Wzorzec CALIBRITE ColorChecker Video + Promocja urodzinowa**


  cena 459 zł
  eRaty 12 x 41 zł

  • **Ceny promocyjne w dniach 1-5 lipca!

  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  CALIBRITE ColorChecker Video

   

  Korekcja obrazu i kolorów na planie filmowym i podczas edycji

  ColorChecker Video to narzędzie do kontroli i balansu kolorów dla filmowców – od ujęcia po edycję. Posiada wymiary oryginalnego wzorca ColorChecker Classic 215,9 x 279,4mm, ale został zaprojektowany z myślą o branży wideo.

  Calibrite ColorChecker Video to idealny wzorzec dla pracy z filmem. Ten dwustronny wzorzec zawiera chromatyczne ułożone pola kolorystyczne, pola z odcieniami skóry oraz referencyjne szarości na awersie, a także neutralny spektralnie wzorzec balansu bieli na drugiej stronie. Duży wzorzec doskonale sprawdza się podczas ujęć kontrolnych i szerszych kadrów.

  ColorChecker Video pozwala na szybsze niż kiedykolwiek wcześniej osiągnięcie zbalansowanego kolorystycznie, neutralnego punktu wyjścia o idealnej ekspozycji, dostarczając więcej czasu na kreatywne działanie. To kluczowe narzędzie, bez którego nie będziesz mógł się obejść zaoszczędzi Twój czas od ujęcia po edycję.

  ColorChecker Video jest uniwersalnym i trwałym wzorcem kolorystycznym, przeznaczonym specjalnie dla produkcji filmów. Zawiera wzorzec kolorystyczny dla wideo z jednej strony oraz neutralny spektralnie wzorzec balansu bieli z drugiej strony.

   

  Wzorzec kolorów wideo zawiera:

  • Kolory chromatyczne: sześć nasyconych i sześć subtelnych kolorów zaprojekowanych specjalnie do produkcji wideo
  • Odcienie skóry:  szereg z sześcioma polami dedykowanymi odcieniom skóry, od jasnego do ciemnego
  • Szarości: cztery większe pola dla ustawień balansu szarości, włączając wzorcową biel, średnią szarość o wartości 40 IRE, głęboką szarość oraz wzorcową czerń o wysokim połysku
  • Liniowa skala szarości: siedmiostopniowy balans szarości z dodatkowymi polami dla świateł i cieni
  • Kontrola oświetlenia sceny: pola czerni i bieli w dwóch rogach, aby pomóc w określeniu równomiernego oświetlenia

  Wzorzec balansu bieli: Ustawienie balansu bieli kamery, to rozpoczęcie pracy w neutralnym dla całego materiału punkcie. Dzięki wzorcowi zyskujesz:

  • Eliminację zafarbów kolorystycznych
  • Szybszą i łatwiejszą edycję, eliminując konieczność ustawień balansu bieli dla każdej klatki z osobna

   

  Zastosowanie wzorca:

  • gradacja kolorystyczna
  • balans kolorów
  • balans szarości
  • ustawienie doskonałej ekspozycji
  • dopasowanie ujęć z wielu kamer
  • filmowanie i edycja w mieszanym oświetleniu

   

  Funkcje

  Dzięki wzorcom ColorChecker Video praca nad tworzeniem filmu staje się szybsza, a jej efekty bardziej spójne, zbalansowane i powtarzalne. Wzorce pozwalają każdemu w Twoim zespole – od producenta, poprzez filmowca do edytora i kolorysty  – na pracę ze spójną informacją o kolorze. Zyskasz czas od pre do post-produkcji, obniżając koszta i zdobywając więcej przestrzeni na pracę twórczą. Brzmi zachęcająco, nieprawdaż?

  Osiągnięcie zbalansowanych kolorów i właściwej ekspozycji podczas filmowania może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Ustawienia przysłony nie zawsze sobie odpowiadają. Warunki oświetleniowe ulegają zmianie. Wszystkie kamery i obiektywy, nawet te same modele od tego samego producenta, mogą różnić się w sposobie reprodukcji obrazu. Wszystko to stanowi duże wyzwanie dla kontroli jakości w post-produkcji, zwiększając nakład pracy dla kolorysty i edytora. 

   

  WZORZEC KOLORÓW WIDEO

  Przyspiesz gradację kolorystyczną poprzez ustawienie poziomów ekspozycji i balansu kolorów, bez względu na to, czy filmujesz jedną, czy kilkoma kamerami. Wzorzec zawiera chromatyczne pola kolorystyczne, pola z odcieniami skóry, pola szarości oraz kontroli warunków oświetleniowych. Pola ułożono z myślą o uzyskaniu idealnych rezultatów podczas pracy z wektoroskopem i monitorem kształtu fali, zarówno w sprzęcie, jak i w oprogramowaniu.

  • Kolory Chromatyczne: dwa rzędy sześciu chromatycznych, nasyconych oraz subtelnych pól kolorystycznych zaprojektowanych specjalnie, aby dopasować oś koloru na wektoroskopie. Kolory dostarczają dwa poziomy informacji o barwie dla szybszego osiągnięcia balansu kolorystycznego.
  • Odcienie skóry:  szereg pól dedykowanych odcieniom skóry od jasnego do ciemnego dla dokładnego odtworzenia półtonów. Pola umieszczono wzdłuż zewnętrznej krawędzi wzorca dla łatwego dopasowania.
  • Duże pola skali szarości: cztery większe pola dla osiągnięcia balansu szarości, włączając wzorcową biel, średnią szarość o wartości 40 IRE, głęboką szarość oraz wzorcową czerń o wysokim połysku. Pola te doskonale pomagają przy określaniu właściwych poziomów ekspozycji, bez względu na to, czy używasz monitora kształtu fali, sprawdzasz obszary prześwietlone (ZEBRA), czy używasz funkcji wyświetlania przekłamań kolorów „false colors”. Wykorzystaj je, aby ustawić ekspozycję oraz kontrast kamer, których aktualnie używasz i miej pewność, że półtony są dokładnie widoczne. Pola skali szarości zlokalizowane są w centralnej części wzorca.
  • Liniowa skala szarości: sześciostopniowy balans szarości. Zawiera dodatkowe pola przeznaczone dla świateł i cieni.
  • Kontrola oświetlenia: pola czerni i bieli w dwóch rogach, umożliwiają określenie równomiernego oświetlenia wzorca.

   

  WZORZEC BALANSU BIELI

  Uzyskanie poprawnego balansu bieli na początku zdjęć, zapewnia przechwytywanie rzeczywistych kolorów i stanowi punkt odniesienia dla późniejszej edycji wideo. Wzorzec balansu bieli jest neutralny spektralnie, a tym samym stanowi wzorcowy punk odniesienia dla każdych warunków oświetleniowych, które napotkasz podczas filmowania. Wzorzec odbija równe wartości światła, pozwalając na ustawienie balansu bieli, który prawidłowo zrekompensuje zmiany oświetlenia.

   

  Dlaczego wzorcem bieli nie może być inny, dowolny biały obiekt?

  Ustawianie balansu bieli za pomocą kartki papieru lub innego szarego elementu wydaje się najprostszym sposobem, ale większość tego typu obiektów nie jest neutralne spektralnie w każdym świetle. Niewłaściwe ustawienia balansu bieli będą skutkowały niepożądanymi przesunięciami kolorów i brakiem spójności pomiędzy ujęciami zarejestrowanymi w różnym oświetleniu.

  Umieść wzorzec ColorChecker® Video w każdej scenie, aby praca nad filmem była szybsza, a jej efekty bardziej spójne, zbalansowane i powtarzalne. Zyskaj czas, minimalizuj koszta oraz unikaj kosztownych błędów i frustrujących korekt kolorystycznych. Dzięki wzorcowi szybciej osiągniesz zamierzony efekt, zyskując czas na pracę twórczą. Wiemy, że kreatywne działanie jest tym, co kochasz robić!

   

  Obsługa przez oprogramowanie firm trzecich 
  ColorChecker Video jest obsługiwany przez oprogramowanie firm trzecich ułatwiające gradację kolorów.

  DaVinci Resolve

  3DLUT Creator

  Wzorzec CALIBRITE ColorChecker Video + Promocja urodzinowa** cena: 459 zł

  dostępny od ręki
  Liczba pól kolorystycznych
  33
  Wymiary
  8.25 x 11” (21.59 x 27.94 cm)
  Waga
  ok. 230 gram
  Wilgotność
  85% lub mniej
  • dwustronny wzorzec A4
  • Dwustronny wzorzec w formacie A4 z 12% szarością na rewersie
  • Niezbędne narzędzie przy dopasowywaniu obrazu z wielu kamer
  • Cztery większe pola szarości, nasycone i subtelne kolory podstawowe
  • Pola z odcieniami skóry dla dodatkowej precyzji kolorów
  • Kompatybilny z popularnymi programami firm trzecich
  • Eliminacja dominant barwnych
  • Poprawa podglądu kolorów na wyświetlaczu aparatu
  • Szybsza i łatwiejsza edycja, dająca spójne efekty

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?