowy)

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Opinie o Apple MacBook Pro 14,2" M1 Pro 10C CPU/16GB/1TB/16C GPU/ Space Grey

Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie opinii
Majki - ocena: 5
Super komputer! Długo zastanawiałem się nad przesiadką z MBP 13 Early 2015 ale był to doskonały wybór. Używam komputera jako programista i nie znalazłem póki co żadnego programu który nie byłby już przeportowany na M1 lub żeby działał nieprawidłowo na nowej generacji procesorów. Dzisiaj przy migracji ze starego kompa przy przenoszeniu sporej liczby dużych baz danych (dużo operacji na sekundę) "zjadł" ledwo 10% baterii i praktycznie się nie rozgrzał. Do wszystkich nowych ficzerów opisanych na stronie należy jeszcze dodać dealbreaker, po prostu lifechanger - a mianowicie osobny klawisz do włączania popupu z wyborem emoji :O ! Mocne 5/5. Serdecznie polecam tego MacBooka.

Masz pytania odnośnie do tego produktu?